Skocz do zawartości

PTK - Polska Telewizja Kablowa


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ptk.gif

 

Pamięta ktoś jeszcze PTK (obecnie UPC) ?

 

Z tego co pamiętam zawsze mieli lepszą ofertę kanałów niż konkurencyjny Aster City (obecnie Aster) - mieli w ofercie wszystkie kanały Wizji TV i chyba też wszystkie kanały tematyczne Polsatu.

Poza tym były kanały PTK i PTK 2 , na których często pojawiały się teledyski :)

 

Ktoś może się orientuje w jaki sposób doszło do przemiany dawnego PTK w obecne UPC? Czy to było wykupienie/fuzja, czy też PTK było związane z UPC od samego początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam tą kablówkę. przez chwilę ją miałem (jak wykupili moją). Siedzibę główną mieli wówczas chyba w Katowicach. A co do związków z UPC, czy tym bardziej z WizjąTV nie wydaje mi się żeby mieli od początku coś wspólnego z nimi. Przecież ona już istniała zanim na polskim rynku pojawiła się WizjaTV. U mnie to był jakiś 1995-1996 rok.

 

Jak na mój gust (mogę się mylić) to PTK i UPC po prostu zaczęły jechać na tym samym wózku, tak samo jak moja lokalna kablówka z PTK. Po prostu UPC kupiło PTK i tyle. Ale tak jak napisałem - mogę się mylić. Może jest ktoś, kto wie, czy na przykład jednym z założycieli Polskiej Telewizji Kablowej, lub jej udziałowcem od samego początku był UPC.

 

A tak na koniec, to rzeczywiście była to naprawdę fantastyczna sieć kablowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

PTK i Wizja TV miały w Polsce jednego właściciela - At Entertainment. Ta amerykańska spółka, którą w naszym kraju kierowali oczywiście Polacy (m.in. Andrzej Muras, dziś prezes Tele 5), ok. 1999 roku została kupiona przez holenderskie UPC... I tak to się zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTK i Wizja TV miały w Polsce jednego właściciela - At Entertainment. Ta amerykańska spółka, którą w naszym kraju kierowali oczywiście Polacy (m.in. Andrzej Muras, dziś prezes Tele 5), ok. 1999 roku została kupiona przez holenderskie UPC... I tak to się zaczęło.

Możliwe że tak będzie bo główne biuro WIZJI w Polsce mieściło się w Katowicach w tym samym budynku co lokalne biuro PTK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak, istniała PTK Ryntronik, później człon "Ryntronik"w nazwie zniknął. Wizja i PTK - jeden właściciel. W 1998 roku skonsolidowano i podłączono większość GOP do studia centralnego na Kossutha w Katowicach. Wiosną 1998 roku (kwiecień, maj), tuż przed startem Wizji TV wyłączono na przykład 2 studia w Sosnowcu, studio centralne i studio Rudna(oferowało mniejszą liczbę kanałów). Wzrosła wówczas liczba kanałów i oczywiście abonament. To były piękne czasy, gdy pojawił się Hallmark, Cartoon Network, Le Cinema.Trochę później Wizja 1. Pamiętam, że Wizja wydawała magazyn dla abonentów, ciekawy, drukowany na dobrej jakości papierze. Roznosił go pracownik PTK(nazwany u mnie w domu "panem wizją" ,kwitowało się odbiór podpisem. Później, przez jakiś czas wysyłany był pocztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sosnowcu w 1998 sygnał leciał ze studia centralnego w Katowicach, wyjątkami były Rudna i Pogoń, gdzie leciał sygnał ze studia Rudna, oraz jeszcze było studio Zagórze Mec. Pierwsze poleciało studio Mec, potem Rudna. Gdzieś na VHS mam wykaz, jak uruchomię magnetowid to wrzucę link z Youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale do startu Wizji tv, a było to wiosną 1998, sygnał rozprowadzany był ze studia przy ulicy Kilińskiego w Sosnowcu. Mieściło się tam również biuro obsługi klienta. Dosłownie na kilka dni przed startem pierwszych kanałów Wizji połączono światłowodem Sosnowiec z Katowicami( przynajmniej na pewno dzielnice południowe, możliwe że robili to stopniowo, przy różnych węzłach sieci). Przez pół dnia nie było sygnału, na który z utęsknieniem czekałem siedząc sam w domu i smarowałem się pudrem w płynie ( akurat przechodziłem ospę i bez telewizji mi się nudziło). Już nie mogłem się doczekać aż wróci sygnał. Ponownie programowałem telewizory pod częstotliwości studia z Katowic. Przez jakiś czas, na planszowym PTK1 nadawano komunikat, że wkrótce wystartuje platforma cyfrowa, że negocjują umowę z Canal+ i podpisali list intencyjny. W branżowej prasie komentowano nawet , że Canal + podpisał ów list, aby grać na zwłokę i nie pozwolić na szybki start Wizji, ponieważ sami jeszcze nie byli gotowi. Terminy z tej przedwstępnej umowy minęły i Wizja nie zwlekała ze startem, najpierw pojawiła się właśnie w PTK. W miejsce plansz zapowiadających kanały pojawił się już sygnał stacji docelowych, na pewno był to Hallmark, Cartoon Network, Le Cinema i coś jeszcze, ale już nie pamiętam dokładnie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, tu linki właśnie do tego co nadawali, zgrałem kiedyś z VHS,

