Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie byłbym taki pewien sprzedaży sublicencji do meczów Legii przez Viaplay. Paradoksalnie, ustawa mówi tylko o dostępie w linearnej telewizji*, nie wspomina nic o streamingu. Viaplay może udostępnić swój stream z meczu Legii za darmo, tym samym próbować się w ten sposób promować. 

 

Co więcej, ustawa mówi o Pucharze UEFA (LE) i LM, więc tym bardziej widzę tu możliwość do wykorzystania przez Viaplay. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Vectra ma 1,7 mln abonentów, a UPC 1,5 mln. Dalej są już znacznie mniejsze kablówki z którymi też powinni współpracować. Mogliby się też dogadać z Orange, bo mają największą sieć światłowodową w Polsce, i tymi dostawcami, którzy ją dzierżawią od Orange. Łącznie mieliby dostęp do ładnych kilku milionów abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Toma441 napisał:

Viaplay jak widać zarabia w tym znaczeniu, że nie boi się wchodzić na nowe rynki i inwestuje. Ma szeroką bazę. Oni wiedzą, że streaming w najbliższych latach będzie rósł jako część rynku rozrywki. 

Wiesz co to jest zarabianie? 😂 

 

Viaplay się porywa z motyką na słońce. Czemu kupują tak wiele praw i inwestują? Po prostu, liczą na to, że zostaną monopolistą i w końcu będą mogli dyktować ceny. Tyle, że już niejedna nawet teoretycznie uznana marka się na czymś takim przejechała. Prawa sportowe są bardzo drogie, a zainteresowanie chociażby piłką nożna wśród młodych jest coraz mniejsze. Bez przychodów z reklam nie ma szans na zwrot kosztów, a co dopiero na zarobek. Wiem, że wiele firemek pokroju NENT jedzie na pożyczkach i obraca miliardami, których zwyczajnie nie posiada. 

 

Mówcie sobie co chcecie, ale kampanii promocyjnej praktycznie nie ma. Janusz czy Andrzej nie mają pojęcia, że sobie Roberta nie obejrzą w Eleven. Śmiejecie się, że "kogo to obchodzi", "taki niedzielny kibic się nie liczy". Zobaczymy czy na drobnej garstce zapaleńców streamingiem da się "wyżyć". Moim zdaniem bez szans. 

 

Już teraz zresztą widać, że w NENT wiedzą, że bez współpracy z dostawcami Internetu będą w czarnej D... Za niedługo też będziemy mieli start kanałów satelitarnych. Nie uciekną od tego.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo będą też w Canal+ i CP (chociaż może po ostatniej akcji z brakiem Eurosportów w C+ nigdy nie można niczego zakładać na 100%), jak dla mnie to kwestia czasu. C+ to pewnie jeszcze wyjdzie na plus, bo nie muszą wydawać pieniędzy na prawa, a abonamentów i tak nie obniżą, może będą dodawać to przy przedłużeniu jak PSP. Nie wierzę, że C+ powie coś w stylu "przejęliście te prawa, to teraz się nimi udławcie, nie pomożemy w dystrybucji", bo już i tak są w dwóch największych kablówkach. Gdyby współpraca polegała tylko na tym, że są w ofercie, ale cena zostaje na 34 zł, to myślę, że zainteresowanie byłoby małe i musieliby się jakoś ratować. Moim zdaniem nie będą wykonywać żadnych gwałtownych ruchów przynajmniej do startu PL za rok, więc w tym sezonie fani tych lig zostaną z tym streamingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że jakość w internecie to syf to chyba nie widział prawdziwej jakości jaką internet jest w stanie zaoferować mistrzostwa Europy na BBC UHD to była prawdziwa uczta z oglądania tak samo prezentuje się BT Sport UHD tym samym miażdżąc jakością kanały satelitarne oraz kablowe tylko trzeba wykorzystać potencjał internetu. Co do opóźnień 30 sekund jest do zaakceptowania i wcale nie zmieni ro życia nikomu. Ale narazie nie zapowiada się kanał linearny wiec nikt nie będzie mieć żadnych opóźnień wszyscy będę oglądać z internetu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, the cable guy napisał:

Wiesz co to jest zarabianie? 😂 

 

Tak. Gdyby nie zarabiali, to nie rozszerzali by działalności o kolejne rynki. Mają strategię na 5 lat. I tylko na forum płacz, że im się noga powinie. To jest naprawdę zabawne, że niemal każdy tu wie lepiej co im się będzie opłacać, a co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aboutreka napisał:

Przypominam, że jeśli Legia będzie grała w LK to jej mecze nie będą musiały być w otwartej telewizji, a zatem Viaplay będzie je mógł pokazać na wyłączność. Co do LE to kwestia jest dyskusyjna.

