Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa do PL wracają do właściciela jak VP nie opłaci transzy za sezon 23/24.

Jak opłaci i się wycofa z Polski np 31/23 to też nie sprzeda sublicencji nikomu bo Premier League na to nie pójdzie że ktoś kto kupił prawa zwija się z danego rynku i odsprzedaje je byle komu.

Już tak było w Albanii i Grecji bodajże.

Reasumując w momencie zwinięcia się z Polski kontent wraca do właściciela no chyba, że np. C+ złoży ofertę przejęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sublicencji. W ostatnim sezonie F1 w Eleven. Kilka wyścigów na otwartym Polsacie. Jakby chcieli mogliby nadawać wszystkie. A tutaj myślę że to tylko kwestia dogadania się albo wykupu. Nie sądzę by wykupili większość bo chyba musieliby zrobić aneks że kupno dotyczy poszczególnych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kocik89 napisał(a):

Co do sublicencji. W ostatnim sezonie F1 w Eleven. Kilka wyścigów na otwartym Polsacie. Jakby chcieli mogliby nadawać wszystkie.

Coś mi swita w głowie, że wyścigi na otwartym Polsacie były chyba związane z wymaganiami od FIA czy tam Liberty. Taki rodzaj promocji dyscypliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Woocash napisał(a):

Za brak komentarza jestem skłonny nawet dopłacić extra, lub żeby te gaduły dało sie wyłączyć i mieć odgłosy stadionu.

Dlatego liczę że Premier League wróci do Canal+ 4K z dźwiękiem 5.1, gdzie mogłem ściszyć lub wyłączyć głośnik centralny z komentarzem i słuchać fenomenalnych angielskich stadionów 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego liczę że Premier League wróci do Canal+ 4K z dźwiękiem 5.1, gdzie mogłem ściszyć lub wyłączyć głośnik centralny z komentarzem i słuchać fenomenalnych angielskich stadionów 
Mecze na żywo PL w 4K było niewiele, ważniejsza była Ekstraklasa
Jestem ciekaw co z użytkownikami co mają tak jak ja subskrypcje na rok wykupioną  Wiem, że pewnie zniknie po prostu dostęp i przestaną mi pobierać opłaty ale trochę lipa.
Nie wykluczone, że Viaplay będzie dzialać jeszcze co najmniej rok
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigant na glinianych nogach przeszarżował z zakupami, przepłacaniem za wieloletnie prawa transmisyjne i swoimi oczekiwaniami oferując jednocześnie bardzo słabą jakość swojego produktu?

 

przypadek-co-za-przypadek.gif

 

Szykuje się przy okazji kolejny bajzel na polskim rynku telewizji sportowych, bo to między innymi właśnie tutaj nabrali jedne z lepszych i droższych rozgrywek.

 

Natomiast nie wiem w czym inwestycja Groupe CANAL+ miałaby pomóc Viaplay. Wartość rynkowa spadła na pysk, wyniki nie są zadowalające, przyrost subskrybentów nie jest taki jaki by chcieli. 12% ze strony Francuzów to w zasadzie niewiele. Ryzykowne moim zdaniem jest takie podtrzymywanie przy życiu trupa jadącego na respiratorze od dłuższego czasu. Groupe CANAL+ jednocześnie też nie sprecyzowała szczegółów tej transakcji. Bardziej to wyglądało na coś impulsywnego, taka nagła reakcja na sytuację na rynku. No ale się okaże. Tym bardziej, że wchodzili w momencie kiedy taki DAZN już nie był produktem wyłącznie internetowym, bo sami widzieli, że telewizja linearna w przypadku sportu to nadal duża siła. Viaplay też zmiękł oferując jakąś cząstkę Premier League, ale to zdecydowanie nie to i przede wszystkim jeszcze nie czas sportu na żywo tylko w streamingu.

 

Viaplay moim zdaniem z pewnością nie ma już żadnej przyszłości przed sobą.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawop napisał(a):

Nie wykluczone, że Viaplay będzie dzialać jeszcze co najmniej rok

Nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze że znikają z naszego rynku, bo to co robili to była kpina z abonentów jeśli chodzi o jakość usług. Pozostaje czekać na lepszego operatora streamingu który będzie znał się na rzeczy i standardem będzie 4k albo przynajmniej 1080p z porządnym bitrate takim że jak @Zuziawłączy na kodi to będzie zachwycona, a wtedy ja też będę miał motywację żeby kodi uruchomić. :)

Edytowane przez opensource
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuczciwie ludzie, zrobili zakupy za wirtualne pieniądze, nabrali właścicieli praw, podpisali umowy bez pokrycia, zakpili z abonentów jakością usługi. Za takie coś zero współczucia i życzenia kompletnego bankructwa. Przegrani to Pełka, Twarowski, Domagała, Pawłowski, Hawryszczuk, Jermakow. Wygrani to Rudzki, Rosłoń, Nachorny, Kapica.

