Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, matinen napisał:

Właśnie dzwoniłem na infolinię Viaplay i dali mi rabat 25% na kolejny miesiąc.

Dobry pomysł. Osobiście myślałem, że dadzą jakiś dodatkowy voucher dla osób, które złożyły reklamację, ale tak czy inaczej widać reakcję na problem. 

Powinno się to przełożyć też na  decyzję o polepszeniu parametrów jakości. Myślę, że w końcu sytuacja dojrzewa do tego, żeby standardem przy transmisjach było 1080p /50kl. Bo następna taka sytuacja po prostu nie może się powtórzyć. Przy całej mojej sympatii do usługi. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamus napisał:

Ja np. nie mogę odtworzyć skrótu meczu Borusja-Bayern Smart TV/tel. / komputer po 1-3 sek zwiecha i czarny obraz.

 

Na meczach dalej wywala,buforuje i czarny obraz na Smart TV Samsung, tel i komputer działa 
 

Też tak miałem ,a posiadam dwa jeszcze darmowe konta jedno z UPC drugie z Play.Na Boxie oraz TV Android  działo się dokładnie to samo.W w tej chwili można oglądać,ale zamiast skrótu cały mecz wraz z studiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra, że ktoś jeszcze broni tego dziadostwa, że to przecież tylko pół godziny nie działało, a można przecież oglądać przez pozostałe 30 dni.

Jak wziąłem ten szajs na miesiąc z trzech powodów:

- meczu Leicester-Legia, któego ostatecznie nie obejrzałem bo miałem inne zajęcia

- filmu "Senna", którego nie zdążyłem obejrzeć w czasie okresu próbnego i zasiadłem do niego w piątek i oczywiście okazało się, że nie ma polskich napisów więc ostatecznie pobrałem z torrentów i do tego napisy

- meczu Borussia-Bayern

Reasumując nie ma ten produkt dla mnie zadnej wartości.

Nawet jakbym miał to za darmo i tak bym nie był zadowolony bo to jest to dużo gorsza usługa niż keidy BL była pokazywana przez Eleven włącznie z Canal+.

Edytowane przez dynecik
  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na miesiąc za free do sprawdzenia od UPC, więc się pobawię. Poleci ktoś jakieś warte obejrzenia filmy bądź seriale? Thrillery, kryminały, sensacyjne? Na razie tak na szybko rzucił mi się serial Mr Robot, o którym swojego czasu dużo dobrego słyszałem.

 

P.S. - też nie mogłem w ogóle skrótu żadnego odtworzyć, po trzech sekundach odtwarzania był koniec xD Ale już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

@dixente no tak. Powinni natychmiasto zamknąć działalność, a prawa oddać do TVP. I odszkodowania za straty moralne. Ochłoń.

Czy napisałem żeby coś zamykali?

Lubię kryminały.

Jeżeli byłby lektor polski i nie [beep]yli rozgrywek sportowych to chętnie-34zl zapłacę ale BEZ bundesligi (albo coś się robi porządnie albo wcale). 

Ten czas którzy oni [beep]a inni by mogli spożytkować na prawdziwy rozwoj.

Napisz dlaczego streaming jest lepszy od telewizji odnośnie transmisji sportowych.Uswiadom mnie technicznie.

Bo obejrzysz siedem meczy naraz i wszystkie mecze Ligi Konferencji?

Naprawde tyle obejrzysz?

Ogladasz viaplay na małym monitorze komputera bo chyba nie na telewizorze bo to przezytek

Dlaczego prawa do bundesligi mają oddać do TVP skoro nigdy ich tam nie było?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy na podstawie jakich sytuacji można skarżyć kogoś o straty moralne.

Postaw się np w sytuacji restauratorów którym klienci powychodzili z meczu bo nie chcieli oglądać czarnej planszy i "dzięki" temu stracili dobry utarg.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie przeczytałem wszystkich postów, ale jest ich mnóstwo :) 

 

Czy problemy z jakością na viaplay są standardem czy to zaczęło się w momencie promocji UPC? Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad viaplay. Przyszła promocja UPC, skorzystałem i nie podejrzewałem, że to taki badziew. Nie mówię o tym, że usługa nie działa albo że pojawia się czarny ekran. Próbowałem obejrzeć kilka meczów i tego po prostu nie da się oglądać. Zero płynności, spadki jakości itd. u mnie kończyło się wyłączeniem transmisji po kilku minutach.

