Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Umek napisał:

Jaki by nie był to rozdzielczość zabija wszystko. Ja w BT przy 1080i mam około 8 i jak pisałem D.. nie urywa..( mam nadzieje że to 4K będzie warte świeczki) a przy 720p można nawet i 100 Mbps wrzucić..niczego nie zmieni

 A w tym BT jakie jest opóżnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peniat napisał:

Czy ktoś z was ma podobną sytuację, otóż w aplikacji na Android TV przy części seriali wyświetla mi się informacja o braku połączenia z internetem, a inne materiały odtwarzają się normalnie?

Tak jest. Serial Okręt na xiaomi mi box nie działa " brak połączenia z internetem", odpaliłem ten serial na LG Smart tv i poszło, na telefonie również dziala.

Edytowane przez picassopawel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, picassopawel napisał:

Ok, wysłałem na priv. Sprawdź.

Sprawdziłam to co było dostępne, w szwedzkiej wersji filmy/seriale mają bitrate takie jak u nas 3-5 Mb/s.

 

viaplay2.jpg

 

viaplay3.jpg

 

viaplay4.jpg

 

 

Jeśli ktoś ma i udostępni login do wersji z aktywnym działem sportowym poznamy prawdziwe bitrate również dla tej transmisji.

 

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mara68 napisał:

 

Ciekawe czy to 5 Mb/s jest u nich na stałe ? Czy inne transmisje będą miały wyższy bitrate.

U Niemców na ARD dzisiaj przy transmisjach z IO jest nawet 14,5 Mb/s i oczywiście też 720p. na satelicie. Wygląda to nieźle.

f1997e506ed06.png

 

08caa5855aafd.png

14,5 Mb/s dla 720p robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the cable guy napisał:

Kolejny widz na 24 calach. :D Ale o czym Ty w ogóle kolego tutaj prawisz? Oglądałem NBA w season pass i tam jakość jest super. Obraz żyleta nawet przy mniejszej rozdzielczości. Nie ma nawet porównania. Więc nie wiem co próbujesz tutaj udowodnić.

 

Mylisz się. Ludzie oczekują przyzwoitej jakości i nie ma sensu ich dzielić na fascynatów technologii i zwykłych kibiców. Większość fanów sportu ma TV 50+ cali i nie siedzi 4 metry od ekranu.

Nie próbuję niczego udowodnić – spekuluję jak wszyscy w tym wątku. Na razie nie widzieliśmy jeszcze żadnego meczu Bundesligi na platformie. Za 10 dni będzie można powiedzieć więcej.

 

Wiele meczów NBA w League Passie (w tym wszystkie emitowane przez ESPN i ABC) jest dostępne w jakości 720p, 60 klatek na sekundę, bit rate 5-6 Mbps. Piszesz, że to "obraz żyleta", więc może Viaplay przy podobnych parametrach też będzie w stanie osiągnąć zbliżony rezultat.

 

To, czy się mylę, będziemy mogli ocenić za kilka miesięcy, a nie dzień po starcie usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden się cieszy z jakości na 32 calach, drugi oglada na 24 calach.

Małe ekrany wrócą do łask. 😀

 

Kilka dekoderów i..dwa telewizory na ścianie/ półce.

( już czekam na zdjęcia  ;-) )

 

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sportsmen napisał:

Wiele meczów NBA w League Passie (w tym wszystkie emitowane przez ESPN i ABC) jest dostępne w jakości 720p, 60 klatek na sekundę, bit rate 5-6 Mbps. Piszesz, że to "obraz żyleta", więc może Viaplay przy podobnych parametrach też będzie w stanie osiągnąć zbliżony rezultat.

Bez zmiany kodeka/bitrate/rozdzielczości Viaplay nie poprawi jakości w transmisjach, które Was interesują.

Po małym rekonesansie wersji szwedzkiej obawiam się, że znaczny wzrost jakości nie nastąpi. Na małe wyświetlacze w sam raz, posiadacze dużych TV mogą czuć rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogaty kraj ale ludzie głupi - że płacą za kiepską jakość i opóźnienia 200 zł.  W Polsce to nie przejdzie - szczególnie abonenci którzy mają CANAL+ 4K i ogladają od lat na dużych TV sport w najlepszej jakości.

Dla mnie to jest 2 kroki w tył - z meczów Premiership w 4K miałbym oglądać streama w 720p i to z opóźnieniem.

Edytowane przez wilos
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, biguslogus napisał:

Jak na serwis za 34 pln to calkiem ok. Szwedzka cena pakietu to 200pln

W Norwegii pewnie jeszcze drożej więc do pracy rodacy, abonować za marne 34zł i nie wybrzydzać :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...