Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, emirates napisał:

Myślałem, że zakładka "sport" będzie kipiała od materiałów z Bundesligi i innych wydarzeń do których mają prawa. Spodziewałem się na przykład, że będzie można obejrzeć mecze z 2 Bundesligi, które już się odbyły. A tu pustka, tylko wiatr huczy. 

Dobrze, że wyjaśniłeś, bo myślałam, że mam błąd w Kodi. 

Godzinę temu, Przemolo napisał:

Dzięki. Ale to w przyszłości dopiero :) A co teraz można uruchomić, żeby wybadać bitrate?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darius010 napisał:

 Jest mnóstwo seriali których Netflix i HBO nie mają, bo już ugruntowali pozycję i nie muszą. Wystarczyło chcieć - oczywiście mówię o premierach. 

Minęło 16 godzin od startu, a ton niektórych komentarzy jest taki, jakby świat miał się za chwilę skończyć, bo jakaś firma, konkretnie Viaplay rozpoczęła działalność. Netflix też zaczynał kulawo, bez House of Cards z brakującymi napisami do wielu seriali i też był to niemal koniec świata dla wielu, a dziś nikt już o tym nie pamięta. Także spokojnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kkzk81 napisał:

@Zuzia o 18 będzie Snooker.

Zanotowałam i sprawdzę. Ale to też w przyszłości :)  A teraz nic nie ma, ani jednego materiału? Bo mam czas akurat i chciałam zobaczyć tę jakość.

Dobra, już wiem, trzeba poczekać, żeby coś uruchomić i wybadać :)

Wszędzie pustka, zero materiałów.

viaplay.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Toma441 napisał:

Minęło 16 godzin od startu, a ton niektórych komentarzy jest taki, jakby świat miał się za chwilę skończyć, bo jakaś firma, konkretnie Viaplay rozpoczęła działalność. Netflix też zaczynał kulawo, bez House of Cards z brakującymi napisami do wielu seriali i też był to niemal koniec świata dla wielu, a dziś nikt już o tym nie pamięta. Także spokojnie... 

Tylko, że Netflix był pierwszy, Viaplay nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Toma441 napisał:

Minęło 16 godzin od startu, a ton niektórych komentarzy jest taki, jakby świat miał się za chwilę skończyć, bo jakaś firma, konkretnie Viaplay rozpoczęła działalność. Netflix też zaczynał kulawo, bez House of Cards z brakującymi napisami do wielu seriali i też był to niemal koniec świata dla wielu, a dziś nikt już o tym nie pamięta. Także spokojnie... 

Ja mam Netflixia od początku. HoC to był jedyny brak. Wystartowali z wszystkimi oryginalnymi, serialami CW, Syfy, USA network premierowo. Plus starsze jak Spartakus, Piraci, Dom Grozy - które wtedy wcale nie były stare. I oferta była bardzo dobra jak na ówczesne czasy. Ja oglądam z napisami więc co do tłumaczenia to nie wiem. 

 

Ale nie można porównywać. 

 

Pamiętam też start Showmaxa, moim zdaniem był większy - choć tu filmy/seriale tu sport. 

 

Amazon bardzo podobnie wystartował bez jakieś kampanii i olał ofertę na start. 

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena taka jakość.

Może znalazłoby się jeszcze paru chętnych za lepszy stream ale w  wyższej cenie. Pewnie już się nieopłacało w to zainwestować.

* Szewdzi mieli pokazać "prawdziwe" 4K lepsze od wyśmiewanego Eleven, a tymczasem ma być  tylko zwykłe HD nawet nie full. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

To niczego nie zmienia. Ktoś musiał być pierwszy. Apple też zapłaciło frycowe ze swoim doświadczeniem i zasobami. To tylko dowodzi, że nawet pionierzy nie są bezbłędni. 

Jak niczego nie zmienia? Netflix był pierwszy, więc jako pierwszy - błędy robił. Inni mogli się na tych błędach uczyć i ich unikać. Tym bardziej, że Viaplay "chce być najlepszy", bo "drugie miejsce ich nie interesuje", a nie potrafi sobie poradzić z takimi rzeczami? 

