Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bgmnt napisał:

Krytykujesz bo się uczepiłaś cyferek. A mecz Legii pokazał (jak i opinie kilkunastu osób tutaj po nim), że w 720p da się nadawać na poziomie kanałów satelitarnych 1080i. 

Bronisz skansenu technologicznego w usłudze płatnej argumentując, że niechlujstwo i brak szacunku do klienta zdarza się też innym.

Jakość nie bierze się znikąd tylko z "cyferek", rozdzielczości, bitrate, także kodowania i źródła.  Viaplay to obecnie poziom UPC TV GO, podobne parametry. Na dobry początek może być, ale nie jako główny profil jakościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty się go czepiasz od kilku tygodni powtarzając w kółko te same argumenty jakby oni jedyni mieli wady, a cała konkurencja była doskonała.

To jest 10, niszowy na ten moment serwis VOD w kraju. Wyluzuj.

A debiut i tak mają 5 razy lepszy niż C+ Online czy inny Polsat GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Może idź w tematach tych uslug się poudzielać i je potestuj, bo naprawdę jest czego się uczepić. 

Nie korzystam z C+ więc nie będę pisała o usługach, których nie mam. Viaplay zaś znam na tyle dobrze (łącznie z ich skandynawskimi odpowiednikami), że mój udział w tym temacie jest uzasadniony. 

Godzinę temu, bgmnt napisał:

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy dyskutować o tym jak wyglądają poszczególne transmisje i jak nadaje konkurencja, która czasami mimo lepszych cyferek ma gorszy obraz, ale tutaj ciągle padają te same śpiewki. Chociaż ta o dwuminutowym opóźnieniu już się pojawia co 30 a nie co 3 posty, więc jest zmiana na plus.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zuzia napisał:

 

Krytyka nie dlatego, ze dziś jest 720p tylko, ze to ich flagowy standard wszędzie.

 

 

Taki standard wybrali, a już są w wieku aspektach lepsi od "krajowych potentatów". Po prawie dwóch miesiącach obecności. Piszesz w kółko o 720p, tylko nikt nie dodaje, że dotyczy to streamingu sportu live , którym żaden z naszych rodzimych dostawców nie zajmuje się na taką skalę jak Viaplay. 

Nasi, po prostu biorą grubą kasę za byle jakość od dawna i jakoś nikomu to nie przeszkadza. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kingofsouth napisał:

 


Ankiety,  720p , badanie reakcji ma na celu jedynie pogłębienia podziałów na forum. 

 

Faktycznie, jeden chce płacić, inny nie, straszny podział miedzy ludźmi na forum :)


 

15 godzin temu, bgmnt napisał:

 

Co mają maniery do tego co piszesz w temacie? A piszesz w kółko "720p, 720p".

Wszyscy to już wiedzą i to się nie zmieni.
Możemy dyskutować o tym jak wyglądają poszczególne transmisje i jak nadaje konkurencja, która czasami mimo lepszych cyferek ma gorszy obraz, ale tutaj ciągle padają te same śpiewki. Chociaż ta o dwuminutowym opóźnieniu już się pojawia co 30 a nie co 3 posty, więc jest zmiana na plus.

 

Inni w kółko usprawiedliwiają standard z 2005 roku więc prowokują ripostę. Technika poszła do przodu, mamy TV 65 cali i większe.

Tak piszę w kółko 720p, bo jest to bolączka na TV 4K w moim domu.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia 1080i to jest także standard z 2005 roku. 

Jak rozumiem 720p z Viaplay jest jedyną "bolączką" w Twoim domu, dotychczas domownicy nigdy nie narzekali na jakość.

Mydła na Canal+ Sport, Eurosporcie czy Eleven nigdy wg Ciebie nie było?

Albo inaczej, jaki linearny kanal telewizyjny jest wg Ciebie wzorcowy?

 

Wszyscy też piszemy o swoich tv itd. Ty się nie chwalisz. Może po prostu masz jakiś na tyle dobry sprzęt, że nie widzimy tego co Ty?

