Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na zachodzie Amazon siedzi w kopanej ale jakoś mało prawdopodobne jest aby był zainteresowany streamingiem  czegokolwiek po Viaplay w Januszowie 😉 swoją drogą ktoś wie czy np we Włoszech dobrze funkcjonuje streaming Ligi Mistrzów w Amazonie? Są wszystkie mecze w 4k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał(a):

Świetnie zamiana, zamiast wszystkich meczów PL mogą być dwa, aby tylko było logo C+.

Ty naprawdę masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że Premier League powinna wrócić do C+, tyle że mnie interesują max dwa mecze, bo jak pewnie wiesz zawsze oglądam Legię i Barcę. Mam w nosie logo, za to zależy mi na jakości nadawania, co też napisałem licząc na mecze w 4K. Uwielbiam jak ktoś wyciąga cytat z kontekstu. Wykupcie sobie skandynawską wersję Viaplay, bo się zapłaczecie za tym nadawcą. :) Ja za nimi tęsknił nie będę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał(a):

Jak by tę masę "upadłościową" przejął DAZN to było by nie wiele lepiej za to o wiele drozej. Chyba, Amazon by się zdecydował. To sa gracze,którzy są w stanie przejąć całość, chociaż DAZN jest chyba jeszcze bardziej zadłużony niż Viaplay.

 

Jest mnóstwo osób,które nawet tyle nie płacą.

No co do DAZN to chyba nawet racja.  Jeżeli chodzi o Amazon to oni jeśli już coś kupują to w atrakcyjnej cenie. Stąd też już dzisiaj mówi się, że ich krótka przygoda z Ligue1 we Francji raczej się lada moment zakończy, bo na pakiet 8 meczów za 240mln Euro z 10 najlepszymi spotkaniami sezonu to przy marzeniach LFP o nowych kwotach kontraktów to raczej nie mają na co liczyć. 

1 godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

No dobra ale skoro nakupowali tyle praw to co sobie myśleli? Że ludzie zapłacą i nie będą oglądać? 😅

 

Logiki w ich działaniu wcale nie widać. Kupowanie praw na kilka krajów jednocześnie nie patrząc na specyfikę danego kraju. Bardzo popularne we Francji rugby nie ma praktycznie żadnego zainteresowania w naszym kraju. A z żużlem odwrotnie. Podobnie hokej. W Skandynawii mega popularny - u nas nawet TVP Sport nie opłacało się pokazywać polskiej ligi. A Viaplay kupował wszystko - łącznie z jakimiś egzotycznymi prawami, często przepłacając żeby tylko było i to jeszcze na dwie partie z góry zdobywają prawa niemal na dekadę. A nie od dziś wiadomo, że poza nielicznymi wyjątkami dana liga jest oglądana w zależności od występów polskich piłkarzy.  

 

Nie ma co się dziwić, że to się nie udało. 

 

30 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Moze jakas dyskusja na temat tego, co dalej? Powrot praw do "starej ekipy", czy tez moze sa tutaj chetni na "druga szanse" dla streamingu pod nowym szyldem typu Sky, DAZN, Amazon? Jesli druga opcja to ile bylibyscie sklonni zaplacic za "nowe Viaplay" z dobra jakoscia i stabilizacja serwisu?

W pewnej części już wypowiedziałem się wcześniej. Myślę, że w miarę pewna jest angielska i puchary europejskie. Co do reszty to nie mam pojęcia. Ciekawe czy ktoś zdecyduje się na Bundesligę. To jednak najbardziej "poniewierana" liga z "TOP5". W ciągu ostatnich 25 lat była pokazywać już chyba wszędzie - Canal+, Polsat Sport, Sportklub, Eurosport, Eleven z C+, Viaplay. 

 

To co mnie najbardziej ciekawi to co z ekipą komentatorską Viaplay. Co jak co, ale to mają najlepsze. Wolski, Borek, Pełka, Twarowski, Urban. I ci mniej znani, ale według mnie też dobrzy, młodzi jak Zachodny, Borzęcki, Przybysz czy Kędzior. 

Fajnie, gdyby udało im się znaleźć miejsce w innych redakcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gizior89 napisał(a):

 swoją drogą ktoś wie czy np we Włoszech dobrze funkcjonuje streaming Ligi Mistrzów w Amazonie? Są wszystkie mecze w 4k?

