Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, lakiman napisał:

To jak ocenisz jakość streamingu? Zawsze to lepiej samemu się przekonać, masz na to jeszcze 30 dni za darmo..

Pierwsza kolejka mnie ominie, ale jak @Kiler napisał też  chętnie poczytam komentarze.

 

 

Nie bądź śmieszny. Traktowanie komentarzy w tym wątku tematycznym jako wiarygodne opinie, trąci kabaretem. Horda frustratów nastawiona z urzędu na "nie"

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste - nie będę oceniał jakości ich streamingu, bo jestem przeciwnikiem transmisji sportowych na żywo w streamingu
Wolę minimalne opóźnienie na satelicie, niż 90-sekundowe opóźnienie na jakimś szwedzkim streamie. Podobnie, jak wolę jakość 4K od jakości 720p. A "30 dni za darmo"? Typowa promocja dla "jeleni" - mnie nigdy tego typu akcje nie przekonywały. Ja mogę płacić już od pierwszego miesiąca, jeśli jest za co płacić. Jeśli nie ma, tak jak w tym przypadku, to nawet pół roku za darmo mnie nie przekona
Poza tym, o wątpliwej jakości tego "cuda" zostało już tu tyle napisane, że nic nowego nie wniosę
 
opóźnienie jest dokładnie takie same jak w Canal+Online. Nie musisz lubić sportu w streamingu, tylko masz problem. We Francji już liga przeszla do sieci, takie same plany mają w Hiszpanii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marian_w napisał:

To nie oto chodzi , nawet najlepsza transmisja w 720p na telewizorze 4K będzie wyglądać słabo bo telewizor stara się podnieść jakość do 4K , szczególnie w piłce nożnej przy dynamicznych akcjach robi się " mydło"

Nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Mydlo robi ci się przez kiepskie bitrate, a nie rozdzielczość. Przez długie lata niemieckie SD wyglądało na satelicie o niebo lepiej niż polskie HD. Przy dobrej przepływności 720p 50 klatek potrafi wyglądać lepiej niż 1080i(nie mylić z "p") 25 klatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marian_w napisał:

To nie oto chodzi , nawet najlepsza transmisja w 720p na telewizorze 4K będzie wyglądać słabo bo telewizor stara się podnieść jakość do 4K , szczególnie w piłce nożnej przy dynamicznych akcjach robi się " mydło"

Ale ja to wiem i nie mam zamiaru z tym dyskutować. Chodzi mi tylko o podejście kolegi, od początku, kiedy tylko były pierwsze głosy o Viaplay pisał jakie to jest złe, streaming najgorszy, nazywanie tego syfem itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Każdy kraj ma podzielone prawa sportowo/ filmowe.  To co w jednym kraju  jest w Viaplay w innym jest na Canal+ lub u innego operatora. To co w USA jest na Netflix , HBO w Europie jest u innego operatora. Takie porównanie niczego nie udowadnia,  tylko pokazuje  jego rozdrobnienie.
W taki sposób to mogę w dziale Netflix pisać, że oferta gdzie indziej jest bogatsza , a u nas słabsza. Tylko po co?

Nie o to chodzi. Mogę porównać jakość, płynność działania. Obiecuję nie dawać za dużo zrzutów :)

 

 

2 godziny temu, neblyn napisał:

Przy dobrej przepływności 720p 50 klatek potrafi wyglądać lepiej niż 1080i(nie mylić z "p") 25 klatek. 

Jeśli chodzi o przepływność, udało mi się podejrzeć realną w czasie rzeczywistym, tylko nie mam jak wrzucić filmu, zresztą nie wiem, czy mi wolno :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak podejrzeć trzeba się jednak zalogować.
 
dun.jpg
 
Harmonogram u Duńczyków dużo bogatszy. Więcej dyscyplin i transmisji każdego dnia.
 
Jutro u Szwedów.
swe.jpg
 
Podsumowując, najlepszą ofertę sportową ma szwedzkie i duńskie Viaplay.
Nigdzie nie trzeba się logować. Przegladałem ofertę szwedzką zanim wystartowała polska wersja serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

C+4K jest tylko na sat. Większość ludzi ma kablówki i zakaz instalacji anteny satelitarnej, więc o jakim wyborze ty piszesz? Do internetu dostęp mają wszyscy i C+4K tym bardziej powinien być online.

