Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam czasami ten temat i muszę przyznać, że jestem zszokowany. Pamiętam jak dokładnie 12 lat temu cieszyłem się z wchodzącej powoli do nas jakości HD. Pierwsze transmisje sportowe to było coś fantastycznego, coś przełomowego. Później lata przyzwyczajenia, niedosytu i w końcu 2 lata temu skusiłem się na 4k. Kolejny szok jakościowy i krok do przodu. Człowiek czekał na to co będzie dalej. A tutaj co? A tutaj  niektórzy się cieszą, że będą mogli oglądać PL w 720p. Bo to niby lepsze niż 1080i. W 2021 r. w jednym z najbardziej rozwiniętych krajów tej części Europy jeśli chodzi o technologię satelitarną. To jest jakiś dramat.

  • Popieram 10
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ktoś ma słabszy sprzęt albo połączenie internetowe i 4K/FULL HD by mu za często buforowało. Niemniej na to już od dawna było remedium w postaci kilku wersji jakościowych streamu, a nawet dynamicznego przełączania.

No co ja poradzę na to że Viaplay daje taką jakość. Możesz tylko popróbować czy nie uda się włączyć tego co chcesz na YT przez VPN z innego kraju. Ostatnio widzieliśmy że Bundesligę tak się da oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michael112 napisał:

Czasami ktoś ma słabszy sprzęt albo połączenie internetowe i 4K/FULL HD by mu za często buforowało. 

W zagranicznych Viaplay jest do wyboru 4K i 720p tej samej transmisji. Wiadomo, że na urządzenia mobilne nie ma sensu wybierać 4K, a na TV 4K owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuzia napisał:

W zagranicznych Viaplay jest do wyboru 4K i 720p tej samej transmisji.

 

No właśnie. Kojarzę że tak samo było na śp. Ipli.

Nie rozumiem tylko dlaczego rozdzielczości 144p-1080p można robić na jednym streamie (dynamiczne przełączanie lub manualne), a do 4k trzeba robić osobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Umek napisał:

I pomyśleć że w USA NHL już w 2015 w 4K transmitowali..a tu się jeden z drugim z 720p cieszy w 2021..

Na 32 calach w nocy pewnie nie robi to większej różnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak się skończy promocja to obniżą cenę lub podniosą jakość 😉?

W sumie za darmo to nie ma co za bardzo wybrzydzać.:P

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość streamu jest fatalna. Mamy XXI wiek i patrzymy przede wszystkim na to co nam dostarczali poprzedni właściciele praw na Polskę, a jest to przepaść. Trzeba mieć cichą nadzieję że pod koniec roku Viaplay okaże się dużym niewypałem w naszym kraju i trzeba będzie podzielić się prawami żeby to jakoś spinać.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto okaże się fantasta to się okaże ale jeśli Polacy zapłacą za Viaplay ( a patrząc jak potrafimy kombinować) to okażą się największymi bałwanami na planecie a wątpię ze tak będzie;)

Z kim bym nie rozmawiał ze znajomych w Polsce nikt tego nawet na darmowy okres nie wziął..i nie planują. Mecze wybrane i tak oglądają na stronkach gdzie jakość wcale gorsza nie jest a nie oszukujmy się Viaplay nie ma tak mocnej oferty by zrezygnować z CP czy Cyfry ..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, forfun napisał:

Trzeba mieć cichą nadzieję że pod koniec roku Viaplay okaże się dużym niewypałem w naszym kraju i trzeba będzie podzielić się prawami żeby to jakoś spinać.

Wydaje mi się, że stać ich, żeby długo dopłacać do interesu w Polsce. Mnie to nie przeszkadza, za 0 zł może być :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tyrla napisał:

To może ktoś w końcu pokaże Viaplay jak to powinno wyglądać :D

Polsat czy Canal+? 😉

Oni tu i tak będą. Przez najbliższe kilka lat, bo mają wieloletnie prawa, a reszta to "myślenie życzeniowe". To raczej zagraniczne platformy pokazują tym polskim "jak to się powinno robić". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawop napisał:

U mnie w pracy już 4 osoby płacą

Ja już dwa rachunki zapłaciłem,  teraz przerwa bo promka w Play , w lutym znów powrócę do płacenia. 

W pracy też u mnie 5 kumpli na osiedlu gdzie mieszkam 10 rodzin i jakoś się kręci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Umek napisał:

 Viaplay nie ma tak mocnej oferty by zrezygnować z CP czy Cyfry ..

Można potraktować to jako dodatek do oferty np Canal+.

Na razie póki co darmowy , tylko zależy na jaką się trafi promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...