Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
9 godzin temu, czerstwy napisał:

Nie interesuje mnie to co było pokazywane w internecie😂Ja oglądałem PPV przez satelite i jakość była dobra.

Przez satelitę też była kiepska jakość 25 fps i gorsza rozdzielczość 1080i. W Viaplay po raz pierwszy gala była transmitowana w 1080p 50 fps. Przy niskim klatkażu to nawet 4K nic nie pomoże. Wystarczy sobie porównać PSP 4K 25 fps na Androidzie z PSP 1080p 50 fps. Tego pierwszego nie da się oglądać ze względu na niski framerate, nawet mimo lepszej rozdzielczości. KSW na Polsacie to już było kompletne dno jakościowe 1080i 25 fps.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 godziny temu, czerstwy napisał:

Bzdury piszesz kiepska jakość to ostatnio była w Viaplay przynajmniej u mnie. Jakość w Polsacie PPV była na bardzo przyzwoitym poziomie wiec nie opowia tu bajek. Przez internet to mnie nie interesuje jak było bo miałem  inne możliwości oglądania.

Chciałeś oglądać stream KSW o przepływności 5 Mbps na łączu 3 Mbps, bo dałeś screen ze speedtestu i dziwisz się, że jest kiepska jakość. Z takim pomyślunkiem i na tak zawrotnej prędkości to daleko nie zajedziesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy ze wzrokiem?😂Na speedteście było 4.90 z tego co pamiętam. Obecny speedtest taki 

speed1.png  a o ponad 3 mega to cos pisałem przy otwartych 40 zakładkach i z tego co pamiętam w tym czasie było cos tam ściagane ale mniejsza z tym.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@up
To turbodoładowanie do 4,9 Mbps i tak nic nie zmienia. Żeby płynnie oglądać Viaplay w najwyższej jakości, to prędkość nie może spadać poniżej 10 Mbps i to na telewizorze, a nie komputerze.

 

@down

Netflix 4K ma 15 Mbps, więc przy swojej prędkości 5 Mbps mogłeś najwyżej oglądać HD, ale to jest VOD, a nie streaming sportu na żywo w Viaplay. Bufor transmisji na żywo potrzebuje większej pamięci tymczasowej i najlepiej jak jest to co najmniej dwukrotność przepływności strumienia danych.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Dodana druga część, bo ktoś skasował mój post niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym turbodoładowanym 4.9 przez ostatnie dwa dni w Apce C+ ogladałem 6 filmów w dobrej jakości😂Bez najmniejszych problemów z buforowaniem czy jakością. O  Netflixie nie wspomnę a taki Amazon to mam nawet wrażenie że jest w bardzo dobrej jakości. I te dwa ostatnie najczęściej ogladam z Tv android😂 Bo C+ stream z lapka na tv. Na viaplay  przy KSW bo nic innego tam nie ogladałem były takie spadki chwilowe jakości że nie było znaczka Viaplay widać 😃 Może jak znajdę coś z filmu co mnie zainteresuje to sprawdzę czy takie  rarytasy i na ofercie filmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Netflix 4K ma 15 Mbps, więc przy swojej prędkości 5 Mbps mogłeś najwyżej oglądać HD, ale to jest VOD, a nie streaming sportu na żywo w Viaplay. Bufor transmisji na żywo potrzebuje większej pamięci tymczasowej i najlepiej jak jest to co najmniej dwukrotność przepływności strumienia danych.

I co w zwiąsku z tym?😂Mam wykupiony .plan HD i taki oglądam i jestem na obecnym etapie zadowolony z takiej jakości. Oglądałem wcześniej wiele gal w Polsacie jak i ostatnia w Viaplay i pisze jak jest u mnie w tv. A że obecnie nie widze potrzeby zmiany internetu bo tu i tak obecnie KSW może mnie zainteresować a gdy sie pojawi Liga Angielska to spokojnie będe miał światłowód w domu. Wcześniej wystarczyła tylko dobrze ustawona antena. Teraz niektóre systemy w tv beee do odbioru Viaplay podobnie jak wybrane odtwarzacze. A jeszcze dochodzi internet i niechodzi mi tylko o prędkość.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Niech tłumaczy tak długo jak będzie potrzeba - póki trafi do niektórych ;).

Jeżeli produkt będzie dobrej jakości to sam się sprzeda bez potrzeby tłumaczenia. Po prostu na ten moment do transmisji live się nie nadają i żadne tłumaczenia tu nie pomogą. Oby się ogarnęli do czasu jak będą musieć transmitować ligę angielską.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale jest też "nie beton":)

Poczekamy i zobaczymy czy dalej będą się pchać się do kablówek i innych serwisów. Jeśli nie to będzie oznaczało że maja wystarczającą ilość klientów którzy wykupili usługę. Dla mnie rozwiązanie jest bardzo proste - jeżeli ligę angielską będą transmitować w conajmniej takiej jakości jak na Canal+ to będę ich klientem. Jeśli będą dalej kombinować i oszukiwać na jakości to kupię usługę u zagranicznego operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie rozbudowują bazę abonencką.

Wolę zapłacić 10 zł w ramach umowy z UPC niż płacić oddzielnie za usługę 34 zł.

W dodatku kablówką reklamuje usługę jako "prezent".

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Poczekamy i zobaczymy czy dalej będą się pchać się do kablówek i innych serwisów. 

Tak właśnie robią u siebie w Szwecji, kanał dystrybucji przez kilkadziesiąt firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

. Dla mnie rozwiązanie jest bardzo proste - jeżeli ligę angielską będą transmitować w conajmniej takiej jakości jak na Canal+ to będę ich klientem. Jeśli będą dalej kombinować i oszukiwać na jakości to kupię usługę u zagranicznego operatora.

Dokładnie tak samo myślę i nie będzie z tym żadnego problemu.😃 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, tail# said:

Jeżeli produkt będzie dobrej jakości to sam się sprzeda bez potrzeby tłumaczenia. Po prostu na ten moment do transmisji live się nie nadają i żadne tłumaczenia tu nie pomogą. Oby się ogarnęli do czasu jak będą musieć transmitować ligę angielską.

 

Jeśli ktoś próbuje oglądać streaming na 4 Mbps i nie rozumie w czym jest problem to jest konieczność tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla bla to Ty uprawiasz i paru innych w tym temacie ;).

Fakty są takie, że do oglądania Viaplay potrzeba co najmniej 10 Mbps co jest opisane nawet w wymaganiach sprzętowych tutaj: https://viaplay.pl/requirements

No ale "beton" nie zrozumie. Powinno działac nawet na GPRS 56 Kbps bo "płacę, wymagam" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...