Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno sygnał dla Sky i Sport1 oraz dla Viaplay i innych zagranicznych nadawców jest ten sam? Grafiki chociażby są inne. Ogólnie takie wpadki jak wczorajsza co chwila na drugiej Bundeslidze się zdarzają, na większości meczów jest kilka czarnych ekranów (choć nie tak długich) notoryczne błędy w grafikach meczowych, nie wspominając już o 25 FPS. 2. Bundesliga trochę za bardzo się negatywnie wyróżnia, żeby te wpadki były winą Viaplay. Czy ktoś ma może dostęp do zagranicznego (nie niemieckojęzycznego) nadawcy żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dominikkk napisał(a):

Chciałbym jeszcze nawiązać do wczorajszych nieszczęsnych zakłóceń podczas meczu Düsseldorf - Hertha.

Viaplay jak i wszyscy inni zagraniczni odbiorcy którzy posiadają prawa do Bundesligi otrzymują dokładnie ten sam sygnał produkowany przez Sportcast co Sport 1, SKY i DAZN ale jedynie Viaplay miał problemy.

 

1 godzinę temu, Fasha napisał(a):

sygnał dla Sky i Sport1 oraz dla Viaplay i innych zagranicznych nadawców jest ten sam? Grafiki chociażby są inne. Ogólnie takie wpadki jak wczorajsza co chwila na drugiej Bundeslidze się zdarzają, na większości meczów jest kilka czarnych ekranów (choć nie tak długich) notoryczne błędy w grafikach meczowych, nie wspominając już o 25 FPS. 2. Bundesliga trochę za bardzo się negatywnie wyróżnia, żeby te wpadki były winą Viaplay. Czy ktoś ma może dostęp do zagranicznego (nie niemieckojęzycznego) nadawcy żeby to sprawdzić?

Sygnał jest ten sam i wina leży po stronie Viaplay jeśli chodzi o 2. Bundesligę, w DAZN, czy Sky takie problemy nie występują i jest 50 FPS. Jeśli chodzi o ostatnią wpadkę Viaplay, podaję zrzuty z początku transmisji, charakterystyczne zbliżenie, widać loga bez grafik. 

 

Viaplay.

VP.jpg

 

Szwajcarskie Sky.

Sky1.jpg

 

Szwajcarskie Sky także, transmisja na innym kanale.

Sky2.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiki na Viaplay są po angielsku, a na Sky czy Sport1 po niemiecku. Na Viaplay występują też błędy w wynikach (najczęściej po weryfikacji gola nie odejmują go w grafice), a na niemieckich programach jak dobrze pamiętam ten problem nie występuje. Nie wiem w którym momencie grafiki są nakładane na obraz. Dodatkowo też mi nie pasuje, że wina leży po stronie Viaplay, bo tylko na 2. BL występują te czarne ekrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa graficzna jest wspólna dla wielu wersji Viaplay. Nigdy nie udało mi się trafić na coś podobnego w zagranicznym serwisie, jest to łatwo sprawdzalne, wystarczy, że ktoś poda czas, gdzie występuje czarny ekran i można zweryfikować z kilkoma innymi źródłami jak w przypadku powyżej. Feralny dla Viaplay mecz, bez przeszkód transmitowało Sky w UHD, a w skandynawskim Viaplay ta sama historia co u nas.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, waldzio napisał(a):

W toku

Tak? A masz jakieś źródło na potwierdzenie swojej tezy?

17 minut temu, LorDx napisał(a):

Jeden ma dosył światłowodem, drugi sat i tu burza może wywrócić wszystko.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Nie istnieje taka możliwość, że są produkowane dwa sygnały: niemiecki i międzynarodowy? Bo jeżeli w każdym z oddziałów Viaplay był czarny obraz, to chyba teoria o burzy w Warszawie jest błędna. Dodatkowo znalazłem skargę na problemy techniczne kibica z Brazylii:

"Dla mnie wszystko było tu ciemne.  Gra jest aktywna, ale wszystko jest czarne.  Myślę, że mam problem techniczny"

Jak dla mnie to dowód, że w tym wypadku problemem był dosył. Należało by się jeszcze dowiedzieć, w ilu FPS w Brazyli jest pokazywana druga BL i puzzle mogą być ułożone, czyją winą jest beznadziejna jakość transmisji tych rozgrywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, aandin said:

@utede mylisz się. Nigdy żadne postępowanie przeciw Viaplay się nie rozpoczęło. To bylo postępowanie "w sprawie" czyli rozpoznawcze. 

Rozpoznawcze na bazie którego Viaplay zostało zobowiązane do oficjalnego stanowiska w sprawie zarzutów/wątpliwości. Tak czy inaczej ostatecznie uokik musi się ustosunkować, na ten moment tego nie zrobili.
PS. Naprawdę postępowanie rozpoznawcze uznajesz że przeciw Viaplay "żadne postępowanie nigdy się nie rozpoczęło"? Semantyka w pełnej krasie :)
Natomiast efekt już chyba nikogo nie interesuje skoro i tak się zawijają z naszego kraju. Czy cokolwiek zapłacą czy owe postępowanie miało jakikolwiek efekt... tego się już być możę nikt nie dowie bo skandynawów i tak w PL już nie będzie.

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania UKOiK ograniczają się wyłącznie do terytorium PL, wycieczki za granice nie należą do kompetencji tego urzędu ani analiza prawa Szwecji.

Mogą odesłać sprawę z zarzutami do swojego odpowiednika prawnego w Szwecji i on zdecyduje czy zarzuty są zasadne.

 

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fasha napisał(a):

@Zuzia Nie istnieje taka możliwość, że są produkowane dwa sygnały: niemiecki i międzynarodowy? Bo jeżeli w każdym z oddziałów Viaplay był czarny obraz, to chyba teoria o burzy w Warszawie jest błędna. Dodatkowo znalazłem skargę na problemy techniczne kibica z Brazylii

Nie wiem jak na innych kontynentach, ale w krajach skandynawskich dokładnie ten sam przekaz wizualny i w tym samym czasie jest "czarna dziura" jak i u nas. W archiwum jest jeszcze wersja z czarnym ekranem przez ponad pół godziny (kto ma subskrypcję skandynawską może jeszcze dziś rzucić okiem). Także ta burza musiałaby być bardzo rozciągliwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cidik napisał(a):

Różne opcje mogą wchodzić w gre. Nie po to Canal+ inwestuje w Viaplay, żeby nic z tego nie mieć. Kwestia dogadania się, i może skończyć się tak, że wszytko zostanie po staremu. Coś na zasadzie jak Polsat, sprzedają 2 pakiety sportowe premium... PSP i Eleven. W przypadku Canal+ moga też sprzedawać 2 paczki premium... Canal+ i Viaplay. Co do podziału wpływów to kwestia rozmów. Będzie wilk syty i owca cała

Jak nie znajdzie się kupiec, to właśnie tak się to skończy, a umowy na abonament Viaplay u pośredników nadal będą kontynuowane.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...