http://www.youtube.com/watch?v=3EPebZ2vL5g

http://www.youtube.com/watch?v=1O3EA13sNaA

 

Reszta programów, na pewno nie Wizja Le Cinema (ona ruszyła później) dołączono do oferty w wrześniu 1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gitara - obaj mamy rację ;) Jeden z wątków tego forum wyjaśnia sprawę : "Wizja TV miała ruszyć 18 kwietnia 1998 r., ale z powodu planowanej wtedy pierwszej fuzji z Canal+ (platforma miała się nazywać Wizja+) start odłożono. Potem jednak drogi Amerykanów i Francuzów się rozeszły, w lipcu Wizja TV ruszyła ze swoją platformą, a oficjalny start odbył się 18 września 1998 r. Wizja TV nadawała do marca 2002 r." cytat viewtopic.php?f=33&t=1555&start=240 . Czyli w kwietniu byli gotowi,podłączyli pod Katowice, włączono już pierwsze kanały w PTK i mieli 45 dni na porozumienie, w czerwcu dodano resztę do PTK, gdy już widzieli,że się nie dogadają, a oficjalnie zaczęto sprzedawać zestawy Philipsa we wrześniu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu nie dodali żadnych programów, tylko we wrześniu jak już wszystko ruszyło. Pamiętam ten dzień jak dziś, po wyłączali niektóre daremne zagraniczne programy które były żeby były, i dołączyli pakiet WIZJI. Może zapytasz dlaczego tak dobrze pamiętam? Miałem wtedy wielkie zdziwienie "lecieć" po kanałach, włączyłem Cartoon Network, a tu Dexter z Dee Dee po polsku mówią :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z Cartoon Network się mylisz. Znalazłem stare forum z postami z czerwca 1998, niektórzy narzekali na dubbing Cartoon Network http://forum.wirtualna.warszawa.pl/w/18 ... a-tv-w-ptk , inne materiały też potwierdzają dołączenie części kanałów już w czerwcu, m.in kalendarium działalności projektu zamieszczone tutaj : http://chomikuj.pl/Lukas7171/*e2*96*baTV

"* 2 kwietnia 1998 r. - Centrum Nadawcze w Maidstone jest gotowe do uruchomienia pierwszej w Polsce satelitarnej telewizji cyfrowej

* początek kwietnia 1998 r. - otwarcie Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta w Katowicach

* czerwiec 1998 r. - wprowadzenie pierwszych kanałów tematycznych Wizji TV do pakietu podstawowego Polskiej Telewizji Kablowej (obecnie UPC Telewizja Kablowa) - z ofertą Wizji TV zapoznało się 600 tysięcy abonentów

* lipiec 1998 r. - rusza sprzedaż dekoderów Wizji TV dla osób zapisanych na listę rezerwacji

* 18 września 1998 r. - oficjalna inauguracja Wizji TV z ofertą 18 kanałów tematycznych, w tym 16 w języku polskim

* październik 1998 r. - zakończenie procesu tworzenia sieci dystrybucyjnej w oparciu o autoryzowane punkty sprzedaży Philipsa - łącznie ponad 1 200 sklepów

* 3 listopada 1998 r. - do bukietu Wizji TV dołącza Eurosport i liczba kanałów Wizji TV wzrasta do dziewiętnastu ".

