Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Na razie to większość  korzysta  różnych promocji i posiada  za free dostęp do  serwisu.

Razi mnie obłuda niektórych piszących w tym temacie.

Mnie razi ilość bzdurnych informacji kolportowanych w internecie przez "większość" , która usługi nie ma i mieć nie będzie, ale z chęcią pisze o dajmy na to dwuminutowym opóźnieniu. Masz rację, jeśli chodzi o obłudę, bo przez lata działalności np. HBO GO czy Netflixa nie czytałem tylu narzekań na płatność kartą co przez 3 tygodnie działalności Viaplay.

 Inna rzecz jest taka, że... Jeśli ktoś usilnie próbuje przekonać każdego, że "czegoś nie da się oglądać", to najprawdopodobniej da się to oglądać, ale obecnie nie wypada mieć gorszego zdania od umownej "większości". W moim przepadku nie ma mowy o 99% usterek i kłopotów z obrazem, bo takie w Apple tv 4k w porównaniu z androidem nie występują, a i tak od początku próbuje mi się wmówić, że to co faktycznie widzę, to nieprawda, bo przecież "większość" twierdzi, że "tego nie da się oglądać". I tak w kółko.

Tylko, jak już pisałem na początku: należałoby zapytać ile osób z tej większości naprawdę z tego serwisu korzysta,skoro okazało się, że (po 5 latach funkcjonowania Netflixa, który jest w Polsce liderem) , problemem nie do przeskoczenia jest... podpięcie karty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Toma441 napisał:

Masz rację, jeśli chodzi o obłudę, bo przez lata działalności np. HBO GO czy Netflixa nie czytałem tylu narzekań na płatność kartą co przez 3 tygodnie działalności Viaplay.

Faktycznie jest za co chwalić Viaplay, dość myląca opcja anulowania subskrypcji, brak możliwości odpięcia karty. Pin na zakupy możliwy do zdjęcia po zmianie maila (tego najmniej się  czepiam).

I uwaga hit - błąd serwisu, który umożliwia niekończącą się darmową subskrypcję.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toma441 napisał:

Jeśli ktoś usilnie próbuje przekonać każdego, że "czegoś nie da się oglądać", to najprawdopodobniej da się to oglądać, ale obecnie nie wypada mieć gorszego zdania od umownej "większości". 

Dyskusja o  jakości raczej ustałaby, gdyby kilka osób zaprzestało przekonywać, że standard sprzed kilkunastu lat jest odpowiedni w roku 2021.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zuzia napisał:

Faktycznie jest za co chwalić Viaplay, dość myląca opcja anulowania subskrypcji, brak możliwości odpięcia karty. Pin na zakupy możliwy do zdjęcia po zmianie maila (tego najmniej się  czepiam).

I uwaga hit - błąd serwisu, który umożliwia niekończącą się darmową subskrypcję.

Kiedy już przyjdzie mi anulować aubskrybcję, to sam się przekonam czy opcja anulowania subskrybcji

"jest dosyć myląca", czy po prostu wymaga potwierdzenia własnej decyzji, jak w większości przypadków. Nauczyłem się, że wszystko trzeba testować samemu i wyciągać własne wnioski. 😉

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przekonuje że jest odpowiedni. Chyba wszyscy uważają, że w dłuższej perspektywie muszą się poprawić. Sporo użytkowników (w tym ja) bierze jednak poprawkę na to, że dopiero co weszli na polski rynek, wcześniej byli tylko u siebie w Skandynawii. Każdy serwis streamingowy miał ciężkie początki, dlatego ja daje im kilka miesięcy na poprawienie się. Tyle. 

 

Podsumowując, bo sporo ludzi ma tu problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

1. Jakość 720p nie jest odpowiednia. Oczywiście nie jest to "jakość VHS" i nie psują się od takiego obrazu oczy, niemniej na dużych telewizorach nie wygląda zbyt dobrze. 1080p to podstawa w dzisiejszych czasach.

