Skocz do zawartości

GLOBO HD TS1


Sławek Czajak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację :TS1

Widzę cenę w Holexie... z tym, że...

W drukowanym magazynie DigiTV przesłanym mi przez Holex była cena 949zł i reklam na pierwszej stronie jako jedyny comboHD poniżej tysiąca złotych.

Wczoraj Holex wyceniał go już na 989zł a dzisiaj 1099zł...

Stąd wiec mój niepokój za ile go kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-10-08 na Wolumenie w Warszawie sprzedawca miał 6 szt. Globo HD TS1 po 900 zł a po tygodniu już za 1100. Tłumaczył że zmiana ceny nastąpiła przez spadek wartości złotego.

Jak się ustabilizuje złoty to i cena będzie niższa poza tym za nowości też się płaci więcej. Szkoda tylko że producent nie dołożył gniazda sieciowego.

Zatem pośpiech przy zakupie wszelkich nowości nie jest moim skromnym zdanie nie wskazany. Za kilka tygodni cena z pewnością zejdzie poniżej 1tyś. a i konkurencja zrobi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, przymierzam sie do tego tunka i mam pytania do jego użytkowników.

 

1. Czy poprawnie działają napisy na C+ film HD (jeśli tak to na jakim sofcie)

2. Czy napisy nagrywają się na dysk lub pena i są dobrze odtwarzane

3. Czy działa bez zwiech przy karcie C+ w jednej kieszeni i TNK w drugiej

4. Czy przechodzą uprawnienia do kart

5. Jak wygląda odbiór DVB-T

6. Jaka jest jakość programów SD (HD wiadomo że dobra)

 

z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W domyślnym UCAS - kiepsko

2. Nagrywają się, ale nie próbowałem nigdy uruchamiać ich przy odtwarzaniu, nawet nie wiem, czy się da.

3. Działa

4. Przechodzą

5. Czułość głowicy DVB-T nie powala na kolana - trzeba dostarczyć dobry sygnał, poza tym nie ma problemów

6. To subiektywna ocena - ja uważam, że dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, ale mam jeszcze pytanie odnośnie napisów

- czy przy module ASTON-a działają dobrze, ma to jakiś wpływ czy karta jest w UCAS czy w module, czy może to bez różnicy

 

wielka prośba, gdybyś znalazł chwilkę i sprawdził odtwarzanie napisów na nagranym materiale - wielkie dzięki

 

P.S. Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowany na ten odbiornik, ciągle szukam czegoś odpowiedniego:

--- Combo, PVR, obsługa kart C+ i TNK, dobrze działające napisy na C+ ---

czy coś takiego jest na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testuje ten odbiornik (Globo HD TS1) od tygodnia.

Napotkałem na problem z uruchomieniem współpracy z dyskiem twardym po USB.

Czy ktoś z posiadaczy tego nagrywa na dysku twardym?

Ja podam szczegóły podłączenia.

Podłączyłem dysk 2,5 cala 40GB zasilany z we USB, sformatowany w FAT32, wielkość partycji maksymalna czyli 32 GB

Dysk pracuje (tzn słychać, że obraca się. W tym odbiorniku jest ograniczony prąd do zasilania dysków, tylko do 500mA, jest to napisane na tylnej ściance.)

Podejrzewam, że jest konieczność przestawienia dysku w tryb pracy poniżej 32GB ale dyski 2,5 cala nie mają takiej opcji na zworkach.

 

Nagrwać mogę tylko na pendrive, mam 4GB, ale czas nagrania tylko 1 godzinę

Będę musiał poszukać dysku 3,5 cala aby spróbować ustawić parametry wyżej opisane ale taki dysk już musi być zasilany z zewnętrznego zasilacza co nie jest wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie 32GB w FAT32 jest tylko pod Windowsem. Sformatuj dysk przez Globo, to będzie widział pełną pojemność, ew. są narzędzia, które potrafią formatować HDD pod Windowsem tworząc partycje większe niż 32GB - płatny PartitionMagic lub darmowy Fat32Format. Ten drugi wrzuciłem tu: POBIERZ, ale nie z każdym HDD chce pracować. Najlepiej format zrobić z poziomu odbiornika i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich Forumowiczów,

