Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
28 minut temu, lakiman napisał:

Na Canal + Online 8 Mb/s i 1080p.

Czy to się faktycznie przekłada na lepszą jakość?

Nie. Źródło jest z sat, więc nawet podbity bitrate online jakości nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia też tak wygłądała, to mi jeden user pisał, że to niemożliwe. To wszystko zależy od matrycy, ustawień tv, nawet często od materiału źródłowego (bo czasami po prostu same transmisje są niepłynne - np. siatkówka krajowa na Polsacie Sport).

 

Zawsze pisałem, żeby ustawiać boxa na tryb 50p bo wtedy nie tnie i to było prawdą w 99% przypadków, ale np. u znajomego na androidowym boxie C+ czy Ipla w 50p tnie bardzo wyraźnie (pasek na TVN24 czy Polsat News żabkuje), a w 60p efekt jest o wiele lepszy, więc to jest wszystko kombinacja bardzo wielu rzeczy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Nie mówię żeby nie oceniać jakości, sam ją oceniam i pisze, że jest słaba i do poprawy. Po prostu niektórzy już skreślili viaplay na amen. Ja ich skreślę jeśli na starcie sezonu 22/23 nie będzie żadnej poprawy. 
Przecież wiadomo, że będzie 720p oraz niektóre mecze w 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Dzisiejsze parametry jakości C+ Sport oficjalnie obaliły mity i legendy na temat wyższości tv sat nad streamingiem. To kolejny dowód potwierdzający słusznie obraną strategię biznesową przez Viaplay. Sprzątają kolejne prawa sportowe i to jest bardzo wyraźny sygnał dla branży, że telewizja już jest passé.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik SzuwarekBez urazy, ale sam jesteś passe i do tego przeraźliwie monotematyczny. Powtarzam po raz kolejny Viaplay nie dokonał żadnej rewolucji, bo już od kilku lat Eleven nadaje mecze online, a że uruchomiło kanały sat, to tylko dobrze o nich świadczy. Jedyna rewolucja Viaplay to nadawanie sportu z fatalną jakością.

Edytowane przez Arkon
  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tracer10 napisał:

A widzisz mimo tych parametrów obraz i tak był 5x lepszy od streamu Viaplay.

Ale komu ja to mówię?

 

@Arkon C+4K trzyma poziom jakości tylko meczów mało.

Sorry, bo edytowałem posta, ale dzięki za odpowiedź. Ja generalnie omijam ten temat, ale czasem nie zdzierżę jak czytam o jakiejś rewolucji dokonanej niby przez Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na sobotnim griliku gadałem z kolegą, fanem sportu i zatwardziałym "graczem" w STS i nie mógł się nachwalić tych transmisji łączonych z LE - dla niego to jest rzeczywiście rewolucja.

Ciekawe, że Polsat tego nie dawał skoro jest produkowane przez UEFA. Problemów z jakością nie zauważył, co prawda ma tylko 49", no ale nie jest to smartfon na który wg niektórych tylko nadaje się Viaplay ;).

A co do nadawania meczów online przez Eleven to co ma piernik (kanał linearny w necie) do wiatraka (serwis SVOD)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kunkore napisał:

Akurat od początku widać twoje fanboyostwo w kierunku Viaplay, szczęśliwie się złożyło, że wczoraj miałem okazję sprawdzić jakość obrazu tej apki z meczu na słynnym Apple 4K, gdzie podobno wygląda super, i co? I takie same badziewie jak na LG WebOS, Play TV Box, zarówno na apce Kodi jak i właściwej i na komputerze, na Xboxie Series S akurat jest jeszcze gorzej niż na innych, bo na nim nie ma nawet 50FPS.

Jeśli uważasz, że Viaplay na Apple tv 4k to badziewie to raczej nie ma tutaj pola do żadnej dyskusji między nami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bgmnt napisał:

 

 

Zawsze pisałem, żeby ustawiać boxa na tryb 50p bo wtedy nie tnie i to było prawdą w 99% przypadków, ale np. u znajomego na androidowym boxie C+ czy Ipla w 50p tnie bardzo wyraźnie (pasek na TVN24 czy Polsat News żabkuje), a w 60p efekt jest o wiele lepszy, więc to jest wszystko kombinacja bardzo wielu rzeczy ;).

