Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, Rudzik napisał:

Viaplay w Holandii ma prawa do Formuły 1 w której gwiazdą jest holenderski kierowca.

Zgadza się, to też ma znaczenie. Viaplay kupi Ekstraklasę, bo ma dużą oglądalność w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cidik napisał:

Ciekawe podejście niektórych osób... 600 tyś subskrybentów w 8 miesięcy to słaby wynik, a 1.2 mln po 25 latach jest już ok.

Viaplay opiera się na transmisjach sportowych stricte piłkarskich i albo ktoś tym się interesuje albo nie a co za tym idzie placi za to lub nie.

To nie jest wybór szkoły,zawodu czy zawarcie związku małżeńskiego żeby tłuc się z myślami rok,dwa czy niewiadomo ile.

Nie dorabiajcie do tego ideologii.

600tys to jest dużo ale jeśli by się okazało że dajmy na to 500tys to klienci UPC,Play którzy są liczeni ale posiadają to na zasadzie machnięcia ręką "a niech będzie" i płacą tylko pewna ułamkowa 34zl czyli ceny podstawowej to jednak trochę ubogo.

Jest to też jednak relatywnie mało w odniesieniu do reklamy jaka mieli i pochodna ich obrońców jako technologii przyszłości i takie tego typu pierdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dalej niezrozumienie ofert łączonych. To, że UPC czy inny operator oferuje Viaplay za darmo, nie oznacza, że tyle dostaje dostaje nadawca. Przeważnie jest to tak, że operator płaci hurtowo za kilka/kilkadziesiąt tysięcy abonamentów i rozprowadza je według uznania. Serwis kasę dostaje i nie interesuje go co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że na końcu płaci klient, a na te  10 zł można w zasadzie "machnąć ręką" jak napisał 😉 @dixente

Jak się rozliczają między sobą UPC i Viaplay guzik mnie obchodzi.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie, konsekwentnie rosną i za chwilę będą w kolejnych krajach, jeden rynek „wyciąga” i „holuje” drugi…

…także można raczej założyć, że w kwestii oferty nie powiedzieli ostatniego słowa. Ostatnio na profilu Viaplay pokazała się informacja, że KSW będzie również dostępne dla klientów z UK, gdyby ten sam ruch wykonali po (ewentualnym) zakupie ESA…to nasza kolonia na pewno nie pogardzi subskrybcją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rudzik napisał:

Polska oferta dopiero od przyszłego roku będzie nieco bardziej atrakcyjna, ze względu na Premier League. Szał na KSW minął kilka lat temu, a Bundesligę ogląda garstka ludzi.

 

Po pierwsze: skoro się nie znasz, to się nie wypowiadaj. Nowy rok zaczyna się w styczniu, a nie w sierpniu (Premier League w Viaplay będzie jeszcze w tym roku).

 

Po drugie: KSW świetnie się trzyma, a Viaplay pomaga lepiej kręcić interes niż Polsat w ostatnich latach. Zresztą włodarze KSW oficjalnie "piali z zachwytu" w grudniu.

 

Po trzecie, Bundesliga i Premier League od lat mają porównywalną liczbę widzów w Polsce (w sensie, różnice nie są duże). A Bundesliga w Polsce cieszyła się w Polsce dużym zainteresowaniem jeszcze przed erą Roberta Lewandowskiego (szczególnie w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce). A z oglądalnością Premier League jest tak sobie, z czym w ostatnich latach przestali się kryć nawet włodarze C+ (podkreślając, że tzw. "najlepsza piłkarska liga świata" jest w Polsce daleko za Ekstraklasą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że na końcu płaci klient, a na te  10 zł można w zasadzie "machnąć ręką" jak napisał  @dixente
Jak się rozliczają między sobą UPC i Viaplay guzik mnie obchodzi.
Przez takie podejście są później takie opinie, że Viaplay rozdają za darmo i nic nie zarabiają. Warto wiedzieć jak to działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zarabiają, ale jeżeli operator przy przedłużeniu umowy dodaje za tę samą cenę/+5zł - 100GB, swoją usługę telewizyjną i jeszcze dodatkowo Viaplay no to 34zł na pewno tam nie ma. Serwis cały czas poza pierwszą 10tką. Szczerze mówiąc myślałem, że po zdobyciu KSW nie będą mieć z tym problemu i zawsze będą widnieć w zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza subskrybentów pięknie rośnie, a jak jeszcze trochę urośnie, to również cena pięknie wzrośnie.😚 Tak myślę że skoro takie dziadostwo jak DAZN, już sobie śpiewa 40 złotych, to Viaplay z filmami i kosztownymi  prawami sportowymi, śmiało sobie może krzyknąć 100 złotych miesięcznie. Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie sądzi że ta obecna cena, może się długo utrzymać.🤔🤨😐