Tylko dlaczego to wtedy wpływałoby tylko na V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zuzia napisał:

 

 

Tak piszę w kółko 720p, bo jest to bolączka na TV 4K w moim domu.

Tylko, że prawda jest taka, że ten standard z automatu nie dyskwalifikuje usługi jako takiej, bo korzystając np z apple tv 4k nie doświadczam żadnych problemów z usługą. Przy właśnie tej rozdzielczości. Oczywiście nie każdy posiada identyczne urządzenia, ale to tylko potwierdza, że rozdzielczość 720 p nie jest w każdym wypadku i u każdego czynnikiem decydującym. Dla mnie np. podstawa to indywidualne połączenie internetowe. Od niego wszystko się zaczyna, jak w przypadku odpowiedniego ustawienia anteny satelitarnej. Inaczej mówiąc Na co Ci 4k w streamingu, kiedy strona po otwarciu WP.PL buforuje...

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

To przestań oglądać,  mnie jak coś boli tego nie robię. Ktoś Ciebie zmusił? 

Nie muszę przestawać oglądać, bo nie oglądam, rodzina to robi regularnie, stąd wiem, że np. nie zacina i nie rozjeżdża się dźwięk jak niektórzy piszą.

Godzinę temu, bgmnt napisał:

@Zuzia 1080i to jest także standard z 2005 roku. 

Jak rozumiem 720p z Viaplay jest jedyną "bolączką" w Twoim domu, dotychczas domownicy nigdy nie narzekali na jakość.

Mydła na Canal+ Sport, Eurosporcie czy Eleven nigdy wg Ciebie nie było?

Albo inaczej, jaki linearny kanal telewizyjny jest wg Ciebie wzorcowy?

Narzekają i pracuję nad tym, aby poprawić co się da. Właśnie podmieniłam im Eleven Sports 1 na ten z ich strony. 

Ale to chyba temat Viaplay? Trochę rozpieściłam ich 4K ze skandynawskiego Viaplay i teraz jeszcze bardziej żądają poprawy jakości. Nawet chcieli dopłacić, ale nie ma do czego.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Zuzia napisał:

 

Nie muszę przestawać oglądać, bo nie oglądam, rodzina to robi regularnie, stąd wiem, że np. nie zacina i nie rozjeżdża się dźwięk jak niektórzy piszą.

U rodziców, którzy korzystają z tv sony 50 cali i xiaomi mi boxa, którego im podłączyłem dźwięk się ani razu nie rozjechał,  są ścinki na transmisji live, które są specyfiką androida, a nie Viaplay, natomiast kolory pozostają intensywne, zero problemów z buforowaniem, wszystko przy 720p. Na pewno nie ma mowy o "jakości VHS", ojciec zadowolony, bo ma całą Bundesligę w jednym miejscu. 🙂

Jak widać, to są bardzo subiektywne, indywidualne kwestie, ale "720p" nie rujnuje możliwości oglądania meczu. Bo ostatecznie o to chodzi. 

Inna rzecz, że także tu na forum często zdarzają się uogólnienia podszyte emocjami, tylko, że to piszą ludzie raczej zainteresowani tematyką. Na FB z kolei większość komentarzy to albo trolling wynikający z niewiedzy, często po prostu złość, a nierzadko zwykłe kłamstwa. Bo jeśli ktoś dziś pisze o" jakości z kaset", czy "dwóch minutach opóźnienia" , to po prostu kłamie. 

Właśnie włączyłem mecz piłkarek Szwecja - Słowacja i znowu nie mam się do czego przyczepić. 🙂

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
23 minuty temu, Zuzia napisał:

Trochę rozpieściłam ich 4K ze skandynawskiego Viaplay i teraz jeszcze bardziej żądają poprawy jakości. Nawet chcieli dopłacić, ale nie ma do czego.

