Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lajcik_84

Opcja dodatkowa nie ma znaczenia ponieważ "n" zmienia ofertę programową (likwidacja kanałów: Universal Channel, Sportklub i inne) i z tego powodu każdy (mający umowę z "n") ma prawo do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia - Roz. V ust. 8 Regulaminu. Regulamin nie jest dostępny na stronie "n" ale powinieneś go otrzymać wraz z umową. Ważne: rozwiązanie złożyć na piśmie (poczta polecony lub w centrum ncplus) do 14.04.2013r.

Nic nie musisz wycofywać bo jak złożysz rozwiązanie umowy z w/w powodów to ono będzie skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj list z rezygnacja w trybie natychmiastowym z powodu wylaczenia kanalow do nki dotarl w czwartek 26 marca. 28 marca dostalem smsa o nki ze otrzymali REKLAMACJE!!! rozpatrza ja w najblizszym czasie, czyli maja na to miesiac. Rozpatrza ja juz po 19 kwietnia z wynikiem negatywnym. Jutro ide do jednego z trzech punktow nc+ zlozyc rezygnacje osobiscie. Dzis nka jeszcze swieci, wiec jeszcze nie uznali rezygnacji. Czy komus dzis wylaczyli wszystko jak wyslal wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaki45 a co ja pisalem przez kilka stron? Że wypowiedzenie umowy możesz wysyłać dopiero w momencie fizycznego zejścia z anteny tych kanałow, a skoro jesteście w gorącej wodzie kąpani to uznali Wam to jako reklamację i mają na to 30 dni, więc się im nie dziwcie, bo dostali takie pisemka jak kanały świeciły, więc co mieli zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało napisane ze wypowiadam z dniem wylaczenia kanalow czyli 1.04.2013, nie w momencie, w ktorym wyslalem lub dostana. To tak jak bym wyslal wypowiedzenie z miesiecznym wyprzedzeniem w ramach konczacej sie umowy a oni by powiedzieli, ze przeciez umowa jeszcze trwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest mpletnie inna sytuacja, bo to, że otrzymałes pismo, to, że były komunikaty to jeszcze nic. A co w momencie gdy ostatniego dnia, czyli wczoraj enka zrezygnowała z wycofania tych kanałow i dziś nadal by świeciły? Dlatego wypowiedzenie z takiego powodcu wysyła się po dokonaniu takiej zmiany i dlatego rozpoatrują to jako reklamację. Wyślij jutro ponownie, nie bedziesz musiał tyle czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury jakiś

Jesli w informacji było napisane że od 1 kwietnia znikają programy i można rozwiązać umowę skladając rezygnacje do 17 Kwietnia to jesli po otrzymaniu takiej informacji wyślesz pismo że nie zgadzasz się na te warunki to nie ma mowy o żadnych reklamacjach, to jest wypowiedzenie i jest ważne na dodatek jeśli ktoś wysłał je w okresle rozliczeniowym 1.03 -31.03 to w świetle prawa firma która zaprzestaje świadczenia usług zgodnie z umową którą podpisałeś powinna wyłączyć Ci Nke z dniem 1 Kwietnia i rozliczyć konto za miesiąc marzec i tyle. jaki m prawem mają czas do końca kwietnia ? Ja tych programów nie mam od 1 kiwietnia to jak mam za nie płacić, ITI robi wode z mózgu. Jesli będą mi liczyć rezygnacje od końca kwietnia to UOKIK

 

A co do tego co napisałeś że "co by było gdyby" Jest oficjalny komunikat i oficjalnie się do niego ustosunkowujesz. Tu nie ma że może wyłączą może nie. Jest oficjal i to jest istotne. Na dodatek w umowie mają że muszą poinformować minimum 14 dni przed wprowadzeniem zmian a ja informacje dostałem na fakture 23 marca czyli niecałe 10 dni.

 

Nie wywiązują się z regulaminu więc od 1 kwietnia koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie umiecie czytać regulaminu i umów, które podpisujecie, bo jest jasno napisane, że wypowiedzenie z winy operatora, kiedy są zabierane kanały wysyła się dopiero po fizycznym wprowadzeniu takich zmian, ale co ja będę bił się z g..em jak on i tak wie lepiej. Przecież Polak to kłótliwy, butny, znający się najlepiej na wszystkim człowiek, więc niech straszy Enke UOKiKiem, a nawet do Strasburga niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bober przecież oni się nie wywiązali z regulaminu co ty pier....

