Jump to content
Sign in to follow this  
Krispl

Ferguson 8900 nie przepuszcza uprawnień (?)

Recommended Posts

Jak się wydaje F. 8900 nie przepuszcza prawnień na nowej karcie Cyfry+ jeśli karta jest w czytniku uniwersalnym ... . Do zapisu nowej daty uprawnień doszło bez problemu kiedy włożyłem kartę do tunera Aston Simba 201. Poza tym czy coś wiadomo w sprawie wadliwej obsługi dysków i blokady zapisu po 2 s (reset przed każdym nagrywaniem to jakaś porażka firmy Ferguson). Apeluję do redakcji SAT Kuriera aby wykonać rzetelne testy tego tunera np. z pamięciami Flash i obiektywnie ocenić że tuner ten nie współpracuje poprawnie z wszystkimi dyskami i pamięciami. Wynika jasno że firma Ferguson pomija ten problem i zupełnie nie wiem dlaczego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jesteśmy sklepem komputerowym i nie mamy nawet kilkudziesięciu modeli pamięci Flash, więc nie widzę możliwości przeprowadzenia takiego testu, przynajmniej na tę chwilę. Możemy jedynie sprawdzać działanie z tymi pamięciami, do których akurat mam dostęp (kilka modeli).

 

Od producenta wiem, że działanie nagrywania jest uzależnione od:

1) poprawnego sformatowania dysku (partycja podstawowa FAT32, żadnych innych danych, żadnych śmieci typu U3 itp.)

2) prędkości działania pamięci: nie mniej niż 9 MBit/s, ale przy kanałach HD może być konieczne stosowanie pamięci o wydajności ZAPISU nawet do 15 Mbit/s (to samo tyczy się zresztą każdego innego odbiornika Semi PVR po USB, który nagrywa Transport Stream). Pamiętajcie, że Ferguson nagrywa kanały z jakością zgodną z tą na satelicie, więc jak na satelicie jest duży bitrate to tyle samo musi umieć wytrzymać pamięć przy zapisie.

3) poboru prądu przez pamięć/dysk. Zasilanie na złączu jest z przyczyn technicznych ograniczone i tak być musi.

 

Co do kwestii uprawnień - póki co nic na ten temat nie wiem. Najnowsza wersja oprogramowania FIRMOWEGO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden raz powiem coś dobrego o Fergusonie HF. Nagrywania nie używam i w sumie nie narzekam na jego niedziałanie :P Co do uprawnień nie zdarzyło się żeby na aktywnej karcie Cyfry+ nie przeszły uprawnienia. Nigdy nie było z tym problemu. Na nowych kartach jest to samo. Także to akurat działa jak należy. Jak coś nie działa to wykonaj reaktywację karty. 8)

 

Pomaga też wgranie najnowszego softu oznaczonego jako 1.11.8A

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kwesti uprawnień to zauważyłem w październiku że nowa karta Cyfry którą mam od niedawna ma stale datę ważności (w menu CI) do któregoś tam z końcowych dni października i to się ie zmienia. Kiedy tę kartę z własnej ciekawości i z lekkim zaniepokojeniem czy będzie odbierac po 1 listopada włożyłem do tunera Aston Simba 201 (z fabrycznym modułem Aston Seca) to uprawnienia na karcie od razu zmieniły datę na 27.12.2008 r. Dlatego też podejrzewałem że tuner 8900 nie przepuszcza uprawnień zwłaszcza po tym jak na tunerze 8900 nie mogłem wogóle aktywować nowej karty. Swoją nową kartę aktywowałem w 15 minut umieszczając ją w w/w tunerze Astona. Oprogramowanie mam w wersji 11 ale ta wersja powstała jeszcze przed rozesłaniem kart Cyfry tj. w sierpniu 2008 r. i jak się wydaje nie była testowana na nowych kartach. W kwestii nagrywania przez Fergusona 8900 to problem jest powwszechnie znany i był poruszany na tutejszym forum już kilka razy. Mam dwa flash drivy tj. 4 GB Kingston oraz 16 GB Emtec. Testowałem też zwykły dysk IDE z przejściówką IDE-USB. Wszystkie urządzenia zachowują się identycznie. Kiedy włoży się pamięć lub podepnie dysk do tunera i wykona reset lub włączy się tuner do sieci wyłącznikiem głównym to można bez problemu nagrywać wszystko z SD (nie testowałem HD). Wystarczy natomiast że tuner nie jest włączany przez ok dzień czy dwa i jest cały czas w stanie standby i wtedy koniec nagrywania. Trzeba ponownie robić twardy reset i zabawa się powtarza. Czy tego rodzaju operacja tj restowanie tunera przed każdym nagrywaniem jest wygodna ? Nie sądzę. Nie sądzę również żeby problemem była w tym wypadku szybkość pamięci skoro po resecie tuner nagrywa. A najbardziej ciekawe jest to że, po blokadzie, mimo iż nie można nagrywać TV (niestety nagrywanie zatrzymuje się po znanych już 2 s) to można bez problemu wgrać na ten sam flash soft czy listę kanałów z tunera i to zawsze. Co do redakcji SAT Kuriera to jest to właściwe jedyne profesjonalne pismo dotyczące TV SAT w Polsce i pismo to wykonuje testy dużej ilości różnych sprzętów sat. Warto może zainteresować się takim problemem skoro użytkownicy nie pierwszy raz go sygnalizują a redakcja prawie w każdym wydaniu czasopisma promuje ten tuner jako jeden z najlepszych a w rzeczywistości jak się wydaje nie jest to do końca prawda. Zapłaciłem za tuner ponad 900 zł i mam teraz zrobić w domu szkolenie wszystkim domownikom że przed nagrywaniem wyjmij wtyczkę z kontatku ? Przecież to nonsens przypominający coś w rodzaju "przed użyciem wstrząsnąć" ... Przypomnę tylko że USB to jest pewien standard i jeśli ktoś wypuszcza urządzenie kompatybilne z USB to standard powinien być zachowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 2 lutego też jeszcze nie mialem uprawnień. Pomogło wyjęcie karty, wyłączenie tunera z sieci, włożenie karty i włączenie. Natychmiast wszedłem do uprawnień karty seca i są one do 2 kwietnia (a były do 3 marca).

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...