Kolejne potwierdzenie czerwca 1998 jako daty startu Wizji to cytat ze strony http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,680 ... sjami.html "1 czerwca 1998 roku wystartowała pierwsza polska platforma cyfrowa: Wizja TV"

Ponadto pamiętam, że po podłączeniu południowej części Sosnowca do Katowic zupełnie inny był rozkład częstotliwości kanałów. W czasach studia na Kilińskiego wykorzystywano głownie wysoki UHF, gdzie najniżej nadawano Polsat 2( K45), z Katowic kanały Wizji zajęły niższe wartości od K22. Od początku połączenia węzłów emitowane były plansze, rozesłano wraz z rachunkami wykaz zaplanowany już pod Wizję, więc programowałem zgodnie z nim. Dziadek oczywiście przy każdej nadarzającej się okazji marudził mi, że ma bałagan w telewizorze, by te kolorowe pasy ustawić mu gdzieś na końcu, więc mu powtarzałem, że wkrótce w ich miejsce będą nowe kanały po polsku i że ma już pod to zaprogramowany telewizor. W czerwcu już marudzić przestał, bo kanały rozpoczęły emisję. Więc akurat to tak dobrze pamiętam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z Cartoon Network się mylisz. Znalazłem stare forum z postami z czerwca 1998, niektórzy narzekali na dubbing Cartoon Network http://forum.wirtualna.warszawa.pl/w/18 ... a-tv-w-ptk , inne materiały też potwierdzają dołączenie części kanałów już w czerwcu, m.in kalendarium działalności projektu zamieszczone tutaj : http://chomikuj.pl/Lukas7171/*e2*96*baTV

"* 2 kwietnia 1998 r. - Centrum Nadawcze w Maidstone jest gotowe do uruchomienia pierwszej w Polsce satelitarnej telewizji cyfrowej

* początek kwietnia 1998 r. - otwarcie Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta w Katowicach

* czerwiec 1998 r. - wprowadzenie pierwszych kanałów tematycznych Wizji TV do pakietu podstawowego Polskiej Telewizji Kablowej (obecnie UPC Telewizja Kablowa) - z ofertą Wizji TV zapoznało się 600 tysięcy abonentów

* lipiec 1998 r. - rusza sprzedaż dekoderów Wizji TV dla osób zapisanych na listę rezerwacji

* 18 września 1998 r. - oficjalna inauguracja Wizji TV z ofertą 18 kanałów tematycznych, w tym 16 w języku polskim

* październik 1998 r. - zakończenie procesu tworzenia sieci dystrybucyjnej w oparciu o autoryzowane punkty sprzedaży Philipsa - łącznie ponad 1 200 sklepów

* 3 listopada 1998 r. - do bukietu Wizji TV dołącza Eurosport i liczba kanałów Wizji TV wzrasta do dziewiętnastu ".

Kolejne potwierdzenie czerwca 1998 jako daty startu Wizji to cytat ze strony http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,680 ... sjami.html "1 czerwca 1998 roku wystartowała pierwsza polska platforma cyfrowa: Wizja TV"

Ponadto pamiętam, że po podłączeniu południowej części Sosnowca do Katowic zupełnie inny był rozkład częstotliwości kanałów. W czasach studia na Kilińskiego wykorzystywano głownie wysoki UHF, gdzie najniżej nadawano Polsat 2( K45), z Katowic kanały Wizji zajęły niższe wartości od K22. Od początku połączenia węzłów emitowane były plansze, rozesłano wraz z rachunkami wykaz zaplanowany już pod Wizję, więc programowałem zgodnie z nim. Dziadek oczywiście przy każdej nadarzającej się okazji marudził mi, że ma bałagan w telewizorze, by te kolorowe pasy ustawić mu gdzieś na końcu, więc mu powtarzałem, że wkrótce w ich miejsce będą nowe kanały po polsku i że ma już pod to zaprogramowany telewizor. W czerwcu już marudzić przestał, bo kanały rozpoczęły emisję. Więc akurat to tak dobrze pamiętam :-)

Udowodnij mi, które kanały ruszyły w czerwcu, wtedy przyznam się,że może mnie pamięć myli.

