Jump to content
DjPeja

VIVA Polska i MTV Polska dawniej

Recommended Posts

Posted (edited)

Czcionka jest ta sama, tylko mniejsza i chyba pogrubiona by pomieścić cały tytuł 😆

W 2005 niemiecka Viva miała białe logo.

Edited by Tomkiszot

@Tomkiszot, a ja wręcz przeciwnie. Bardzo mi się te belki podobały. Nigdy tylko nie rozumiałem, dlaczego VIVA Polska w swoich podawała odnośnik do niemieckich stron internetowych www danego artysty. Rozumiem VIVA Germany, ale Polska?. Zresztą dla mnie VIVA Polska zawsze była jakaś taka niedopracowana, czy to pod względem belek, czy innych bajerów kopiowanych z VIVA Germany.

Posted (edited)
8 godzin temu, KiderzynaMadiska655 napisał:

@TomkiszotVIVA niemiecka miała białe logo w latach 2004-2007

Przecież mówię, dlatego to nie może być viva niemiecka bo logo się wyklucza :)

7 godzin temu, Bloo411 napisał:

@Tomkiszot, a ja wręcz przeciwnie. Bardzo mi się te belki podobały. Nigdy tylko nie rozumiałem, dlaczego VIVA Polska w swoich podawała odnośnik do niemieckich stron internetowych www danego artysty. Rozumiem VIVA Germany, ale Polska?. Zresztą dla mnie VIVA Polska zawsze była jakaś taka niedopracowana, czy to pod względem belek, czy innych bajerów kopiowanych z VIVA Germany.

Też tego nie wiem. Lubię VIVĘ PL do 2004 gdzie były takie same belki jak w DE. Później gdy oni zmienili logo na białe, a u nas pozostało niebiesko - żółte z tymi prostokątnymi belkami, przestałem lubić VIVĘ PL, ale i muzyka już mi się nie podobała. Wyjątki były wiadomo :)

Edited by Tomkiszot

Posted (edited)

VIVA GER również w latach 2007-2010 miała białe, półprzeźroczyste logo w niektórych magazynach muzycznych, jednak w mikroskopijne zmienionych proporcjach. W pozostałych programach i serialach oczywiście ruchome, zmieniające kolory. Gdy nastała zmiana na biel logotypu w 2004, był to początek w spustoszeniu tego kanału przez ViacomCBS, likwidując systematycznie flagowe programy. Odgradzanie się od legendy niebiesko-żółtej VIVY nie wyszło na dobre, a z każdym kolejnym rokiem było coraz gorzej.

Warto dodać, że gdy VIVA GER zmieniła logo na kolorowe na ekranie w 2007, to także belki zostały lekko podrasowane. Na VIVIE PL do 2009 pozostały te same, bez poprawek, jakie zachodziły na VIVIE GER. Dopiero w 2009 zaktualizowano je i zrównano z niemieckimi. 

Jeśli chodzi o VIVĘ PL, to fakt. Zawsze miała coś w grafice niedopracowane. Nawet nie potrafili stworzyć porządnego "VIVA WECKER", tylko od rana tępe nazwy audycji SMS-owych, jak "Zdradosław" i do tego pod logotypem odwieczny problem z wyświetlaniem zegara, aż z niego zrezygnowano, bo było to dla nich za ciężkie w tamtych latach.

Edited by Sentence

10 godzin temu, Sentence napisał:

i do tego pod logotypem odwieczny problem z wyświetlaniem zegara, aż z niego zrezygnowano, bo było to dla nich za ciężkie w tamtych latach.

Właśnie, raz gdzie był niebieski prostokąt czy tam osobne zaokrąglone kwadraty na godzinie i minucie nad logiem to to było, a raz tego nie było. Zdarzało się też w VIVA PL że tytuły teledysków, wykonawców, i albumu pisano dużymi literami. Albo ten niezapomniany zielony pasek po lewej czy tam prawej stronie i niebieskie małe coś na dole, bo VIVA PL miała taki zepsuty sprzęt nadawczy, i nadawali w 544x576. Także długie nazwy wykonawcy się nie mieściły w belce, ale w lipcu 2009 się to zmieniło gdyż wymienili sprzęt nadawczy VIVA PL, i teraz wszystkie długie nazwy wykonawcy mieściły się w belce, ale były rozciągnięte tak, żeby mieściły się w belce. Albo to jak był zaokrąglony kwadrat z napisem "Planet VIVA", to raz mignął ten kwadrat białym kwadratem, albo ten prostokąt czasami znikał. Tak pamiętam to że VIVA PL była niedopracowana, bo czytałem wasz zamknięty temat o VIVA PL.

Posted (edited)

5 dni temu minęło 20 lat odkąd wystartowała VIVA Polska, wszystkiego najlepszego dla tej nieistniejącej już stacji muzycznej! 🎂

Edited by KiderzynaMadiska655

W dniu 4.06.2020 o 14:21, Bloo411 napisał:

Bo zapewne dali Polakom wolną rękę, a my, jak zawsze, nie mogliśmy sprostać zadaniu.

Posted (edited)

Fajny gif. :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Like 1