Na dodatek jesli z winy operatora to z jakiego powodu mam opłacać coś czego nie ma w nowym okresie rozliczeniowym, czytaj artykuły które dotyczą ludzi to będziesz wiedział lepiej a nie tylko te w umowe z ITI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie przeczę. Można wypowiadać umowę, ale OD 1.04 czyli wszystkie listy, które dojdą jutro do enki będą rozpatrywane jak jak Wy wszyscy chcecie, czyli z winy operatora, rozwiązanie umowy natychmiastowe. Ja tylko kłócę się z Wami o datę dostarczenia tego pisma Waszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz hipotetyczna sytuacja. Nadawca, dostawca netu, operator telefoni komorkowej, ktokolwiek, wysyla Ci informacje. Od dnia tego i tego bedziemy nadawac tylko 5 kanalow. Dostawca netu: Od dnia tego i tego szybkosc internetu zostanie zmniejszona do 54 kb/s. Operator telefoni komorkowej: Od dnia tego i tego wszystki okoliczne przekazniki w panstwa miejscu zamieszkania przestana dzialac, ale musicie panstwo placic jeszcze przez nastepny miesiac abonament. Co wtedy robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten moment i gdy tak faktycznie jest wypowiadam im umowę. Były sytuację kiedy ludzie dostawali rachunki z firm typu enka, CP czy play do opłacenia pocztą a tak naprawdę to było prywatne konto gościas, który się z nich śmiał, więc wolę odczekać do momentu kiedy się to wydarzy i wtedy zareagować. Na pocztę daleko nie mam, w ciągu tych 14dni na pewno zdąże tam dojśc, nawet jeśli miałbym iść na rękach.

 

Tak samo było z tvnhd +1 czy Polsat Futbol w CP. Kończyły nadawanie i rozwiązywało się umowę dajmy na to PF kończył nadawanie 1 czerwca, Ty okres rozliczenowy masz 4 czerwca, pismo wpłynęło 2 czerwca, to już od 4 czerwca umowy nie masz. Proste jak budowa cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chce mi sie smiac doslownie, przez dwie strony walkowałem ten temat kiedy i z jakiego powodu trzeba zlozyc oswiadfczenie rozwiazanai umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. jezeli ludzie nie czytaja forum, nie czytaja regulaminow a czytaja artykuly ktory w wiekszosci opeiraja sie na/...blednych opiniach z forum to nie dziwie sie ze nc+ ma sie do czego przyczepic. Dla osob chcacych zrezygnowac z telewizji n: PRZECZYTAJCIE REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG N (NIE NC+) ROZDZIAŁ V UST. 8 ORAZ ROZDZIAL XII, UST 15.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie mieszać w wiadomości którą n rozesłała dekoderem do swoich abonentów możemy przeczytać ; ....od pierwszego kwietnia br.ITI Neovision S z oo zaprzestaje udostępniania kanałów W.P , U. Channel ............ , a a od piątego kwietnia kanałów stanowiących opcję dodatkową nPremium. ....................... ....... ..... W przypadku nie zaakceptowania wyżej opisanych zmian , przysługuje Państwu prawo do ROZWIĄZANIA Umowy o świadczenie usług zgodnie z Rozdz.5, ust8 Regulaminu , w terminie 14 dni od DOKONANIA zmian.

Piszcie więc słowo ROZWIĄZUJĘ umowę zgodnie z regulaminem i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment moment jesli ludzie kierują się tylko umową N a nie także prawami konsumenta to ok Ale teraz moje pytanie, kto został poinformowany minimum 14 dni przed planowym dokonaniem zmian ? To po pierwsze

Po 2 w piśmie które przyszło jest zapis o zmianie i migracji na który sie nie zgadzam więc ROZDZIAL XII, UST 15, termin do 17 Kwietnia

Więc hola hola nic tu do końca nie jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostalem fakture 15 marca z informacja o wycofaniu programów a wiec jest to minimalnie 14 dni przed wprowadzonymi zmianami. skad Ty wziales 17 kwietnia? ja mam w pismie 19 kwietnia i jest to zgodne z rozdzialem XII ust 15 gdzie ejst napisane: "....Brak pisemnego oświadczenia Abonenta we wskazanym terminie oznacza akceptację zmian i kontynuowanie Umowy.". Naprawde wystarczy przeczytac z 2 razy te dwa podpunkty w regulaminie by wszystkoi rozumiec, zamiast klepac bezsensowne posty na forum PRZECZYTAJCIE TEN [beep]ONY REGULAMIN i to wystarczy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...