Żałosne. 

 

Niech chociaż ten spot poprawią, bo się ośmieszają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darius010 napisał:

Ja mam Netflixia od początku. HoC to był jedyny brak. Wystartowali z wszystkimi oryginalnymi, serialami CW, Syfy, USA network premierowo. Plus starsze jak Spartakus, Piraci, Dom Grozy - które wtedy wcale nie były stare. I oferta była bardzo dobra jak na ówczesne czasy. Ja oglądam z napisami więc co do tłumaczenia to nie wiem. 

 

 

Ja z kolei pamiętam, że oferta Netflixa została na starcie skrytykowana, bardzo mocno, jako kompletne nieporozumienie, bo ludzie nie doszukali się House of Cards na platformie... 

 

Prawdziwe podsumowania Viaplay będzie można robić za jakiś czas. Może do pół roku, kiedy wyjdą jakieś pierwsze badania i będzie widać czy to się rozwija i czy słuchają klientów. Rozumiem, że pierwsze wrażenie jest istotne, ale czytam nie tylko forum, ale także Twittera i odnoszę wrażenie, że za chwilę to mityczne "90 sekundowe opóźnienie", którego jeszcze nikt nie widział, ale wszyscy już i nim czytali, zostanie za chwilę wpisane do Konstytucji albo Ustawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam repertuar i można sobie trochę fajnych staroci pooglądać.

Transmisja sportowa w przyszłości, ale filmy i seriale już teraz więc Panie i Panowie oto bitrate dla HD :)

 

viaplay.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cidik napisał:
9 minut temu, GrubyBubu napisał:
3,5 mbs to nie byle co dla 1080p, nie wiem czy tv mi ogarnie default_smile.png
Hbo ma 5mbs

mityczny Netflix na niektórych filmach i serialach nawet tyle nie ma. Ba, niektórzy nawet widzieli tam 2 Mbit/s przy materiałach 4k

 

To jak już tak porównujesz to proponuję zobaczyć jeszcze na jakim kodeku to było, bo gwarantuje ci, że nie na H264.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał:

Jaka cena taka jakość.

Może znalazłoby się jeszcze paru chętnych za lepszy stream ale w  wyższej cenie. Pewnie już się nieopłacało w to zainwestować.

* Szewdzi mieli pokazać "prawdziwe" 4K lepsze od wyśmiewanego Eleven, a tymczasem ma być  tylko zwykłe HD nawet nie full. 

Nikt nie wymaga nie wiadomo czego tylko przynajmniej jakości z kanałów sportowych w C+ online. Pitolenie o streamach 4k, to marzenia ściętej głowy. Nawet w innych, bogatszych krajach  4k na żywo jest nie lada rzadkością, bo musi swoje kosztować, a sport ogląda coraz mniej ludzi. Po prostu, oglądanie sportu ma sens gdy oglądasz na żywo, a leniwym ludziskom zwyczajnie się nie chce układać dnia pod  takie oglądanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w mailu po założeniu konta, który otrzymałem jest informacja,że wydarzenia sportowe będą dostępne do 48 h po ich zakończeniu ...serio? To byłaby fatalna informacja. Ja oglądam w kolejce 5-6 meczów i większość z powtórek i czasem kilka dni po ich zakończeniu ... W Play now oraz Canal Plus online była taka możliwość (do 7 dni)... No i mam nadzieję,że powtórki to bez spoilerów będą ... Bo nie wyobrażam sobie sytuacji,że obok video z meczem będzie video,ze skrótem gdzie będzie widać jaki wynik był. Super ma to rozwiązane NBA league pass i euroleague tv. 

Edytowane przez Matwoivode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jak już tak porównujesz to proponuję zobaczyć jeszcze na jakim kodeku to było, bo gwarantuje ci, że nie na H264.
Uwielbiam tą marketingową papke o mitycznych bezstratnych kodekach dzięki którym materiał zajmuje coraz mniej GB. Szkoda tylko, że obraz coraz gorszy i z zupą pikseli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...