Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam że poza prawami sportowymi które wykupili nic ciekawego Viaplay sobą nie reprezentuje . To co oferują to :

-Kiepska jakość 

-Duże Opóźnienie w transmisjach live ( reklamują się ze maja mecze na żywo co jest wprowadzaniem klientów w błąd 

-zacinanie obrazu 

-brak kanałów z satelity 

- kiepska oferta filmowa 

 Ja zrezygnowałem z tego badziewa chociaż mam Appletv. Mam nadzieje że dogadają się i sprzedadzą prawa canal+ . Nie zamierzam płacić im nawet złotówki . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Viaplay też bardzo dużo osob ogląda w promocyjnych cenach. Lub nawet mają ta usługe dodawaną do innego abonamentu. Ciekawe co będzie jak te wszystkie promocje znikną i pojawi sie tylko cena standardowa czyli 34 zeta.
Nigdy nie znikną. Oferta łączona będzie juz zawsze.
Ja zrezygnowałem z tego badziewa chociaż mam Appletv. Mam nadzieje że dogadają się i sprzedadzą prawa canal+ . Nie zamierzam płacić im nawet złotówki . 

To nie będziesz oglądał, nie jest to obowiązkowe

Duże Opóźnienie w transmisjach live ( reklamują się ze maja mecze na żywo co jest wprowadzaniem klientów w błąd
Nie jest duże, wynosi ok 20 sek, tak jak w C+. To Ty wprowadzasz w błąd


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że taki twór jak Viaplay w takiej jakości ,nie tworząc kanałów z satki , czy nie dzieląc się prawami z kimś innym sam nie wytrzyma na rynku. Miejmy nadzieje że jak przeliczą wpływy z rynku w Polsce coś się zmieni a kibice w Polsce będą zadowoleni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są możliwości w tych czasach żeby można oglądać z innych krajów PL: Sky Ticket, Sky albo Bt sport, Dazn tylko niestety to już jest droższy interes na BT to cena 130 zł na miesiąc ale jakość meczy szczególnie w 4K HDR 30 Mb/s to jest poezja, Sky Ticket tez ma fajna jakość HD 12 Mb/s to również przyjemnie się ogląda😉

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jack777 napisał:

Ludzie abonują Viaplay bo niestety nie mają alternatywy dla transmisji do których prawa nabył Viaplay i to jest cała prawda o ilości abonentów. Poprostu są zmuszeni do oglądania transmisji w 720p, nie mają wyboru.

 

Czytam i sam się zastanawiam, czy ktoś faktycznie to napisał. Długo nad tym myślałeś? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kingofsouth napisał:

@k05 , Liczę, że Ekstraklasę Canal+ też straci i przejmie ją Viaplay. Kibicuje temu z całego mojego  serducha  (Wroclove)  :D 

 

A jakieś argumenty żeby to miała być dobra zmiana dla widzów i dla ligi samej w sobie ?

11 godzin temu, stanley840 napisał:

Są możliwości w tych czasach żeby można oglądać z innych krajów PL: Sky Ticket, Sky albo Bt sport, Dazn tylko niestety to już jest droższy interes na BT to cena 130 zł na miesiąc ale jakość meczy szczególnie w 4K HDR 30 Mb/s to jest poezja, Sky Ticket tez ma fajna jakość HD 12 Mb/s to również przyjemnie się ogląda😉

 

No tak ale to musisz mieć chyba kogoś na miejscu w Niemczech albo UK kto weżmie abonament na siebie. Jak chciałem kupić BT Sport monthly pass to do płatności była wymagana karta powiązana z adresem w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dynecik napisał:

A jakieś argumenty żeby to miała być dobra zmiana dla widzów i dla ligi samej w sobie ?

 

Dobra zmiana dla samej ligi? Zakręcenie kranika z pieniędzy z praw telewizyjnych.

Dla kopacza z Ekstraklasy (średnia krajowa zarobki), jak mu się nie podoba, to może robić zamówienia w Amazonie lub pracować w LG pod Wrocławiem. To do piłkarzy Śląska Wrocław.

Reszta piłkarzy z innych klubów, pewnie w ich rejonach też są inne zakłady pracy.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GoodMen napisał:

Uważam że taki twór jak Viaplay w takiej jakości ,nie tworząc kanałów z satki , czy nie dzieląc się prawami z kimś innym sam nie wytrzyma na rynku. 

 

Obawiam się, że się mocno zdziwisz. Wielką kasę czerpie się z klientów płacących (a nie płaczących), a póki co Viaplay świetnie sobie radzi sobie z tymi pierwszymi (a tych drugich wiadomo gdzie się ma). Krótki pobyt na rynku, jeszcze stosunkowo skromna oferta (Bundeliga, LE/LKE czy KSW nie stawia ich jeszcze w roli wielkiego gracza), a liczba płacących subskrybentów jest naprawdę imponująca. Co to będzie, gdy rozpoczną się transmisje z meczów Premier League czy wyścigów F1? Zapewne liczba płacących subskrybentów ponownie się zwiększy dość znacząco. A przecież jeszcze w Viaplay mogą kiedyś pojawić się inne istotne dla polskiego widza transmisje z wydarzeń sportowych. A nigdy nie można wykluczyć, że poważniej zainwestują w ofertę filmową i serialową.

