Skocz do zawartości

VIVA Polska i MTV Polska dawniej


DjPeja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierwszy raz zobaczyłam Vive u koleżanki (lato 2010 albo 2011) więc się załapałam na starą oprawę. Bardzo dobrze utkwiła mi w pamięci przemiana z 2012 roku czyli "Viva wyraźnie inna" (zwłaszcza piosenka Brodki z reklam zapowiadające nowe oblicze kanału, było to w wakacje u ciotki). Pamiętam coś że jak przyjechałam do domu po wakacjach to jakoś nie oglądałam Vivy. Dopiero przed samym zakończeniem nadawania odkryłam na nowo ten kanał (może od mja 2017).

Edytowane przez Rocznik 02
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rocznik 02 napisał:

Ja pierwszy raz zobaczyłam Vive u koleżanki (lato 2010 albo 2011) więc się załapałam na starą oprawę. Bardzo dobrze utkwiła mi w pamięci przemiana z 2012 roku czyli "Viva wyraźnie inna" (zwłaszcza piosenka Brodki z reklam zapowiadające nowe oblicze kanału, było to w wakacje u ciotki). Pamiętam coś że jak przyjechałam do domu po wakacjach to jakoś nie oglądałam Vivy. Dopiero przed samym zakończeniem nadawania odkryłam na nowo ten kanał (może od mja 2017).

przypomnij sobie.... :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pan MarSag

@Rocznik 02Zmiana wyglądała tak, leciał koniec utworu Shakiry (chyba), później utwór Pitbulla "Back in Time" który jedynie trwał kilka sekund, a później o godz. 06:00 nastąpiło przełączenie nadawania z Londynu na Amsterdam, i tym samym pojawia się nowa oprawa i logo, oraz utwór Libra oraz Inorosa "Czyste szaleństwo". Zresztą, ten film jest już na YouTube:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KiderzynaMadiska655 napisał:

@Rocznik 02Zmiana wyglądała tak, leciał koniec utworu Shakiry (chyba), później utwór Pitbulla "Back in Time" który jedynie trwał kilka sekund, a później o godz. 06:00 nastąpiło przełączenie nadawania z Londynu na Amsterdam, i tym samym pojawia się nowa oprawa i logo, oraz utwór Libra oraz Inorosa "Czyste szaleństwo". Zresztą, ten film jest już na YouTube:

 

Wiem oglądałam to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag

Moim zdaniem ta zmiana nie powinna tak wyglądać, powinno być tak że jest ident, następnie przełączenie nadawania z Londynu na Amsterdam, później nowa czołówka Mega Top 10 z nowym logiem VIVY, ale wciąż format 4:3, a później następnego dnia już jest format 16:9.

Edytowane przez KiderzynaMadiska655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pan MarSag

Witam, poszukuję czcionek wykorzystywanych kiedyś przez VIVĘ, chodzi mi o tą co była w tych paskach gradientowych i w tych normalnych kolorowych, wie ktoś jaka to czcionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VIVA w tele 5 a to heca ! Nagrywałem kiedys klipy,  głównie muzykę z VIVY niemieckiej (później też rodzimej VIVY) w latach 1997-2001. Mój magnetowid (AKAI) zepsuł się chyba w 2002 roku. No i cóż wyrzuciłem taśmy kilka lat później. Nie sądziłem wówczas, że będę tego żałował. Ostatnio wpadło mi trochę kaset VHS. Choć zbieram klipy od jakiegoś czasu, dopiero zaczynam swoją przygodę ze zgrywaniem. Jest na nich głównie viva polska i niemiecka czyli mój ulubiony kanał z lat młodości :)) Ktoś z was zbiera jeszcze teledyski czy tylko ja się ostałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest czego żałować, bo wielu nagranych teledysków już nigdy żadna telewizja nie powieli.

 

Obecnie ciężko zdobyć jakiekolwiek kasety VHS z nagraniami muzycznymi. Zwykle są to filmy nagrywane wówczas w TVP1, TVP2, Polsacie i TVN lub z niemieckich stacji, typu ARD, ZDF, WDR, RTL, Kabel Eins i VOX.

 

Częstokroć można się naciąć w sieci na handlarzy tzw. "zgrywkami", którzy robią wiele kopii z jednej taśmy za niemałe pieniądze, co daje opłakany efekt finalny.

 

Zbieraczy z pewnością nie brakuje, aczkolwiek jest ich na pewno mniej, niż w latach świetności VHS, gdzie spędzało się przed telewizorem po kilka godzin, nawet w nocy, żeby polować na rodzynki. Teraz czasy mamy inne, większość nowych piosenek jest dostępnych w Internecie, w HD. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag

Mam pytanie: jakie były warianty tych belek z VIVA Polska? Chodzi mi o te wszystkie warianty belek z lat 2004-2005 i z lat 2005-2012 oraz chcę wiedzieć, jakie były gradienty i kolory. Wie ktoś? Bo mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w tamtych czasach nagrywać cyfrowo to tak jakby dzisiaj zapisywać w 8K

========

Mam pytanie odnośnie belek z Londynu. W czasie emisji jednego teledysku potrafili mieć wszystko wypisane caps lockiem, natomiast w czasie drugiego wszystko już było normalnie - wykonawca, tytuł i płyta. 

 

Czy wiecie czym to mogło być spowodowane? Ten caps lock pojawiał się na starych utworach, nigdy na nowych. Czy to mogło mieć związek z poprzednim miejscem nadawania? 

Edytowane przez Piotrovvicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 17:42, Sentence napisał:

A jest czego żałować, bo wielu nagranych teledysków już nigdy żadna telewizja nie powieli.

 

Obecnie ciężko zdobyć jakiekolwiek kasety VHS z nagraniami muzycznymi. Zwykle są to filmy nagrywane wówczas w TVP1, TVP2, Polsacie i TVN lub z niemieckich stacji, typu ARD, ZDF, WDR, RTL, Kabel Eins i VOX.

 

Częstokroć można się naciąć w sieci na handlarzy tzw. "zgrywkami", którzy robią wiele kopii z jednej taśmy za niemałe pieniądze, co daje opłakany efekt finalny.

 

Zbieraczy z pewnością nie brakuje, aczkolwiek jest ich na pewno mniej, niż w latach świetności VHS, gdzie spędzało się przed telewizorem po kilka godzin, nawet w nocy, żeby polować na rodzynki. Teraz czasy mamy inne, większość nowych piosenek jest dostępnych w Internecie, w HD. 

Tu się akurat zawsze dziwiłem. Skoro taki czy inny teledysk nawet skrajnie niszowego artysty "jednego klipu" został nakręcony i później emitowany na antenie np. niemieckiej Vivy to gdzieś ten teledysk musi być zachowany, zapisany w wersji oryginalnej bo przecież nie wydaje mi się aby po kilku latach ktoś robił porządki i bezpowrotnie oryginał usunął. Dlatego mnie to dziwi że mając tak bogate archiwum przeróżnych wykonawców np. Eurodance nie powstała żadna telewizja która by zaczeła emitować te klipy lub przynajmniej wprowadzić jakieś pasmo raz na tydzień w jednym ze swoich już istniejących stacji TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...