Skocz do zawartości

Rangi i odznaczenia


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem wczoraj, ale tak mi się spać chciało, że no zapomniałem ;)

 

Update nazw rang i ilości postów co jest za co. Tamte były nieco bez sensu, bo Ekspertem mógł zostać ktoś, kto bladego pojęcia o TV Sat nie ma, a jedynie aktywnie pisze w dziale Ankiet i Hyde Parku - co to za Ekspert :P Zresztą tą sugestię podrzucił wczoraj @Piotr. W związku z tym w przerwie pomiędzy 3865, a 3866 ziewnięciem (bo nieco senny byłem) wymyśliłem coś innego ;)

 

Tak więc:

 

Nieśmiały...........................0

Rozkręca się......................100

Zagląda regularnie............500

Chętnie pisze....................1000

Forum to jego drugi dom...2000

Nabijacz :P ......................10000

 

Takie rangi z przymrużeniem oka ;) Jak widać nie ma co przesadzać, bo przy 10 000 postów zostanie się Nabijaczem :P

 

Jeśli macie jakieś inne koncepcje, lepsze pomysły itp. to można śmiało pisać w tym temacie - jak będzie coś dobrego to można wprowadzić w życie ;) Rang może być więcej i inne przedziały - nie koniecznie takie jak zaproponowałem - sprawa otwarta do szerszej dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, ja i chetnie pisze, i zaglądam regularnie i czuje sie jak w domu drugim nawet, a nieśmiały nie jestem :) a rangi mam w poważaniu, przeciez nie o to chodzi. choc nie wątpliwie jest to tam jakas tradycyjna czesc forum phpBB i warto to fajnie zorganizowac, ale nigdy nie znajdziemy zlotego srodka - zawsze komus nie bedzie pasowac. cos jeszcze wymysle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc:

 

Nieśmiały...........................0

Rozkręca się......................100

Zagląda regularnie............500

Chętnie pisze....................1000

Forum to jego drugi dom...2000

Nabijacz :P ......................10000

 

No spoko ale teraz zobacz ilu jest ludzi ktorzy maja ponad 500 postow??

Ja poszukalem i znalazlem ludzi miedzy 500-1000 postow jest dokladnie 7 czego jeden to mod a drugi to VIP wiec w sumie 5 osob z taka ranga.

A ludzi co maja ponad 1000?? Dokladnie 4 z czego 3 to modzi :P wiece dokladnie jeden czlowiek ma ta range. Wiec ludzi co maja range ktoras ponad 500 postow jest 6-ciu :D Dajcie Kawiatowi status moda i wogole zrezygnujcie z rang ktore sa ponad 1000. Jak ktos jeszcze przekroczy dajcie mu moda i bedzie luzik. A gdzie tam 2 tys????

 

Moim zdaniem (jesli wogole takie nazwy....)

Nieśmiały...........................0

Rozkręca się......................20

Zagląda regularnie............100

Chętnie pisze....................200

Forum to jego drugi dom....500

Nabijacz :P ......................5000

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zostawić tylko żarówki, bez jakichkolwiek nazw rang. Myślę, że to będzie najrozsądniejsze wyjście. A jeśli już rangi to bez HYDE PARKU, który w niektórych przypadkach zastępuje Gadu - Gadu. :?

 

P.S. Mam wrażenie, że jeden z moderatorów zapomniał, że jest moderatorem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo tych postów na żarówkę. Jak ktoś ma 10 000 postów (astronomiczna liczba, chyba na parę lat postowania i nagrodą jest dowcipno-żenujący tytuł Nabijacza) to będzie raptem 5 żarówek, a ich 7. Rozumiem, że 7 jest dla modów i vip-ów. Czyli 6 żarówka jest "martwa", czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów na Nabijacza to granica płynna (jeśli nikt na to nie zasłuży to przesunę ją w stosownym momencie dalej :P ), a ma docelowo przestrzec osoby, które próbują zbyt szybko awansować (a kilka takich jest wśród nas - administrator widzi wszystko i głupi nie jest :P ), że na samej górze może być niespodzianka :P

 

Ogólnie celowo dałem spore odstępy pomiędzy poszczególnymi pułapami - liczę, że jeśli ktoś ma złe intencje - zmęczy się, bo uzyskanie takiej ilości to przynajmniej rok bardzo aktywnego pisania i spędzania długich godzin na forum. Kto więc się ściga, (mam nadzieję) odpadnie, a kto nie zwraca uwagi na licznik i rangi i tak będzie pisać po swojemu 8)

 

Moderator nie zostaje moderatorem za ilość, ale za jakość postów (wiedza z zakresu TV Sat i umiarkowana poprawność językowa w wyrażaniu swoich przemyśleń), jaką prezentował przed wyborem na to stanowisko. Aktualna ilość osób moderujących forum jest (w moim odczuciu) wystarczająca, więc póki forum bardziej się nie rozrośnie raczej nie przewiduję naborów (a tym bardziej dawania statusu za ilość postów; no najwyżej jeśli dana osoba spełni także powyższe kryteria, a nam akurat będzie potrzebna pomoc 8) ).

