Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto co twierdzi napisałem jak jest. Liga mistrzów chociaż nie ma w Viaplay, bo ma ją Polsat też szału nie zrobiła. Obejrzałem może z dwa mecze więc LE i LK nawet zapomniałem że coś takiego jest. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oglądalność sportu "premium" w Polsce to z piłki najlepsza jest ekstraklasa, Bundesliga, angielska, hiszpańska. Z innych sportów żuzel i F1.

Więc już połowę najlepiej oglądanych tematów ma Viaplay. Do tego KSW które sprzedawało się w PPV w setkach tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Wbrew temu co pisze tutaj kilku nawiedzonych fanbojów tv sat, to na C+ liga angielska wcale nie jest dobrej jakości. Jest tak samo przeciętna jak Bundesliga w Viaplay, o czym pisałem nie tylko ja. Także telewizja satelitarna nie ma żadnej przewagi nad streamingiem, jest ograniczona do transmisji tylko kilku wydarzeń w tym samym czasie, jest po prostu zacofaną technologią, której miejsce jest na śmietniku historii.

29 minut temu, bgmnt napisał:

Co do jakości, to w Canal+ jest fatalna, więc jeśli to będzie porządne 720p to i tak będzie lepiej niż obecne mydło SD podniesione do HD.

Tematem jednego, czasami dwóch spotkań w 4K na tydzień ze spieprzonymi kolorami w C+ to nawet mnie nie rozśmieszaj.

Dokładnie jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Będą wybrane, ale w dobrej jakości, bo na C+ 4K to są jakieś fejkowe kolory. W ogóle to C+ 4K ma najgorszą jakość transmisji sportowych w 4K. Najlepsze jest PSP 4K.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekajmy i ocenimy jakość 4K w Viaplay.

Bundesliga nie nadaje w UHD, czy Viaplay wykupił prawa tylko w jakości HD na rynek polski..? 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Będzie taka sama jak w skandynawskich krajach, a parametry są te same co w PSP 4K i naturalne kolory.

W UHD mają Bundesligę, Premier League i Formułę 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze że pisze te zdania, bo to akurat jest prawda w przeciwieństwie do tekstów o 90 sekundach opóźnienia, jakości VHS itp.

Screeny do obejrzenia są w odpowiednich tematach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 Także telewizja satelitarna nie ma żadnej przewagi nad streamingiem, jest ograniczona do transmisji tylko kilku wydarzeń w tym samym czasie, jest po prostu zacofaną technologią, której miejsce jest na śmietniku historii.

 

Natomiast wspaniały twór przyszłości zwany streamingiem, nie potrafił dobrze pokazać nawet jednego ważnego meczu Bayernu z Dortmundem.😂 Już się nie mogę doczekać jak w przyszłym sezonie, w jednym czasie trafią się jakieś hity w Anglii i Niemczech równocześnie. Będą fani streamingu podziwiać czarne ekrany jak nic, a potem dostaną przeprosiny od Szwedów, i zapewnienie że nic się nie stało.Gdyby mieli trochę honoru, i chcieli pokazać szacunek dla subskrybentów, to po takiej wtopie jak ten niemiecki klasyk, powinni nie pobrać kasy z kont za jeden miesiąc w ramach zadośćuczynienia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Toma441 napisał:

 

 

A rozumiesz kwestię, o której pisałem, że kiedy platforma była na początku rozwoju w PL, na starcie, to paradoksalnie akurat w ostatnim rozdaniu Polsat być może miał silniejsze karty? A teraz jest dostatecznie dużo czasu, żeby się do następnego przetargu o LM przygotować? 

 

 

Jedyne czego nie rozumiem to dlaczego się tu ośmieszasz.Pisząc brednie co jest dla nich priorytetem a co nie nie mając o tym zielonego pojęcia. Chyba że masz znajoma sprząteczkę co podsłuchała rozmowę prezesów Viaplay😂Bo tekie już były żródła informacji swojego czasu z C+😅

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BizzareX Jak padnie kolejne razy, to padną też wplywy od abonentów i padnie firma.

Prawa przejmie DAZN, Amazon czy jeszcze inny streaming, bo chyba nie liczysz na Solorza, ani C+ wyprzedającego "majątek" po Orendżach, Polsatach i Playach? ;)

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelTSW napisał:

Bo ty już wiesz jak będzie? :D

Wie, bo podawałam jakość 4K ze skandynawskich Viaplay, wszędzie jest kodek HEVC z bitrate do 16 Mb/s 50 FPS.

A tego 4K tyle co kot napłakał. 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bgmnt napisał:

@BizzareX Jak padnie kolejne razy, to padną też wplywy od abonentów i padnie firma.

Prawa przejmie DAZN, Amazon czy jeszcze inny streaming, bo chyba nie liczysz na Solorza, ani C+ wyprzedającego "majątek" po Orendżach, Polsatach i Playach? ;)

A na forum u kilku osób będzie taka sama "[beep]" jak z Viaplay. Pamiętam co bylo wypisywane w temacie DAZN jak były plotki w prasie, że kupi ekstraklasę.

