Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu jest średnia. Przekaz transmisji wygląda jak na TVP Sport Online.

Coś na styl ,  jak te mecze gdzie nasze kluby zaczynają grać w fazie gdzie nigdzie ich nie ma w TV. Legia jest w tym dobra 🤣 ;)

Sam Player dobrze funkcjonuje , oczywiście komentarz nie spodziewajcie się obecnie Borka , czy Wolskiego , gdyż pan z Ikea jest na łączach :P

Edytowane przez kingofsouth
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko na tej transmisji to ocenić. Copa America z tego co kojarzę , nie wygląda za dobrze w żadnej TV.
To jest kręcone sam nie wiem czym.  Jak na Sportklubie transmisje. default_icon_rotfl.gif
Widać , że to nie Europa.

 

 
EDIT:
Wygląda to lepiej niż na TVP Sport Online. Tego jestem pewien.
Ruch jest płynny i nie ma komety. Trzeba czekać na Bundesligę.
 

3fdf72cab80e5631b4bed4e60ae53c3e.jpg



b3600883953b40a60eb7311fb84a1554.jpg

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kingofsouth napisał:

Udało mi się zainstalować apke na Smartfonie emoji16.png

 

Co trzeba było zrobić? U mnie na stronie Google Play jest napis: Ta aplikacja nie jest dostępna dla żadnego Twojego urządzenia, a w opisie aplikacji piszą że wymagają "zaledwie" Androida 5 wzwyż.

Podejrzewam geoblokadę. Wejść przez proxy?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google aplikacja Viaplay.
Tyle , że się dowiedziałem,  że jak to zrobisz będziesz ja miał po szwedzku.
Ja założyłem konto na PS5 I gdzie bym się teraz nie logował dostaje polska wersję aplikacji
Edit:
@Toma441 tak wygląda sprawa kanałów na żywo:
 

e0016a6aac6a934b56a59e64776b885f.jpg

88cb20cff738f1e145104b34e7009b5f.jpg

Edytowane przez kingofsouth
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vigoo napisał:

Aplikację na androida bez problemu można zainstaliwać na telefonie. Wystarczy ściągnąć ręcznie plik apk.

 

No chyba nie wystarczy....

Masz racje,  że ręcznie apke trzeba wyszukać,  ale na tym koniec. Ona nie zadziała bez tego co tu opisuje :

 

Ja rejestrowałem się ns PS5 ( tam jest obecnie Polska wersja apki) , teraz gdzie się nie loguje , automatycznie mam swoje spolszczone konto. 

Obecnie mam Viaplay PL:

-PS5

-Xbox Series S

-Android ( S10+)

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o instalacji w odniesieniu do postu

8 godzin temu, michael112 napisał:

 

Co trzeba było zrobić? U mnie na stronie Google Play jest napis: Ta aplikacja nie jest dostępna dla żadnego Twojego urządzenia, a w opisie aplikacji piszą że wymagają "zaledwie" Androida 5 wzwyż.

Podejrzewam geoblokadę. Wejść przez proxy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, stanley840 napisał:

Jeszcze widzę wrzucone zdjęcia jakości do wyboru i jeżeli chodzi o najwyższą 2,5Gb na godzinę oraz wyższa na 1,8Gb na godzinę zapowiada się bardzo dobra jakość obrazu tylko czekać na start😉

 

Bardzo dobra :D 2,5 GB na godzinę to w przeliczeniu bitrate niecałe 6 Mbit/s

 

Krytykowane Eleven za jakość ma na satelicie prawie 7, Canal+ w usłudze Online 8, a tutaj będzie niecałe 6. Zakładam, że profile jakościowe będą identyczne na telewizorze jak te w aplikacji, bo tak jest zazwyczaj, może będzie jakiś wyższy profil jeszcze, ale szczerze wątpię.

 

Naprawdę nowa jakość na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Raczej Catch Up
 
Jak zwał tak zwał
Wazne , ze można obejrzeć mecz z dnia poprzedniego. 
Jeszcze sprawdze , na ilu równocześnie urządzeniach działa



 
Bardzo dobra 2,5 GB na godzinę to w przeliczeniu bitrate niecałe 6 Mbit/s
 
....Canal+ w usłudze Online 8, a tutaj będzie niecałe 6.
 




Canal+Online :86be8b426447a70d6346c99a8f11a3c5.jpg


Viaplay :


3abbdead3836b41e40b92014e8ce7359.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nix124 napisał:

 

Bardzo dobra :D 2,5 GB na godzinę to w przeliczeniu bitrate niecałe 6 Mbit/s

 

Naprawdę nowa jakość na rynku ;)

To jak dziś działa usługa C+ online wszyscy widzimy. Nie sztuka zrobić coś "po łebkach" co nie działa jak powinno, a lepiej to, co jest po prostu solidne. Do dziś pamiętam jaką skopaną usługą okazał się C+ online ze swoimi kłopotami buforowaniem usuniętymi dopiero po uwagach klientów i np. problemami z logowaniem do usługi.

Netflix działa mi idealnie przy dużo mniejszych parametrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth super, że pokazałeś ten screen, ale co ma on dowodzić? bo co najwyżej niekompetencję Canal+. Dobrze wiemy jaki bitrate mają kanały Canal+ - 8Mbit, bo można to sprawdzić wywołując odpowiednie menu. Tak jak można przeliczyć deklarowane zużycie GB na bitrate, tak samo można to zrobić w drugą stronę i jakbyś nie liczył to nie ma możliwości na zużycie tylko około 2 GB przy takim bitrate. Skoro tak pokazują to się sami ośmieszają, bo pewnie to jakaś kolejna kalka po francuskiej apce, która została przetłumaczona i nie odzwierciedla stanu faktycznego. Znając życie te podawane wartości zużycia danych są takie same od początku jak jeszcze kanały nadawały z bitrate 6 Mbit, a potem tego nie zmienili, chociaż wciąż te 2GB to też za mało nawet na 6 Mbit.

 

A jeżeli idziemy w drugą stronę i chcesz pokazać, że tak samo będzie w Viaplay, że te wartości nic nie znaczą, a danych pobiera i tak więcej niż deklarują, to znowu o nich to też dobrze nie świadczy. A skoro zakładamy, że to jednak w przeciwieństwie do Canal+ poważna firma i poważnie podchodzi do tematu (ehmm, ciężko mi to przechodzi) to jednak należałoby zakładać, że w tym aspekcie nie kłamią i wtedy bitrate wychodzi jaki wychodzi, przesyłu danych nie oszukasz.

 

Można się kłócić oczywiście w jakim kodeku to będzie przesyłane wtedy porównywanie czystego bitrate może być mylące w stosunku do jakości (może się faktycznie okazać, że te ich niecałe 6 Mbit będzie jakościowo lepsze od niecałych 7 Eleven), ale biorąc pod uwagę to jak szeroko i na ilu urządzeniach chcą być dostępni to obstawiam, że będzie to zwykłe H264. Wątpię w to, że będą utrzymywali wiele profili w różnych kodekach dla różnych urządzeń tak jak robi to Netflix, nie ta liga raczej.

 

Masz dostęp do apki, jak na routerze masz pomiar zużycia danych to możesz wyłączyć wszelkie inne urządzenia i sam sprawdzić ile faktycznie to pobiera danych w jakiejś jednostce czasu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...