Większość ludzi ma zakaz? 🤣🤣 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Z tymi zapewnieniami to mógłbyś się powstrzymać, bo chyba Cię poniosło. Nie tacy tu byli którzy zapewniali jaka to będzie nowoczesna platforma streamingowa, a teraz jakoś siedzą cicho. Np. w skandynawii gdzie Viaplay nie istnieje od tego roku tylko dłużej nadal nawet standardowego HD nie ma, a piszesz o 4K i HDR dlatego zejdź na ziemię. 

Na ziemię niech zejdą Ci, którym się cały czas wydaje, że mają monopol, także tutaj na jedynie słuszne postrzeganie rzeczywistości. Otóż ja sobie dobrze przypominam rozczarowanie usługą online i walkę Forumowiczów o jakość i 50 fps w programach sportowych C+ , który od roku reklamuje się jako usługa z boxem 4k, nadal nie potrafi tego przecież "wszędobylskiego 4k" jak ktoś ładnie napisał - wprowadzić,( a innych stacji włącznie z TVP nie stać na dłuższą emisję kanału w tym standardzie niż kilka tygodni) i dziś ten sam Canal+ nagle jest wzorem wprowadzania technologii, z którą sam sobie nie radzi. I to wobec platformy, która od lat zajmuje się streamingiem. 🙂

Nawiasem mówiąc do momentu, kiedy nie miałem tu konta nie spodziewałem się jak bardzo toksyczne jest to miejsce i w zasadzie niczym się nie różni od każdego innego  w internecie, gdzie zamiast swobodnej dyskusji o temacie, który jest ważny i ciekawy dla większości, mamy do czynienia z tym jak łatwo poprzez bycie anonimowym atakować jeden drugiego, tylko za to, że ktoś inny ma po prostu inne zdanie na dany temat, a do tego niejeden czerpie z tego wyraźną satysfakcję. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Toma441 napisał:

Na ziemię niech zejdą Ci, którym się cały czas wydaje, że mają monopol, także tutaj na jedynie słuszne postrzeganie rzeczywistości. Otóż ja sobie dobrze przypominam rozczarowanie usługą online i walkę Forumowiczów o jakość i 50 fps w programach sportowych C+ , który od roku reklamuje się jako usługa z boxem 4k, nadal nie potrafi tego przecież "wszędobylskiego 4k" jak ktoś ładnie napisał - wprowadzić,( a innych stacji włącznie z TVP nie stać na dłuższą emisję kanału w tym standardzie niż kilka tygodni) i dziś ten sam Canal+ nagle jest wzorem wprowadzania technologii, z którą sam sobie nie radzi. I to wobec platformy, która od lat zajmuje się streamingiem. 🙂

Nawiasem mówiąc do momentu, kiedy nie miałem tu konta nie spodziewałem się jak bardzo toksyczne jest to miejsce i w zasadzie niczym się nie różni od każdego innego  w internecie, gdzie zamiast swobodnej dyskusji o temacie, który jest ważny i ciekawy dla większości, mamy do czynienia z tym jak łatwo poprzez bycie anonimowym atakować jeden drugiego, tylko za to, że ktoś inny ma po prostu inne zdanie na dany temat, a do tego niejeden czerpie z tego wyraźną satysfakcję. 

Ale masz wybór na satelicie a Viaplay napisze po raz kolejny daje Ci 720p i na tym koniec. W tym cały problem..w Szwecji tez dają wybór jak Canal a tu się nie da?

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the cable guy napisał:

Viaplay ruszył z jakością nie do przyjęcia i biedną ofertą serialowo-filmową. Chcesz to ich chwal, ale nie wymagaj tego samego od innych. Ty sam atakujesz, a teraz oczekujesz głaskanie po główce? Ogarnij się.

Otóż to. Dla Ciebie jest to jakość "nie do przyjęcia. Dla mnie" jest do przyjęcia" I jakkolwiek ta opinia wydawałaby się niedorzeczna mogę ją sobie tutaj zamieścić. Tylko tyle i aż tyle. Widzę po prostu, że nie wszystkim tutaj wolno tyle samo, jeżeli chodzi o wyrażenie tej zwykłej opinii. A uwagi typu "ogarnij się" i ten protekcjonalny ton do kogoś, kogo generalnie nie znasz są już ewidentnie dowodem na pomylenie pojęć i dobry przykład na to, o czym właśnie mówię. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Bundesliga ma małą oglądalność, w PL kilkadziesiąt w porywach z ćwierć miliona jak jest hit, przecież ile osób wykupi podkreśle "płatny dostęp" max może 15 tyś. W życiu, to im się nie zepnie. Sam oglądam płatny każdy sezon od ponad 15 lat, ale im nie dam złamanego grosza, a Viaplay jako dostawca filmów to żart z spaidermanem. 