 

Akurat wzięcie praw przez DAZN czy Amazon od Viaplay byłoby z korzyścią dla klientów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe 2 lata raczej nie grozi przejęcie Viaplay przez Amazona czy DAZN...

Zobaczymy  z jakimi operatorami - pośrednikami w przyszłym roku Szwedzi podpiszą jeszcze umowy na dystrybucję streamingu.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lakiman napisał:

Zobaczymy  z jakimi operatorami - pośrednikami w przyszłym roku Szwedzi podpiszą jeszcze umowy na dystrybucję streamingu.

Pewnie z kim się da. W Szwecji naliczyłam 26 firm - kanałów dystrybucji.

 

W Danii - 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 12:50, Wodnik Szuwarek napisał:

Wbrew temu co pisze tutaj kilku nawiedzonych fanbojów tv sat, to na C+ liga angielska wcale nie jest dobrej jakości. Jest tak samo przeciętna jak Bundesliga w Viaplay, o czym pisałem nie tylko ja. Także telewizja satelitarna nie ma żadnej przewagi nad streamingiem, jest ograniczona do transmisji tylko kilku wydarzeń w tym samym czasie, jest po prostu zacofaną technologią, której miejsce jest na śmietniku historii.

Dokładnie jest tak jak piszesz.

W Canal+ w kazdej kolejce jest jeden mecz marnej jakości ale reszta w bardzo dobrej, w tej chwili oglądam CHE - BHA i jakość transmisji jest super. Chyba nie masz Sat albo kablówki no to nie sprawdzisz, ale bardzo lubisz wypisywać negatywne opinie o tych rodzajach przekazu. Dodam, że ten jeden mecz w złej jakości w danej kolejce to jest obciach, ale nie upraszczaj ,że na Canal+ liga angielska jest w gorszej jakości niż Bundesliga w Viaplay bo to jest wielkie kłamstwo

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcona jest Bundesliga? 50 FPS jak przystało na Europę? Zastanawia mnie po co na oficjalnym kanale Bundesligi (dostęp na Holandię) są streamy live w 60 FPS?

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jack777 napisał:

W Canal+ w kazdej kolejce jest jeden mecz marnej jakości ale reszta w bardzo dobrej, w tej chwili oglądam CHE - BHA i jakość transmisji jest super. Chyba nie masz Sat albo kablówki no to nie sprawdzisz, ale bardzo lubisz wypisywać negatywne opinie o tych rodzajach przekazu. Dodam, że ten jeden mecz w złej jakości w danej kolejce to jest obciach, ale nie upraszczaj ,że na Canal+ liga angielska jest w gorszej jakości niż Bundesliga w Viaplay bo to jest wielkie kłamstwo

Tylko i kręca dobrze co nie zawsze im się to zdarza. Sprawdzam od ponad 10 minut i średnie bitrate jest 9.8 .Jak chca to moga.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Jak kręcona jest Bundesliga? 50 FPS jak przystało na Europę? Zastanawia mnie po co na oficjalnym kanale Bundesligi (dostęp na Holandię) są streamy live w 60 FPS?

Po to, że Youtube to amerykańska platforma. Dostępne formaty opisane są tutaj: https://support.google.com/youtube/answer/2853702?hl=pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 godzin temu, Jack777 napisał:

W Canal+ w kazdej kolejce jest jeden mecz marnej jakości ale reszta w bardzo dobrej, w tej chwili oglądam CHE - BHA i jakość transmisji jest super. Chyba nie masz Sat albo kablówki no to nie sprawdzisz, ale bardzo lubisz wypisywać negatywne opinie o tych rodzajach przekazu. Dodam, że ten jeden mecz w złej jakości w danej kolejce to jest obciach, ale nie upraszczaj ,że na Canal+ liga angielska jest w gorszej jakości niż Bundesliga w Viaplay bo to jest wielkie kłamstwo

Już pisałem, że w święta miałem dostęp do tv sat i nie jest tak jak piszesz. Było kilka meczów i wszystkie w przeciętnej jakości. Także ta wspaniała jakość tv sat to mity i legendy. Biorąc pod uwagę jakość kobiecej PL w Viaplay, to i męska zapowiada się w lepszej jakości niż w C+.


Poza tym nie napisałem, że angielska jest w gorszej jakości od niemieckiej, tylko że jest tak samo przeciętnej jakości, a to różnica. Także nie przekręcaj moich słów.

Tym bardziej, że właśnie to zacytowałes:

Cytat

Jest tak samo przeciętna jak Bundesliga w Viaplay,

Gdzie tutaj napisałem, że angielska jest w gorszej jakości od niemieckiej?


Jeśli teraz trafił się mecz w dobrej jakości, tak jak piszesz, to dobrze. Jednak większość jest w przeciętnej, o czym piszą na bieżąco inni forumowicze w stosownym temacie C+. Także to nie są moje wymysły, ja tylko sam się o tym przekonałem przez te kilka dni, podczas których miałem dostęp do tv sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...