Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie pokręciłem dostałem taka informację z obsługi klienta.

"W nawiązaniu do otrzymanej od Pana wiadomości, chciałam poinformować, że umowa została podpisana 29.01.2011, w związku z tym Pana umowa kończy się 28.02.2012 roku. Pierwszy dzień okresu rozliczeniowego to 01.02.2011. Natomiast ewentualne wypowiedzenie umowy należy złożyć w dowolnym Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży albo przesłać na adres korespondencyjny naszej telewizji do 30.11.2011, zgodnie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podpis jest nieaktualny, ale zaraz to zmienię. W umowie (rozdział II pkt.10) mam napisane 3 m-czny okres wypowiedzenia, ale mimo to dla pewności wysłałem e-maila i taką właśnie odpowiedź otrzymałem. Ja swoje wypowiedzenie wysłałem dużo, dużo wcześniej tak aby nie było wątpliwości. Obecnie przedłużyłem obecność w n-ce na kolejne 12 m-cy za 48zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega HOSES ma rację: ja też w "Wielkiej Rewolucji" z w/w punkcie 10 mam "3 miesięczny okres wypowiedzenia"...

Umowę zawarłem 11.12.2010 i mam zapisane: czas trwania promocji 13 miesięcy + miesiąc aktywacji.

Czyli jeżeli złożę jutro wypowiedzenie (z nadzieją zaproponowania lepszych warunków) to zmieszczę się w tych 3 miesiącach?

Czy mogą np. do mnie oddzwonić i nałożyć na mnie karę za zerwanie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podpis jest nieaktualny, ale zaraz to zmienię. W umowie (rozdział II pkt.10) mam napisane 3 m-czny okres wypowiedzenia, ale mimo to dla pewności wysłałem e-maila i taką właśnie odpowiedź otrzymałem. Ja swoje wypowiedzenie wysłałem dużo, dużo wcześniej tak aby nie było wątpliwości. Obecnie przedłużyłem obecność w n-ce na kolejne 12 m-cy za 48zł.

 

U mnie również jest ten sam zapisek o 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia, ale on chyba odnosi się do sytuacji kiedy umowa przechodzi na czas nieokreślony. Główny regulamin świadczenia usług mówi:

 

10. Umowę zawartą na czas oznaczony uważa się za przedłużoną na czas nieoznaczony, chyba że Abonent na 30 dni przed upływem okresu, na jaki została zawarta, zawiadomi pisemnie ITI Neovision o rezygnacji z korzystania z usług ITI Neovision. W przypadku rezygnacji przez Abonenta z usług ITI Neovision w trybie opisanym w zdaniu poprzedzającym, Umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim dniem Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec okresu oznaczonego Umowy.

 

Kolega HOSES ma rację: ja też w "Wielkiej Rewolucji" z w/w punkcie 10 mam "3 miesięczny okres wypowiedzenia"...

Umowę zawarłem 11.12.2010 i mam zapisane: czas trwania promocji 13 miesięcy + miesiąc aktywacji.

Czyli jeżeli złożę jutro wypowiedzenie (z nadzieją zaproponowania lepszych warunków) to zmieszczę się w tych 3 miesiącach?

Czy mogą np. do mnie oddzwonić i nałożyć na mnie karę za zerwanie umowy?

 

Miesiąc aktywacji liczy się od 11-12-2010 do 31-12-2010. Tak więc umowa kończy ci się 31-01-2012 wiem bo sam zawierałem umowę w prawie tym samym czasie(kilka dni wcześniej).

Tak więc ja również zawierałem umowę w grudniu 2010 i czas jej trwania to 13 miesięcy. Wypowiedzenie wysłałem kilka dni temu(czyli ponad 2.5 miesiąca przed końcem umowy) i trzy dni temu przeszedł SMS, że wpłyneło, a także dopisek: umowa wygasa 31 stycznia 2011 roku.