Przekaż im, że muszą poczekać jeszcze 11 miesięcy. Latami oglądali migający obraz na CRT, więc chyba wytrzymają do przyszłego roku z marnym 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Toma441 napisał:

U rodziców, którzy korzystają z tv sony 50 cali i xiaomi mi boxa, którego im podłączyłem dźwięk się ani razu nie rozjechał,  są ścinki na transmisji live, które są specyfiką androida, a nie Viaplay, natomiast kolory pozostają intensywne, zero problemów z buforowaniem, wszystko przy 720p. Na pewno nie ma mowy o "jakości VHS", ojciec zadowolony, bo ma całą Bundesligę w jednym miejscu. 🙂

Jak widać, to są bardzo subiektywne, indywidualne kwestie, ale "720p" nie rujnuje możliwości oglądania meczu.

Nigdy nie porównywałam do VHS, bo to jest ewidentna bzdura. Co nie zmienia faktu, że Viaplayowskie 720p to jest za mało w dobie nowoczesnych TV, tych większych.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Przekaż im, że muszą poczekać jeszcze 11 miesięcy. Latami oglądali migający obraz na CRT, więc chyba wytrzymają do przyszłego roku z marnym 720p.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Sądzisz, że w przyszłym roku w polskiej wersji będzie 4K w ilości większej niż Szwedzi mają u siebie? 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mara68 napisał:

A jak z jakością na  2 Bundeslidze ? Jak miałem dostęp do Viaplay to wszystkie mecze były w 25 fps.

Nie dało się tego oglądać ani na androidzie ani nawet na apple tv.

Na Apple tv zdecydowanie da się oglądać. Właśnie włączyłem. Choć przekaz nieco gorszy od meczu międzypaństwowego kobiet Szwecja - Słowacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
12 minut temu, mara68 napisał:

A jak z jakością na  2 Bundeslidze ? Jak miałem dostęp do Viaplay to wszystkie mecze były w 25 fps.

Tak nadaje 2. Bundesliga. W streamie od Viaplay jest 50, ale z 25 nie da się zrobić 50 i dlatego widać 25.

11 minut temu, Zuzia napisał:

Sądzisz, że w przyszłym roku w polskiej wersji będzie 4K w ilości większej niż Szwedzi mają u siebie? 

Na razie wiadomo o Premiere League w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius
52 minuty temu, Zuzia napisał:

Nigdy nie porównywałam do VHS, bo to jest ewidentna bzdura. Co nie zmienia faktu, że Viaplayowskie 720p to jest za mało w dobie nowoczesnych TV, tych większych.

 

 

Może się mylę, ale "w dobie" oznacza raczej etap, na którym większość/spore grono ma takie tv, a w Polsce tvk4 +65 warte po +5 tysięcy, kiedy full hd można mieć za 1000, to są wyjątki liczone w promilach, nawet nie procentach, oglądających. Viaplay doskonale to wie, wchodząc na rynek. Tak jak wiedział to Xbox wypuszczający Series S (wzięli pod uwagę, że z zapalonych bardziej niż twoja rodzina na technikaliach graczy tylko 1-2% gra w 4k). To jest melodia przyszłości, jak będzie "w dobie" to viaplay będzie to 4k pewnie mieć.

Edytowane przez Cornellius
Wycięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cornellius napisał:

Może się mylę, ale "w dobie" oznacza raczej etap, na którym większość/spore grono ma takie tv, a w Polsce tvk4 +65 warte po +5 tysięcy, kiedy full hd można mieć za 1000, to są wyjątki liczone w promilach, nawet nie procentach, oglądających. Viaplay doskonale to wie, wchodząc na rynek. Tak jak wiedział to Xbox wypuszczający Series S (wzięli pod uwagę, że z zapalonych bardziej niż twoja rodzina na technikaliach graczy tylko 1-2% gra w 4k). To jest melodia przyszłości, jak będzie "w dobie" to viaplay będzie to 4k pewnie mieć.

Co do tego, że 4K jest melodią przyszłości w sumie mogę się zgodzić, ale nie domagam się 4K w pierwszej kolejności, bo wiem, że to nierealne, aby wszystkie transmisje puścić w tym standardzie. Jak na mój gust Viaplay robi za duży przeskok, z 720p od razu do 4K pomijając Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zuzia napisał:

Jak na mój gust Viaplay robi za duży przeskok, z 720p od razu do 4K pomijając Full HD.

