Skocz do zawartości

VIVA Polska i MTV Polska dawniej


DjPeja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jako, że niedługo koniec stacji VIVA Polska, nadszedł czas by szerzej, niż dotychczas ją wspominać. Ja na przykład chciałbym wspomnieć utwór "Muzyki Moc", który to jest takim hymnem stacji - tutaj jest w formie lipdubu pracowników samej stacji:

 

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście, liczne literówki. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet ją lubię a jej słowa można nawet teraz zaadresować do samej stacji Viva Polska. Ja Vivę Polska wspominam dosyć miło - to był pierwszy kanał jaki oglądałem po instalacji pierwszego, swojego zestawu satelitarnego od Cyfrowego Polsatu u mnie w domu przez sąsiada w 2009 roku.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że jeszcze jak był satelitarny analog to z sąsiadem przegrywałem piosenki z niemieckiej Vivy na kasety magnetofonowe. Przegrane utwory były w świetnej jakości. Co do polskiej Vivy to ja najwięcej Vivy oglądałem w latach 2009 - 2012, na przykład jak leciały programy Katarzyny Kępki, jak np: Viva Muzik Kłiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polską Vivę, to najczęściej oglądałem ją w latach 2009-2011 (inna sprawa, że u mnie w domu telewizja satelitarna jest od końca 2008 r.). W tym okresie najbardziej lubiłem oglądać: notowania emitowane od poniedziałku do piątku o 17-tej, Chartsurfera w sobotnie popołudnia, teleturniej Viva Mjuzik Kłiiz (to w 2010 r.), program „O co kaman?” prowadzony przez Dariusza „Daro” Rusina (nadal pamiętam kilka jego tekstów, np. „Jeżeli nie wiesz, o co cho, wytłumaczy Ci to Dar-o” :) ) i pasmo Personality, w którym prezentowano single wybranego artysty bodajże w kolejności chronologicznej. Pamiętam również premiery (ich godziny podawano na pasku), o których wspominano kilka stron wcześniej - taką strategię rozpoczęto chyba na początku listopada 2009 r. i po blisko roku zrezygnowano z tego pomysłu (w taki sposób premierę miały chociażby dwa klipy do wspomnianej kilka postów wcześniej piosenki „Muzyki moc” - przyznam, że lepszy był ten pierwszy :) ).

Stopniowo przestawałem oglądać Vivę mniej więcej od czasu, gdy 4Fun TV zaczął puszczać coraz więcej świeższych numerów. Swoje zrobiło też dodanie do listy CP perskiej stacji 4 Music TV (lub - jak kto woli - e4me). Od zmiany wizerunku stacji na Vivę zaglądam okazjonalnie, choć przyznam, że obecnie nie jest jeszcze tak źle, jak 4-5 lat temu.

 

O MTV Polska wypowiem się trochę mniej, bo po prostu nie pamiętam czasów, kiedy to była jeszcze stacją stricte muzyczną (pamiętam tylko, że w 2009-2010 roku muzyki było bardzo niewiele: jakieś pasmo z rana i MTV Maxxx Hits prowadzone przez Wojciecha „Łozo” Łozowskiego w sobotnie południa - dobrze, że było chociaż tyle muzyki, bo jak jest obecnie, każdy widzi ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O MTV Polska wypowiem się trochę mniej, bo po prostu nie pamiętam czasów, kiedy to była jeszcze stacją stricte muzyczną (pamiętam tylko, że w 2009-2010 roku muzyki było bardzo niewiele: jakieś pasmo z rana i MTV Maxxx Hits prowadzone przez Wojciecha „Łozo” Łozowskiego w sobotnie południa - dobrze, że było chociaż tyle muzyki, bo jak jest obecnie, każdy widzi ;) ).

To ja Vivę pamiętam, ale dość słabo. Ale wiem, że tam akurat faktycznie muzyka leciała.

