Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w 100% co do jakości a o późnieniach już kiedyś pisałem... Gdyby serwery Viaplay były w POLSCE i to ze 4 w różnych rejonach rozmieszczone to może by 10sek. było możliwe ale w tym wypadku to 90 sek jest dobrze. Ktoś mnie tu na forum kilka dni temu wyśmiał z Adminów że będzie mniej. Na tę chwilę to ponad 3 minuty opóźnienia jest co przebija Eurosport PLAYER dwukrotnie.. pozdrawiam kumatych

28 minut temu, nix124 napisał:

Powiem tak, nie chcę nikogo obrażać, ale jak ktoś twierdzi, że obraz jest w porządku to na prawdę trzeba wybrać się do okulisty. Jak komuś ciężko to dojrzeć na boisku, to proponuję spojrzeć chociażby na grafikę ekranową, jak jest rozmyta belka wyniku, a napis Bundesliga pod logiem to już w ogóle jest nieczytelny.

 

Nie wiem jak to się ma do pirackich streamów, z których niektórzy zamierzają korzystać. Być może tam jest lepiej albo gorzej, nie wiem, ale fakt jest taki, że w legalnej transmisji przynajmniej dla mnie ta jakość nie jest do zaakceptowania. I jeżeli to się utrzyma, to ja po prostu z oglądania Bundesligi zrezygnuję całkiem. U mnie na czele są włoska i angielska, a zamiast Bundesligi przeproszę się z hiszpańską i francuską ;)

 

Druga kwestia - opóźnienie. Tutaj wielokrotnie padały stwierdzenia, że jaki to problem, bo sąsiad będzie miał to samo źródło i każdy będzie miał takie same opóźnienie. Zgodzę się, że w przypadku Bundesligi to i tak niewielki problem, bo mało kto przy tych meczach przecież krzyczy, ale już kiedyś pisałem, że to nie prawda, że opóźnienie dla każdego będzie takie samo. To nie satelita, że jeden sygnał idzie do wszystkich. Tutaj każdy ma własne połączenie i opóźnienie się różni, co widać chociażby po postach w tej chwili - każdy ma inne. U mnie nie jest najgorzej - około 10sek w stosunku do flashscore, ale jak odpaliłem drugi stream, to już było to ponad 15sek, też w miarę ok, ale widać, że jest to wartość różna. Mistrzostw Świata to nie chciałbym w ten sposób oglądać przy ekspresyjnych sąsiadach.

 

2 minuty temu, Wyso napisał:

Żeby już nie być takim krytycznym, aplikacja działa bardzo dobrze, jest na wszystkie możliwe platformy, wszystko szybko się wczytuje, niech zrobią te 1080p i będzie w porządku.

!080p jeszcze bardziej opóźni sygnał ale przynajmniej przyzwoicie na 4k tv będzie wyglądać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, supersupreme napisał:

a co mają do rzeczy serwery? pewnie taką transmisję dostają, masz wyżej napisane, że na sky bundesliga drugi mecz też wyglada gorzej.

Dokładnie, sygnał źródłowy to podstawa. Nic nie wyczarujesz jeśli dostajesz gorszej jakości. Bardzo dobrze to wdać w transmisjach na Canal+ Czasami można liczyć źdźbła trawy, innym razem murawa przypomina jednolitą zieloną płachtę. Ten sam kanał, ta sama zagraniczna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o  "obsługę" aplikacji Viaplay w wersji na Apple TV 4k podczas oglądania meczu, w tym wypadku dwóch transmisji jednocześnie, daje większy komfort, niż np. oglądanie meczu przez C+ Box 4k. Apple działa wystarczająco szybko, a sama aplikacja jest bardzo wygodna przy takiej transmisji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tsa999 napisał:

było możliwe ale w tym wypadku to 90 sek jest dobrze. Ktoś mnie tu na forum kilka dni temu wyśmiał z Adminów że będzie mniej. Na tę chwilę to ponad 3 minuty opóźnienia jest co przebija Eurosport PLAYER dwukrotnie.. pozdrawiam kumatych

 

 

Opóźnienie u każdego jest inne, zależy to od łącza internetowego. U mnie na PS4 i telefonie jest 20-30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, supersupreme napisał:

@tsa999 o czym ty człowieku piszesz? opóźnienie to poniżej 20 sekund...

Tak myślisz to się mylisz bardzo mój kuzyn przysłał mi sms z meczu Szalkie ze padł gol którego biorąc napisanie go i wysłanie minęło  3 minuty zanim obejrzałem go na TV w domu jest to niedokładny czas alto co tu piszecie to jakaś porażka jeden 20 drugi 30 czy 80 sek. każdy będzie miał różną a ja napisałem ze 2-3 min to normalne tylko dlaczego jakość streama jest tak [beep]owa że za 34zł. to pomyłka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, supersupreme said:

mecz Shalke zarówno na 55 calach jak i na komputerze na monitorze 32" wyglada bardzo dobrze na polskim Viaplay. 50 fps robi robote.

plynność jest świetna. Oglądam tak od lat i mówiłem, że jest dobrze... :)

 

 

 

zz.png

 

Jeszcze dla porównania zrzut sprzed chwili z Eleven... gdzie tu ta przepaść co niektórzy starają się ją wmówic?

el.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...