Edytowane przez waldzio
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze że znikają z naszego rynku...
Ma znaczenie, bo niektórzy myślą, że zwiną się w przeciągu dwóch tygodni.
Poza tym może być taka sytuacja, że ktoś wykupi polski oddział i wszystko zostawią po staremu.


Nieuczciwie ludzie, zrobili zakupy za wirtualne pieniądze, nabrali właścicieli praw, podpisali umowy bez pokrycia, zakpili z abonentów jakością usługi. Za takie coś zero współczucia i życzenia kompletnego bankructwa. Przegrani to Pełka, Twarowski, Domagała, Pawłowski, Hawryszczuk, Jermakow. Wygrani to Rudzki, Rosłoń, Nachorny.
Nikogo nie nabrali, bo raty za prawa normalnie spłacają. Twarowski, Pełka i inni mieliby zostać w C+ i co komentować?
Nie jest też przesądzone, że PL wróci do C+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca tej ekscytacji. To, że C+ kupił udziały w Viaplay jeszcze nie oznacza czegokolwiek w kontekście Viaplay w naszym rynku. CANAL+ zapewne wykorzystał szansę wejścia na rynek skandynawski - korzystając z okazji jaka pojawiła się w ostatnich miesiącach po tym, co dzieje się na giełdzie. Pewnie oferta była atrakcyjna. Wiadomo, że łatwiej dostać się na nowy rynek w taki sposób, niż zaczynając kompletnie od zera. A przecież Viaplay - w Skandynawii jest silny. To też daje duże możliwości dla samej grupy C+. Może np. dać możliwość uzyskania praw serialowych na rynek francuski, co po powstaniu licznych serwisów streamingowych studiów filmowych też jest ważne. Poza tym skandynawskie produkcje mają swoją renomę. Viaplay wiele seriali produkowało.

Podsumowując: zdecydowanie za wcześnie na euforie. 

 

Z resztą taktyka CANAL+ jest znana. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się w południowej Afryce czy Azji. Kupują udziały to tu, to tam. 

Niedawno pisano, że również byli zainteresowani udziałami w hiszpańskim Movistar+ - ale adresaci oferty nie byli nią zainteresowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie jedno, w jak koszmarnie tragicznej jakości Viaplay puszczał mecze że ludzie marzą żeby to przejął Canal+ :) 

Od kilku dni brak pewnej grupy użytkowników broniących zaciekle polityki Viaplay na forum przypadek ... 

Edytowane przez Woocash
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak od siebie, że jakość transmisji też mnie bolała a było coś co mnie bolało bardziej- format skrótów.

Nawet samo PL udostępnia od siebie gotowy magazyn PL REVIEW. 

A VP miał dwa formaty-

Pojedyńcze skróty wpuszczane oddzielnie, niewygodny tryb lub magazyn PL.

Nudny, trwa czasem i dwie godziny a skróty są w nim randomowo często porozkładane. 

Tymczasem nikt tam nie wpadł, żeby to zrobić w jednej pigułce tak jak w magazynie sport +.

 

Dodam, że ja prosiłem Wilkowicza, żeby dodali chociaż tłumaczenie do PL REVIEW. On mi odpisał , że mają swoje magazyny po polsku XD

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, waldzio said:

Przegrani to Pełka, Twarowski, Domagała, Pawłowski, Hawryszczuk, Jermakow. Wygrani to Rudzki, Rosłoń, Nachorny, Kapica.

Bzdura totalna. I tak cześć z nich byłaby zwolniona po utracie PL bo co mieliby komentować? Albo co gorsza dostaliby jakieś ochłapy. A tak pójdą tam gdzie wylądują prawa.  
Rudzki „wygrany”? Ten pseudo znawca powinien zniknąc z tv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Niektórzy chyba nie rozumieją tego że ci komentatorzy po prostu idą tam gdzie będą mieli więcej pracy. 

Babiarz też kiedyś odszedł z TVP do Wizji a później bezproblemowo wrócił do tv publicznej. Tam poza pojedynczymi przypadkami nie pali się za sobą mostów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 07:37, Woocash napisał(a):

Za brak komentarza jestem skłonny nawet dopłacić extra, lub żeby te gaduły dało sie wyłączyć i mieć odgłosy stadionu.

 

Za dobrych czasów analogowej telewizji satelitarnej można było trafić na niekodowany przekaz "gołej" transmisji meczów z Anglii, gdzie był tylko dźwięk ze stadionu oraz wszystkie grafiki/napisy.

 

Dziwi mnie dzisiaj brak takiej opcji dźwiękowej... może chodzi o prawa autorskie (by ktoś goły przekaz nie mógł wykorzystać)? Podobnie jak C+ zamęcza ludzi wymuszaniem polskich napisów gdy się włączy angielską ścieżkę na jakimś filmie/serialu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...