Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michael112

Ale dlaczego jako alternatywę stawiasz dużo spotkań + kiepską jakość vs jeden czy dwa mecze w 4k. Nikt nie oczekuje wszystkich transmisji w 4K, bez problemu mogliby dać to wszystko w zwykłym 1080p i już byłby skok jakościowy. Jeśli Tobie wystarczy 720p spoko, Twoje prawo, ale wielu w tym mi nie, bo nie chciałbym być traktowany jak ameba umysłowa (stosując Twoją terminologię) która cieszy się że widzi białą kropkę zamiast piłki ale za to w 100 meczach a nie 30. 

 

720p na dzisiejsze czasy to już anachronizm, a Viaplay ma środki i sygnał odpowiedniej jakości żeby nie puszczać takiej lipy - zwłaszcza, że zapowiadał transmisje 4k. 720p vs ilość transmitowanych spotkań to nie jest żaden kompromis - przecież to nie jest tak, że jak przejdą na full hd czy 4k to nie będą mogli pokazywać całości spotkań do których mają prawa. Po prostu obciążenie łącza zwiększy się średnio z 3mbps do 5-7 mbps.  

Edytowane przez Splawik
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia nadmiernych oszczędności nadawców. W przypadku Viaplay posunęły się do tego stopnia, że nawet swoich  produkcji nie raczą dać w tej jakości, choć obiecywali, a to tylko VOD więc obciążenie stosunkowo niewielkie porównując z transmisjami na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cidik said:

PS najlepszy jest asior @utede który moją wiarygodność wypomniał mi na przykładzie nowego samochodu za 50 tysięcy zł ze stopki, mimo że to wpis sprzed 14 lat emoji23.png

Chyba każdy to wiedział, ale widocznie nie zrozumiałeś że jesteś tak samo wiarygodny jak nieaktualne stopki. Czepiasz się nieistniejących rzeczy (jak brak lub minimalna ilość 4K), a nie potrafisz zaktualizować stopki która by oddała rzeczywistość lub napisać uniwersalnej. To tak jakby ja teraz podpisał sobie wizję tv i polonię 1 za 5zł. Tylko po co? Mimo wszystko cieszę się, że jesteś świadomy bycia jednym z ostatnich samotnych rycerzy broniących dumy viaplay.

 

Co by jednak nie mówić to viaplay dziś szaleje na giełdzie- 30% skok wartości :D

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek można praktycznie uznać za zamknięty, bo po nich już niczego dobrego nie ma co się spodziewać. Będą się jedynie kruszyć z czasem coraz bardziej. Aż dziw bierze, że przy takich minusowych wartościach w raporcie są w stanie jeszcze funkcjonować.

 

Na podniesienie jakości transmisji nie liczcie. Trzeba się modlić by nie obniżyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nikomu się nie dogodzi. Jeden będzie chciał wszystko pomimo słabej jakości a drugi będzie chciał mniej kosztem jakości. Złotym środkiem byłoby mieć wszystko w jakości odpowiadającej minimalnym standardom czyli 1080p 50FPS 8mbps a kontent co ma viaplay musiałby kosztować 99zł aby strat nie było co przełożyłoby się na ogromny odpływ abonentów. Także tak źle tak niedobrze

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz że zwiększenie bitrate z 5 na 8 mega przy zachowaniu full hd (którego coraz więcej w transmisjach) wyniosło by ich prawie 100% kosztów, ergo podwyżki? Nie ma opcji. Przepłacili grubo, co potwierdzają różne źródła np z NL i potem już lecieli ile mogli po taniości.

Po prostu kiepski biznes plan napisali ;]

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, utede napisał(a):

Po prostu kiepski biznes plan napisali ;]

Model ten sam na wszystkie rynki. Skupować co się da, podnosić cenę, bez szczególnej innowacyjności, czy super jakości. U nas pod niebiosa wychwalają ci co maja za 10 zł albo nawet mniej i jakieś małe wyświetlacze, lubią dużo (choć szanse na obejrzenie wiele praktycznie żadne, bo Viaplay nie ma jakiegoś multi-live na wzór C+, a replay tylko 48h). Usługa trafiła w ich gusta. To za mało, by odnieść sukces na naszym rynku. Baza klientów duża lecz zyski małe. I szanse na przekonanie tej sporej rzeszy klientów, by raczyli płacić więcej są równe zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LorDx napisał(a):

Kupujesz zawsze prawa 100% a nie 2-3 mecze, płacisz za cała ligę stając do przetargu, zgodnie z ofertą zbycia praw przez właściciela.