 

To tak wygląda cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaniem na forum Viaplay nie przejmie się, a na formalne zgłoszenie/reklamację musi odpowiedzieć.

 

Testy Full HD trwają nadal. Wczoraj przycinało, a dziś już działa całkiem sprawnie.

 

 

hade4.jpg

hade5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dixente Ta.. za pokazywanie w restauracji zwłaszcza należy się odszkodowanie dla właściela i wszystkich gości osbono ;D. Najpierw warto przeczytać regulamin:

"korzystanie z Serwisu w celach komercyjnych i publicznych jest niedozwolone;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dynecik napisał:

To jest jakaś masakra, że ktoś jeszcze broni tego dziadostwa, że to przecież tylko pół godziny nie działało, a można przecież oglądać przez pozostałe 30 dni.

Jak wziąłem ten szajs na miesiąc z trzech powodów:

- meczu Leicester-Legia, któego ostatecznie nie obejrzałem bo miałem inne zajęcia

- filmu "Senna", którego nie zdążyłem obejrzeć w czasie okresu próbnego i zasiadłem do niego w piątek i oczywiście okazało się, że nie ma polskich napisów więc ostatecznie pobrałem z torrentów i do tego napisy

- meczu Borussia-Bayern

Reasumując nie ma ten produkt dla mnie zadnej wartości.

Nawet jakbym miał to za darmo i tak bym nie był zadowolony bo to jest to dużo gorsza usługa niż keidy BL była pokazywana przez Eleven włącznie z Canal+.

Oglądałem cały mecz  Dortmund-Bayern  w przyzwoitej jakości bo przełączyłem Apple TV do telewizora FUL HD.

U mnie nie było żadnych przerw ani zacięć. O problemach z transmisją przeczytałem dopiero na forum przed godziną 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Zuzia napisał:

Pisaniem na forum Viaplay nie przejmie się, a na formalne zgłoszenie/reklamację musi odpowiedzieć.

 

Testy Full HD trwają nadal. Wczoraj przycinało, a dziś już działa całkiem sprawnie.

 

 

hade4.jpg

hade5.jpg

 

2 Bundesliga nawet w 1080p nie ma pełnej płynności obrazu. Już w listopadzie dwa razy dzwoniłem do nich z reklamacją z powodu braku płynności na wszystkich transmisjach 2 Bundesligi i jak widać po ostatniej kolejce nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie rekompensaty za przerwę w transmisji jest możliwe, a  2 Bundesliga to grubszy temat i jak widać mają problem, by coś poprawić. Ja czekam na KSW, broń boże nie będę tego oglądała :) Mniemam, że będzie to w Full HD, wyklaruje się jakość (mam nadzieję, że bitrate pójdzie do góry). I ciekawe jak podołają obciążeniu sieci/serwerów, bo widownia chyba będzie spora.

 

 

 

W dniu 5.12.2021 o 10:41, lakiman napisał:

Zrobiłem pewną kalkulację i gdybym się zdecydował na Apple TV i i wykupił Viaplay to średnio przez  2 lata miesięcznie wychodzi ok 50 zł, a nie wiadomo czy PL nie będzie dodatkowo płatna.

Czy serwis jest tyle warty...?

Na razie moim zdaniem nie.

Jak na razie można zyskać lepszą płynność i bitrate ok. 1 Mb/s wyższe. Czy warto, to zależy. Na moim sprzęcie mogę odtwarzać 4K z innych serwisów więc dla mnie inwestycja w Apple TV dla Viaplay nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Jak na razie można zyskać lepszą płynność i bitrate ok. 1 Mb/s wyższe. Czy warto, to zależy. Na moim sprzęcie mogę odtwarzać 4K z innych serwisów więc dla mnie inwestycja w Apple TV dla Viaplay nie ma sensu

Ja Apple TV 4K używam do wszystkich serwisów które posiadam.

Chętnie dokupił bym drugi Apple TV do 8-letniego Sony Ful HD bo na nim działa mi tylko  Netflix. 

Viaplay na  Sony sprawdza się idealnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...