Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

@CashBackPleasetak się akurat składa, że Skandynawowie są nie tylko prekursorami i fanami streamingu, ale też są znani z inwestycji długoterminowych. Szwedzkie Spotify zanim zaczęło zarabiać, to minęło ponad 10 lat. Także na kanały bym nie czekał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojtmen napisał:

Cena jak na dzisiejsze czasy jest przystępna, gdzie wszystko tak bardzo podrożało. 

Optymistyczne zakładasz, mnie się wydaje, że kondycja finansowa Polaków obecnie nie jest sielankowa. Wyobrażenia użytkowników Satkurier mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości. Rynek zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zuzia napisał:

Optymistyczne zakładasz, mnie się wydaje, że kondycja finansowa Polaków obecnie nie jest sielankowa. Wyobrażenia użytkowników Satkurier mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości. Rynek zweryfikuje.

Przecież mamy "wspaniały" rząd, który rozdaje na prawo i lewo tak więc kiedy było lepiej? Naprawdę 34 zł miesięcznie(złotówka z groszami dziennie) to jest niewiele biorąc pod uwagę wszystkie podwyżki i ceny artykułów spożywczych.

 

Taki tokiem rozumowania postaw się w sytuacji Viaplay. Prawa są drogie więc ceny abonamentu muszą być adekwatne do wyniku finansowego aby to wszystko się spięło. To nie instytucja charytatywna. Jeśli kogoś na to nie stać to ogląda DVB t za darmo. 

Edytowane przez wojtmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj że to nie  jest tak ze zamiast Canal+ weźmiesz Viaplay. A wielu niestety będzie musiało dołożyć 34 do tego co już płaci..teraz pytanie czy Canal+ się dołoży skoro jakby nie było stracił łakomy kąsek ..

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lyncz napisał:

W Krakowie zaczęli się reklamować:62e23ad2aadb60a6b685608ca35aefce.jpg

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
 

30 dni można testować.

Dobry początek jeśli chodzi o start usługi. :-)

Ciekawe jaka promocja będzie u operatorów kablowych ...

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem telefon z CANAL+ w sprawie przedłużenia umowy. Konsultant zapewniał mnie, że trwają rozmowy pomiędzy CANAL+ i NENT w sprawie całkowitej sublicencji dla CANAL+ na Premier League od sezonu 2022/2023. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to wiele wskazuje na to, że będzie "wilk syty i owca cała". To znaczy, że fanboje streamingu będą mogli z powodzeniem bić dalej pokłony swojej nowej zabawce "wajaplej", a abonenci CANAL+ będą mogli, tak jak dotychczas, oglądać Premier League w CANAL+ :)

Biorąc pod uwagę, fakt, że NENT grubo przepłacił za te prawa, to takie rozwiązanie wydaje się być logiczne. Byłby to z pewnością ukłon do mieszkańców wsi i małych miejscowości, którzy nierzadko są pozbawieni dostępu do światłowodu. O ile, kablówki same oferują światłowód, więc pojawienie się tam streamingu "wajaplej" ma jakiś sens, o tyle w przypadku platform cyfrowych, biorąc pod uwagę ogół korzystających, sublicencja dla kanałów linearnych wydaje się być jedynym kompromisowym rozwiązaniem. Dzięki temu, każdy wybierze sobie taką formę oglądania meczów Premier League, jaka mu będzie odpowiadała :-)

Trzymam kciuki za powodzenie tych rozmów ;)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pytania o obsadę komentatorską i narzekania o brak informacji w temacie - jest najlepszy zespół komentatorski w kraju. 

Były narzekania o brak reklamy i słabość marketingową - ruszyły profile w mediach społecznościowych i kampania billboardowa. 

Były wątpliwości co do dostępności - aplikacja jest dostępna na wszystkich najpopularniejszych platformach wraz z darmowym miesiącem. Do tego umowy z największymi operatorami TVK w kraju. 