 

Streaming w Polsce się dopiero rozwija i zdobywa popularność, więc może być tylko lepiej z punktu widzenia Viaplay. A konkurenci (nie tylko typowo streamingowi) też z czasem na poważnie będą musieli się przystosować do nowych realiów. W Polsce na tle Zachodu jesteśmy "skansenem", odnośnie korzystania z telewizji satelitarnej itp., ale powoli (albo nawet nawet coraz szybciej) zaczynamy gonić kraje zachodnie (nie dzieje się nic odwrotnego, to jest na Zachodzie dążą do tego co jest w Polsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Ale już nie jeden gracz ma w planach wywalić rynek danego kraju.Ale nie oszukujmy się , polski rynek jest specyficzny i ludzie nie będą płacić za jakość którą mieli 10 lat temu  i przerywanie  obrazu w trakcie wydarzeń sportowych  . Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest  wprowadzenie kanałów z satelity ( na co liczę ) . Kasa jest ale jak ludzie którzy to kupią, zobaczą jak Viaplay funkcjonuje  pod technologicznie ,nie będą płacić za coś takiego .Na wielu płaszczyznach jest to robienie ludzi w bambuko :) + reklamowanie o ligach live ( w rzeczywistości wyglada to zupełnie inaczej) . 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GoodMen napisał:

Oczywiście , każdy ma prawo mieć swoje zdanie . Ale już nie jeden gracz ma w planach wywalić rynek danego kraju.Ale nie oszukujmy się , polski rynek jest specyficzny i ludzie nie będą płacić za jakość którą mieli 10 lat temu  i przerywanie  obrazu w trakcie wydarzeń sportowych.

 

Owszem, polski rynek jest specyficzny, ale nie będzie to trwało w nieskończoność. Streaming jest przyszłością i przed tym nie uciekniemy. Następne pokolenie anteny satelitarne będzie znało tylko z opowieści rodziców i/lub dziadków. Transformacja się dokonana wcześniej lub później.

 

19 minut temu, GoodMen napisał:

Kasa jest ale jak ludzie którzy to kupią, zobaczą jak Viaplay funkcjonuje  pod technologicznie ,nie będą płacić za coś takiego .Na wielu płaszczyznach jest to robienie ludzi w bambuko :) + reklamowanie o ligach live ( w rzeczywistości wyglada to zupełnie inaczej) . 

 

Po pierwsze, póki co do Viaplay więcej lubi napływa niż odpływa. Gdyby ich jakość była tragiczna itd., to by działo się zupełnie coś odwrotnego.

 

Po drugie, zgodzę się, że Viaplay nie robi tego najlepiej (w sporej części marnuje potencjał, jaki daje streaming), dlatego pozostaje się "modlić", aby na poważnie do gry wkroczył DAZN (jakość ich usług, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonalności aplikacji jest o wiele wyższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 21:34, PawelTSW napisał:

To zabezpieczenie przed kodi bo z tego streamy szły z enigmy

Nie, po prostu poszły poprawki dla logowania/autoryzacji, a Viaplay nigdy Kodi nie blokował i nie blokuje, nadal stream idzie nawet w 4K (w skandynawskich wersjach).

 

 

W dniu 28.01.2022 o 04:25, tomciu napisał:

Już naprawione. Wersja 2.2.6 działa ok:

https://github.com/Mariusz89B/kodi-viaplay/releases

 

Jak komuś się spieszy, wystarczy ściągnąć i ręcznie zainstalować.

Automatyczna aktualizacja pewnie będzie w repo kwp19 za parę godzin.

Obecna wersja to 2.2.9, były poprawki listowania kategorii.

W dniu 3.02.2022 o 23:23, mara68 napisał:

Czy opcja obraz w obrazie działa tylko w Apple Tv. ? W sony android czy w kodi nie widzę tej opcji.

W Apple Tv. działa to bardzo dobrze. Mogliby zrobić taki Multi Live jak jest w C+ na cztery ekrany.

Byłaby to taka namiastka multi ligi.

Tylko na Apple TV taki ficzer, na Androidzie raczej nie będzie, a w Kodi na pewno nikt tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mingo napisał:

 

 Hahaha, tak. Właśnie wszedłem tutaj, żeby o tym napisać bo myślałem że tylko u mnie. Oglądam na Nvidia Shield Pro na aplikacji viaplay i już drugi albo trzeci raz w trakcie meczu Barcelona vs Napoli ucina Rafała Wolskiego jak zaczyna wydzierać się i komentować jakąś ważną akcje. Teraz jest 92 min i nie ma dźwięku komentarza w ogóle. Naszczęście jest dźwięk z trybun.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mingo napisał:

Śmiech na sali. Ekran kontrolny, problemy z komentarzem. 

 

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie oglądać Premier League u nich. Nie zdziwi mnie kompletnie jak np w derback manchesteru będzie karny a obraz się zatnie przy strzałe. Spodziewam się jaj.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mingo napisał:

Śmiech na sali. Ekran kontrolny, problemy z komentarzem. Zaraz będzie rok a oni zamiast ograniczać problemy to mają ich coraz więcej. 

Już nie przesadzaj akurat problemy z komentarzem bywają częste w linearnej TV. Dobrze, że nie było problemów z obrazem ani samym streamingiem. 

Edytowane przez Wyso
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pamiętajmy, że to oczywiście w linearnej tv NIGDY się nie zdarza :)).
Wcale ostatnio dwa razy w ciągu tygodnia nie wywaliło kompletnie transmisji Plus Ligi na kilka minut w Polsacie (to akurat oglądam na bieżąco to widzę co się dzieje).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wyso napisał:

Już nie przesadzaj akurat problemy z komentarzem bywają częste w linearnej TV. Dobrze, że nie było problemów z obrazem ani samym streamingiem. 

Zdarzają się raz na jakiś czas. A viaplay co ważniejsza transmisja to mają problemy. Gdyby nie był problemu z Der Klassiker czy z KSW to dzisiejsze zdarzenie przyjąłbym ze zrozumieniem. Niestety, po tym co się u nich wyrabia wielu reaguje na ich problemy jak ja. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...