Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszą gdzie indziej wynika, że bitrate via UPC było wyższe, transmisję chwalono pod względem jakości.

Szkoda, że w Vectrze nie było takiej promocji na jednym z ich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żadnego cudu jakościowego nie było. Na moim TV z 3 metrów wygladało to tak jak w apce, więc bitrate UPC (około 11-12 Mbps) był raczej sztucznie zawyżony z 5 Mbps, które dostarczał Viaplay.

A sam obraz wcale nie był jakiś szczególnie lepszy niż to co wcześniej leciało w 720p (via Apple TV czy Xbox), bo 5 Mbps na 1080p to za mało. No ale niektórzy zobaczyli full HD i już zadowoleni, wiadomo... :)

 

Zrzut z UPC.

CAP-C032-3804hk.jpg

 

Zrzut z apki:

viaplay.jpg

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą gdzie indziej wynika, że bitrate via UPC było wyższe, transmisję chwalono pod względem jakości.
Szkoda, że w Vectrze nie było takiej promocji na jednym z ich kanałów.
UPC mogło nadawać z większym bitratem, ale co z tego skoro źródło było 5 mega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:
7 minut temu, Zuzia napisał:
Z tego co piszą gdzie indziej wynika, że bitrate via UPC było wyższe, transmisję chwalono pod względem jakości.
Szkoda, że w Vectrze nie było takiej promocji na jednym z ich kanałów.

UPC mogło nadawać z większym bitratem, ale co z tego skoro źródło było 5 mega

Jakkolwiek musiał to być inny feed, bo jest inne logo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bgmnt napisał:

Zrzut z UPC.

Żadnego cudu jakościowego nie było. Na moim TV z 3 metrów wygladało to tak jak w apce, więc bitrate UPC (około 11-12 Mbps) był raczej sztucznie zawyżony z 5 Mbps, które dostarczał Viaplay.

A sam obraz wcale nie był jakiś szczególnie lepszy niż to co wcześniej leciało w 720p (via Apple TV czy Xbox), bo 5 Mbps na 1080p to za mało. No ale niektórzy zobaczyli full HD i już zadowoleni, wiadomo... :)

 

 

Co najlepsze , to hejterki Viaplay już zapomnieli o 60 sekudowym kłamstwie w sprawie opóżnienia , ale nagle jak ktoś ma za darmo 60 sekund to mu to nie przeszkadza.

120/180 sekund też pewnie by przeszło.  No , cóż  za darmo to i ocet słodki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth Pewnie UPC się zbuforowało mocno na zaś biorąc stream do emisji, żeby nie mieć problemu, że coś im przytnie ;).

A co do reszty - tak jak napisałeś. Daliby 720p upskalowane 4K byle za darmo i "linearnie" to też byłby zachwyt ;)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam prośbę do wszystkich userów forum zanim napiszecie o jakiejkolwiek usłudze (streaming sport )  , ze jest 30,40,200 sekund opóźnienia zastanowicie , się czy gdybyście mieli za 0 zł by wam to przeszkadzało. Jak widać  nie liczy się to , tylko , że operator wam coś dał.  

Mi to osobiście nie przeszkadza , ale mało konsekwencji jest w waszych wypowiedziach :

"za darmo bym tego nie oglądał" tak było o Viaplay pisane. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w domu tą zachwalaną jakość 1080p.

Mam za darmo do stycznia  , czy technicznie Viaplay  było / jest  takie " dobre" sprawa dyskusyjna.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zdjęć kolory przez apkę są lepsze..przynajmniej widać czerwony kolor.

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

 

Żadnego cudu jakościowego nie było. Na moim TV z 3 metrów wygladało to tak jak w apce, więc bitrate UPC (około 11-12 Mbps) był raczej sztucznie zawyżony z 5 Mbps, które dostarczał Viaplay.

A sam obraz wcale nie był jakiś szczególnie lepszy niż to co wcześniej leciało w 720p (via Apple TV czy Xbox), bo 5 Mbps na 1080p to za mało. No ale niektórzy zobaczyli full HD i już zadowoleni, wiadomo... :)

 

Zrzut z UPC.

CAP-C032-3804hk.jpg

 

Zrzut z apki:

viaplay.jpg

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Ja tylko mam prośbę do wszystkich userów forum zanim napiszecie o jakiejkolwiek usłudze (streaming sport )  , ze jest 30,40,200 sekund opóźnienia zastanowicie , się czy gdybyście mieli za 0 zł by wam to przeszkadzało. Jak widać  nie liczy się to , tylko , że operator wam coś dał.  

Mi to osobiście nie przeszkadza , ale mało konsekwencji jest w waszych wypowiedziach :

"za darmo bym tego nie oglądał" tak było o Viaplay pisane. 

 

 

Musisz stawiać te spacje przed znakami interpunkcyjnymi? Oczy bolą jak się to czyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, darius010 napisał:

Od 6 listopada br. klienci UPC Polska będą mogli śledzić mecze, w tym niemieckiej Bundesligi, korzystając z przygotowanej specjalnie dla nich oferty „Sportowe Weekendy”.

Czyli, że to nie koniec? 🤣🤣

Powiadają, że za darmo ma być:

07.11.2021, 17:30 FC Koln - Union Berlin
20.11.2021, 15:30 Hoffenheim - RB Lipsk
Piłka ręczna:
14.11.2021, 16:00 THW Kiel - TSV Hannover Burgdorf
21.11.2021, 14:00 TVB Stuttgart - Füchse Berlin
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś sprawdzić na Android TV w telewizorze mecze z odtworzenia?

Na moje oko to jest 720p i nie widzę jakiejś spektakularnej zmiany obrazu na plus ( 1080p)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...