Nadawca ma eksponować cały produkt zawsze, a że kupi na pół albo we 4, ich nie nie obchodzi ma być pokazywane wszystko. z magazynami, materiałami promocyjnymi itd.

Przetarg dotyczy zawsze całości i tylko takie oferty są rozpatrywane, oferty częściowe i wariantowe lecą do kubła.

Nie opowiadaj bajek😂 Zapłacą i moga pokazywać ile im się podoba😂

17 godzin temu, cidik napisał(a):

Znów będzie 1 mecz, a w porywach 2 drugiej Bundesligi. Żeby pokazać całą 1 Bundeslige będą zmuszeni wejść w komitywe z Canal+, albo puszczać mecze na swojej stronie albo w PBG, co oznacza mecze w 25fps. No brawo, o tym marze emoji23.png

No tak a w Viaplay te mecze są w 4K🤣

3 godziny temu, shevchenko1987 napisał(a):

@Splawik, zgadza się. Nie chodzi o ilość, a cały czas o jakość.

Ale są tacy co nie potrafią czytać ze zrozumieniem więc tego nie zrozumią😂 Tylko mają argumenty że inni pokazują też słabe mecze. Są to sa ale jak ich niema to i tak mało kto za nimi zapłacze.

3 godziny temu, michael112 napisał(a):

Naprawdę, serio. Pewnie że lepiej by było mieć wyższą jakość, ale ja osobiście zdecydowanie wolę 720p i duży wybór transmisji niż 4K na jeden czy dwa mecze. Szczerze mówiąc, do 4K nawet nie mam sprzętu.
Rozumiem, gdyby dawali transmisje w SD, ale 720p jest dla mnie akceptowalnym kompromisem jeśli w zamian dostaję pełny wybór a nie jestem traktowany jak ameba umysłowa, której trzeba podłożyć z góry narzuconą transmisję pod nos.

O jakim tu 4K piszesz ? Tu nie ma dobrego FHD🤣 Jak nie masz sprzętu do 4K to dziwne żebyś tego oczekiwał czy wiedział co tracisz😂

2 godziny temu, Zuzia napisał(a):

@michael112 ale 4K to nie jest w dzisiejszych czasach coś niezwykłego. Poza tym przy pełnym wyborze, powinny transmisje być przechowywane nie 48h, a 7/14/30 lub więcej dni. 

Jak widzisz @Zuzia są jeszcze tacy co nie mają do tego 4K sprzętu więc dla nich HD to full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@utedenie uważam tak, chodziło mi bardziej o sprawiedliwą cenę za calutki content gdyby miał być w takiej jakości no i biorąc pod uwagę cenę praw sportowych. Oczywiście w tym contencie jest dużo niepotrzebnego sportu albo content vod bez tłumaczeń który niepotrzebnie robi koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe od listopada a także dziś przy ogłoszeniach walk KSW 91 w lutym brak jest informacji o Viaplay.

Także w zapowiedziach głosowych brak informacji gdzie będzie transmisja.  

 

Kto wie? Może Maciej Kawulski mówiąc aby nadstawić ucho po nowym roku gdzie będzie KSW mówił prawdę.

 

Link - https://www.kswmma.com/news/4852

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Ja tam z nim robiłem w Wawie 🤣 Tak czy inaczej Kacper to porządny gość. 

Od zawsze i na zawsze kultowy Tomasz Łysiak i DeDektyw Inwektyw, a nie jakiś nic nie znaczący pokemon co się nie zna na sporcie😛

7 godzin temu, michael112 napisał(a):

Naprawdę, serio. Pewnie że lepiej by było mieć wyższą jakość, ale ja osobiście zdecydowanie wolę 720p i duży wybór transmisji niż 4K na jeden czy dwa mecze. Szczerze mówiąc, do 4K nawet nie mam sprzętu.
Rozumiem, gdyby dawali transmisje w SD, ale 720p jest dla mnie akceptowalnym kompromisem jeśli w zamian dostaję pełny wybór a nie jestem traktowany jak ameba umysłowa, której trzeba podłożyć z góry narzuconą transmisję pod nos.