Jak widać gust 100 tys subskrybentów Viaplay odbiega od twojego.

Co z tym zrobisz?

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment prowokacyjny do kłótni.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius
21 minut temu, Zuzia napisał:

Trochę mało rzetelna statystyka. Zapoznałam się praktycznie z całością tematu i przez ponad 300 stron kilka osób (mniej niż mam palców u ręki) nie ustaje w wyszukiwaniu plusów, to fascynujące, taka wytrwałość. Ja skromniej, zabieram głos dopiero od oficjalnego startu usługi, gdzieś od połowy tematu.

 

Ty ciągle powtarzasz to samo i nie dociera: ludzie piszą - podoba mi się albo da się oglądać, choc mogłoby być lepiej, a ty na siłę wciskasz im kurnik, bo masz tv +65. To jest taki sam absurd jak ekspert w temacie z Twittera, który narzekał, że 4k nie widziz na... 42 calach (gdzie zdrowe oko nie odróżni dobrego 720 od 1080, chyba że ogląda tv z dwóch metrów, a takie aparaty też tu są).

Edytowane przez Cornellius
Usunięto offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kingofsouth napisał:

Jak widać gust 100 tys subskrybentów Viaplay odbiega od twojego.

Co z tym zrobisz?

Spokojnie będę z tym żyła :) Aczkolwiek brak wymagań i cieszenie się z wszystkiego co rzuci jakieś korpo nie jest kwestią gustu tylko brakiem wyrobienia klienta (tak o nas myślą ci z zachodu wciskając różny szrot).

Ja myślę, że mają nawet więcej niż 100 tys. subskrybentów, wszak promocja na 30 dni gratis nadal dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuzia napisał:

Spokojnie będę z tym żyła :) Aczkolwiek brak wymagań i cieszenie się z wszystkiego co rzuci jakieś korpo nie jest kwestią gustu tylko brakiem wyrobienia klienta (tak o nas myślą ci z zachodu wciskając różny szrot).

 

 

Czy ty przez chwilę , choć malutką chwilę nie pomyślałaś , że w tym serwisie nie liczy się jakość dla potencjalnego klienta a sam fakt , tak napiszę to ... Lewandowskiego , Legii, teraz NHL ? Być moze i to widać po tym , że ludzie oglądają , w tym serwisie jakość spadła na dalsze tory..

4K HDR Dolby Vision ludzie mają w innych serwisach na wielkich 65-100 calowych TV za 10 tyś. Tutaj są dla sportu , tak sportu w nieco innej jakości jak okazjonalna na wekend Ekstraklasa 4K HDR HLG , Premier League 4K HDR itd

Rozkminiasz , badasz , rozkładasz na czynniki pierwsze , ale to nie ma sensu. Co ci to daje? Nic , tylko dalsze rozkminki i bół.... głowy? :P

Nawet niech 1000 osób ( forumowi oraz fb niezadowoleni) protestują przebierają nogami , to mają się oni nijak do 100 tyś oglądaczy.

Nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kingofsouth napisał:

Czy ty przez chwilę , choć malutką chwilę nie pomyślałaś , że w tym serwisie nie liczy się jakość dla potencjalnego klienta a sam fakt , tak napiszę to ... Lewandowskiego , Legii, teraz NHL ? Być moze i to widać po tym , że ludzie oglądają , w tym serwisie jakość spadła na dalsze tory..

4K HDR Dolby Vision ludzie mają w innych serwisach na wielkich 65-100 calowych TV za 10 tyś. Tutaj są dla sportu , tak sportu w nieco innej jakości jak okazjonalna na wekend Ekstraklasa 4K HDR HLG , Premier League 4K HDR itd

Rozkminiasz , badasz , rozkładasz na czynniki pierwsze , ale to nie ma sensu. Co ci to daje? Nic , tylko dalsze rozkminki i bół.... głowy? :P

Nie róbmy z potencjalnego klienta jakiegoś łosia do skubania chciwym korporacjom, które skąpią nawet na Full HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...