Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dokładnie od 46 minuty dostali pozwolenie, wcześniej nie mogli 😂. To jest bardzo logiczne i oczywiście należy w to wierzyć.

Jak kiedyś przypadkiem włączyli golfa po szwedzku zamiast PL to jakoś nie było dyskusji o ingerowaniu w sygnał ;).

Tak czy inaczej, jak pisałem - co i gdzie by się nie zepsuło to zawsze wina Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, czerstwy said:

Edit skoro już w drugiej połowie dostali odpowiedni stream dlaczego nie dostali komentarzu z Viaplay? W meczu o 16 ta sama sytuacja.

Nie wiem dlaczego nie dostali i zapewne się tego nie dowiemy. Średnio uzdolniony licealista ogólnie byłby w razie takiej awarii w stanie w minutę odpalić działający stream Viaplay i dodać ścieżkę z niego pod transmisję (oczywiście dostosowując opóźnienie), no ale że oczekiwania do C+ są na forum żadne, a do innych bardzo wybujałe to już wiadomo.

Viaplay ma na to jak na resztę rzeczy zapewne wyłożone i nic nie powie, C+ gdzieś tam pokątnie swoją wersje na twitterku przedstawił, ktoś napisał clickbaitowy artykuł na WM i tyle.

Oczywiście zawsze można do UOKIK zgłosić brak dźwięku, albo chociaż do KRRIT to może coś się więcej wyjaśni :D

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież wiadomo, że wina Viaplay, przecież napisałem :).

Jak Ci Viaplay napisze np. że "część klientów ma problemy", potem jest 40 zgłoszeń UOKIK w kwartał, ale na forum napiszą, że milion osób ma problemy to Viaplay kłamie, forum ma rację.

Jak C+ napisze, że "nie ich wina" i "mieli zakaz ingerencji w sygnał" to wiadomo, że C+ mówi prawdę i nie ma co tutaj dyskutować obojętnie jakie dla myślącego człowieka fakty by nie były :).

Idąc dalej forumową narracją, to po wczorajszych problemach, hegemon C+ powinnien zerwać umowę za tego typu amatorkę i przestać promować tę badziewną pseudousługe.

No ale, że w realnym świecie zostało C+ tylko poniewieranie jak nie przez Szwedów, to przez ekstraklasę to cóż począć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dziwne to czy nie. W jeden mecz jestem stanie uwierzyć ale że nie ogarneli tego na drugi to by było bardzo dziwne. Tym bardziej że te transmisje sa juz dłuższy czas i były tylko małe wpadki. Ale ja nie jestem z branży  i nie mam przecieków😂

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zuzia napisał:

To kto w końcu zawinił, Viaplay, czy Canal+?

Ten temat powinien być w dziale C+Sport a nie tutaj. Formalnie winę ponosi C+ a Viaplay nie musi się nawet publicznie tłumaczyć z tego.

Mnie bardziej ciekawi kiedy Viaplay poprawi jakość transmisji z 2 Bundesligi. Teraz lecą trzy mecze w jakości amatorskiego streamu na YT. Mija już rok jak w takiej jakości zaczęli transmitować te mecze bez żadnej zmiany na lepsze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68 moim zdaniem - jeżeli Viaplay nie ponosi tu winy, to powinni się w jakikolwiek sposób odnieść do tej sytuacji, bo już powstają artykuły tak jak ten z "wirtualnych", który jednoznacznie definiuje kto jest winny: "Kolejna wpadka techniczna Viaplay. Mecze musieli komentować dziennikarze Canal+ Sport". A to kolejna krytyka w kierunku platformy. No chyba, że jest im to już kompletnie obojętne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, czerstwy said:

Akurat wiadomo ile osob % ma problemy z transmisją a ile w tym czasie nie ma widać to po wpisach. To juz Viaplay subskrybuje  milion osób?😂Widać przeoczyłem tą informację🤣

No i tutaj jest kolejny dysonans. Bo patrząc na to ile jest lamentów na forum przy awariach Viaplay, a ile przy tych C+ i Polsatu to na luzie z pół Polski powinno mieć abonament Viaplay, jeśli C+ z Polsatem mają z 8 mln. łącznie a narzekań jest tak mało. Teraz EPG od iluś dni wywalone na "flagowych" Ultraboxach i też może ze trzy osoby się odezwały na forum :D.

Choć i tu pojawia się jeszcze inny "problemik" bo przecież wg forumowych mądrości powtarzanych przez niektórych liczba abonentów podawana w raportach też ma być oszukana, a Viaplay w rzeczywistości nikt prawie nie abonuje.

No ciężko jest ustalić "prawdę" ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś "z branży", czy spoza wytłumaczyć sens podnoszenia rozdzielczości obrazu zostawiając jednocześnie nędzny bitrate?

Po przełączeniu z C+, z Eleven widać różnicę na niekorzyść streamu i to jednak wywołuje irytację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnie awarie C+ i PB były opisywane w wątkach😂Tam akurat jest wybór satelita i intermet jak i do odbioru jest różny sprzęt. Nie mam Ultraboxa więc nic na ten temat nie napiszę🤣Wczoraj ja napisałem że 4K było słabsze niż normalnie na Ekstraklasie.Tak swoją droga to EPG chyba nie bardzo przeszkadza w oglądaniu😂W viaplay jesy najwięcej narzekań może dlatego że awarie bywaja podczas wydarzeń które mają dużą oglądalność? To jedno a drugie bywaja częściej niz u innych. Choć ostatnio to chyba kilka tygodni bez awarii.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bgmnt napisał:

Było tłumaczone już sto razy, a także udowodnione, że nie tylko Viaplay nadaje tak FHD.

Zadając 101 raz to pytanie nie zmienisz ani bitrate, ani odpowiedzi.

 

Sorry, wkurza mnie to. Nie będę już do tego tematu wracał.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj  w przerwie meczu  KOLN -BVB w przerwie meczu jak było studio rzuciło mi się w oczy ze  ruch warg  komentatorów w studio nie zgrywał się z tym co mówili .... był lag i śmiesznie  to wyglądało na zbliżeniach .

 

Dzisiaj to samo dzisiaj na meczu  CITY -MU  piszczek  mówi  a usta  jak by na slowmoton XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...