 

Może ktoś ma pomysł na jakieś dowcipne rangi, nie koniecznie odzwierciedlające nawet ilość postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita, nie odniosłeś się do problemu "szóstej żarówki", czy mógłbyś? Myślę, że nie każdy chce zostać modem, ale SatKurier VIP może być już kuszące :wink: Czym się tak zasłużyli obecni VIP-owie? Przydałby się przykład takiej zasługi :D A może wszystkim rządzi wszechobecny "układ" ? :idea::evil::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobaję mi się te nowe rangi,a tym bardziej te beznadziejne żarowki.Moim zdaniem rangi powiny byc utożsamiane z tym forum i tematyką satelitarną.

Moja propozycja:

1-100 analog user

100-300 regular user

300-500 digital user

500-1000 mediacenter

1000-2000 satelitte user

2000-5000 vip television

5000- expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie było - co chwilę mnie z forum wywala :shock: Może teraz się uda wysłać odpowiedź...

 

bogdan425 podrzucił dobry link - zasady są ogólnie jak dla moderatorów. Każda z czterech (obecnie) osób wykazała się jakimiś szczególnymi zasługami dla forum - wspierali je od początku, posiadają szeroką wiedzę z zakresu TV Sat i mediów, podrzucają cenne informacje jak etienne o premierach filmowych na zagranicznych kanałach. Tą czwórkę wybraliśmy wspólnie z moderatorami z większej grupki, która wspiera aktywnie forum. Załapać się na VIP ciężko - brane jest pod uwagę absolutnie wszystko, przeglądamy posty wstecz, sprawdzamy w których działach dany użytkownik był najbardziej aktywny, czy szanuje zasady polskiej pisowni (przynajmniej się stara, bo błąd czasem każdemu może się zdarzyć, ale nie po 10 w jednym zdaniu)

 

Co do samych rang itp. - jak pisałem - sprawa jest otwarta, czekam na propozycje, oceny, uwagi - coś wybierzemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie otrzymałem odpowiedzi na mój poprzedni post. Chodzi mi o jakby nieobecnego jednego z moderatorów. Co będzie z postami z Hyde Park? Czy będą liczone czy nie? No i nabijacze mieli mieć zwracaną uwagę a jakoś tego nie widać. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Według mnie więcej osób zasługuje na Sat Kurier Vip. Ale to są moje tylko odczucia. Napisałem to jako postronny obserwator, ponieważ jak widać z moich wcześniejszych postów jestem typowym amatorem na temat techniki satelitarnej, a piszę tu tylko dla czystej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakby nieobecnego moderatora,,vince".

Cały czas jest z nami - chwilowo urlopował się :lol: .

Licznik w Hyde Parku na razie, będzie się kręcił (zadanie dla MW). Posty "nabijaczy", niektóre poprostu lecą w kosmos lub kosz. Poza tym, kiedy schodzi - usuwa się - temat z Hyde Parku lub z Kosza, to automatycznie licznik sam się cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że rangi (jakby miały zostać) mógłby nadawać Administrator razem z grupą Moderatorów i członkami grupy SAT KURIER VIP. Wyniki ogłaszaliby np. na koniec każdego miesiąca.

 

Drugi pomysł mam taki, że Administrator razem z grupą Moderatorów i członkami grupy SAT KURIER VIP podają np. pięć kandydatur na awans na poszczególne rangi w dowolnym czasie a użytkownicy forum głosując wybierają np. trzech.

 

Oczywiście nadawanie awansów odbywałoby się bardzo rozsądnie i oszczędnie, co podniosłoby poziom merytoryczny Forum Satkuriera.

Nieprzestrzegających regulaminu forum można by degradować do niższej rangi.

 

Moja propozycja jest taka:

1. stażysta, 2. początkujący, 3. użytkownik, 4. doświadczony,

5. zaawansowany, 6. zasłużony dla sprawy, 7. Sat Kurier VIP.

 

 

Zamiast nazw rang można wprowadzić rangi z wykorzystaniem emblematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu sobie podłubałem w rangach. Teraz jest tak:

 

0 - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

75 - Czasami wpada

200 - Zagląda regularnie

500 - Stały bywalec

800 - Forum to jego drugi dom

1500 - Na forum jest 24/7

10000 - Nabijacz :P

 

Czekam na konkretne propozycje i opinie o propozycjach, które już się pojawiły powyżej w kilku postach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...