Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mingo napisał:

Też nie mam ochoty dyskutować bo na Tizenie jest to zbliżona jakość. Z Twoich postów wynika że nie widziałeś c+online na tym urządzeniu a się wymadrzasz. 

 

Na jakim urządzeniu? Tizen to nie urządzenie🤣 nie tykam tv Samsung.

C+ online odpalam na Shield, wystarczająco mocny sprzęt według ciebie?

 

Tak tak @Toma441 Viaplay na Apple miażdzy jak to ujął inny fanboj tej usługi😁

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tracer10 napisał:

Tizen to nie urządzenie🤣 lol to raz, dwa to nie tykam tv Samsung.

Brak argumentów to robisz podsmie[beep]ki. Każdy wie o co chodzi. 

 

Nie wiem jak jest na Shield. Mówię o tym co widzę na SAMSUNGU Z SYSTEMEM TIZEN. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tracer10 napisał:

Na jakim urządzeniu? Tizen to nie urządzenie🤣 lol to raz, dwa to nie tykam tv Samsung.

C+ online odpalam na Shield, wystarczająco mocny sprzęt według ciebie?

 

Tak tak @Toma441 Viaplay na Apple miażdzy jak to ujął inny fanboj tej usługi😁

Po co w ogóle odnosisz się do mnie skoro i tak wiesz lepiej? To nie ze mną dyskusja jest jałowa. Mam swoje wyrobione zdanie, nikt nie musi go podzielać, a z drugiej strony potrafię zrozumieć, że ktoś jest niezadowolony. 

Tylko wyrażać niezadowolenie, też można rozsądnie oraz z drugiej strony w dokładnie taki sposób jak ty to robisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tracer10 napisał:

 dla mnie żaden stream póki co nie spełnia moich wymagań😁

 

A jeśli nie ma innego sposobu, aby dotrzeć do interesujących treści ?

Nie jestem fanbojem Viaplay, tylko racjonalnie podchodzę do serwisu.

Tak jak już wcześniej napisałem na razie  nie zapłaciłem nawet zł za tą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w tym temacie ani z tobą, ani z kilkoma innymi nie da się rozsądnie. Nie przyjmujecie żadnej krytyki Viaplay, dosłownie żadnej. I każdy ci to powie po tych ponad 300 stronach pitolenia do którego się zresztą przyczyniłeś walnie.

Jest w temacie o TVN24 user który bije w czambuł w tą stację co druga strona [ o TVP PIS same superlatywy ] i stwierdzam, że przebijacie go w uwielbieniu Viaplay dwukrotnie

 

@lakiman to inna sytuacja jak nie masz oprócz neta nic więcej lub nie chcesz mieć. Jak bym był w takiej sytuacji a chciałbym oglądać sport to pewnie brałbym co dają lub szukał innych opcji jeżeli to co dają to badziew.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tracer10 napisał:

Fakty nie potrzebują argumentów, bronią się same. Viaplay i C+ online to streamowy badziew i nawet Apple czy Nvidia temu nie pomoże + full podkręcony setup kodi też nie da rady.

C+ Online, żadna rewelacja, jest oczywiście lepiej niż Viaplay, ale bez fajerwerków. Kodi aż takich cudów nie czyni, żeby zaraz wyczarować z tego fantastyczny obraz: https://forum.satkurier.pl/topic/36065-kodi/page/3/?tab=comments#comment-1699755

 

Taki Amazon ma już Full HD z bitrate 10-15 Mb/s dla sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mingo napisał:

 

Ja pewnie też jestem odbierany jako fanboy bo piszę, żeby na razie wstrzymać się z ich oceną. Sama jakość wg mnie zdecydowanie do poprawy, wczoraj na męczy Bayernu słabiutko to wyglądało. 

Ale dlaczego wstrzymac się z oceną? Już kasują za usługi które się nie poprawiły ani deko i jutro też się nie poprawią. Mało tego pewnie za niecały rok da startu sezonu 22/23 PL też będzie co jest tyle, że drożej.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Aplikacja nic nie powinna, bo to zadaniem systemu jest automatycznie dopasować ilość klatek do odświeżania, a że Android i Windows tego nie potrafią, to już pretensje do Google i Microsoft.

W aplikacji musi być to zaimplementowane, system na xboxie daje możliwość zmiany odświeżania. To jest lenistwo programistów, jeśli robisz apke pod konkrety system to się trzeba dostosować do jego standardów. Wystarczy przetestować chwilę i od razu widać, że jest problem z płynnością. Takie UPC TV GO czy darmowe KODI mają to zaimplementowane i wszystko działa jak powinno. W przypadku androida jest dużo gorzej, bo w prawie wszystkich urządzeniach aplikacja nie ma możliwości zmiany odświeżania na inne, producenci sprzętu to olewają (google swoją drogą), a jak najbardziej mogą taką funkcję dodać (patrz Nvidia Shield czy Amazon Fire TV). Dopiero w Androidzie 12 będzie dopasowanie globalne, do tego czasu to producent urządzenia i aplikacji powinni zapewnić poprawne działanie aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał:

Ta tydzień pisze że jakość dobra a tydzień że zła😂

Porównałem do skandalicznej jakości Eleven przez sat ( nie mówię o 4K) i napisałem, że jest lepsza jakość.

