Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, frankie1905 napisał:

Hejt na Viaplay totalnie nieuzasadniony. Oczy nie krwawią, efekty smużenia czy tzw. komety nie ma. Da się to oglądać na 55 calowym TV na spokojnie.

Jak stwierdzenie faktu, że standard 720p jest sprzed kilkunastu lat jest hejtem to nie mam więcej pytań :)

Przykro mi, ale jakbyście tego nie uzasadniali co spojrzę na to 720p na 65 cali wygląda mało ciekawie. Na TV 4K niedoskonałości widać jak na dłoni. Owszem,  oczy nie krwawią, ale na urządzeniach mobilnych i mniejszych wyświetlaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tyrla napisał:

Może oczy nie krwawią przy 720p, ale co to za problem podnieść do 1080p ? Filmy/seriale się da, to przy sporcie nie można ?

To wygląda na decyzję biznesową, a nie czysto techniczną. Wszystkie zagraniczne wersje Viaplay mają sport w 720p, nieliczne wydarzenia sportowe są w 4K. Także 1080p raczej nie będzie, zresztą góra Viaplay obiecywała w Polsce tylko wzrost do 4K. W bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia kibiców, ta mnogość zadowala Was? Pytam poważnie, bo ja ze sportu oglądam tylko curling.

Niestety na Viaplay brak tej dyscypliny.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, im większy wybór, tym lepiej, każdy może wybrać swój mecz, a w razie potrzeby przełączyć się na inny. Poprzednie lata pokazywały, że czasami Polsat dokonywał absurdalnych wyborów transmitowanych spotkań. Dobrym pomysłem jest też Multiliga. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lakiman napisał:

Da się oglądać, chociaż może nie było efektu komety ( cokolwiek to znaczy) z dalszych ujęć stadionu miałem wrażenie czasami, że piłka  jest kwadratowa ;-) 

Apka nie sprawia większych problemów  na android tv 7.

Efekt komety,tj. jak piłka leci a za nią smuga,taka biała rozmazana.

Na 2-giej kolejce 1 BL był ten efekt,teraz już nie ma na 49'' na Smart TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości obejrzałem dwa odcinki serialu "Krew nie woda".Muszę przyznać,że mnie zachwyciły.Taka rodzinna drama w skandynawskim klimacie.

W czwartek oglądam najpierw Slavia Praga-Union Berlin a o 21 Napoli -Leicester.Duży wybór meczów plus opcja multi to świetna wiadomość do kibiców.Ciekawe jak będzie ze skrótami.Dodam jeszcze,że brakuje mi w Bundeslidze magazynu z bramkami i podsumowaniem kolejki w wydaniu polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lakiman napisał:

Rację mają ci co piszą , że przekaz  internetowy jest daleki od jakości sygnału satelitarnego.

Przecież to bzdura. Wiadome, że jak na SAT obraz będzie w wyższej rozdzielczości, a online w niższej to SAT wypadnie korzystniej. Natomiast jeśli dasz te same paramtery obrazu to nie będzie różnicy.

W niedzielę oglądałem wyścig F1 na Eleven poprzez C+ Online. TV 55 calowy, obraz nie różnił się od tego na satelicie. Ten sam komfort oglądania. 

Poza rozdzielczością ważne też klatkowanie. Przy 25 fps obraz zawsze będzie męczący, przy 50 fps jest ok. Dlatego kanały sportowe w C+ Online nie odbiegają od tych na SAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie troszkę  lepiej wygląda jedynie Eurosport w usłudze Canal+ przez internet, ale to pewnie zasługa lepszego bitrate.

12 minut temu, mingo napisał:

Dlatego kanały sportowe w C+ Online nie odbiegają od tych na SAT. 

Na android tv zdarzają się przycinki obrazu, nie jest to komfort tradycyjnej telewizji.

Już o tym pisałem akurat Viaplay lepiej  sobie z tym radzi ( płynność/ 50 fps) niż francuska konkurencja., gdy oglądam na Android 7.

W Play Boxie jest ok.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w usłudze internetowej powinno być oczywiste - że pokazują wszystko, do czego mają prawa! Ja się wręcz dziwię - i to wpływa negatywnie na moją ocenę Viaplay - że nie pokazują wszystkich spotkań 2. Bundesligi.

To już Eurosport Player, Canal+ online czy TVP Sport potrafią pokazać w sieci wydarzenia sportowe, które im się nie mieszczą na kanałach linearnych.

Co najwyżej - jeśli jakieś spotkanie uznają za nieopłacalne - dopuszczam możliwość że dają stream bez komentarza - po prostu czysty przekaz otrzymany od organizatora.

 

13 godzin temu, kingofsouth napisał:

16 września. Tyle spotkań jeszcze chyba nigdzie nie leciało ;)
630a6dc8124d468eae0eccd92e05cf02.jpg932f8cd1e447eb774cd69548d1ec0b20.jpg0bb04c3f9f6025b60f0705e16d4a0fff.jpgd0b30915a66617be9eeddb5551d9e293.jpgff3117d5b75d597f30ea437136ec1b5f.jpgf4fc46f6dd6e556f50b1e925c30403f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis DIZI z serialami tureckimi ma zarządzanie urządzeniami, nawet IP widać. Coś czego nie ma i nie będzie w Viaplay. Chyba napiszę do ich szwedzkiego supportu, żeby dodali taką opcję globalnie, podobno mają kilkuset programistów :)

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytałem supportu o ten jeden konkretny serial, natomiast odpowiedź sugeruje, że sytuacja z tłumaczeniami ma się wkrótce poprawić :

 

 

Serial "Crime Scene Sweden" należy do seriali oryginalnych Viaplay, a niestety niektóre z nich nie zdążyły jeszcze zostać przetłumaczone na język polski. W najbliższym czasie wszystkie treści na naszej platformie będą dostępne z polskim lektorem lub napisami, bardzo przepraszam za utrudnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...