Skocz do zawartości

PTK - Polska Telewizja Kablowa


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odwietrze trochę temat. Na początku na pewno w głównych stacjach PTK był dostępny MULTITIP, nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Katowicach był nadawany do 2003 roku, gdy zamienili stacją PILOT TV, ale to już w czasach UPC. Jeszcze w 2010 roku w studiu w Piotrkowie Trybunalskim UPC nadawało MULTIPIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oto Wykaz kanałów PTK.(katowice)-stan na dzień 5.11.2001r.

S 2 MULTIPIP

S 3 HBO (kod.)

S 4 TVN

S 6 CANAL + (kod.)

K 6 TV POLONIA

K 7 TVP 1

K 9 TVP 2

K10 POLSAT

K11 TVP 3 KATOWICE

K12 INFO-TEXT(dawniej PTK1)

S11 RTL 7

S12 DSF

S13 PRO 7

S14 EUROSPORT NEWS

S15 WIZJA SPORT

S16 EUROSPORT (pol.)

S17 TV 5 EUROPE

S18 PLANETE

S19 SAT 1

S20 TMT

S21 M 6

S22 VOX

S23 ORT INERNATIONAL

S24 NBC EUROPE

S25 BBC WORLD

S26 ONYX TV

S27 VIVA 2

S28 3 SAT

S29 VIVA TV (niem.)

S30 TVE INTERNATIONAL

S31 ARD

S32 RAI UNO

S33 RTL

S35 EURONEWS

S37 RTL 2

K22 CLUB

K23 NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

K24 FOX KIDS

K25 CARTOON/TCM

K26 HALLMARK

K27 AVANTE

K28 TRAVEL CHANNEL

K29 FASHION TV

K30 ROMANTICA

K35 DISCOVERY CHANNEL

K36 MTV(pol.)

K37 ANIMAL PLANET

K38 WIZJA LE CINEMA

K39 E! ENTERTAINMENT

K40 VH 1 EUROPE

K41 MUZZIK

K42 EXTREME SPORTS

K43 CNN

K44 BBC PRIME (pol.napisy)

K45 TV 4

K46 SUPER 1

K48 LA 5 / ARTE TV

K49 TV 4 (szwecja)

K50 CNBC EUROPE

K51 REALITY TV

K52 TV PULS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe jak zmienił się obraz rynku medialnego w Polsce. Większości kanałów z listy PTK już tak naprawdę nie ma, a muszę przyznać, że oferta sieci jak na tamte lata była całkiem ciekawa. Nadawano chyba chyba większość polskojęzycznych programów telewizyjnych - z wyjątkiem Polonii 1 i Super 1, co mnie akurat dziwi, bo kanały niemieckie i francuskie je wyparły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdy nie zapomnę zabrania mi części najlepszych lat w życiu przez znienawidzoną PTK Gdańsk. Był chyba kilkunastomiesięczny epizod w tym oddziale tej telewizji kablowej gdzie po wprowadzeniu "polsatowskich" g**** zabrano nam bardzo popularny w tamtym czasie program Viva. Na nic zdały się pisma do PTK nawet artykuły w gazetach i... W LOKALNEJ TELEWIZJI TVP3 GDAŃSK WYWIAD Z [beep]AMI Z PTK GDAŃSK NA TEN TEMAT. PTK była w Trójmieście ogromnym monopolistą. Po chyba przynajmniej 1,5 roku a może i po dwóch latach program wrócił ponownie z szaleńczym uśmiechem "na życzenie abonentów". Miałem wtedy z 15 lat i jak wiadomo kanał był dla takich osób jak ja szalenie popularny. Kto ma teraz mniej więcej 30 lat ten wie... Gdy pojawiły się szerzej dostępne anteny satelitarne + platforma cyfrowa podziękowałem im.

 

Nigdy obecnej UPC nie będę miał. Mogę śmiało powiedzieć że ta firemka wzięła młodym ludziom z Trójmiasta do dwóch lat popularności Vivy DE. Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dążyli tak że powstawiali badziewne kanały z Polsatu2Cyfrowego które charakteryzowały się tragiczną jakością techniczną i merytoryczną. Pamiętam że zamiast niemieckiej Vivy wstawili Muzyczny Relaks. I o czym my tu piszemy? O jakości? Bzdura! Takie kanały tylko odpychają klientów a nie przyciągają. Nigdy im tego nie zapomnę i zapewne ktoś jeszcze z Trójmiasta o tym pamięta bo jak pisałem wyżej sprawa była bardzo głośna u nas w okolicy. Jednak jak także pisałem PTK Gdańsk była praktycznie monopolem na naszym rynku. Owszem, były jakieś malutkie kablóweczki na "trzech" blokach ale niestety nie łapałem się na żadną z nich. Czasy były inne, anteny satelitarne nie były takie tanie jak obecnie. PTK Gdańsk czuła się jak paw w Trójmieście z abonamentem za 50 zł miesięcznie co jak na tamte czasy było złodziejstwem. To teraz za ~50 zł mamy wszystko z platformy cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałbym PTK do sądu za zmarnowanie najlepszych lat życia i zażądał wysokiego odszkodowania :read:

A nawiasem- czy nie było przypadkiem Vivy fta na pierwszych Hotbirdach...czasza nie była w takim przypadku potrzebna duża, a tunery w drugiej połowie lat 90'tych nie były strasznym rarytasem. Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy doskonale, moi rodzice na pewno by założyli satelitę, jeśli była by możliwość, a PTK byli od 1995 do 1997 a potem od 1999, jak PTK wchłonęło KTK, w 1998 roku miałem oby dwie kablówki bo PTK nie odłączyło kabla, jak znajdę listę to napisze na forum, prawie 80 kanałów, i to najbardziej oglądanych, ale niestety potem UPC poszła na masówkę. czyli wchłonąć mniejsze sieci kablowe i zdzierać kasę od biednych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja podałbym PTK do sądu za zmarnowanie najlepszych lat życia i zażądał wysokiego odszkodowania :read:

A nawiasem- czy nie było przypadkiem Vivy fta na pierwszych Hotbirdach...czasza nie była w takim przypadku potrzebna duża, a tunery w drugiej połowie lat 90'tych nie były strasznym rarytasem. Tak mi się wydaje...

 

Ja po prostu nigdy w życiu już nie będę miał nic wspólnego z obecną UPC czyli dawną PTK. Niemiecka Viva owszem była FTA na Hot Birdzie z tym że kolego ja miałem wtedy z 15 lat tak więc nie za bardzo miałem kasę aby sobie taki sprzęcik sprawić. Rodzice też pewnie by nie byli za tym aby specjalnie dla mnie wieszać antenę, płacić za montaż, kable itp oraz przede wszystkim ją kupować mimo że była tania. Teraz tak łatwo się mówi ale mając lat naście to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Odwietrze trochę temat. Na początku na pewno w głównych stacjach PTK był dostępny MULTITIP, nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Katowicach był nadawany do 2003 roku, gdy zamienili stacją PILOT TV, ale to już w czasach UPC. Jeszcze w 2010 roku w studiu w Piotrkowie Trybunalskim UPC nadawało MULTIPIP.

 

Z tego co pamiętam, to jesienią 2003 UPC miała kanał Pilot TV, ale nie był emitowany w miejscu Mozaiki.

I na to mam dowód: Multi PIP z 6 października 2003 roku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...