Jump to content
Sign in to follow this  
elk84

Ferguson HF 8900 HD i nagrywanie w HD a ochrona HDCP

Recommended Posts

Chciałbym prosić o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących nagrywania programów w jakości HD.

 

Jak wiadomo, materiały w jakości HD mogą być zabezpieczane przed kopiowaniem za pomocą szyfrowania HDCP. Szyfrowanie to jest opcjonalne, ale chyba jest stosowane na wszystkich kanałach HD (a może się mylę?). Sygnał HD chroniony za pomocą HDCP może być odtwarzany tylko przez urządzenia zgodne z HDCP, a to oznacza, że urządzenia te albo nie umożliwiają żadnego zapisu materiału HD (jak np. telewizory), albo narzucają poważne ograniczenia na możliwość kopiowania takiego materiału (jak np. w nrekorderze z platformy „n”).

 

Moje wątpliwości dotyczą odbiornika Ferguson HF 8900 HD. Nawet na stronie producenta można przeczytać, że „Poprzez złącze USB można nagrywać programy telewizyjne – również kanały HD – w pełnej cyfrowej jakości, wraz z cyfrowym dźwiękiem przestrzennym”. Z tego forum wiem, że nagranie te mają postać plików *.TPO, które po pewnych zabiegach można przekształcić do innych formatów i odtwarzać je np. na komputerze (inna sprawa czy jest to łatwe i wygodne czy nie, ale w każdym razie możliwe).

 

Zastanawiam się więc co stało się z ochroną HDCP? Czy opisana możliwość dotyczy tylko programów nie stosujących HDCP? A jeśli nie, to czy nagrania zachowują jakość HD? A może …. istnieje groźba, „cofnięcia” temu Fergusonowi zgodności z HDCP (jego klucze mogą zostać umieszczone na „czarnej liście” i nowsze urządzenia nie będą z nim współpracować)? (to chyba mało prawdopodobne)

 

Byłbym wdzięczny posiadaczom tego odbiornika za rozwianie moich wątpliwości.

 

A przy okazji, może możecie wskazać jakieś inne urządzania potrafiące rejestrować sygnał HD (po złączu HDMI lub w ostateczności po YPbPr), tak aby można było archiwizować sobie ulubione audycje np. płytach DVD.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

 

elk

Share this post


Link to post
Share on other sites

HDCP jest używane w komunikacji między urządzeniami po złączach DVI, HDMI, UDI, GVIF, DP, WHDI. Dysku nie podłączasz przez żadne z powyższych, a po USB, więc HDCP po prostu Ciebie nie dotyczy.

 

Ferguson jest "zgodny" z HDCP i nie ma mowy o żadnych cofnięciach - zabezpieczenie funkcjonuje tak jak powinno po HDMI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...