2. Dopiero co weszli na polski rynek, NEtflix czy Amazon też miały "choroby wieku dziecięcego". Będę ich mocno krytykował jeśli przez rok nic nie poprawią. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zuzia napisał:

Dyskusja o  jakości raczej ustałaby, gdyby kilka osób zaprzestało przekonywać, że standard sprzed kilkunastu lat w jest odpowiedni w roku 2021.

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam zamiaru nikogo przekonywać, bo uważam, że to forum, jak usługi, o których rozmawiamy są dla ludzi dorosłych, którzy są w stanie podejmować własne, racjonalne decyzje i wyciągać wnioski.

Czym innym natomiast jest tworzenie wrażenia, także tutaj, że każda opinia na temat tego serwisu musi być krytyczna, bo inaczej jest niewiarygodna. W imię zasady, że przecież "wszyscy" uważają, że "tego nie da się oglądać". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mingo napisał:

Nikt nie przekonuje że jest odpowiedni. Chyba wszyscy uważają, że w dłuższej perspektywie muszą się poprawić. Sporo użytkowników (w tym ja) bierze jednak poprawkę na to, że dopiero co weszli na polski rynek, wcześniej byli tylko u siebie w Skandynawii. Każdy serwis streamingowy miał ciężkie początki, dlatego ja daje im kilka miesięcy na poprawienie się. Tyle. 

 

Podsumowując, bo sporo ludzi ma tu problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

1. Jakość 720p nie jest odpowiednia. Oczywiście nie jest to "jakość VHS" i nie psują się od takiego obrazu oczy, niemniej na dużych telewizorach nie wygląda zbyt dobrze. 1080p to podstawa w dzisiejszych czasach.

2. Dopiero co weszli na polski rynek, NEtflix czy Amazon też miały "choroby wieku dziecięcego". Będę ich mocno krytykował jeśli przez rok nic nie poprawią. 

Rożne wpadki można podciągnąć pod choroby wieku dziecięcego, ale 720p to strategia biznesowa stosowana na ich wszystkich rynkach. Przypominam, że 4K mają tylko od święta, a znakomita większość transmisji sportowych leci w 720p. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Toma441 said:

Mnie razi ilość bzdurnych informacji kolportowanych w internecie przez "większość" , która usługi nie ma i mieć nie będzie, ale z chęcią pisze o dajmy na to dwuminutowym opóźnieniu. Masz rację, jeśli chodzi o obłudę, bo przez lata działalności np. HBO GO czy Netflixa nie czytałem tylu narzekań na płatność kartą co przez 3 tygodnie działalności Viaplay.

 

Bo w przypadku seriali zawsze można było sobie wmówić, że trzy nowe seriale na miesiąc w C+ mają start do Netflixa czy Amazona, a Automaniak w TVN Turbo to prawie Grand Tour (niektórzy nadal tego próbują, ale mało jest takich osób), ale ze sportem już tak się nie da bo tutaj jest sprawa jasna, nie da się tego zastąpić substytutem. Zaczęła się więc wylewać zewsząd żółć i frustracja.

 

33 minutes ago, Toma441 said:

 Inna rzecz jest taka, że... Jeśli ktoś usilnie próbuje przekonać każdego, że "czegoś nie da się oglądać", to najprawdopodobniej da się to oglądać, ale obecnie nie wypada mieć gorszego zdania od umownej "większości". W moim przepadku nie ma mowy o 99% usterek i kłopotów z obrazem, bo takie w Apple tv 4k w porównaniu z androidem nie występują, a i tak od początku próbuje mi się wmówić, że to co faktycznie widzę, to nieprawda, bo przecież "większość" twierdzi, że "tego nie da się oglądać". I tak w kółko.

 

Viaplay da się oglądać. Oglądałem jeszcze niedawno siatkówkę w znacznie gorszej jakości na Polsacie Sport bo mieli najpierw dosyły w SD, a potem w jakimś szarpiącym prawie HD przez LTE. Pisałem o tym na forum wielokrotnie i nawet nikt na to nie zwracał uwagi :). W C+ czy Eleven tez była masa fatalnych przekazów, ale wtedy na forum był jeden czy dwa posty w temacie a nie 500.

