Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, w ostatniej chwili, rzutem na taśmę mogą się dogadać z TVP. Jest jeszcze sporo czasu. Tylko, że tu bardziej TVP chyba musi naciskać. Bo Viaplay i tak da to u siebie. 😉

 

https://sport.wprost.pl/pilka-nozna/10485445/legia-warszawa-zagra-w-lidze-europy-czy-mecze-beda-w-tvp.html

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jeszcze ciekawiej, zarówno w kontekście Viaplay czy nawet Dazn 😉

 

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,27156049,nadchodzi-rewolucja-na-rynku-praw-do-ekstraklasy-kibice-nie.amp?__twitter_impression=true

 

Ekstraklasa na jesieni ma rozpocząć konsultacje dotyczące kształtu przyszłych pakietów . W grę wchodzi także pakiet być przygotowany wyłącznie pod platformy streamingowe. Według informacji Sport.pl mógłby on zawierać mecz na wyłączność z każdej kolejki, którego nie będzie można zobaczyć w tradycyjnym przekazie telewizyjnym. Albo więcej niż jeden.

18 godzin temu, Arkon napisał:

Luzik, Kurski tego nie odpuści.

To, że Kurski chce to wiadomo, ostateczna decyzja jest po stronie Viaplay. 

Edytowane przez Sentence
Nie przekręcamy celowo nazwisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielne prawa na telewizję i streaming? To byłaby paranoja.

Myślicie że nadawcy na to pójdą? Przecież każdy z nadawców zajmujących się sportem w Polsce ma swoją platformę streamingową. I jak potem miałby wytłumaczyć swoim odbiorcom że mecze są dostępne na satelicie ale w internetowym pakiecie tego samego nadawcy już nie? Sport jest wszak jednym z wabików na te platformy.

Mam nadzieję że w fazie konsultacji nadawcy skutecznie wybiją ten pomysł z głowy.

Jedyne wyjście to że prawa telewizyjne oraz internetowe kupi ten sam podmiot.

Albo też licencja "telewizyjna" będzie obejmowała również internet i będzie dwóch nadawców transmitujących Ekstraklasę w sieci, a różnicą będą te spotkania na wyłączność w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

A w jaki sposób można?

Podmiot A daje za coś 300 to myślałem,  że podmiot B daje - dajmy na to 350, a nie 600. 🤣

Godzinę temu, swordfish napisał:

Być może masz Netbox - internet domowy, ale w technologii GSM. W tej usłudze także dają Viaplay w prezencie, ale cena jest wyższa. 

Dokładnie - mam tę usługę. Chociaż z tym internetem jest różnie i w sumie szukam alternatywy. 

8 minut temu, michael112 napisał:

Oddzielne prawa na telewizję i streaming? To byłaby paranoja.

Myślicie że nadawcy na to pójdą? Przecież każdy z nadawców zajmujących się sportem w Polsce ma swoją platformę streamingową. I jak potem miałby wytłumaczyć swoim odbiorcom że mecze są dostępne na satelicie ale w internetowym pakiecie tego samego nadawcy już nie? Sport jest wszak jednym z wabików na te platformy.

Mam nadzieję że w fazie konsultacji nadawcy skutecznie wybiją ten pomysł z głowy.

Jedyne wyjście to że prawa telewizyjne oraz internetowe kupi ten sam podmiot.

Albo też licencja "telewizyjna" będzie obejmowała również internet i będzie dwóch nadawców transmitujących Ekstraklasę w sieci, a różnicą będą te spotkania na wyłączność w internecie.

Zauważyli co się dzieje we Francji i we Włoszech i pewnie i u nas chcieliby stworzyć podobne rozwiązanie. 

 

Myślę, że C+ prawa przedłuży,  ale tylko na część meczów. Wątpię,  że uda im się zgarnąć cały pakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michael112 napisał:

@Toma441 Niby jak? Celowe i z rozmysłem sprzedanie licencji tylko i wyłącznie satelitarnej, bez możliwości dokupienia licencji na internet przez tego samego nadawcę?

Z artykułu wynika, że ma być specjalny pakiet tylko dla tego typu nadawcy i może właśnie chodzić o to, żeby właśnie jeden nadawca nie trzymał w swoim ręku dwóch pakietów, żeby faktycznie było to rozdzielone. 

9 minut temu, tyrla napisał:

To jakieś skandynawskie MMA ? emoji16.png

Tamtejsze KSW. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkon napisał:

Luzik, Kurski tego nie odpuści.

Jestem ciekaw czy się dogadają, bo druga strona dopiero co wystartowała i może być promowanie  i zarobek do końca roku a z ich gadki trochę nie widzę chęci aby czymś się dzielić. Do tego może dojść podglądanie przez  fanatyków piłkarskich  przeciwników Legii.

Edytowane przez endriuno1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuzia napisał:

Film Aniara, brak polskiej ścieżki dźwiękowej i napisów. Serial Rozpustnice, brak napisów, pod polską ścieżką dźwiękową kryje się obcy język.

 

Pisałem do nich, odpisali, żebym sprawdził na innych urządzeniach, bo u nich jest ok😂😂😂. Parodia. Z tego co wywnioskowałem, to ich biuro obsługi klienta działa chyba przez translatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tyrla napisał:

Przecież KS ma razem/wynajmuje siedzibę z Weszło, więc myślę że nie.

To pytanie z tego że padło dziś pytanie do Pola że pora zastanowić się nad własną platforma streamingowa a nie siedzenie na YouTube, odpowiedź była "Dzialamy" i stąd moje pytanie. A wiemy że Viaplay współpracuje już KS.

Edytowane przez endriuno1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...