Jestem tu totalnie nowy, po dwóch dniach lektury wątków o ts1 I OPTICUM 9500 i szczerze mam niezły mętlik. Co wybrać, pozytywne opinie o 9500 a ts kusi DVB-t, prośba o opinię, co stracę z funkcjonalności lub zyskam wybierając TS1 a nie 9500 ( pomijając DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alnis - tak - z MPEG-4 radzi sobie bez żadnych problemów

@sailor - to różne sprzęty, ale funkcjonalności mają dość zbliżone, przeanalizuj raczej złącza - co będzie Ci z nich potrzebne? Może 9500 ma coś, czego TS1 brak lub na odwrót z wyposażenia hardware'owego. W 9500 podoba mi się obecność 2xUSB - łatwiej zasilić HDD 2,5'', dzięki temu wygodnie się nagrywa. Szkoda tylko, że w kawałkach po 600MB, ale ogólnie to plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, wyjścia z mojego punku widzenia są zbliżone, TS1 ma wyjście SATA ( zasdadniczo szybsza transmisja) do dysku a zasilanie można pobrać z USB. Ciekawi mnie jednak możliwiość funkcjonowania naraz złącz COMPONENT, HDMI i SCARTów bez konieczności fizycznej zmiany rozdzielczości, TS ma jakiś przełącznik hardwerowy a w wątku 9500 coś przy nowej wersji softu wspominało się o równoległości sygnałów. Tuner ma stać w odizolowanym miejscu więc max to zmiana z poziomu menu.

Kusi DVBT z polsatem w paczce POT-u z PKiN wtedy byłby komplet, ciekawe czy listy kanałów można przeplatać DVBS i DVBT w jednej ulubionej?

Pozdrawiam,

 

EDIT

Coś mi się pokręciło z tym wyjściem SATA z innym sprzętem, ok to wracamy do punku wyjścia, może ktoś podać jaki dysk i obudowa do 320G da radę na tym jednym USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

 

Czy ktos używał już tego odbiornika z sygnalem DVB-T? I najlepiej dzisiaj w Krakowie lub okolicach (gdy sygnał z Choragwicy się pojawił)? Jeśli tak to kilka słów o wrażeniach mógłbym prosić? Wszystko dobrze działa , nie ma problemu z obrazem , z dźwiekiem? Na forum emitela pojawiaja sie głosy zachwytu nad jakaścia obrazu z sygnału DVB-T , czy ktoś mógłby potwierdzić, że rzeczywiście tvp 1 , tvp2 sa lepszej jakości niż nadawane przez Cyfrę?

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiadający odbiornik mógłby wrzucić tutaj zdjęcia z OSD? Na internecie niezwykle ciężko coś znaleźć, a z tego co widziałem, jest bardzo ładne i zawiera dużo informacji! A co z obsługą obrotnicy, czy są jakieś ograniczenia co do ilości satelitów? Ciekawi mnie również, czy można mieszać kanały satelitarne z naziemnymi na jednej liście oraz sortować kanały wg satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ktoś z kolegów wgrywał już soft nr 24601. Ja wgrałem i pojawiły się problemy z podłączonym twardym dyskiem który na poprzednim sofcie czyli 23701 działał prawidłowo. Teraz każda próba wejścia na dysk kończy się resetem sprzętu. Musiałem powrócić do starej wersji softu. Czy macie już jakieś uwagi do tego tematu ?

czy można mieszać kanały satelitarne z naziemnymi na jednej liście oraz sortować kanały wg satelitów.

Jak najbardziej tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiadający odbiornik mógłby wrzucić tutaj zdjęcia z OSD? Na internecie niezwykle ciężko coś znaleźć, a z tego co widziałem, jest bardzo ładne i zawiera dużo informacji! A co z obsługą obrotnicy, czy są jakieś ograniczenia co do ilości satelitów? Ciekawi mnie również, czy można mieszać kanały satelitarne z naziemnymi na jednej liście oraz sortować kanały wg satelitów.

proszę ale ... to już chyba widziałeś :)

70456.4.jpg

nie mam obrotnicy ale mam zeza i też można mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...