Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
2 minuty temu, PawelTSW napisał:

Bardziej chodziło o jakość sat vs online 

Online 8 Mbps, a sat 10 Mbps. Tylko co to zmienia jak część angielskiej i cała francuska jest poniżej 5 Mbps.

1 minutę temu, RobertRozmus napisał:
11 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:
Chodziło tylko o 2. Bundesligę. Wszyscy dobrze wiedzą, że jest w fatalnej jakości 25p.
I w ogóle nie powinna być transmitowana w takiej jakości.

Ale jest transmitowana a andrzejgratis, Zuzia i każdy mają prawo dokumentować ten fakt screenami.

andrzejgratis jeszcze rozumiem, bo nie wiedział, ale Zuzia to już nie pierwszy raz manipuluje i wrzuca 2. Bundesligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik SzuwarekTo co chciałeś usłyszeć, usłyszałeś w tym filmiku który wrzuciłeś. Niestety, nie będę nabijać komuś wyświetleń i prowadzić rozmowy na podstawie jakiegos vloga (?).

Sam jestem w stanie ocenić, co na ile wygląda i jak.

Edytowane przez andrzejgratis
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem skąd alergia na screeny u trollujących. Screen to dowód i bardzo przeszkadza w popełnieniu wpisów jak wyżej.
bez przesady screen nie jest żadnym dowodem. Robiąc zrzut ekranu z transmisji 4K można trafić na taki moment, że będzie rozmazane i pikseloza. Wielokrotnie się i tym przekonałem siedząc pół metra od 65 calowego tv podczas choćby transmisji z ekstraklasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wodnik Szuwarek napisał:

andrzejgratis jeszcze rozumiem, bo nie wiedział, ale Zuzia to już nie pierwszy raz manipuluje i wrzuca 2. Bundesligę.

2. Bundesliga to Viaplay więc na temat. Zrzut "raw" w bezstratnym png także nie wiem kto tu manipuluje i próbuje kierować dyskusją. Nie martw się, jak będzie coś ładnie wyglądać, też pochwalę i dam zrzut, obiektywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady screen nie jest żadnym dowodem. Robiąc zrzut ekranu z transmisji 4K można trafić na taki moment, że będzie rozmazane i pikseloza. Wielokrotnie się i tym przekonałem siedząc pół metra od 65 calowego tv podczas choćby transmisji z ekstraklasy
Lepsze niż czcza pisanina. Z bitrate już dowodem jest. Czekam aż udowodnisz swoje 5-7 sekund miałeś filmik kręcić.
2. Bundesliga to Viaplay więc na temat. Zrzut "raw" w bezstratnym png
 
Profeska ładnie widać. Takich screenów chętnie więcej zobaczę. Ruchu nie odda ale szczegóły w PNG dobrze pokazane.


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko - Komory, zrzut "raw" w bezstratnym png. 

https://i.postimg.cc/tCmbC7Rg/raw.png

 

To samo w jpg dla porównania.

raw.jpg

 

2 godziny temu, andrzejgratis napisał:

Maroko - Komory, bliskie kadry jeszcze jakoś wyglądają... Co nie zmienia faktu, że co jakiś czas pojawią się, na 2 sekundy czarny obraz podczas transmisji.

U mnie nie było czarnego obrazu. Może za krótka próba, kilka minut.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, vigoo napisał:

To sobie znalazłeś ekspertów. Chyba od robienia głupich min. Albo nie mają pojęcia o czym mówią, albo manipulują celowo. Rzucają hasło 1080p i od razu, że na satelicie jest beee i nie dajcie sobie wmówić, że to 1080p. Kto niby wmawiał? Każdy trochę zorientowany wie, że na satelicie było i jest 1080i i nikt nie twierdził inaczej. A jak już nawet ktoś faktycznie nadaje w 1080p, to nie znaczy, że oszukuje, bo akurat jakość jest słaba. Czy Viaplay nadając coś tam w 1080p oszukuje, bo jakość jest nadal przeciętna? No nie, bo nadaje w 1080p.

Każdy zorientowany wie, że 1080i samo w sobie jest oszustwem. Tylko ile jest takich osób na tym forum? Garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, lakiman napisał:

Odpowiada mi obraz na ekranie telewizora to oglądam.

Nie analizuję czy jest 720p, 1080i ..czy ktoś oszukuje.

 

Nawet z usuniętym przeplotem obraz jest gorszy. Taka sytuacja 😀

Interlacingani2.gif

11 minut temu, RobertRozmus napisał:

Aby jakoś Viaplay wybronić trzeba pogrążyć konkurencję. Nie lubię się powtarzać ale muszę. Ta usługa sama nie obroni się, jest za słaba i trzeba tytanicznej pracy u podstaw w takich miejscach żeby to jakoś przypudrować.

250 tys. płatnych subskrypcji za 3 kwartał znaczy tyle, że usługa już na starcie się ładnie wybroniła. A zakładałem, że będzie 100 tys. 😀

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RobertRozmus a jak nie to co im zrobisz? Bez Twojej subskrypcji serwis z 250 tys +, obecnie sobie doskonale poradzi 😉

Nie zaprzeczam, że z Android TV nie było mi po drodze z aplikacją.

Z Apple TV jest lepiej i czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Nawet z usuniętym przeplotem obraz jest gorszy. Taka sytuacja 😀

Interlacingani2.gif

250 tys. płatnych subskrypcji za 3 kwartał znaczy tyle, że usługa już na starcie się ładnie wybroniła. A zakładałem, że będzie 100 tys. 😀

Pytałem już tu kiedyś o to, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Co to znaczy 250 tys. za kwartał, bo przypominam, że subskrypcje są miesięczne? 

Podam taki trochę abstrakcyjny przykład, żeby było wiadomo, o co mi chodzi. W październiku przychodzi 100 tys. subskrybentów i wszyscy odchodzą po miesiącu, w listopadzie i grudniu to samo. W związku z tym stan na koniec grudnia(i 4Q) jest 100 tys. aktywnych subskrybentów. Ile subskrypcji pokażą za 4Q, 100 tys. czy 300 tys.?   

Druga sytuacja: w październiku przychodzi 100 tys. subskrybentów, w listopadzie i grudniu żaden nie odchodzi ani nie przychodzi. Stan na koniec grudnia(i 4Q) również jest 100 tys. aktywnych subskrybentów. Ile tutaj subskrypcji pokażą za 4Q, 100 tys. czy 300 tys.?

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RobertRozmus a jak nie to co im zrobisz? Bez Twojej subskrypcji serwis z 250 tys +, obecnie sobie doskonale poradzi
Nie zaprzeczam, że z Android TV nie było mi po drodze z aplikacją.
Z Apple TV jest lepiej i czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Też mam Apple. Inaczej nie mógłbym oglądać. Bez mojej subskrypcji Viaplay poradzi sobie doskonale, ja mam problem, bo chcę legalnie oglądać Premier League, ale nie w "postępowym" HDReady, które jest tu mocno promowane. Za stary jestem by bawić się w piraty i inne nielegalne historie. Do następnego sezonu mamy trochę czasu. Na wiele nie liczę, wiem, że streaming w dobrej jakości dla wszystkich jest marzeniem ściętej głowy. Bawcie się dobrze, do kolejnego sezonu nabijecie z tauzen stron, macie rozmach, nie powiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...