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BizzareX napisał:

Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie sądzi że ta obecna cena, może się długo utrzymać.🤔🤨😐

Akurat mam umowę do 2023 roku, choć prawdę mówiąc nie chciałbym na chwilę obecną Ekstraklasy w Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BizzareX napisał:

Baza subskrybentów pięknie rośnie, a jak jeszcze trochę urośnie, to również cena pięknie wzrośnie.😚 Tak myślę że skoro takie dziadostwo jak DAZN, już sobie śpiewa 40 złotych, to Viaplay z filmami i kosztownymi  prawami sportowymi, śmiało sobie może krzyknąć 100 złotych miesięcznie. Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie sądzi że ta obecna cena, może się długo utrzymać.🤔🤨😐

 

Wątpię, aby miały miejsce większe podwyżki w Viaplay. (zapewne takowe kiedyś będą, ale raczej rzędu kilku/kilkunastu zł). Prawda jest taka, że mało który fan Bundesligi ogląda Premier League (i odwrotnie). Ci co najchętniej oglądają piłkę nożną, tylko w ograniczonej ilości są zainteresowani KSW (i zapewne odwrotnie też; niektórzy kupują subskrypcję tylko na potrzeby oglądania KSW, reszta ich nie interesuje), itd. itd.

 

Zakładając jednak, że faktycznie Viaplay nagle "zaśpiewa" 100 zł miesięcznie za subskrypcję, to Ci co preferują tylko Bundesligę lub Premier League nie zapłacą tyle (podobnie z KSW, aby oglądać tylko walki, niewielu będzie skłonnych zapłacić "stówkę"). Takim podejściem Viaplay by strzeliło sobie w stopę. Prawda jest taka, że tzw. oferta komplementarna interesuje tylko wybrane, stosunkowo niewielkie grono klientów (to jest dobre, aby nakręcać ludzi na tradycyjne długoterminowe umowy abonenckie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też nie wierzę, aby po ewentualnych podwyżkach pakiet Total mógł kosztować więcej niż 50 zł miesięcznie.

 

No chyba, że zdecydują się z czasem na jakąś pakietyzację, np. osobny pakiet dla piłki nożnej, inny dla KSW itd. Ewentualnie wtedy sumaryczny koszt za wszystko mógłby być wyższy za wszystko. Mimo wszystko, nie wydaje mi się, aby do tego doszło w najbliższym czasie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BizzareX napisał:

Baza subskrybentów pięknie rośnie, a jak jeszcze trochę urośnie, to również cena pięknie wzrośnie.😚 Tak myślę że skoro takie dziadostwo jak DAZN, już sobie śpiewa 40 złotych, to Viaplay z filmami i kosztownymi  prawami sportowymi, śmiało sobie może krzyknąć 100 złotych miesięcznie. Zresztą chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie sądzi że ta obecna cena, może się długo utrzymać.🤔🤨😐

No to ja mam zupełnie inne odczucia.

Uważam, że nawet z premier league cena 34 zł i tak jest spora.

Tym bardziej mając na uwadze co proponuje konkurencja. Przecież, zarówno hbo max, amazon czy disney+ gniotą viaplay pod kątem oferty. Oczywiście nie licząc treści sportowych.

Nie mam viaplay, ale śledzę ofertę i naprawdę nie mają czym się chwalić jeśli chodzi o inne treści niż sportowe. 

Owszem jest kilka seriali, ale głównie licencje z usa czy skandynawii. 

