Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne to, że do teraz była walka o prawa sportowe między Canal+ i grupą Polsat, a za lada moment będzie walka pomiędzy Viaplay z DAZN. Nie wierzę w to, że po ewentualnym przejęciu BT i praw do Premier League w Wielkiej Brytanii nie zaczną inwestować u nas


DAZN miało swoją szanse na zaistnienie u nas. Teraz najlepsze kąski są zaklepane na lata.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Toma441 napisał:

Choćby to z tego, że każdy nowy rynek generuje potrzebę kolejnych inwestycji, a na pewno użytkownicy z UK, Niemiec, Austrii, Szwajcarii również będą oczekiwać określonej, konkretnej jakości.

I dostaną ją, podobnie jak dziś lepiej mają Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy, Islandczycy. 

Na pewno będę mieć dostęp do wersji UK. Ale klientów z Polski nie interesuje co będzie mieć Zuzia i jakieś inne kraje tylko, kiedy polska wersja dogoni te z krajów lepszego sortu.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zuzia napisał:

I dostaną ją, podobnie jak dziś lepiej mają Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy, Islandczycy. 

 

 

 

Konkretnie - jaką oni mają lepszą jakość, której brakuje w krajach  gorszego sortu ?

Tych kilka spotkań 4K ma być podobno jak przejmą PL.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zuzia napisał:

I dostaną ją, podobnie jak dziś lepiej mają Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy, Islandczycy. 

Na pewno będę mieć dostęp do wersji UK. Ale klientów z Polski nie interesuje co będzie mieć mieć Zuzia i jakieś inne kraje tylko, kiedy polska wersja dogoni te z krajów lepszego sortu.

 

 

Jak w DE dostana prawa co u nas nie ma i będą one mnie interesowały,  wykupie dostęp do Viaplay DE. Ja nie widzę problemu. Tak jak to z Disney+ zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
22 minuty temu, Pawop napisał:
4 godziny temu, cidik napisał:
Zapewne to, że do teraz była walka o prawa sportowe między Canal+ i grupą Polsat, a za lada moment będzie walka pomiędzy Viaplay z DAZN. Nie wierzę w to, że po ewentualnym przejęciu BT i praw do Premier League w Wielkiej Brytanii nie zaczną inwestować u nas

DAZN miało swoją szanse na zaistnienie u nas. Teraz najlepsze kąski są zaklepane na lata.

Nadal ma, bo Ekstraklasa jest zaklepana do 2022/23, a LM do 2023/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lakiman napisał:

Konkretnie - jaką oni mają lepszą jakość, której brakuje w krajach  gorszego sortu ?

Tych kilka spotkań 4K ma być podobno jak przejmą PL.

Konkretnie mają 4K, może nie jest tego wiele, ale jest.

Nam obiecali w niezobowiązujących medialnych wypowiedziach w bliżej nieokreślonej przyszłości. 

Teraz, kingofsouth napisał:

Jak w DE dostana prawa co u nas nie ma i będą one mnie interesowały,  wykupie dostęp do Viaplay DE. Ja nie widzę problemu. Tak jak to z Disney+ zrobiłem.

Niestety większość klientów widzi problem z powodu braku niemieckiej karty bankowej i bariery językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zuzia napisał:

Niestety większość klientów widzi problem z powodu braku niemieckiej karty bankowej i bariery językowej.

Karta, tak jest potrzebna.  Co do bariery językowej , to raczej standardowe slogany "rejestracja" , "email" nawet moja córka ogarnia.

W każdym języku , no prawie każdym , brzmi tak samo. 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Karta, tak jest potrzebna.  Co do bariery językowej , to raczej standardowe slogany "rejestracja" , "email" nawet moja córka ogarnia.

W każdym języku , no prawie każdym , brzmi tak samo. 

Ale lektor i napisy będą po niemiecku, studio, komentatorzy również. Viaplay nie udostępnia wielu ścieżek dźwiękowych i napisów jak Amazon.

 

7 minut temu, lakiman napisał:

@Zuzia 4K w Viaplay to natywna jakość czy upscal w przypadku Bundesligii, PL?

Podaj link do konkretnego meczu, rzucę okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zuzia napisał:

Ale lektor i napisy będą po niemiecku, studio, komentatorzy również. Viaplay nie udostępnia wielu ścieżek dźwiękowych i napisów jak Amazon.

 

Kończąc ten temat, pisałem o sporcie , wiec komentarz po niemiecku mi nie przeszkadza.  Filmy/seriale mnie nie interesują w Viaplay. To mam w innych 4K HDR ,Dolby Vision usługach streamingowych.  O czym nie raz tu pisałem.  Uważam , ze to bardzo dobrze , ze Viaplay sie rozwija i chce wchodzić na innych rynkach. Ja nie mam nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kingofsouth napisał:

 Uważam , ze to bardzo dobrze , ze Viaplay sie rozwija i chce wchodzić na innych rynkach. Ja nie mam nic przeciwko temu.

Myślę podobnie.

Z małą poprawką, że można o tym kontynuować dyskusję w temacie do tego przeznaczonym: 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Jak w DE dostana prawa co u nas nie ma i będą one mnie interesowały,  wykupie dostęp do Viaplay DE. Ja nie widzę problemu. Tak jak to z Disney+ zrobiłem.

Raczej DAZN bym polecal ktory ma prawie wszystko, dla Viaplay nie widze miejsca w DE

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał:

I dostaną ją, podobnie jak dziś lepiej mają Szwedzi, Norwegowie, Duńczycy, Islandczycy. 

Na pewno będę mieć dostęp do wersji UK. Ale klientów z Polski nie interesuje co będzie mieć Zuzia i jakieś inne kraje tylko, kiedy polska wersja dogoni te z krajów lepszego sortu.

 

 

Kompletnie nie o tym pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nent group można było obejrzeć komunikat szefa grupy w jaki sposób planują się rozwijać w krajach poza Skandynawią. I stwierdził, że mają dwa podejścia. 

1. Szerokie inwestycje Viaplay w danym kraju, z naciskiem na prawa sportowe, produkcje własne itp., tu chodzi o kraje jak: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia. 

2. Oferta "wyspecjalizowana", głównie produkcje własne, orginalsy, bez sportu (USA, Canada), podobnie w UK, Niemcy, Austria, Szwajcaria. Z jednym zastrzeżeniem, że w nowych krajach Europy Zachodniej jak Niemcy, UK te inwestycje w prawa sportowe mają się w końcu pojawić, ale nie na samym początku, jak to było np. i nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...