Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lakiman napisał:

A nacisku na poprawę jakości jeszcze nie przewidzieli.. 

Mówił o tym na początku, że ekspansja wymaga inwestycji w kontent i technologie, ale głównie skupił się na tym, że mają zabezpieczone finansowanie na to, żeby taką ekspansję zrobić. No i na tym, że są bardzo zadowoleni z rozwoju na nowych rynkach 😉

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

@Pawop, właśnie o Ekstraklasę,  myślę,  że będzie bój jakiego jeszcze nie widzieli ;)

Cały czas w grze jest tzw. "pakiet dla dostawców usług streamingowych" to jest odrębna kwestia, poza tym co już zostało przyznane. I tutaj może się okazać, że np. Viaplay czy Dazn nie mając całej ESA, wezmą coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Toma441 napisał:

Mówił o tym na początku, że ekspansja wymaga inwestycji w kontent i technologie, ale głównie skupił się na tym, że mają zabezpieczone finansowanie na to, żeby taką ekspansję zrobić. No i na tym, że są bardzo zadowoleni z rozwoju na nowych rynkach 😉

To temat o Viaplay PL, rozumiem wzmiankę raz, ale ciągła ekscytacja ekspansją na nowych rynkach robi się lekko niezdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 13:48, Pawop napisał:

Cały czas jest to samodzielna usługa, tylko przestaną ją udostępniać przez Amazona. Działa to na takiej samej zasadzie jak u nas HBO Go, które można kupić w Ipli czy Playerze. Czy stracą 5 mln abonentów? Nie wydaję mi się, gdyż ten kto będzie zainteresowany wykupi dostęp bezpośrednio.

 

1 minutę temu, Zuzia napisał:

To temat o Viaplay PL, rozumiem wzmiankę raz, ale ciągła ekscytacja ekspansją na nowych rynkach robi się lekko niezdrowa.

Niezdrowe są przeterminowane posiłki, albo jedzenie po 22. W mojej odpowiedzi nie ma żadnej ekscytacji i jest to tylko informacja o wydarzeniu z nawiązaniem do naszego lokalnego rynku. Możesz ominąć mój wpis, jeśli przeszkadza. Ja nie mam problemu z tym, że po 5x wspominasz o tym, że w Viaplay jest tylko 720p.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

 

Niezdrowe są przeterminowane posiłki, albo jedzenie po 22. W mojej odpowiedzi nie ma żadnej ekscytacji i jest to tylko informacja o wydarzeniu z nawiązaniem do naszego lokalnego rynku. Możesz ominąć mój wpis, jeśli przeszkadza. Ja nie mam problemu z tym, że po 5x wspominasz o tym, że w Viaplay jest tylko 720p.

Jako jedyny profil to jest wada, nie zaleta i do momentu poprawy jakości zawsze ktoś będzie o tym pisał. Niech sobie robią co chcą, ale na razie wygląda tak,  że wydają pieniądze na ekspansje, a doprowadzenie usługi do zgodności ze standardem Full HD (nie mówię już o 4K) jest na jednym z ostatnich miejsc na liście priorytetów. O ile w ogóle przewidują Full HD, bo nigdy nie zająknęli się . 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oni już mają LM, tyle że w snookerze, więc nawet nie oszukują.

Wow. To CANAL+, Eurosport i Polsat Sport też powinni pisać, że mają Ligę Mistrzów. To nic, że to odpowiednio koszykarska, piłki ręcznej czy siatkarska. Jest Liga Mistrzów? No jest. 😂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buli 33 jest całkiem w porządku, tylko zależy od tego ,  czy ogladasz na smartfonie, wielkości ekranu telewizora ..

Dla jednych jest to powód do zadowolenia, dla innych niekoniecznie.

Dla mnie byłaby  w porządku jakość  przynajmniej 1080p.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obraz nie ma płynności to wyższa rozdzielczość i większa przekątna ekranu są w zasadzie bez znaczenia, bo co z tego jak transmisja jest w wyższym standardzie, a, obraz z jakichś powodów klatkuje, albo są kłopoty z "buforowaniem." 

Tak bywa z Viaplay na Androidzie, gdzie są nadal przycinki i jeśli nic się nie poprawi w kwestii samego androida, to zapewne będą również przy pełnym HD. 

Podobnie było z C+. Co z tego, że oczywiście nadawali w  "Full HD" jak na początku na kanałach live tv obraz nie był płynny. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lakiman napisał:

Są na forum osoby, które zauważyły przycinki nie tylko na Android TV.

Mogę się wypowiadać w tym kontekście jedynie o android TV i apple TV, bo z przystawek w tych systemach korzystam najczęściej. I pierwsze co jest od razu widoczne to płynność obrazu. Na pierwszym urządzeniu są z tym problemy, na drugim nie. I oczywiście zmiana rozdzielczości na wyższą to właściwy kierunek, ale co z tego jak w końcu będzie, a android nadal będzie "klatkował"? To ostatecznie i tak zepsuje cały efekt zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toma441 ja nie stwierdzam żadnych problemów z Android TV na urządzeniu.

Nic nie klatkuje,nie " skacze" przez kilkanaście minut jest ok.

Mankament to niska rozdzielczość.

Jest tutaj duży przeskok jakosciowy na minus  wobec np Canal+.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lakiman napisał:

@Toma441 ja nie stwierdzam żadnych problemów z Androud TV na urządzeniu.

Nic nie klatkuje,nie " skacze" przez kilkanaście minut jest ok.

Mankament to niska rozdzielczość.

Jest tutaj duży przeskok jakosciowy na minus  wobec np Canal+.

Natomiast na Xiaomi Mi Box w systemie Android takie "ścinki" przy transmisji live da się zauważyć i szczerze mówiąc bardziej na ten moment wolałbym, żeby uporano się z tym problemem, a wszystko wskazuje na to, że to specyfika bardziej tego systemu, a nie aplikacji Viaplay (która była w tym miesiącu aktualizowana), czy samego nadawcy. Bo równie dobrze może dojść do sytuacji, że w końcu będzie ta oczekiwana wysoka rozdzielczość i tak pozostaną przycinki obrazu. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...