Tym bardziej jeśli bierzesz pod uwagę jakość ich produktu tzn. przerywanie transmisji.

 

A tak swoją drogą mam nadzieję, że kupią ekstraklasę bo wtedy na pewno będą musieli podnieść jakość transmisji bo inaczej sypną się skargi do poważnych instytucji.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domin107 napisał:

No to ja mam zupełnie inne odczucia.

Uważam, że nawet z premier league cena 34 zł i tak jest spora.

Tym bardziej mając na uwadze co  proponuje konkurencja

Bezpośrednia konkurencja w kontekście sportu proponuje 39,99 za aplikację w języku angielskim i kilka walk bokserskich, natomiast inny konkurencyjny serwis…traci Premier League…na rzecz Viaplay już za kilka miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domin107 napisał:

 

 

A tak swoją drogą mam nadzieję, że kupią ekstraklasę bo wtedy na pewno będą musieli podnieść jakość transmisji bo inaczej sypną się skargi do poważnych instytucji.

Czy możesz rozwinąć to zdanie i

jaki to będzie miało wpływ na skargi do poważnych instytucji?

 

 

28 minut temu, Toma441 napisał:

Bezpośrednia konkurencja w kontekście sportu proponuje 39,99 za aplikację w języku angielskim i kilka walk bokserskich, 

Również w jakości 720p i "od święta" 1080p (ok. 5 Mb/s)?

 

Właśnie sobie włączyłem na Android TV mecz Dortmund- Dynamo Kijów. Żadnych ścinek, fajna płynność- jak chce Viaplay potrafi ;-) a może dlatego, że mecz z odtworzenia.. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lakiman napisał:

 

 

Również w jakości 720p i "od święta" 1080p (ok. 5 Mb/s)?

 

 

Mnie problemy z jakością Viaplay w 99  procentach nie dotyczą, bo oglądam na Apple TV 😜 

Co do 1080 p, to w weekend walki Fury’ego było całkiem sporo transmisji w tym standardzie. Na pewno nie jest to obecnie „od święta”. 
A wracając do ceny: nie ma obecnie dostawcy, który proponuje tak różnorodny zestaw transmisji sportowych „na żywo” w tak niskiej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? To nawet nie jest śmieszny żart. A Eleven czy Canal+? Cena tego pierwszego jest dużo niższa, a mają(nadal) F1, Serie A, pół La Ligi i choćby żużel. Canal+ ich przebija wszystkim nie tylko sportem, ale i jakościowymi serialami i filmami. Za jakiś czas jak będzie w Viaplay Premier League i F1, będzie inna rozmowa, ale na razie to naprawdę żart. Na razie ich oferta jest śmieszna i na pewno nie warta 34 zł, do tego przy tak kiepskiej jakości. A jak Cię kręci różnorodność dyscyplin, to większy wybór masz w Polsacie Sport, Eurosporcie czy darmowym TVP Sport.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon - bez sensu to porównujesz. Viaplay działa tylko w streamingu, a Eleven czy C+ znacznie szerzej (a zwłaszcza w przypadku C+ wersja online to "skromny dodatek"; zresztą łatwo to zweryfikować, ile osób ostatni mecz finałowy Igi Świątek oglądało online a ile w sposób tradycyjny).

 

Czy Ty myślisz, że gdyby C+ i Eleven działały tylko w streamingu, to dla użytkowników online mieliby takie same ceny jak obecnie? Obawiam się, że byłyby one wyższe i to dosyć wyraźnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z Eleven, bo  w zasadzie nie oglądam linearnej TV i dla mnie od czasu startu Viaplay liczy się łatwy dostęp do transmisji na żywo, Canal + to dziś podupadający moloch, który trzyma się na 1 nodze pod nazwą Ekstraklasa. Polsat to jest śmiech na sali w obecnych realiach, który przy coraz większych możliwościach posiada naprawdę kiepską aplikację i jednocześnie drogą ofertę sportową (jest to w zasadzie tylko LM, której nie umie w ciekawy sposób prezentować).

 

Wobec powyższego…34 zł to jest naprawdę niewielki wydatek za dostęp do tego co obecnie proponuje Viaplay.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...