Podtrzymuję to zdanie.

Lepsza płynność niz na sportowych w  Canal+ Online, tutaj też zdania nie zmieniłem.

Nie jestem zadowolony z 720p.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
19 minut temu, perdos napisał:

W aplikacji musi być to zaimplementowane, system na xboxie daje możliwość zmiany odświeżania. To jest lenistwo programistów, jeśli robisz apke pod konkrety system to się trzeba dostosować do jego standardów. Wystarczy przetestować chwilę i od razu widać, że jest problem z płynnością. Takie UPC TV GO czy darmowe KODI mają to zaimplementowane i wszystko działa jak powinno. W przypadku androida jest dużo gorzej, bo w prawie wszystkich urządzeniach aplikacja nie ma możliwości zmiany odświeżania na inne, producenci sprzętu to olewają (google swoją drogą), a jak najbardziej mogą taką funkcję dodać (patrz Nvidia Shield czy Amazon Fire TV). Dopiero w Androidzie 12 będzie dopasowanie globalne, do tego czasu to producent urządzenia i aplikacji powinni zapewnić poprawne działanie aplikacji.

Skoro będzie to dopiero w Android 12, to winę ponosi tylko i wyłącznie Google, że do tej pory tego nie było. W konkurencyjnych systemach dzieje się to automatycznie i ani twórca ani konsument nie muszą sobie zawracać tym głowy. Inni mogli, a wielkie G. nie mogło. No komedia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 16:04, kornerek napisał:

Włączylem teraz Bayern Bochum na Sony xh9005 ustawiłem ruch motionflow na automatyczny obraz w miarę płynny co jakiś czas takie drobne przeskoki ale generalnie jakość nędza, za darmo w ramach testu można popatrzeć a za pieniądze tylko dla fanatyków. Ta usługa w tej jakości nie powinna zostać dopuszczona do sprzedaży .

Widać to zwłaszcza na dużych wyświetlaczach... Moim zdaniem materiał źródłowy nie jest w 50 fps tylko jest sztucznie podbijany x2, stąd te przycinki co jakiś czas(mimo że na poglądzie niby stałe 50 klatek).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Toma441 napisał:

Po raz kolejny sugerujesz bzdury nie mające pokrycia w rzeczywistości. Ustaw się w kolejce i weź numerek. Jest spora kolejka tych, którzy nazwali już mnie rzecznikiem, czy pracownikiem Viaplay. Mam to w poważaniu. Od początku byłem zainteresowany tą usługą i mam o niej generalnie dobre zdanie. I tak jest do dziś. Jeśli komuś to przeszkadza to on ma problem. Nie ja. 

 

Idąc twoim tokiem rozumowania mam powody przypuszczać, że masz ostrą paranoję, bo wyciągasz wnioski z rzeczy, które nie mają miejsca. Dzięki takim ludziom jak ty dyskusja w tym temacie szybko schodzi na poziom zaczepek personalnych i staje się toksyczna. Po raz ostatni: odczep się ode mnie. 

Akurat od początku widać twoje fanboyostwo w kierunku Viaplay, szczęśliwie się złożyło, że wczoraj miałem okazję sprawdzić jakość obrazu tej apki z meczu na słynnym Apple 4K, gdzie podobno wygląda super, i co? I takie same badziewie jak na LG WebOS, Play TV Box, zarówno na apce Kodi jak i właściwej i na komputerze, na Xboxie Series S akurat jest jeszcze gorzej niż na innych, bo na nim nie ma nawet 50FPS.

  • Popieram 5
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

 

 

Taki Amazon ma już Full HD z bitrate 10-15 Mb/s dla sportu. 

Zaraz i tak znaleźliby  się krytycy takiej usługi, gdyby Amazon pokusił się o zakup znaczących ( ważnych) praw sportowych na wyłączność.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, tracer10 napisał:

Wiesz zależy kogo pytasz? Jak pytasz kogoś komu ''wisi'' jakość to dla niego będzie ok, jak pytasz oglądacza streamów na lapku to też będzie ok.

Jak pytasz maniaka porządnej jakości to jest to nie do przyjęcia.

Dzisiejszy bitrate z tv sat:

Canal+ Sport 2 - 4.4 Mb/s

Canal+ Sport 3 - 7.0 Mb/s

Dla maniaka porządnej jakości to chyba rarytas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dzisiejszy bitrate z tv sat:

Canal+ Sport 2 - 4.4 Mb/s

Canal+ Sport 3 - 7.0 Mb/s

Dla maniaka porządnej jakości to chyba rarytas :D

Doucz się, że bitrate to nie wszystko. Hmm szybko przyszła pomoc fanbojska dla @Toma441

@lakiman cosik ci się nie udało, ale próbuj.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dzisiejszy bitrate z tv sat:

Canal+ Sport 2 - 4.4 Mb/s

Canal+ Sport 3 - 7.0 Mb/s

Dla maniaka porządnej jakości to chyba rarytas :D

Na Canal + Online 8 Mb/s i 1080p.

Czy to się faktycznie przekłada na lepszą jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...