Testowałem już apkę na Andoidzie i na Apple TV, dziś zamierzam mecz Legii obejrzeć na Xboxie, zobaczymy jak będzie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam zamiaru nikogo przekonywać, bo uważam, że to forum, jak usługi, o których rozmawiamy są dla ludzi dorosłych, którzy są w stanie podejmować własne, racjonalne decyzje i wyciągać wnioski.

Czym innym natomiast jest tworzenie wrażenia, także tutaj, że każda opinia na temat tego serwisu musi być krytyczna, bo inaczej jest niewiarygodna. W imię zasady, że przecież "wszyscy" uważają, że "tego nie da się oglądać". 

Bo z tego nie da się korzystać na TV 4K 65 cali lub większych i to trzeba wyraźnie zaakcentować.

Na mniejszych wyświetlaczach 720p już tak nie razi. Na urządzeniach mobilne, OK. Usługa płatna, ale nie tak uniwersalna ze względu na brak wyższych profili jakościowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są telewizory i telewizory. 720p na Sony z górnej półki z dobrym skalerem wygląda lepiej niż 1080p na Mancie 65" za 1000 zł z komórkowym Androidem.

W Polsce standardem jest 1080i z badziewnym bitrate. Wobec tego 720p z takim samym debitem jak 1080i na satelicie nie jest tak straszne jak niektórzy twierdzą.

A wsród niektórych piszących tutaj o jakości "VHS" itd (nie mówie o Tobie @Zuzia) też czytałem różne herezje, że brane światłowodem i emitowane w 12 Mbps TVP2 w UPC wyglada gorzej niż 4 Mbps na satelicie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Dzisiaj 18 meczów, a jutro 14. Telewizje Canal+ i Polsat nie potrafią puścić takiej ilości transmisji na żywo, a Viaplay jakoś nie ma z tym problemu. Jedynie jeszcze Eurosport jest w stanie coś takiego zrobić, jak to było w przypadku IO i US Open, a od jutra EHF LM, których prawie nie będzie na kanałach telewizyjnych Eurosportu, tylko wszystkie mecze na live streamach w Player. Jak już nawet Eurosport idzie w tym kierunku, to ten cały satelitarny skansen telewizyjny padnie szybciej niż zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

Są telewizory i telewizory. 720p na Sony z górnej półki z dobrym skalerem wygląda lepiej niż 1080p na Mancie 65" za 1000 zł z komórkowym Androidem.

W Polsce standardem jest 1080i z badziewnym bitrate. Wobec tego 720p z takim samym debitem jak 1080i na satelicie nie jest tak straszne jak niektórzy twierdzą.

A wsród niektórych piszących tutaj o jakości "VHS" itd (nie mówie o Tobie @Zuzia) też czytałem różne herezje, że brane światłowodem i emitowane w 12 Mbps TVP2 w UPC wyglada gorzej niż 4 Mbps na satelicie :).

Nie mam Manty, ale coś w tym jest. Chyba pomyślę o wymianie obecnego TV 4K na Sony, żeby 720p z Viaplay wybitnie się skalowało :)

Ale żarty na bok. 

 

Trzeba uczciwie przyznać, że Viaplay to obecnie (po poprawkach FPS i bitrate) jakość prawie UPC TV GO. Ale 720p powinien być jednym z profili, a nie jedynym. Nie trzeba wzorować się na gorszych tylko równać do lepszych. Na przykład darmowy, sportowy Red Bull TV udostępnia w Polsce 1080p.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wypośrodkować a nie rzucać się z motyką na słońce i to 720p jest na razie złotym środkiem najwyraźniej.

Gdyby to samo szło z satelity upskalowane do 1080i to 99% narzekających byłaby zadowolona, tak jak była z Eleven 1080i 6 Mbps, mimo, że takie C+ Sport nadawało w dobrych czasach 3x lepiej.