A nie raz tutaj czytałem, że to "firma krzak" i "popłuczyny po Showmaxie". I jeszcze przed startem jestem niemal pewien, że wielu Viaplay zaskoczy pozytywnie odnośnie jakości transmisji sportowej "na żywo". Podoba mi się u nich jedno. Robią w naszym kraju dokładnie to, co sobie założyli i tak jak wcześniej zapowiadali. Konsekwentnie, nie patrząc na krytyków i krytykanctwo. 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Ludzie mają auta za 100/200 tyś a nie mają 34 zł na Viaplay ? :)

O poziomie zamożności Polaków można pisać długo, a w skrócie - Viaplay wkrótce zderzy się z prawdą, pozna po ilości płatnych subskrypcji. Bo chyba wszyscy są zgodni, że na darmowe 30 dni chętnych będzie masa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Dzisiaj miałem telefon z CANAL+ w sprawie przedłużenia umowy. Konsultant zapewniał mnie, że trwają rozmowy pomiędzy CANAL+ i NENT w sprawie całkowitej sublicencji dla CANAL+ na Premier League od sezonu 2022/2023. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to wiele wskazuje na to, że będzie "wilk syty i owca cała". To znaczy, że fanboje streamingu będą mogli z powodzeniem bić dalej pokłony swojej nowej zabawce "wajaplej", a abonenci CANAL+ będą mogli, tak jak dotychczas, oglądać Premier League w CANAL+ :)

Biorąc pod uwagę, fakt, że NENT grubo przepłacił za te prawa, to takie rozwiązanie wydaje się być logiczne. Byłby to z pewnością ukłon do mieszkańców wsi i małych miejscowości, którzy nierzadko są pozbawieni dostępu do światłowodu. O ile, kablówki same oferują światłowód, więc pojawienie się tam streamingu "wajaplej" ma jakiś sens, o tyle w przypadku platform cyfrowych, biorąc pod uwagę ogół korzystających, sublicencja dla kanałów linearnych wydaje się być jedynym kompromisowym rozwiązaniem. Dzięki temu, każdy wybierze sobie taką formę oglądania meczów Premier League, jaka mu będzie odpowiadała :-)

Trzymam kciuki za powodzenie tych rozmów ;)

Może się mylę,ale nie ma czegoś takiego jak całkowita sublicencja,że będzie u i tu.

Albo 100% na Via,albo część na C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CashBackPlease napisał:

Dzisiaj miałem telefon z CANAL+ w sprawie przedłużenia umowy. Konsultant zapewniał mnie, że trwają rozmowy pomiędzy CANAL+ i NENT w sprawie całkowitej sublicencji dla CANAL+ na Premier League od sezonu 2022/2023. Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, to wiele wskazuje na to, że będzie "wilk syty i owca cała". 

 

Konsultant prawdę ci powie.

Większej bzdury nie słyszałem 😂

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się dogadają to pewnie z jeden dwa mecze na weekend.. plus aplikacja przez ich dekoder. Tu pewnie jakiś pakiet stworzą jak z Polsatem. Bądźmy szczerzy Viaplay nie ma takiej ofert by walczyć  z platformami ( niektórym się marzyło )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to Viaplay kupował Premier League, de facto od C+, żeby jeszcze przed emisją u siebie w 100% ją oddać... Jeśli się dogadają to wątpię, że w pierwszym roku obowiązywania praw do emisji tej Ligi. Priorytetem dla platformy jest umocnienie się w Polsce i na rynkach zagranicznych. A Premier League To jest obecnie ich exclusive. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Umek napisał:

Ale ten exclusive nie jest aż taki super:)

No tak. Najpierw była mowa, że

" Bundesliga to za mało ", żeby wykupić subskrypcję, a kiedy mają wyłączne prawa do czołowej, jednej z najchętniej oglądanych, piłkarskich lig i to nie tylko w Europie, ale i na świecie to "nie jest tak super" 😉 Jak po zakończeniu umowy Polsatu kupią LM, a są w stanie, to też "nie będzie tak super". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Toma441 napisał:

No tak. Najpierw była mowa, że

" Bundesliga to za mało ", żeby wykupić subskrypcję, a kiedy mają wyłączne prawa do czołowej, jednej z najchętniej oglądanych, piłkarskich lig i to nie tylko w Europie, ale i na świecie to "nie jest tak super" 😉 Jak po zakończeniu umowy Polsatu kupią LM, a są w stanie, to też "nie będzie tak super". 

Do podbicia całego świata jeszcze im daleko. Więc weź coś na wstrzymanie. Póki co można powiedzieć,  że co najwyżej kupili prawa na kilka krajów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z szefostwa C+ nie przekazałby konsultantom informacji o toczących się negocjacjach w sprawie sublicencji, takie sprawy lubią ciszę.
Są dwie możliwości: albo @CashBackPlease sobie to wymyślił, albo konsul ściemnia bo zależy mu na wciśnięciu abonamentu. Stawiam na pierwszą opcję.





  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...