Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, FranzNarcyz napisał:

Tak jak wczoraj do Der Klasikera, tak dziś do meczu

Sam fakt tego, w jakiej to jest jakości jest wystarczającym zastrzeżeniem. Viaplay ogólną organizacją i jakością ustawiło poprzeczkę tak nisko, że sama możliwość obejrzenia meczu bez większych przeszkód nie uprawnia do jakiegokolwiek chwalenia.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Drmscape napisał:

Sam fakt tego, w jakiej to jest jakości jest wystarczającym zastrzeżeniem. Viaplay ogólną organizacją i jakością ustawiło poprzeczkę tak nisko, że sama możliwość obejrzenia meczu bez większych przeszkód nie uprawnia do jakiegokolwiek chwalenia.

Jakość nie była najgorsza. Wiele meczy w Eleven Sport czy Canal+Sport wygląda podobnie. Nie było to 4K ale na pewno nie SD

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Drmscape napisał:

Sam fakt tego, w jakiej to jest jakości jest wystarczającym zastrzeżeniem. Viaplay ogólną organizacją i jakością ustawiło poprzeczkę tak nisko, że sama możliwość obejrzenia meczu bez większych przeszkód nie uprawnia do jakiegokolwiek chwalenia.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale żeby cieszyć się tym co powinno być normą, że działa, to już samo świadczy o tej platformie. Wiele zależy od punktu odniesienia. Rzuciłam okiem na dzisiejszą transmisję w Sky UHD HDR, a potem na Viaplay, ta druga była tragiczna wizualnie. Tak, wiem, stawiam zbyt wysoko poprzeczkę, ale Viaplay miało mieć 4K, a tymczasem brak porządnego HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zuzia napisał:

 Wiele zależy od punktu odniesienia. Rzuciłam okiem na dzisiejszą transmisję w Sky UHD HDR, a potem na Viaplay, ta druga była tragiczna wizualnie. 

 

 

 

 

 

Tylko się cieszyć z dostępu do Sky.

Nam zwykłym szaraczkom musi wystarczyć tylko Viaplay. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman nie chodzi o chwalenie się dostępami lecz o zaprezentowanie forumowiczom, że streaming może być na wyższym poziomie. Oczywiście zagraniczne serwisy są droższe jeśli przeliczyć wprost na złotówki, ale zwracam uwagę na fakt, że również tanie zagraniczne platformy potrafią trzymać poziom nieosiągalny dla Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zagraniczne serwisy streamingowe mają lepszą jakość wiadomo nie od dziś. One „na zachodzie” zwykle powstają w pierwszej kolejności …One mają nawet lepszą ofertę, bo inaczej są tam dystrybuowane treści…Niemiecki RTL w SD na satelicie był chyba od zawsze i raczej jest ? nadal lepszej jakości niż cała TV cyfrowa-naziemna w naszym kraju…Wieczne przypominanie o tym, że za granicą „trawa jest bardziej zielona” w kontekście streamingu w moim odczuciu nie ma większego sensu, bo co to zmienia?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

Wieczne przypominanie o tym, że za granicą „trawa jest bardziej zielona” w kontekście streamingu w moim odczuciu nie ma większego sensu, bo co to zmienia?

A do czego porównywać jak nie do innego streamingu sportowego. Tym bardziej uzasadnione, że Viaplay nie jest tworem nowym, ale platformą obecną w krajach skandynawskich od lat, a więc ma doświadczenie i to niemałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu, dla którego po raz enty starasz się bagatelizować problemy jakie Viaplay przywlekło na nasz rynek. Problemy, które nie istniały w takiej skali, gdy ich tu nie było. Można to podsumować na ich modłę "coś poszło nie tak". A kiedy się z nimi uporają (o ile to nastąpi), temat przestanie być kontrowersyjny i budzić negatywne emocje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie staram się bagatelizować, poza tym, że nie staram się demonizować tego serwisu jako „zła wcielonego”. Oglądam kiedy mi pasuje i na podobnej zasadzie rezygnuje z subskrybcji. Od dawna średnio mnie już ten wątek interesuje, bo uważam, że wszystko zostało tu już napisane: zarówno w kwestii „za” jak i „przeciw”. 
Wyraziłem jedynie pogląd - moim zdaniem słuszny - że międlenie po raz setny tego, że w kraju „X” jakość „Y” serwisu „Z” (nieosiągalnego na dłuższą metę w Polsce) w porównaniu do Viaplay i budowanie na tym piętrowych teorii na kolejnych 15 stronach  - nie ma sensu.

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 19:46, k05 napisał:

Ja wykupiłem Viaplay przez C+ i mam dostęp do meczów Viaplay w aplikacji CANAL+Online.

Ogólnie mogłoby tak na dobre zostać. Dzisiaj np. dzięki opcji Multilive oglądałem: 

1. Mecz Igi Świątek na Canal+Premium.

2. Legia - Warta na Canal+Sport.

3. Der Klassiker na Viaplay

4. Milan - Juve na Eleven Sport1. 

Opcja mulitlive dziala z poziomu przeglądarki,lub ew. na tel. bo na Samsung na Tizenie nie ma tego....

na czym ogladaleś,jak można wiedzieć ;)

Jak Was rozumiem,to osoby majace dostęp do Viaplay przez C+ mają kanały eventowe i wszystkie mecze PL.

Osoby bez Viapaly w pakiecie ,tylko 2 mecze z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamus multilive jest dostępne (lub przynajmniej jeszcze niedawno bylo) również w aplikacji C+ Online na systemy Android TV (telewizory, przystawki). Nie masz tej opcji np na Tizenie w zakladce Ulubione kanały?

 

Co do drugiej części pytania, to jest tak jak mówisz. Wszystkie mecze PL na kanałach eventowych dla tych co maja Viaplay, a ci co nie maja to tylko 2 mecze na C+ Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...