Co do drugiego co jesteś pewny:

W miejsce plansz zapowiadających kanały pojawił się już sygnał stacji docelowych, na pewno był to Hallmark, Cartoon Network, Le Cinema i coś jeszcze, ale już nie pamiętam dokładnie co.
tu masz link kiedy ruszyła Wizja Le Cinema http://pl.wikipedia.org/wiki/Nieistniej ... elewizyjne . Poza tym PTK działa w różnych miastach, więc gdzie indziej mogli je włączyć wcześniej, okręg GOP na pewno we wrześniu. Tak samo możemy się kłócić że w PTK 1 na śląsku leciał program Familok, a w Gdańsku jakiś inny, nie pamiętam nazwy. To że dana kablówka jest wszędzie nie znaczy że znajdziesz to samo. Głupi przykład,bo piszemy praktycznie z tego samego rejonu Polski, miasto Lędziny, mają UPC, z własną ofertą analogu, cyfrówki, internetu i telefonu brak, a przy granicy są Katowice, Bieruń i Tychy, gdzie sieć leci przez miasto aby była w Tychach i Bieruniu, ale tam na razie nie mają co inwestować (Odp pani konsultant z infolinii, kiedy kolega chciał przenieść usługi z Katowic . Więc nie porównuj mi jakiś archiwalnych postów, bo tam nie pisze, gdzie włączyli, tylko kiedy, i tak możemy się kłócić cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się nie kłócę i nie zacietrzewiam. Napisałeś, że Cartoon po polsku wystartował we wrześniu, więc pokazałem, że wcześniej. Po prostu pamiętam marudzącego ponad miesiąc czasu dziadka i fakt, że na urodzinach w czerwcu mówił mi, że w miejsce większości pasków ma kanały. Co za różnica ,które wtedy włączono? W czerwcu na pewno ruszyła Wizja ruszyła z kopyta , policz 45 dni od 18 kwietnia. Centrum Wizji i PTK było w Katowicach, to studio emitowało sygnał zapowiedzi z transponderów Astry już w kwietniu i maju( te nieszczęsne plansze). Nawet w obrębie jednego regionu istniały różnice w ofercie programowej, nawet w jednym mieście (studio Rudna i Kilińskiego). Cały czas zaznaczam, że wiosną miałem już sygnał ze studia centralnego na Kossutha w Katowicach, nie z Sosnowca. Węzeł sieci dzielnic południowych podłączono wiosną, stopniowo łączono też inne węzły, w różnych miastach regionu i likwidowano mniejsze studia. Jeśli nie wiesz, z którego studia miałeś, to przypomnij sobie, czy w ofercie były 2 kanały nadawane w systemie secam - francuski M6, rosyjski pierwszy kanał tv publicznej(ten był kiepski jakościowo,czasem dropy i dziwny świst fonii w tle). Tych kanałów studio w Sosnowcu nigdy nie emitowało. Później francuski wyłączono, a rosyjski pierwszy kanał zastąpił również rosyjski RTR Planeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6 nie pamiętam w jakim systemie nadawało, ale OstanKino (później ORT1 a obecnie Pierwyj Kanał) pamiętam, czasami to obraz był jak kodowany Canal+ :lol: . Oni sygnał mieli wcześniej z satelity Gorizont . A wyłączyli dlatego, że zmieli Polskie prawo, chyba w 2004, i włączyli RTR Planeta, ale to już w czasach UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiałem się, w jakim celu ten rosyjski pierwszy kanał emitowali, skoro jego jakość była tak marna. Pamiętam jeszcze francuski MCM, najpierw był, potem zabrali , za jakiś czas wrócił. Często zdarzała się stopklatka na tym kanale. Obraz potrafił stać zatrzymany przez cały dzień :smile: . To samo muzzik ( mezzo obecnie). Oferta dawnego PTK była najlepszą w Polsce, teraz w UPC już niekoniecznie. Pamiętam też pierwsze zetknięcie z HBO i później te nieszczęsne filtry. U nas, ktoś bardziej kumaty w tych sprawach, notorycznie go wykręcał (znalazłem raz na piętrze dziwny metalowy walec i zachodziłem w głowę, czy to aby nie jest jakiś wzmacniacz ) . Dopiero później zajarzyłem o co chodzi, gdy okazało się, że HBO idzie bez problemu.Na początku myślałem, że znów jakaś promocja :D Tylko, że coś się wydłużyła, bo przez 2 lata cały budynek miał HBO, nawet azartowcy, bo emitowany był na 127.25 Mhz. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze mieszkałem w Katowicach, najpierw miałem kablówkę od Ryśka, RYNTRONIK. Jedna skrzynka na klatce, i od niej po ścianie bloku pociągnięte kable w dół do mieszkań :lol: . PTK kupiło tak jak było. Potem z rodzicami zrezygnowaliśmy, bo ok 1995/1996 wystartowała KTK, oferta o wiele lepsza, tańsza i normalnej jakości programy. Pamiętam jeszcze że na ulotkach z wykazami stacji jako dodatkowe informacje było "PROGRAM ODKODOWANY SPECJALNIE DLA ABONAMENTÓW KTK. Podczas remontu w marcu 1998 chcieliśmy zlikwidować starą instalację po PTK, ale coś mnie wzięło, żeby sprawdzić, okazało się że sygnał dalej leci , i tak miałem równolegle dwie kablówki, w późniejszym czasie łącznie miałem 78 różnych programów, w TV z KTK, a w magnetowidzie PTK :lol: .