Edytowane przez Borussia Dortmund
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poprawiło się, FPS wskoczyło z 38 na 50 i w ogóle płynniej działa. Łącze Vectry, poobserwowałam przepływność przez kilka minut i wartością maksymalną jest ok. 6 Mb/s. Także mogę Was uroczyście zapewnić, że osiągnęliśmy standard skandynawskiego Viaplay, na więcej nie ma co liczyć.

 

res.png

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zuzia napisał:

Ostatnio poprawiło się, FPS wskoczyło z 38 na 50 i w ogóle płynniej działa. Łącze Vectry, poobserwowałam przepływność przez kilka minut i wartością maksymalną jest ok. 6 Mb/s. Także mogę Was uroczyście zapewnić, że właśnie osiągnęliśmy standard skandynawskiego Viaplay, na więcej nie ma co liczyć.

 

res.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I da się to spokojnie obejrzeć. Na pewno lepiej niż na C+ online i ich 25 fps, choć w 1080p. 

2 godziny temu, dynecik napisał:

 

Nikt nie ma sklerozy. W poprzednim sezonei bylo dlatego, że stadiony były zamknięte wiec każdy mecz był rozgrywany o innej godzinie.

W przypadku gdy było kilka meczów o 16 nigdy nie było równoległych transmisji i nie chodzi o to, że nei było canal+ online bo mogli dać chociaż dwie do wybory na C+S i C+S2,

a często było tak, że wybierali mecze United bo mają więcej kibców kosztem ciekawszych meczów granych o tej porze.

Dokładnie. Tak było do 2020 roku, że o godz. 16 był jeden mecz pokazywany live. Na Viaplay w Szwecji też był pokazywany na żywo jeden, ale chociaż od godz. 20 w sobotę można było obejrzeć z odtworzenia wszystkie mecze z godz. 16. A w naszym C+? Nic. Bardzo dobrze, że dostali w [beep]ę i przegrali te prawa od następnego sezonu. Z ligą włoską było podobnie do 2015 roku. Po 3 mecze z kolejki. Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neblyn napisał:

Nie pisz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Mydlo robi ci się przez kiepskie bitrate, a nie rozdzielczość. Przez długie lata niemieckie SD wyglądało na satelicie o niebo lepiej niż polskie HD. Przy dobrej przepływności 720p 50 klatek potrafi wyglądać lepiej niż 1080i(nie mylić z "p") 25 klatek. 

Powtarzasz stereotypy. Ani ich SD ani 720p nie nadaje się do oglądania na telewizorze UHD.

720p dobrze wygląda na TV FUL HD i jeszcze lepiej na HD READY.

720 ma 9 razy mniejszą rozdzielczość od 4K UHD.

W 2006r. kupiłem telewizor FUL HD 46 cali specjalnie do N-ki . Od 6 lat używam TV 4K i dzięki podwójnemu tunerowi mogę dowolnie 

porównywać kanały z różnych źródeł: Satelita , kablówka, naziemna - wyświetlam dwa obrazy obok siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, Umek napisał:

Większość ludzi ma zakaz? 🤣🤣 

Oczywiście. Jeśli jest kablówka, to spółdzielnie mieszkaniowe przeważnie nie zgadzają się na montaż anteny satelitarnej, bo to nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tyrla napisał:

A czy jakość można porównać do UPC TV Go czy raczej nie ?

Usługi dość porównywalne, 720p 50 FPS. Bitrate musiałabym sprawdzić dla każdego kanału sportowego osobno, mała próbka w stosownym wątku: https://forum.satkurier.pl/topic/38197-upc-tv-go-telewizja-online/?do=findComment&comment=1681654

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, neblyn napisał:

Nie bądź śmieszny. Traktowanie komentarzy w tym wątku tematycznym jako wiarygodne opinie, trąci kabaretem. Horda frustratów nastawiona z urzędu na "nie"

Tak jak horda nastawionych z urzędu na "tak", łykających jak pelikany każdą nowość - gorzej, ale drożej! Ludzie nastawieni negatywnie przynajmniej mają jakieś podstawy, by być na nie, w odróżnieniu do drugiej strony, która nie ma się czym bronić.

 

Ciekaw jestem który to z "naszych" pisał - taka właśnie mentalność - mimo, że gorzej i drożej, to przynajmniej niektórzy będą mieli problem, czytaj ci co cenią sobie jakość i ludzie z gorszym netem.

 

Zrzut-ekranu-2021-08-12-153531.png

Edytowane przez boss509
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...