Co nie znaczy, że Viaplay nie zrobi takiego ruchu, jaki zapowiedział w przypadku ew. awansu Polek na mundial - otwarte okno na te mecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, stanley840 napisał:

Pisanie że jakość w internecie to syf to chyba nie widział prawdziwej jakości jaką internet jest w stanie zaoferować. Co do opóźnień 30 sekund jest do zaakceptowania😉

Zapomniałeś chyba, że możliwości internetu (teoria) to jedno, a praktyka (łącza i servery nadawcy to drugie). Naprawdę myślisz że Viaplay zaoferuje taką jakość jak BBC albo SKY? Jeśli chodzi o Viaplay to w którym kraju do tej pory transmitowali coś w UHD albo przynajmniej w full HD i dlaczego akurat u nas miałoby być inaczej?

Co do opóźnień to 30 sekund nie jest do zaakceptowania i dlaczego aż tyle skoro wszyscy piszą że to nowoczesna platforma?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Vojthas napisał:

Co nie znaczy, że Viaplay nie zrobi takiego ruchu, jaki zapowiedział w przypadku ew. awansu Polek na mundial - otwarte okno na te mecze.

Myślisz, że nie będą chcieli zarobić i sprzedać do TVP? To jest biznes, a Szkolnikowski i Kurski za punkt honoru wezmą sobie pokazanie Legii w Europie. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Vectra ma 1,7 mln abonentów, a UPC 1,5 mln. 

Zaspamują konta klientów reklamą. Ja mam wyłączone zgody marketingowe, ale i tak Vectra wepchnęła mi chyłkiem reklamę uruchomionych Eurosportów, tak samo będzie z Viaplay, klienci chcąc zapłacić fakturę, dowiedzą się o tej nowej usłudze.

Godzinę temu, the cable guy napisał:

Viaplay się porywa z motyką na słońce.

Jeśli będzie dało się dzielić dostęp na kilka osób, tym gorzej dla nich. Już dotarły do mnie pytania, jak to zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:


 


Dziadowskie to są takie wpisy. Nie chcesz, nie kupuj. To nie jest obowiązkowe.
 

Jak widać, niektórym trzeba tłumaczyć takie rzeczy, ale przypomnę, że nie ma alternatywy. Taką "głęboką" odzywką można wszystko rozwiązać, np. jak ktoś będzie narzekał na drożejącą benzynę, to powiesz "Nie chcesz, nie kupuj. Jazda samochodem nie jest obowiązkowa, jest autobus". Spryciarz.

 

Forum jest od wyrażania opinii. Zdrożało, dla moich bliskich będzie gorsza dostępność, a bazując na obecnych doświadczeniach jakość będzie gorsza, to dzielę się negatywnymi odczuciami, które podziela też część forumowiczów. Oglądałem walkę na DAZN, mam światłowód, niezły telewizor z 2020 roku, a aplikacja bez powodu traci połączenie z netem. Jakość niezła, ale to boks. Oglądając F1, jakość jest już ewidentnie gorsza na pełnej prędkości, o treściach z aplikacji TVP Sport już nie wspominam, bo to dramat. Podczas Wimbledonu - w aplikacji Hurkacz przegrywa z Berettinim 4:3, schodzę 10 sekund później na dół, a w telewizji już 5:3 - gem był szybki, bo serwował Włoch, ale nie trwał przecież 5 sekund.

 

Jestem jednak w opozycji do części forumowiczów. Dla was Viaplay to spełnienie marzeń. Po pierwsze, tracicie dostęp do rozgrywek, które do tej pory mieliście (a przynajmniej niektórzy z was mieli) w ramach abonamentów telewizyjnych i musicie wykupić dodatkową usługę, dzięki czemu możecie płacić więcej. Po drugie, część osób będzie miała utrudniony dostęp, ewentualnie gorszej jakości niż wy, stąd ta ekstaza i łzy szczęścia.

Edytowane przez boss509
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboutreka napisał:

Przypominam, że jeśli Legia będzie grała w LK to jej mecze nie będą musiały być w otwartej telewizji, a zatem Viaplay będzie je mógł pokazać na wyłączność. Co do LE to kwestia jest dyskusyjna.

Jeśli Legia będzie w LK, to na 100% będzie w TVP. Zero wątpliwości. Przemawia za tym kluczowy argument: Jacek Kurski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest oderwanie od rzeczywistości. Nie ma co się kierować większością zachwytów nad Viaplay, bo sytuacja na rynku ma się zupełnie inaczej niż u ludzi na forum. :D 

Według mnie te zakupy odbiją się czkawką NENT. 

Sam przetestuję pewnie w sierpniu, ale wielkich nadziei sobie nie robię. 

 

@kingofsouth 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...