W Niemczech wszystko jest w full HD.

Wyjątkiem były ćwierćfinałowe i półfinałowe mecze Champions League które były w jakości 4K.

Oczywiście tylko te do których Amazon ma prawa

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 22:23, Pawop napisał(a):

A skąd wiesz, że nie chce?

Miałem na myśli kontekst historyczny. F1 w C+ we Francji jest przynajmniej od dekady, a jej oglądalność systematycznie rośnie. Prawa mają przedłużone już do 2029 roku i nie dotyczy to tylko Francji. To zachęca ich do inwestowania w reportaże, filmy dokumentalne, studia, wysłanników, wywiady i kolejne atrakcje dla kibiców jak dołączenie F1TV Pro do aplikacji myCANAL. 

 

Pomimo tylu lat rozwoju i dobrej passy we Francji oraz doskonałej oglądalności F1 w Polsce - C+ nigdy nawet nie był wymieniany w gronie potencjalnych nabywców praw. Były one dostępne w TV4, Polsacie czy Eleven, a ostatnio - Viaplay.  Swoje mógł robić obowiązek pokazywania części spotkań w otwartym kanale. Ale przy wynikach oglądalności w Polsce oraz nabyciu SPI - nie powinno być z tym większego problemu. Chociaż patrząc na to jaki stosunek ma do tego obecnie Viaplay (brak wyścigów w otwartej TV) i to nie powinno być argumentem na niekorzyść C+. 

 

Stąd też ciekawi mnie czy wyjście Viaplay z Polski przyniesie jakieś zmiany w postrzeganiu F1 w Polsce jako potencjalnych praw w C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TimesSquare napisał(a):

Moze jakas dyskusja na temat tego, co dalej? Powrot praw do "starej ekipy", czy tez moze sa tutaj chetni na "druga szanse" dla streamingu pod nowym szyldem typu Sky, DAZN, Amazon? Jesli druga opcja to ile bylibyscie sklonni zaplacic za "nowe Viaplay" z dobra jakoscia i stabilizacja serwisu?

Jeśli potwierdzą się informacje WP, to będzie oznaczało, że nie znalazł się jeleń (nawet wśród globalnych gigantów) na przejęcie całości. Poszczególne prawa, może, ale jeśli któryś z gigantów planuje poważne zaistnienie na rynku polskim, to bardziej obstawiałbym zainteresowanie przyszłym przetargiem na LM, niż czymś z portfolio VP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, k05 napisał(a):

Stąd też ciekawi mnie czy wyjście Viaplay z Polski przyniesie jakieś zmiany w postrzeganiu F1 w Polsce jako potencjalnych praw w C+. 

C+ jakiś czas temu bawiło się w motorsport transmitując wyścigi długodystansowe. Szału chyba nie zrobiły bo szybko się z tego wycofali. Były chyba też rajdy na ich antenach. Też zniknęły. samochody to nie ich działka. F1 nie jest im potrzebna bo i tak platforma C+ będzie mieć ją w ofercie jeśli wróci do Eleven. A to wydaje się prawdopodobne. Zresztą wszytko będzie zależało od wyniku wyborów. Od jakichś 4 sezonów F1 jest w Polsce pokazywana z rozmachem bo transmisje sponsoruje Orlen. I chyba nie żałuje kasy. Relacje z toru, wypasione studio z ekspertami. Jak zmieni się władza to Orlen może wycofać się z F1. I wtedy te prawa już nie będą tak atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arkon napisał(a):

Mam w nosie logo, za to zależy mi na jakości nadawania, co też napisałem licząc na mecze w 4K.

Ale hitu Premier League często nie było w 4K na CANAL+, bo zamiast niego był hit Ekstraklasy.

Godzinę temu, aandin napisał(a):

Tutejsi bywalcy  by chcieli  za 5 zł 4K 😄

I do tego duuuuuuuuuużo reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, kisiel95 said:

Ale hitu Premier League często nie było w 4K na CANAL+, bo zamiast niego był hit Ekstraklasy.

