Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dziś z wiadomości dowiedziałem się, że lekarz sugerował usunięcie ciąży Matce Jana Pawła II....  co Oni wygadują.

 

A to krotki fragment jak wyglądała opieka medyczna w tamtych czasach.

"Szczególnie narażone na skutki nieprofesjonalnej opieki medycznej były kobiety. Dużym problemem była odpowiednia opieka nad kobietami w ciąży. Z uwagi na brak aparatury, do której dziś jesteśmy przyzwyczajeni (chociażby badania USG), fakt ciąży stwierdzano na podstawie objawów naturalnych, takich jak brak miesiączki, nudności czy obrzęk piersi. Potwierdzano go jednak dopiero wówczas, kiedy płód mógł być już wyczuwalny. Oczywiście nie można było w takich warunkach ocenić stanu zdrowia dziecka, wykluczyć ewentualnych powikłań, a nawet określić, czy ciąża jest mnoga czy pojedyncza. Z tego względu „stan błogosławiony” wiązać się mógł z licznymi powikłaniami, poronieniem, a nawet zgonem matki."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

https://www.onet.pl/film/onetfilm/wiadomosci-tvp-odpowiadaja-na-program-tvn-ostatnia-paroweczka-w-narracji-opozycji/q47wq85,681c1dfa

 

Cytat

Materiał Warzochy stara się w ironiczny sposób skomentować te doniesienia. Na pytanie Kraśki "skąd biorą się parówki na stacjach Orlen", TVP odpowiada: "najpierw jest świnia, świnia jedzie do rzeźni, stamtąd do masarni", dodając, że "dziennikarze komercyjnej stacji mają niepohamowany pęd ku wiedzy". W jednym z fragmentów pracownik, który przygotowywał program, sugeruje, że nie ma w tym nic dziwnego, że niezbyt duża firma z rodzinnej miejscowości prezesa dostarcza parówki do stacji Orlenu.

 

Czy jest sens komentować?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Propaganda w TVP jest na wysokim poziomie. Dziś a w zasadzie przed kilkoma minutami włączyłem „Wiadomości” bo liczyłem iż po powrocie Donalda będą ciekawe, nie myliłem się. Strach pomyśleć że dla niektórych obywateli jest to główne źródło informacji. Nie lubię polityki ale to jak wyglądają wiadomości w TVP przyprawia mnie o dreszcze.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tymczasem "Wiadomości" zaliczyły ogromną wpadkę - twierdziły że II Wojna Światowa wybuchła... 1 sierpnia. Materiał skasowano ale w internecie nic nie ginie: https://www.o2.pl/plotki/porazajaca-wpadka-w-wiadomosciach-pomylili-date-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-6675477466925696a

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nasz kolega @Karol na konkurencyjnym forum odpowiadając na post innego użytkownika poinformował o potrójnym zgaszeniu redaktora Michała Adamczyka przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę:

Cytat


Generalnie Andrzej Duda kilka razy zgasił Adamczyka, chyba nawet celowo.
1. Pierwsza zaczepka prowadzącego wobec "mediów w obcym kapitałem" w sprawie uchodźców i ochrony granicy z Białorusią. PAD zlał ten argument.
2. Pytanie o komentarz do słów Władysława Frasyniuka oraz braku reakcji "pracownika TVN" na atak wobec polskich żołnierzy. PAD odniósł się jedynie do słów opozycjonisty.
3. Pytanie o ustawę medialną - PAD powiedział o kontrowersyjnej ustawie, o ewentualnej repolonizacji mediów "na zasadach rynkowych", nie siłą.
Podał przykład amerykańskiego rynku, gdzie potrafią działać prywatne media o przeciwległych poglądach. Dodał również, jak zrozumiałem, że TVN24 stosuje retorykę odmienną od TVP INFO "o 180 stopni", po czym wspominał, że nie zgadza się na kłamstwa, manipulacje czy wycinanie zdań z kontekstu
Kto jak to, ale nawet jeśli odnosił się do ogółu, to wpisał w to właśnie TVP.

