Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ciągle błąd 3016 na webOS 7.0 od LG. Zauważyłem jednak,że jak uda mi się wbić w jakiś mecz to muszę na nim zostać , przerwę całą też :/ Jakiekolwiek próby skakania po meczach kończą się błedem lub mieli kółko i wisi. Muszę wtedy zamknąć aplikację i próbować od nowa, ale tak jak wspomniałem muszę się dobrze zastanowić ,który mecz na pewno chcę ogladać w całości bo tylko zadziała od pierwszego strzała. Jak wyjdę z meczu będzie błąd lub zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emirates napisał:

Te bajki że taki dostają sygnał dosyłany od początku nie mają racji bytu. 

Właśnie jak jest z dosyłem. Ten sam musi dostawać Sky, widać po klatce, to to samo.

 

Viaplay.

Viaplay-PL.jpg

 

Sky.

Sky-PL.jpg

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, listek2000 napisał:

U mnie ciągle błąd 3016 na webOS 7.0 od LG. Zauważyłem jednak,że jak uda mi się wbić w jakiś mecz to muszę na nim zostać , przerwę całą też :/ Jakiekolwiek próby skakania po meczach kończą się błedem lub mieli kółko i wisi. Muszę wtedy zamknąć aplikację i próbować od nowa, ale tak jak wspomniałem muszę się dobrze zastanowić ,który mecz na pewno chcę ogladać w całości bo tylko zadziała od pierwszego strzała. Jak wyjdę z meczu będzie błąd lub zwiecha.

U mnie na Webos jest ok (tzn brak błędów ale jakość nędzna). Nie wiem która to wersja. Tv modelowo jest z 2021 r. (C1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzia takimi porównaniami robisz pod górkę forumowym klakierom Viaplay, za co jesteś krytykowana że oglądasz cyferki itp. :) (Bardzo dobrą robotę robisz) Celowe obniżanie jakości potwierdziły transmisję z żużla gdzie sygnał dostawali od C+ i zaniżali go celowo. Tu jest podobnie ta firma jest nastawiona na maksymalny zysk a nie na jakość oferowanego produktu ! 

Edytowane przez Woocash
  • Popieram 1
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że akurat, że feed jest inny (co nie oznacza, że pokazuje inne ujęcia, bo niby dlaczego?) to widać po animacji logotypu PL, który wstawia liga ;).

A jakość - w zeszłym tygodniu było podobnie "słabo" jak patrzyłem z odtworzenia...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zuzia napisał:

Właśnie jak jest z dosyłem. Ten sam musi dostawać Sky, widać po klatce, to to samo.

 

Viaplay.

Viaplay-PL.jpg

 

Sky.

Sky-PL.jpg

 

 

 

To co puszczą nadawcy może nie mieć dużo wspólnego z dosyłem ponieważ przepuszczają to przez swoją infrastrukturę, która może w międzyczasie zmieniać parametry sygnału w zależności od możliwości infrastruktury nadawcy. 

 

Tak samo było w przypadku dosyłów z sat, na dosyle obraz o najwyższych parametrach i jakości a jak nadawca, na ten przykład c+ wrzucał to na zapchane transpondery na 13E to obraz u docelowego klienta już był gorszej jakości. 

 

Tak samo pewnie jest w przypadku streamingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w przypadku podejścia do produkcji sygnału przez Premier League nie ma szans, że dosył jest kiepski, szczególnie że tej kwestii nie da się zweryfikować bez dostępu do dosyłu. Nie widzę powodu, dla którego 10 lat temu PL udostępniało najwyższej jakości sygnał nadawcom a teraz dosyły miałyby być słabej jakości przy rozwoju technologii i coraz większej kasy z praw do Premier League. Zresztą przez satelitę nie ma problemu z jakością jak pokazuje choćby portugalski Sport TV. A dosyły już od dawna idą po fiberze więc można zakładać, że każdy nadawca ma dostęp do tego samego. 

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrozumieć czemu Viaplay ma sygnał tak zdegradowany i nie chodzi o 720p. Porównując klatki wychodzi, że Fubo TV i Sky pokazują dokładnie to samo w UHD HDR, więc jednak istnieje dobre źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja dzisiaj cały mecz przez Viaplay i naprawdę dobrze wyglądał płynnie bez przycięć i nawet czasem zastanawiałem się czy nie leci w 1080.


