Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interpretacja podawanej informacji jest bardzo istotna i wręcz trzeba uważać, aby nią, w sposób "niezamierzony", nie zmanipulować samego sensu.

Przypamiała mi się taka historia, z przecinkiem, która kosztowała życie człowieka:

Zabić nie wolno, zwolnić.

Zabić, nie wolno zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najlepsza moim zdaniem są Fakty. Wydarzenia lubie za ukryty dowcip. Wiadomosci cenie za niektore materialy poza polityczne.

 

Jednak jesli chodzi o polityke, to ogladam Fakty a potem Wiadomosci i wyciagam sedno. Fakt ze Fakty sa pro liberalne. I wolno im! Informuja o wszystkim obiektywnie, a komentarz moze, a nawet musi byc subiektywny. Natomiast wiadomosci sa pro rzadowe od zawsze i roznica jest taka ze nie ma obiektywnych newsow. Czesto o czyms nie mowia i czesto zmieniaja sens. Tak wiec komentarz jest juz nie tyle komentarzem autorskim co podsumowaniem propagandy. Nie zawsze, ale czesto!. Wydarzenia ogladam najrzadziej wiec ciezko mi sie wypowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze Fakty sa pro liberalne.

....i już wiadomo o co chodzi. :lol:

Informuja o wszystkim obiektywnie, a komentarz moze, a nawet musi byc subiektywny.

Fakty obiektywne :?: , przecież to przeczy pierwszemu. Jest to ostatnia rzecz, za którą, mógłbym, kiedykolwiek, wystawić pozytwną ocenę, za ten populistyczny "obiektywizm".

 

P.S.

Dla jasności dodam, że nie kieruje mną żadna partia polityczna. I nie mam politycznych idoli w osobach, ani też w partiach, jako takich. Obyśmy tylko, wszyscy zdrowi byli - moje motto. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) wiem, że to banał ale dla jednych "Fakty" są obiektywne a dla innych "Wiadomości" itd.

 

O ile sobie przypominam "Fakty" także poprzedniej władzy patrzyły na ręce i wtedy było OK :)

 

Moje zadanie, zaznaczam tylko moje, jest takie że właśnie Fakty czy Wydarzenia są obiektywnymi programami informacyjnymi :!:

"Wiadomości" tu mam spore wątpliwości :? oczywiście to nie znaczy, że wszystko co podają jest "pod władze" ale zdarza się że tak właśnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są obiektywne i najlepsze. Nie mają praktycznie wpadek i charakteryzują się pełnym profesjonalizmem.

Wiadomości są sterowane radiem (rządem) więc o obiektywiźmie nie ma mowy. Profesjonalizm też nie jest zbyt duży.

O Wydarzeniach nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze z tego wszystkiego jest nawet nie to który program jest obiektywny. Dla mnie są to Fakty bo tak samo recenzują PiS jak kiedyś SLD. Dwie inne rzeczy są gorsze: po pierwsze ciągłe atakowanie przez PiS mediów i po drugie wybieranie sobie przez PiS rozmówców - vide ostatni happening Najsztuba i Żakowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Faktów jeszcze sa dobre Wydarzenia...

Widać jak Tomek Lis wszedł w ten serwis odrazu wszystko po układał... Wydarzenia tez maja swój styl i nie ściagaja od tvn jak tvp... przykładowo studio w kolorze w blue... tvp nie ma profesjonalizmu w ogóle... ich studia mi sie nie podobaja w których zapowiadaja rózne programy

natomiast tvn robi na mnie wrazenie pod kazdym względem... w tej stacji myślą...

 

A jeszcze pomyśleć ze tvn 10 lat temu zaczynał od zwykłego biurowca pod Warszawą... Teraz maja nowoczesną siedzibe a Telekamery z pierwszych miejsc powędrowały w strone tvn lub osoby zwiazane z tą stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu nie oglądam wiadomości w TVP. Sposób w jaki układaja zdania(aby manipulować i oczerniać PO) zaczął mnie irytować. Tego nie da sie oglądać. Sama Kotecka przyznała, że będą się teraz skupiac na opozycji. Jeśli chodzi o formę wydań do jak dla mnie "Fakty" biją Wydarzenia w Polsacie i Wiadomości w TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz??? Manipulują i oczerniają Twoje kochane PO??? Jak mogą tak wrednie postępować??? Bo te prywatne stacje to kiedyś oczerniały władze a teraz, tak dla równowagi, opozycję :lol: Sorry, nikogo nie chcę bronić ani krytykować, każda partia czasem zasługuje na solidną krytykę, ale jak widzę "obiektywizm" co poniektórych to nóż się w kieszeni otwiera (czytaj: ręce rwą sie do klawiatury :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...