Ale, że stream itd to jest marudzenie ;).

Wracając do głównego tematu - 65" OLED Hitachi + Xbox S (bo brak niestety natywnej apki) i z 4 metrów nie ma żadnego bólu jak na razie jeśli chodzi o studio i urywki z boiska.

Przy samym ekranie oczywiście jest widoczne rozmycie w logotypie, ale nikt nie będzie siedzieć z nosem w tv.

Porównanie do Red Bulla jest bez sensu bo ogląda go pewnie 500 osób w szczycie, a dzisiaj na Legii to stawiam, że będzie kilkaset tysięcy.

 

W Polsce poza Viaplay nikt nie pokazuje nic znaczącego sportu tylko w streamingu (pomijając pojedyncze gale w DAZN), więc i Viaplay ma nisko poprzeczkę.

A jak wejdzie na poważnie DAZN albo Prime Video w temat to może ich zdopinguje do poprawy ale się serwery forum zagrzeją ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bgmnt napisał:

Trzeba wypośrodkować a nie rzucać się z motyką na słońce i to 720p jest na razie złotym środkiem najwyraźniej.

To nie złoty środek lecz zło konieczne. Nie dlatego, że stream.

Viaplay funkcjonuje na skandynawskim rynku od lat i nadal 99% transmisji sportowych to 720p. I mówię tu o bogatej części, Szwecji, Norwegii, Dani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i funkcjonuje i jakoś nie pada i przelicytowało u nas Canal+, Polsat itd.

A kodowany V Sport Premium w DVB-T w Sztokholmie leci w 2.2 Mbps :).

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX5&pid=7090&live=38&sec=0&lang=en

Też zaraz dają Legię ze Spartakiem ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bgmnt napisał:

Wracając do głównego tematu - 65" OLED Hitachi + Xbox S (bo brak niestety natywnej apki) i z 4 metrów nie ma żadnego bólu jak na razie jeśli chodzi o studio i urywki z boiska.

Przy samym ekranie oczywiście jest widoczne rozmycie w logotypie, ale nikt nie będzie siedzieć z nosem w tv.

Ja wiem, że można obniżyć wymagania, bo przecież zawsze coś tam widać, ale chyba nie o to chodzi. Rynek TV rozwija się i trzeba nadążać, Full HD z przyzwoitym bitrate mile widziane.

Nie mówię, że mają od razu dogonić Amazona z jego doskonałą jakością, może być trochę skromniej. Nie mogą poprzestać na 720p jako głównej jakości.

 

 

 

 

2 minuty temu, bgmnt napisał:

No i funkcjonuje i jakoś nie pada.

A kodowany V Sport Premium w DVB-T w Sztokholmie leci w 2.2 Mbps :).

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX5&pid=7090&live=38&sec=0&lang=en

A 4K w Viaplay to 16 Mb/s. Tylko szkoda, że tak mało transmisji jest w tym 4K.

Może Viaplay nie pada, bo jak ktoś tu pisał, Skandynawowie mają ważniejsze priorytety niż posiadanie dużych, nowoczesnych TV. Nie wiem, czy tak jest naprawdę, ale możliwe, że mentalnie i technologicznie nasze rynki dość znacznie różnią się. Nastąpiło zderzenie i lecą iskry co widać na forum i w ogóle w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zuzia napisał:

To nie złoty środek lecz zło konieczne. Nie dlatego, że stream.

Viaplay funkcjonuje na skandynawskim rynku od lat i nadal 99% transmisji sportowych to 720p. I mówię tu o bogatej części, Szwecji, Norwegii, Dani.

 

No i świetnie się trzyma na tamtym rynku, co nie znaczy, że konkurencja w Polsce , o której wspomniał @bgmnt "za chwilę" nie spowoduje w ich podejściu zmian w kwestii jakości, bo na pewno  DAZN nie będzie czekał jak mu konkurencja "zwija z rynku" prawa sportowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...