Tylko że PTK wykupiło KTK i dobre czasy się skończyły. Co do HBO, filtry były najlepsze, w Katowicach miałem najpierw właśnie FILMNET a potem HBO za darmo, bo filtrów nie było, a u Dziadków (instalacje PTK kładło w styczniu, a sygnał poleciał w lutym 1998) w Będzinie też leciał HBO za darmo, bo technicy od samego zapomnieli zamontować filtrów. Sygnał leciał dość długo, do póki nie wprowadzili tego dziwnego systemu co obraz był zniekształcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach wystarczyło dać na flaszkę monterowi, wtedy wszystko się dało zrobić i wszystkiego zapomnieć. Standardowo, by nie płacić kilkunastu złotych więcej miesięcznie za oglądanie kablówki na drugim telewizorze, ludzie dawali na owe czasy 500000 starych złotych lub 50 nowych, była to mniej więcej równowartość dwóch abonamentów za usługi PTK. To był w zasadzie standard. Nie pochwalam łapownictwa, ale operator sam stwarzał pracownikom pole do takich nadużyć. Nigdy nie rozumiałem tej dodatkowej opłaty abonamentowej za drugi odbiornik. Przecież żadnych kosztów eksploatacyjnych operator nie ponosił za to, że sygnał z kabla w mieszkaniu szedł na dwa telewizory, po prostu [beep]ość. To chyba był proceder na masową skalę. Ten sam technik jednej sąsiadce nic nie powiedział na to, że miała na dwóch telewizorach, a na drugą doniósł, że ma na dwóch i nie płaci za to. Poznawali to po wtykach F. Zaciskane, to w porządku, bo pewnie robił kolega, wkręcane na kabel - samowola abonenta. Teraz operatorzy znów zaostrzyli apetyty na zdzieranie, domowej roboty multiroom w cyfrówce odpada. Na samym początku u mnie była bardzo marna kablówka. Chyba jedna z pierwszych w regionie. Instalacja była prowadzona po bloku, wszelkie rozgałęźniki na dachach,plątanina kabli puszczanych po murze. W czasach TV Rondo zakupiłem dość porządną antenę na pasmo UHF,którą zamontowałem na dachu, ściągała wtedy sygnał tych kilku emitowanych programów(MTV,RTL,Sat.1, Pro7, Sky One, Eurosport). Gdy PTK wykupiło tę kablówkę, to od zera budowali własną instalację wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem w 1992 kablówkę która była na kilku osiedlach, która nie dbała o jakość kanałów np. niemiecki Nickelodeon był bardzo zaśnieżony a ze był brany z analogowego sygnału z Astry to wiedziałem ze to wina złe ustawionej anteny.

