Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem najtańszej średniej miesięcznej przy planie roczym zrozumiałeś? Nie to nie komentuj jak czegoś nie rozumiesz. Gdyby była taki plan w Viaplay to do takiego bym to porównał. Bo interesują mnie tańsze opcje więc opłacam plany roczne jak mam taka możliwość.By oglądać w Viaplay sport i tak praktycznie trzeba opłacać cały rok więc średnia wyjdzie dużo wiecej. No chyba że ktoś ma innego operatora co oferuje Viaplay to wtedy można troche kasy oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie ma, więc nie porównuj.

A jak chcesz porównywać do byle czego to równie dobrze do entry+ możesz, dzieląc przez liczbę kanałów to Viaplay za złotówkę by wyszedł 🤣.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał(a):

Albo jesteśmy ogólnie konserami jakości, albo nie, a nie zajmujemy się tym jeśli chodzi o jednego dostawcę.

Hmm, ale to Ty, kiedy tylko ktoś napisze o viaplay i ich "jakości" pierwszy próbujesz tutaj ich wyłączyć spod oceny tylko dlatego, że "u innych jest gorzej". Kiedyś już to pisałem, jak widać nie dociera. Jak kupię chleb w piekarni A i on będzie niejadalny to mam teraz próbować chleb z innych piekarni żeby wydać opinię, że jest niesmaczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mingo said:

Hmm, ale to Ty, kiedy tylko ktoś napisze o viaplay i ich "jakości" pierwszy próbujesz tutaj ich wyłączyć spod oceny tylko dlatego, że "u innych jest gorzej". Kiedyś już to pisałem, jak widać nie dociera. Jak kupię chleb w piekarni A i on będzie niejadalny to mam teraz próbować chleb z innych piekarni żeby wydać opinię, że jest niesmaczny?

Jeśli 3 kolejne piekarnie oferują taki sam albo gorszy chleb to najwyraźnej innym wystarcza ;). Przez te kilka miesięcy mogłeś mądrzejszy przykład wymyśleć.

Z oceny nic nie wyłączam, rzeczowo i na tych samych zasadach porównuje.

10 minutes ago, kornerek said:

Kupiliście Viaplay leci prawie mecz sezonu a wy się kłócicie o 10 zł w lewo czy w prawo... Zamiast oglądać 

Jak się zepsuje to nagle wszyscy będą oglądać, nawet ci co nie abonują :D.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisał, że PL jest warta każde pieniądze..

Tak czy inaczej, trzeba mieć stosowne umowy z różnymi operatorami by z promocji na Viaplay korzystać.

Żeby tylko nie zmieniła się kiedyś pakietyzacja usługi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cidik napisał(a):

po co mają się starać, jak konkurencja z sat robi to samo, zjeżdża z jakością w dół. Nie ma się co nakręcać Sky, bo jak przyjdzie nowy właściciel (możliwe że grupa Canal+) to wiadomo co będzie ich pierwsza decyzją żeby wyciągnąć Sky z długów.... zaczną ciać bitrate i oddawać transpondery. Prędzej czy później poleci tak samo w dół jakość streamów

Skoro już piszesz o Sky, nie ta liga, nawet skandynawskie Viaplay (to drogie jak ktoś lubi przeliczać na złotówki bez uwzględniania ile tam się zarabia), wypada blado przy Sky. Poza tym, liczy się co jest teraz, a nie Twoje przewidywania. Na razie w Sky jest 4K z HDR, a reszta w dobrym 1080p, a koneserzy z całej Europy kupują je w promocjach w lepszych cenach.

8 godzin temu, lakiman napisał(a):

Nie wiem czy masz porównanie do np UPC TV GO ?

Sport jak chce nadawca też może dobrze wyglądać przez internet.

Przynajmniej taką jakoś byłoby miło też zobaczyć w Viaplay.

Streaming najlepiej porównywać do streamingu, dlatego zrzut dałam z DAZN, gdzie jest 8 Mbps lecz nie jest to wartość sztucznie podbita, po prostu tylko przykład, że dobre źródło streamu HD istnieje i wcale nie musi być przycięte do 5 Mbps jak w Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał(a):

 

Streaming najlepiej porównywać do streamingu, dlatego zrzut dałam z DAZN, gdzie jest 8 Mbps lecz nie jest to wartość sztucznie podbita, po prostu tylko przykład, że dobre źródło streamu HD istnieje i wcale nie musi być przycięte do 5 Mbps jak w Viaplay.

Jeśli nie byłoby przycięte to w efekcie nie byłoby obecnej stabilności streamu?

Oszczędności?  Czy nie zawyżanie przeciętności zważywszy np na satelitarną jakość?

Brak porządnej konkurencji w streamie sportowym w krajach, w których Viaplay podjął ekspansję?

Może wszystkie te czynniki należy podsumować co daje obecny efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAZN za to 8 Mbps przy kilku wydarzeniach miesięcznie liczy u nas sobie "jedynie" 40 zł, gdyby praw mieli więcej pewnie placilibyśmy blisko ceny DE, czyli 30 euro miesięcznie...

Więc może zamiast ciągle dywagować trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile kto za ten "jakościowy" sport w Viaplay z 3 Mbps więcej byłby w stanie zapłacić. Ja bym prawie 150 zł nie dał za poprawę widoczną jedynie, jeśli siedzi się z nosem w tv. Za kilka transmisji 4K w tygodniu? Też raczej nie. A Ty, @lakiman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt w każdej kolejce PL przez sat. było kilka spotkań w jakości 4K + w miarę dobre HD.

Kosztowało od 20 zł do powiedzmy 50 zł ( bez 4K w kablówkach).

Nastąpiła zamiana na internet- 34 zł za powiedzmy nie rewelacyjną jakość, a gdyby się komuś zamarzyło coś lepszego to może kosztować  150zł.

Przecież jesteśmy zamożnym krajem z gospodarką na miarę Szwecji, Niemiec czy Szwajcarii.

Średnio podoba mi się taka internetowa przyszłość. No cóż, trzeba się w tym jakoś pogodzić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...