Tak więc 3 miesięczny okres wypowiedzenia umowy nie obowiązuję- obowiązuje przy umowach na czas nieokreślony(czyli np. umowa na czas określony, która automatycznie przeszła na czas nieokreślony w wyniku jej niewypowiedzenia przez abonenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ludzie Wy oczekujecie nie wiadomo czego za tą cenę 48 zł- trzeba się cieszyć z możliwości przedłużenia za tą cenę a wszystko ponadto co ugramy (ja ugrałem nFilmHD) to trzeba zapisać na duży plus. Ale nie oczekujcie zaraz że każdemu będą dawać jeszcze turbodekoder za 0zł i jeszcze więcej. Skończyły się czasy korzystnych promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczę na wielkie kokosy ale jak dzwonią do mnie jako stałego klienta i oferują "promocję" za cenę wyższą i nic ponadto to ja bardzo dziękuję za takiego sprzedawcę.

Teraz każdy walczy o klienta, a klient walczy o każdą złotówkę. A nie sądzę, żeby taki ITI zbiedniał np. dorzucając dekoder który kosztuje go przysłowiowe grosze, albo udostępniając kanał nfilm na którym i tak nic ciekawego nie leci. Potencjalnie, dla takiego sprzedawcy jakim jest ITI większą stratą jest w tym przypadku strata klienta płacącego 48zł x 12 miesięcy niż WYPOŻYCZENIE mu dekodera, za który zapłacił "grosze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, skoro nic ciekawego na nFilm nie leci to po co tak nalegać na dodanie do oferty? :lol2: a tak na poważnie myślę że po połączeniu n-ki z cyfrą jeszcze niektórzy zatęsknią za zwykłą przedłużeniową ofertą za 48 zł z taką ilością programów, nie chcę być prorokiem ale nie sądzę aby po nowym roku była oferta z taką ilością kanałów w cenie do 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko zależy od dobroci konsultanta. Jeżeli uda się wynegocjować nfilm + turbodekoder za 48zł to nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba - zwłaszcza, iż Koledzy na forum takie bonusy dostali. Więc dlaczego ja mam być gorzej potraktowany?

Nie jestem nachalny więc wystarczyłby mi lepszy dekoder (bo te białe piszczą - wszystkie, co doprowadza mnie do szaleństwa gdy śpię) + 48zł za pakiety.

ONIFER: czyżbyś prorokował pojawienie się cyfry+ w ence? Oj, chyba za dobrze by było... I to za tą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że po połączeniu platform zapewne ceny pójdą jednak w górę biorąc pod uwagę pakiet o podobnej zawartości programów...

co do białego dekodera to ja jestem chyba szcześciarzem- nic nie piszczało i nie piszczy:)

no ale nie offtopujmy...ja czekam co zrobią 15 grudnia czy zamienią mi nFilmHD na analogiczne nPremium, jeśli nie to powiem im bye bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że po połączeniu platform zapewne ceny pójdą jednak w górę biorąc pod uwagę pakiet o podobnej zawartości programów...

co do białego dekodera to ja jestem chyba szcześciarzem- nic nie piszczało i nie piszczy:)

no ale nie offtopujmy...ja czekam co zrobią 15 grudnia czy zamienią mi nFilmHD na analogiczne nPremium, jeśli nie to powiem im bye bye

 

 

I gdzie wtedy przejdziesz...? Do Cyfrowego Polsatu i umowa na 29 miesięcy, bez paczki BBC...? Dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniro nie wiem gdzie przejdę wszystko zależy od oferty. W moim przypadku akceptowalna cena za telewizję cyfrową to do 50 zł. Mogę w tej cenie iść na pewne ograniczenia- zaakceptować wyrzucenie niektórych kanałów ale to też zależy jakich- ale nie nie wiadomo jakiej ilości.

Faktycznie umowy 20 kilkumiesięczne nie są korzystne w dobie szybko zmieniających się ofert. Zobaczymy nie ma co gdybać. Jeśli miałbym płacić za dotychczasowy pakiet po fuzji dajmy na to 60 zł czy więcej to wolę wziąć gdzie indziej mocno ograniczony pakiet programowo ale po niższej cenie. choćby właśnie we wspomnianym CP.

 

No nic, narazie mam przedłużoną umowę do końca października 2012, jeśli wcześniej podskoczą z dużymi podwyżkami lub zmianami niekorzystnymi nikt nie będę miał skrupółów powiedzieć: żegnam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...