Wbrew temu co tutaj publikuje pewien użytkownik forum, to w zagranicznych usługach wcale nie jest tak kolorowo. Taki kraj jak USA transmituje swój narodowy sport NHL w 720p. Owszem, są wybiórcze transmisje produkowane w 4K na zamówienie lokalnej amerykańskiej kablówki, ale to wyjątki 😄 Te 8K zapowiadane w NHL i NBA przez pewnego użytkownika forum, to już kabaret.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Wodnik Szuwarek said:

to w zagranicznych usługach wcale nie jest tak kolorowo. Taki kraj jak USA transmituje swój narodowy sport NHL w 720p. Owszem, są wybiórcze transmisje produkowane w 4K na zamówienie lokalnej amerykańskiej kablówki, ale to wyjątki 😄 Te 8K zapowiadane w NHL i NBA przez pewnego użytkownika forum, to już kabaret.


 

A od kiedy USA jest jakimkolwiek wyznacznikiem technologicznym? Kraj który ma duże problemy z zasięgiem i słabym/drogim internetem. Także wygodne cherry picking. Tym bardziej że te krajowe rozgrywki kosza czy hokeja są za grosze w kablówce/satelicie. 
Wyznacznikiem powinny być kraje europejskie i tam transmisji w świetnej jakości jest masa- zarówno w tv jak i streamach 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Nie opowiadaj bajek😂 Zapłacą i moga pokazywać ile im się podoba😂

Powiedz to sponsorom którzy wykupili spamwanie swoich marek w transmisji, zapłacili za to całej lidze albo UEFA.

To i tak leci z przekazu międzynarodowego, produkuje sygnał właściciel rozgrywek a nie nadawca w kraju :-D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy mieliśmy się śmiać z dupolu za 2 lata a częściowo możemy już teraz. Mając popularną kartę szachownice straciłeś dostęp w Canal+ Online do Canal+4K i Eleven 4K. Ja mając Ultraboxa też straciłem dostęp. Może to tylko błąd Canal+. Jedyny pozytyw z dziś jest taki, że mój 3 letni Sony XH dostał aktualizacje do android 10

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Wodnik Szuwarek said:

Jeśli chodzi o współczesną cywilizację, to niestety oni są wyznacznikiem.Gdyby nie oni, to nie miałbyś komputera, smartfona… itd. Tzn. miałbyś, ale w znacznie gorszej formie 😛

Czyli zupełnie nie zrozumiałeś co napisałem. Co innego dolina krzemowa i ich wynalazki, innowacje; a co innego technologia na cały kraj a do takiej się odnosiłeś w kontekście tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zuzia napisał(a):

@michael112 ale 4K to nie jest w dzisiejszych czasach coś niezwykłego. 

 

W takim razie, które polskie serwisy streamingowe oferują kanały/transmisje sportowe live w 4K? Nie jeden mecz od święta, tylko kilka kanałów bądź kilka transmisji w tym samym czasie, skoro nic nadzwyczajnego, skoro bułka z masłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salva4k jest jeszcze stosunkowo rzadkością jeśli chodzi o kanały sportowe, ale Full HD to standard. Viaplay nie ma nawet full hd, ale jego miłośnicy zarzucają brak powszechnego 4k na innych kanałach. Jakby dali sensowne Full HD to pewnie większość by to traktowała jako akceptowalną jakość - a 720p niestety nie, niezależnie od tego jak ktoś będzie zaklinał rzeczywistość. 

 

Fani Viaplay wygenerowali sobie dwa typy alternatywnych rzeczywistości:
1) Dużo praw + 720p vs mało praw + 4k (tak jakby ktoś zabraniał Viaplay puszczać swojego kontentu w 4k czy Full HD)

2) Duopol daje wyższą jakość bo czuje na plecach oddech szwedzkiej bestii, a jak zniknie to dostaniemy 720p albo SD.

 

No nie żartujmy. Serio, nie wiem, jak w dzisiejszych czasach można bronić 720p jako akceptowalnej jakości i dziwić się że komuś nie wystarcza. I niestety powiedzenie, że inni też nie dają powszechnie 4k to żaden argument bo Viaplay nie daje nawet Full HD.

Edytowane przez Splawik
Literówki
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...