MTV to się słuchało, bo hit za hitem swego czasu szedł. A potem jak wiadomo zaczęły się te amerykańskie programy. Najgorzej chyba było jak próbowali robić polskie odpowiedniki  :crazy:  Ale muzyka leciała od 22... Teraz nawet wiem, bo nie mam jej ustawionej. Za to moje oczy i uszy są spokojniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kiedyś na MTV leciały programy typu "Mastermix", "Music Mix" oraz "Audiomix". To były normalne programy jak "VIVA Dance Mix" czy mix piosenek jak "Fresh Mix" ? Jak to drugie to czy ktoś ma / wie gdzie są w internecie chociażby urywki tych programów np. YouTube czy Chomikuj? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kiedyś na MTV leciały programy typu "Mastermix", "Music Mix" oraz "Audiomix". To były normalne programy jak "VIVA Dance Mix" czy mix piosenek jak "Fresh Mix" ? Jak to drugie to czy ktoś ma / wie gdzie są w internecie chociażby urywki tych programów np. YouTube czy Chomikuj? :)

Z tego co pamiętam, to była normalna playlista. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co pamiętam to MTV chyba wcale nie emitowała polskich wykonawców w swoich nocnych i porannych blokach muzycznych w okresie 2007-2008? Tylko w jakiejś liście przebojów, chyba we współpracy z RMF Maxxx można było trafić na kogoś "rodzimego" . Te playlisty nie były jakoś wspólne dla większej liczby krajów czy coś w tym stylu?

 

MTV raczej omijała też dance, szczególnie ten europejski. Chyba było trochę więcej "czarnej" muzyki niż na Vivie. Na pewno mieli też poranny blok MTV Base. W sumie całkiem niezły. Emitowali popularne wtedy w USA klipy, które inne polskie stacje omijały, np. Lil Wayne'a.

 

A pamięta ktoś do kiedy MTV emitowało bloki Chill Out Zone i Party Zone? Chill Out Zone raczej było od początku stacji i jeszcze w 2002 r. na pewno było emitowane. Party Zone to bardziej mi chodzi o okres, gdy grano typowo elektronicznie, bo pod koniec to już była raczej normalna playlista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Smutek, żal i niesmak. Tak mogę określić dzisiejszy dzień w kontekście kompletnego zrujnowania polskiego oddziału VIVY. Po przywróceniu muzyki (gdzie niejednokrotnie zdarzały się perełki, o których już zapomniałem) liczyłem na to, że ktoś się w końcu weźmie za ten kanał. Taką bazą klipów jaką oni mają to chyba nie dysponuje żadna inna stacja.

 

Czy ktoś wie coś więcej na temat grafiki kanału z okresu do 2011 roku i później? Chciałbym wiedzieć jak nazywają się czcionki, które wykorzystywała stacja. Może ktoś dysponuje? Chciałbym mieć na pamiątkę do użytku domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie na pamiątkę - udało mi się wykopać z materiałów redakcyjnych ZAP z planszą sprzed startu kanału z 2000 roku :) Niestety rozmiar jest jaki jest - to były dawne czasy z tunerrami bez nagrywania i z kartami do przechwytywania z niską jakością. To najlepsze co udało mi się wydusić ;)

 

Grafika ekranowa pochodzi z odbiornika Humax. Zastrzegam, że jest to autorski ZAP redakcji satkurier.pl

 

4685.jpg

 

EDIT: Data w pliku wskazuje na wykonanie 4 kwietnia 2000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem nieco więcej ZAP z lat 2000-2002, zebrałem je w jeden tekst na portalu, można sobie poczytać ;)

https://satkurier.pl/news/164171/wspomnien-czar-viva-polska-archiwalne-zap.html

Jest też link do ciekawego archiwalnego raportu z 2003 roku porównującego ówczesną VIVĘ i MTV - także wykopałem to w archiwach portalu ;) Nie ma to jak mieć duuuuużą historię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...