Może się wyspałeś :)
Dla mnie bez zmian. Jak było mydło, tak nadal jest. Na dużym TV wygląda to źle, mimo, że niektórzy zaczynają się przyzwyczajać.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Mecz Bayernu wyglądał podobnie słabo jak Tottenhamu. Po co mieliby obniżać jakość do 3 Mbps, bo na tyle to wyglądało, skoro i tak wysyłają ludziom 5 Mbps. Nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Dziwne to :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując aktualną jakość i problemy wraz z zapowiadaną nie małą podwyżką abonamentu to wygląda na straszne dziadostwo tego skandynawskiego wynalazku, bo nawet tego platformą nazwanie to spore minięcie się z prawdą. Kurna, ja wiem że mają w [beep]ę kasy, ale producent i sprzedawca transmisji chyba powinien dbać jak jego towar jest udostępniany. Jestem fanem ligi angielskiej i niestety wykupię tego paproka. Ale dzięki super poradom cudownej Pani Zuzi, skonfigurowałem Kodi i wg. mnie po dzisiejszych transmisjach lepiej to wygląda niż w firmowej apce Viaplay na androidTv. No chyba, że Canal+ zdecyduje się jednak dłużej utrzymywać swoje kanały eventowe, co by chyba było najlepszym rozwiązaniem. I za te dodatkowe kanały bardziej bym wolał płacić, bo jakość chociaż nie rewelacyjna, to trochę lepsza niż na apce skandynawskiej.

Edytowane przez odja
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka tu była radość, że Viaplay zabiera prawa Eleven i C+ (nie wiem w sumie skąd to wynikało skoro za to samo co kiedyś było w pakiecie trzeba zapłacić dodatkowo). 🤣😂Teraz możemy oglądać to samo w znacznie gorszej jakości. Dramat. Ciekawe czy dojdziemy do takiego momentu, że jednak Viaplay  poprawi parametry nadawania. A niektórym 4K się śniło. 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam skąd u niektórych wynikała taka radość i ekscytacja. Nie jestem wykształcony psychologicznie. Każdy myślący wiedział, że wiąże się to z dodatkowymi opłatami, a teraz tylko stream, poprzednia stream oraz satelita, czyli tylko ograniczenie możliwości oglądania przy znacznie większych opłatach. No chyba, że za to okazywanie radości ktoś miał niezły bonus finansowy od wiadomej firmy, ale to tylko moje dywagacje. 🤪

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koziol1005 napisał:

Na androidzie była aktualizacja , po niej płynność jest i brak mikroprzycięć.PL w ten weekend bez większych problemów.

 

 

Dzisiaj zauważyłem nawet poprawę na meczach Bundesligi.

Ale..mam wrażenie,   pomijając już płynność, że tam jakby była nadal gorsza jakość niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlaczego Viaplay nie udostępnia tego z 4k chociaż jest dostępne. Jakoś Canal+ w ubiegłym roku, nie zawsze, ale na swoim kanale 4k puszczał takie mecze. A teraz jeszcze zjazd do 720 z podłą prędkością. Trąci mi tu totalną ironią, co do profesjonalizmu Viaplay'a. To raczej totalna partyzantka, albo traktowanie polskiego rynku jak unuburnu.

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dziś tragedii nie było w porównaniu z tym co było przed tygodniem. Raz mnie wyrzuciło z meczu.

Co więcej otrzymałem od nich wiadomość

Odnotowaliśmy problemy techniczne, które wpłynęły na transmisje. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. W ramach rekompensaty mogę zaproponować obniżenie najbliższej płatności o 25%. Aby uzyskać rabat proszę o podanie adresu e-mail, na który konto zostało założone oraz 4 ostatnich cyfr numeru karty bankowej, która podłączyłeś do swojego konta wraz z data jej ważności.

 

Ja viaplay mam od kablówki więc ciekawe jak oni sobie wyobrażają ten upust XD

Jeszcze się zastanawiam co im odpisać.

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzili o sygnał który daje Premier League jest używana jedna kamera d transmisji 4K(4x1080p) i HD(1080p wydzielony jeden kwadrat). Dlatego fizycznie jeżeli chodzi o jakość HD jedyna opcja nadawania jest 1080p. Można być pewnym na 100 procent że wy takiej jakości jest wysyłany sygnał.

Edytowane przez stanley840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...