Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z tych mniej wymagających,

ale z nudów właśnie włączyłem skrót meczu Bayernu i jakość to jest jakaś kpina :D

 

Dobrze że mam to od kolegi za darmo bo bym czuł się zażenowany powagą tego serwisu. 

 

Piłka jakby w 25 klatkach, pierwszego gołą praktycznie nie widziałem bo piłka leci jakaś niewidzialna. 

 

Nie wyobrażam sobie PL w takiej jakości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo nie widzę klatkowania obrazu, znikającej piłki i innych tego typu cudów i ruch jest płynny..

Przynajmniej np na meczach z Bundesligii.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michuk napisał:

Rozumiem Twoja frustrację bo u mnie od kliku dni jest podobnie ( chromcast 4) po włączeniu meczu widzę drobne przycięcia obrazu które na szczęście ustępują po ok 4 min tak jakby chromcastowi udało się "wbić ' w prawidłowe odświeżanie , na Twoim Xboxie jak rozumiem to nie występuje i ciągle są przycięcia 

Nie wiem co technicy z viaplay nagrzebali ale wcześniej nic takiego nie miało miejsce 

Pozatym są sytuacje że w czasie transmisji ma się wrażenie jakby gubili to 50 FPS

Aplikacja powinna wymuszać tryb 50Hz na Xbox, a nie robi nic w kwestii odświeżania, dlatego są przycięcia, bo wyświetlane jest 50FPS na 60Hz/120Hz. Aplikacja na Android TV też tego nie robi. Odpaliłem stream przez wtyczkę do KODI na Fire TV Stick 4k i tam to działa perfekcyjnie (automatycznie zmienia odświeżanie) - idealna płynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Aplikacja nic nie powinna, bo to zadaniem systemu jest automatycznie dopasować ilość klatek do odświeżania, a że Android i Windows tego nie potrafią, to już pretensje do Google i Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na kanały " zwykłe"  (niby HD) Eleven z oferty satelitarnej. 

Jakościowo zdecydowanie lepiej wygląda Viaplay nawet z tym 720p .

Może lepiej, żeby jednak  Nent nie startował z jakością 1080i,  marnym bitrate z ofertą sportowego   kanału linearnego.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nic nie powinna, bo to zadaniem systemu jest automatycznie dopasować ilość klatek do odświeżania, a że Android i Windows tego nie potrafią, to już pretensje do Google i Microsoft.
Dziwne, że inne aplikacje nie mają z tym problemu. Transmisje na C+online działają u mnie płynnie. Viaplay nie da się oglądać bo tak szarpie. TV Sony xf9005 z androidem.

W przeglądarce na PC Viaplay działa u mnie bez przycinek więc nie wiem skąd ten zarzut do Microsoftu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelTSW napisał:

Jestem z tych mniej wymagających,

ale z nudów właśnie włączyłem skrót meczu Bayernu i jakość to jest jakaś kpina :D

 

Piłka jakby w 25 klatkach, pierwszego gołą praktycznie nie widziałem bo piłka leci jakaś niewidzialna. 

Włączyłem sprawdzić i ... faktycznie piłki nie było widać przy tym pierwszym golu, jeszcze to słońce na stadionie zrobiło robotę 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, misieq napisał:

Dziwne, że inne aplikacje nie mają z tym problemu. Transmisje na C+online działają u mnie płynnie. Viaplay nie da się oglądać bo tak szarpie. TV Sony xf9005 z androidem.

W przeglądarce na PC Viaplay działa u mnie bez przycinek więc nie wiem skąd ten zarzut do Microsoftu.

To sobie zobacz ile jest narzekań w temacie C+ online.

 

Chodziło o konsolę Xbox. Tam nie ma Windowsa?

Nie sądzę żeby MS tworzył nowy system, tylko dał tam Windowsa z launcherem pod konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lakiman napisał:

Spojrzałem na kanały " zwykłe"  (niby HD) Eleven z oferty satelitarnej. 

Jakościowo zdecydowanie lepiej wygląda Viaplay nawet z tym 720p .

Może lepiej, żeby jednak  Nent nie startował z jakością 1080i,  marnym bitrate z ofertą sportowego   kanału linearnego.

Może porównajmy do usług internetowych, Eleven Sports 1 z ich własnej strony Full HD,  50 FPS, bitrate 8 Mb/s.

 

 

Godzinę temu, perdos napisał:

Odpaliłem stream przez wtyczkę do KODI na Fire TV Stick 4k i tam to działa perfekcyjnie (automatycznie zmienia odświeżanie) - idealna płynność.

Pod Kodi działa perfekcyjnie, oglądam tak od pierwszych dni startu Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to Viaplay próbnie i po 30 dniach koniec. A nawet wcześniej, kilka dni wystarczyło żeby się przekonać, że ta oferta od strony jakościowej to porażka, jakość obrazu poniżej krytyki. Wylogowałem sie z usługi bez powrotu. Nie rozumiem osób, które podniecają się tym dziwnym tworem. Albo nie oglądali sportu w jakości HD, albo mają bardzo słaby wzrok, albo po prostu łykają wszystko co się im wciśnie.

Edytowane przez waldzio
  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, misieq napisał:

@Zuzia
Pod Kodi faktycznie jest płynnie. A czy da się wymusić aby jakość video synchronizowala się na najwyższym profilu jakościowym? U mnie zatrzymuje się na 2,5Mb.

Na necie stacjonarnym, przy TV/PC podłączonym kablem można ustawić wysoką wartość dla minimalnej przepustowości i wtedy od razu wchodzisz na wysokie profile we wtyczkach. 

 

isa.jpg

To w Kodi.

A w ich apce jest chyba automat, nie wiem jak tam działa, bo z apki nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wcześniej Kodi nie używałem.

Zmieniłem w tych ustawieniach co pokazałaś na wybór stremu ręcznie i teraz w trakcie oglądania sam mogę wybrać jakość/profil video. Wcześniej domyślnie miałem 720p i maks. 2,5Mb (na serialach/filmach i sporcie).

 

W natywnej aplikacji nie ma możliwości wyboru jakości video ale tutaj od razu wskakiwało na maks tylko miałem przycinki w sporcie.

 

Wracając jeszcze do Kodi to nie widzę 4 sezonu Good Doctor (może słabo szukałem). Nie ma aplikacji idealnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misieq napisał:

Wracając jeszcze do Kodi to nie widzę 4 sezonu Good Doctor (może słabo szukałem). Nie ma aplikacji idealnej :)

Faktycznie 3 sezony. Sprawdzę czemu brak 4.

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...