No nie było zawsze i nikt tak nie twierdzi- ale było "ciut" więcej niż łącznie od dwóch sezonów w viaplay. Albo przynajmniej każdy mecz był w jakości że murawa nie pływała.
Śmieszne, że najczęściej wypowiadają się osoby "co kto inny by chciał" a sami mają pakiet za parę/paręnaście złotych. Weźcie pod uwagę że kibice np Premier League byli przyzwyczajeni przez naście lat że c+ do najtańszych nie należało i jakoś płacili za to.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cidik napisał(a):

pokaż inny serwis w Polsce który ma podobne prawa jak Viaplay i jest dostępny tylko w streamingu. Co by niby w playerze miało zabijać im serwery? bo chyba nie SGP na żużlu, ręczna, skoki albo US Open emoji23.png

Jeszcze gdy się do nas pchali to mogli mieć jakieś "marne" serwery, ale po takim czasie powinni je tak rozbudować by nikt nie miał problemów z odbiorem, minęło już sporo czasu a oni to kompletnie olali, woleli wydawać horrendalnie zawyżone kwoty za prawa transmisyjne byle inni tego nie mieli, ale w d... mieli jak to coś Polacy będą oglądać.

 

14 godzin temu, Arkon napisał(a):

Mnie tak naprawdę interesuje tylko Premier League i to też max 2 hitowe mecze na kolejkę oraz ewentualnie jakiś hit Bundesligi raz, dwa razy w miesiącu. /.../

A mnie tylko F1 bo resztę co nadają mam w głębokim poważaniu- nie mam Viaplaya, ale F1 i tak oglądam, może troszkę na nielegalu, ale to ich wina- po co się w to wpier:censored: :/

Mam nadzieję że wróci od nowego sezonu do Elevana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocik89 napisał(a):

Na tym upadku na pewno nie zyskamy. KSW raczej wróci PPV. Trzy galę na pół roku to Max. Nie wiem czemu właściciele milczą.

Jak będzie koniec to będą płakać że nagła sytuacja. Nie rozumiem tego.

 

Nie chodzi o upadek tylko daje to do myślenia że to coś działało na naszym rynku i oferując taki kicz chciało konkurować między innymi z operatorami satelitarnymi gdzie jest po kilka milionów abonentów gdzie stabilność i jakość transmisji streamingowej sportu na żywo była głównie zależna od ilości klientów jaka w danej chwili korzystała z usługi.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aandin napisał(a):

Tutejsi bywalcy  by chcieli  za 5 zł 4K 😄

Ja to wcześniej obrońcy typu Pawop zaraz wyskakiwał z teoria że to nie oznacza że Viaplay dostaje te 5 zeta bo operator za nich dopłaca😂 Więc od jednego operatora u którego ktoś płaci 5 zeta Viaplay może mnieć więcej niż od takiego dobroczyńcy co ty . Bo płacisz cały majątek 20 zeta.

3 godziny temu, kocik89 napisał(a):

Na tym upadku na pewno nie zyskamy. KSW raczej wróci PPV. Trzy galę na pół roku to Max. Nie wiem czemu właściciele milczą.

Jak będzie koniec to będą płakać że nagła sytuacja. Nie rozumiem tego.

 

Tylko może być tak że będą 3 gale ale za to bardziej atrakcyjne. Teraz niektóre są robione na siłę.

12 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Szkoda że się tak wladowali w Premier League przepłacając prawa.

No tak bo przepłacili tylko za PL😂 Reszta była kupiona w atrakcyjnych cenach🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocik89 jeden z właścicieli KSW mówił że mają podpisaną umowę do pokazywania gal do 2025r. 

 

Jeżeli Viaplay wycofa się z Polski to pewnie umowa obowiązuje dalej na inne kraje w których jest Viaplay. A co będzie w Polsce? Tego chyba nikt nie wie.

 

Raczej do Polsatu nie będą chcieli wrócić. Może teraz zmiana platformy zamiast Polsatu na Canal+? 

 

Dyrektorzy sportowi Canal+ powinni zawalczyć o Premier League i KSW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx myślę, że bez nowych przetargów się nie obejdzie, jeżeli to przepłacanie za prawa przez Viaplay jest prawdą. 

Może jakieś połowiczne rozwiązanie do końca obecnego sezonu się pojawi, ale później będzie konieczny przetarg. Trochę przypomina mi to sytuację po upadku Mediapro we Francji. 

 

W sumie chodzi tu o trzy najważniejsze prawa w ofercie Viaplay: Premier League, Bundesliga i Formuła 1. Pucharów europejskich nie liczę, bo to i tak ostatni sezon w Viaplay i zaraz pojawi się nowy przetarg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...