Kiedy ustawiłem 50p na xiaomi mi boxie i po ściągnięciu najnowszej aktualizacji, dzisiejszy mecz to już była pewna poprawa w stosunku do tego co było poprzednio. Obraz jest bardziej płynny, ale przycięcia nie zostały całkowicie wyeliminowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie ciężko im wyłudzić, bo jest 30 dni gratis i przyznam szczerze, że jeszcze nie zapłaciłam nawet 1 zł na żadnym z kont. A nie mam oporów, żeby płacić, ale jakieś minimum musi być spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:
6 godzin temu, mingo napisał:
Inaczej. Nie mówię żeby nie oceniać jakości, sam ją oceniam i pisze, że jest słaba i do poprawy. Po prostu niektórzy już skreślili viaplay na amen. Ja ich skreślę jeśli na starcie sezonu 22/23 nie będzie żadnej poprawy. 

Przecież wiadomo, że będzie 720p oraz niektóre mecze w 4K

Zaglądam co w aktualnym harmonogramie w ich rodzimym szwedzkim Viaplay, który działa od lat i proszę, dokładnie 2 pozycje w 4K, a reszta jak u nas w 720p.

 

4kswe.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek1991 napisał:

Te pieśni pochwalne to chyba obsługa ViaPlay musi tu pisać, skoro liczne argumenty innych użytkowników nie trafiają do nich...

Ja myślę, że to niecna sprawka Ragnara, Ubbego, Bjorna i Flokiego.

Oni za tym z pewnością stoją.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem mecz Bayernu i dzisiaj mecz Realu... Na Viaplay jakość rodem z początku XXI wieku, a na Eleven 4K jakość z roku 2021. To jest przepaść. Rozmazane coś(za 34 zł...) vs obraz żyleta. Jak ktoś nie widzi różnicy między tym co proponuje ta dziwna platforma a np. C+ Sport(sprawdzałem ostatnio bitrate w czasie meczu i było to 12 mbps w UPC) to wizyta u okulisty wskazana.  Nie interesuję mnie to że jest to usługa internetowa. Fan piłki nożnej który płaci konkretne pieniądze ma być dopieszczony(nie po to też ktoś wydawał wiele tysięcy zł na sprzęt telewizyjny w domu). Mecze oglądam na telewizorze, a nie na laptopie czy komórce, bo to dla mnie abstrakcja.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 godzin temu, Arkon napisał:

@Wodnik SzuwarekBez urazy, ale sam jesteś passe i do tego przeraźliwie monotematyczny. Powtarzam po raz kolejny Viaplay nie dokonał żadnej rewolucji, bo już od kilku lat Eleven nadaje mecze online, a że uruchomiło kanały sat, to tylko dobrze o nich świadczy. Jedyna rewolucja Viaplay to nadawanie sportu z fatalną jakością.

Eleven to klasyczna telewizja z kilkoma kanałami sportowymi nadawanymi poprzez rożne media, a Viaplay to platforma wideo ze sportem nadająca tylko online, czyli europejski odpowiednik Prime Video. Następuje zmiana linii produktowej na rynku. Wizja sportu tylko w streamingu plus VOD jest przyszłościowa. Wie to Amazon, wie to Viaplay, wiem i ja :grin:

4 godziny temu, forfun napisał:

Jak ktoś nie widzi różnicy między tym co proponuje ta dziwna platforma a np. C+ Sport(sprawdzałem ostatnio bitrate w czasie meczu i było to 12 mbps w UPC) to wizyta u okulisty wskazana.

Zapomniałeś dodać, że przekaz UPC magicznie nie poprawi jakości jeśli źródło brane z sat jest 4 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Porównał jakość przekazu Viaplay na tvOS i Android TV. Na tvOS działa płynnie, a na Android TV tnie. Przyczyną jest usterka na Android TV, która zostanie wyeliminowana w Android TV 12, co potwierdził pracownik Google odpowiedzialny za system Android TV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zuzia napisał:

Zaglądam co w aktualnym harmonogramie w ich rodzimym szwedzkim Viaplay, który działa od lat i proszę, dokładnie 2 pozycje w 4K, a reszta jak u nas w 720p.

 

4kswe.jpg

No właśnie. Nie chodzi mi o to, żeby rzucili 2 transmisje na weekend w 4K i to będzie cała poprawa. Ważniejsze transmisje, które nie będą w 4K (a tych, nie ma się co oszukiwać, będzie niewiele) powinny być w 1080p. W 720p niech pozostawią np. jakieś mecze dalszego wyboru w europejskich pucharach czy 2. Bundesligę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...