No ale ponaglania i sugerowanie co jest wadą nie przynosiło efektu wiec w 1994 roku okazało się ze nie mają pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie telewizji kablowej a co za tym idzie nie odprowadzali podatku od wpłat abonamentowych. Właściciele pozostawili cały sprzęt i uciekli zapewne zagranice.

Wiec spółdzielnia podpisała nową umowę z PTK Rytronik. Żadnych kabli nie wymieniali w mieszkaniach tylko wymienili to co było w budynku.

Od razu jakość kanałów była lepsza do tego mój ulubiony kanał Knowledge TV czy Atomic TV i ten bezpłatny HBO, nawet gdy wprowadzili ten zniekształcony system kodowania, udało mi się zdobyć dekoder dzięki któremu miałem do tego dostęp. Technik nawet załatwił mi na lewo Canal+ który był kodowany w Syster/Nagravision.

Jak na tamte czasy nie można było narzekać, mimo że się miało także telewizje satelitarną sprowadzoną z Włoch ( w tamtych czasach to miałem pakiet Multichoice z polskim FilmNet-em i muzyka country CMT także od 17-stej leciał polski Discovery Channel i niezapomniane MTV w angielskiej wersji językowej).

Co to były za wspaniałe czasy, ten co tego nie miał to zazdrościł i chętnie wpadał aby co obejrzeć... A teraz to telewizja niepotrzebna, wszystko można znaleźć w internecie, tylko z kilkudniowym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały z multichoice też były w PTK :-) W ogóle wówczas jakoś szybko reagowali na pojawiające się nowości. Teraz już chyba jest przesyt i UPC wydaje się, że jest najwspanialsze na świecie, poza tym cięcia i maksymalne skąpstwo. Niemieckie kanały FTA wycofali, bo niby nadawcy zażądali wysokich opłat. Pamiętam to sformułowanie o opłatach i o braku miejsca w kablu: "zresztą w miejsce tych kanałów pojawią się inne, polskojęzyczne stacje, gdyż w większości krajów ofertę wypełniają kanały nadawane w języku ojczystym abonenta". Może cytat nie jest dokładny, ale oddaje całość tego tłumaczenia. Dziwne jest, że kanały , które są dostępne za darmo z satelity zażądały tak kolosalnych opłat od gniazdka abonenckiego. Poza tym mamy już erę cyfrową, miejsca bardzo dużo, a niemieckie stacje nie wróciły. Stałych, etatowych pracowników BOK jest niewielu, większość niedoszkolona, zatrudniana za marne grosze na śmieciowych umowach przez agencje pracy tymczasowej. Uważam ,że PTK jak na tamte czasy było o niebo lepsze niż obecne UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem w 1992 kablówkę która była na kilku osiedlach, która nie dbała o jakość kanałów np. niemiecki Nickelodeon był bardzo zaśnieżony a ze był brany z analogowego sygnału z Astry to wiedziałem ze to wina złe ustawionej anteny.

Mi się wydaje że że niemiecka wersja Nickelodeon pojawiła się 1995, pamiętam jak w TO&OWO pisali o tym programie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nickelodeon Germany nadawał w latach 1995-1998 jako pasmo w VH1 Germany. Tak w ramach ciekawostki. Kanał zniknął, by potem powrócić w to samo miejce

 

1995-1998 VH1 Germany/Nickelodeon Germany

1998-2001 VH1 Germany/MTV2 Pop

2001-2005 MTV2 Pop

2005-teraz Nickelodeon Germany (znów ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PTK została przeze mnie znienawidzona z powodu usunięcia swojego czasu kanału Viva Deutschland i zastąpieniem go Muzycznym Relaksem. PTK tłumaczyła się niską oglądalnością Vivy i nie skutkowały żadne prośby, telefony a NAWET artykuły w lokalnej prasie!!! Była głucha na głosy abonentów a z racji bycia także monopolistą nie pozostawało nic innego. Niska oglądalność według PTK odbywała się w czasach NAJWIĘKSZEJ popularności tego kanału w latach `90. Te wszystkie chore moim zdaniem sceny odbywały się w Trójmieście. Od tamtej pory gdy pojawiła się konkurencja powiedziałem sobie nigdy PTK a teraz UPC! Kto jest z Trójmiasta zapewne pamięta to wszystko oczywiście jeśli jest w odpowiednim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...