Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno padł Viaplay a nie stream bo jak przycięło transmisje to wyszedłem z aplikacji i chciałem wejść ponownie do niej. Niestety nie dało rady cały czas kręciło się kółko postępuj przed wyborem profilu (etap logowania) - nie szło się zalogować do aplikacji w AndroidTV co najmniej do 1:20.

Jeśli chodzi o wersję anglojęzyczną w aplikacji na AndroidTV nie miałem u siebie takiej opcji możliwej na streamie, specjalnie patrzyłem czy z menu transmisji jest po prawej stronie ikonka do zmiany ale jej nie było.

Jestem ciekaw czy dadzą nam jakiś zwrot czy tylko na reklamacje nasze odpiszą pitu pitu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że po tym co wydarzyło się wczoraj ktoś w Viaplay pójdzie po rozum do głowy i zada sobie dwa pytania:

Czy jesteśmy w stanie przygotować wszystko tak, aby mieć pewność że dużą oglądalność nie rozwali transmisji? Czy nas na to stać? 

Jeśli a) nie ma możliwości technicznych lub b) za dużo to kosztuje to jest jedno sensowne wyjście. Kanał linearny na którym będą leciały najważniejsze wydarzenia i po sprawie. Dopóki nie ma pewności, że stream jest bezawaryjny to nie widzę innego rozwiązania. 

Sam uważam że streaming to przyszłość jednak musi być pewność jego niezawodności. Póki takiej nie ma trzeba się podpierać na tradycyjnej tv. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo A co zmieni kanał linearny, skoro do Vectry ostatnio też dosyłu nie potrafili ogarnąć bundesligi? ;)

 

Na partactwo kanał linearny nic nie da.

Zajrzyj sobie do tematu Polsatu Sport i zobacz jak była wczoraj robiona transmisja z siatkówki - dosył streamem, pixeloza + 3 minty bez dźwięku, potem przerwanie transmisji na kolejne 2 minuty.

Tylko, że to nie Viaplay i ranga trochę mniejsza niż KSW, więc tylko ja zauważyłem. Ale nikt w Polsacie raczej śmiać się z wczorajszej wpadki konkurencji nie miałby prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból [beep] to mam z powodu tego, że nie mogłem dokończyć oglądania czegoś za co zapłaciłem. Plują ci w twarz ale dla ciebie pada deszcz :)

Moja mała wojenka z viaplay się zaczęła na dobre, nic wielkiego im nie zrobię, ale będę obrzydzał serwis komu się da. Każde kilkadziesiąt zł mniej u tych zje.bów będzie dla mnie nagrodą.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katowicer Myślę, że wsród setek obrzydzających Viaplay jak i samego nieogarniąjacego Viaplay bardzo dużo Twoja wojenka nie zmieni, ale jak masz za dużo wolnego czasu to jasne. Życie niektórych na forum od kilku miesięcy tylko wokół Viaplay się toczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wywnioskowałem smutną informacje dla nas subskrybentów. A mianowicie skoro padają serwery gdzie transmisja jest w 720p czy w słabym 1080 przy większych wydarzeniach to nie liczyłbym na fullhd czy 4K stabilne. Dopiero im serwery nie będą wyrabiac. Poprostu amatorka jest to żałosne. Niech wykupią lepsze serwery i nie robią z ludzi "[beep]". 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była kwestia serwerów streamu bo dokończyć ogladanie to akurat bez problemu można było cofając.

Awaria była, ale inna niż przy Bundeslidze.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _Artek_ napisał:

Ja po wczorajszym anulowałem subskrybcje mimo że miałbym jeszcze miesiąc za 17zł filmów i seriali 0 a kluczowe transmisje sportowe i tak padają i to jest cła prawda o tej usłudze do momentu startu nowego sezonu ligi angielskiej nie mam zamiaru za to płacić ani złotówki......  

No i prawidłowo. :)

Chyba jedyne co można w tej kwestii zrobić.

Teraz, bgmnt napisał:

A dokończyć ogladanie to akurat bez problemu można było cofając, bo nie padł stream tak jak ostatnio, więc też bądźmy precyzyjni. Awaria była, ale inna niż przy Bundeslidze.

I co z tego skoro na żywo i tak nie można było tego zobaczyć.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o  pieniądze najbardziej wkurza mnie to że nie uczą się na błędach i nie widzą tego że ich serwery tego nie wytrzymają...... a za chwile będzie mecz ligi angielskiej i wyścig f1 w jednym czasie i co wtedy...... żenada a zwracają pieniądze tylko tym którzy mają viaplay na fakturze z playa........

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała  gala bez zakłóceń poza ostatnimi 25 s ostatniej walki  . Ipla transmisji nie potrafiła ogarnąć przez kilka dobrych lat i problemy były dużo większe pomimo, ze wydarzenie sportowe większość oglądała poprzez kanały linearne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuwarek był wczoraj jak pojawiły się pierwsze posty @Pawop też był w nocy na forum tylko co mądrego napisza w tej sytuacji?
Przeglądałem wieczorem forum, bo chciałem zobaczyć, czy to tylko u mnie awaria. Co tu pisać? Dali ciała i nie ma co do tego wątpliwości. Może rzeczywiście powinni uruchomić kanał na najważniejsze transmisje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lakiman napisał:

@dixente UPC zaproponowała mi dostęp do tej usługi w cenie abonamentu.

Nie wydałbym na to specjalnie 34 zł 

 

W cenie abonamentu nie oznacza że viaplay świadczy promocje dla UPC za całkowite zero złoty (9zl od głowy)

Skoro viaplay przebiło cenowo oferty canal plus odnośnie bundesligi i premier league to potrzebują duuuuuuuuuzo subskrypcji.

A duuuuuuuuuuuzo subskrypcji to duże ryzyko kolejnej awarii,czyli jednym słowem koło zamknięte😃

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis powinien też zadbać o czytelną informację dotyczącą wyboru komentarza.

Nie domyśliłbym się, że w zakładce film trzeba zmienić na " polski".

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...