Adamczyk próbował zakończyć rozmowę chwilę wcześniej, a gdy mu się to nie udało, bo PAD miał jeszcze coś do powiedzenia, spuentował dyskusję słowami Rafała Trzaskowskiego, który ogłaszał w kampanii 2020 likwidację TVP.

Smutny dzień dla mediów publicznych.

Cała rozmowa jest do zobaczenia tutaj:

W sumie dobrze że rozmowę prowadził redaktor Michał Adamczyk będąc w jej trakcie nieco skwaszony. Słysząc bowiem prezydenta szefowa "Wiadomości" czyli redaktor Danuta Holecka mogłaby się nieco zagotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dziś wyprawiały wiadomości to skandal nad skandale. To co przedstawiają doprowadzi do tragedii.

Będzie jeszcze więcej bicia obcokrajowców bez powodu. Tylko dlatego, że mają inny kolor skóry.

 

Pokazują uliczną sondę
Występuje przed kamerą pan Zdzisław który mówi: jestem za budową muru, ja ich tu nie chcę, jak ktoś ich chcę to niech weźmie do domu. Dalej  pokazują obrazki że emigranci podkładają bomby, a w Niemczech gwałcą kobiety.
Dalej, Tusk jest za przyjęciem każdej liczby emigrantów. 
Połowa tego materiału, to pokazanie jak TVN 24 jest za uwolnieniem jakby to miało jakieś znaczenie! 

W Poznaniu codziennie widać czarnoskórych, hindusów, arabów, oni często przywożą ludziom jedzenie, mordują i gwałcą gdy przywożą burgera czy chińszczyznę? Pracują i żyją jak inni
 Ludzie którzy w to wierzą i którzy oglądają to na serio przyczyniają się do agresji na tych ludzi. 

Na końcu było powiedziane, że tylko rząd PiS dba by w pl nie było emigrantów. Do kogo oni kierują te wiadomości? Bo Ukraińcy, Afgańczycy, Anglicy i inni tu żyją. To jest narracja: Polska dla Polaków, a kto inny to można go lać, opluć, tak jak ostatnio w Bydgoszczy.

Edytowane przez Pawelgor
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jak-wiadomosci-tvp-informuja-o-raporcie-szefa-nik-mariana-banasia/6zqsdjk,79cfc278

Cytat

W wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP raportowi Mariana Banasia o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości poświęcono nieco ponad pół minuty. Raport NIK w krytyczny sposób ocenia działalność resortu Zbigniewa Ziobry. Warto więc też zauważyć, że samej konferencji, na której NIK przedstawił w czwartek wyniki swojej pracy, TVP Info nie transmitowała. Pokazano za to konferencję Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiadającego na raport NIK.

Cytat

Jeśli chodzi o informowanie widzów o raporcie NIK to w porównaniu do innych materiałów, poświęcono mu mniej czasu - 35 sek. Ograniczono się jedynie do przytoczenia treści komunikatu, umieszczonego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym resort informuje, że uznaje krytykę przez NIK za "motywowaną politycznie".

"Zwraca uwagę także na rolę prezesa NIK, która sama jest obiektem zainteresowania prokuratury. Chce mu ona postawić zarzuty, ale Banasia broni immunitet. Gdyby w Polsce obowiązywała zasady znane z innych unijnych krajów, to prezes NIK co najmniej byłby zawieszony do wyjaśnienia sprawy" - usłyszeli widzowie TVP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Brak słów :)

Piszą o tym też w Onecie
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sceny-ze-szwecji-w-reportazu-wiadomosci-tvp-to-nagranie-z-planu-filmowego/w1jw65t,79cfc278


 

W artykule jest link filmu z fragmentem audycji :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie jest zabawne. Ktoś się pod tym podpisuje, ktoś to firmuje swoim nazwiskiem. Jak można być tak bezczelnym? Najgorsze jest to, że miliony w to wierzą. 

 

Dziś był materiał o Adamie Bodnarze w którym została pokazana uliczna na temat polityki historycznej. Dwie panie emerytki i chłopaczek w  rozciągniętej bluzie Lechii Gdańsk, niestety żadne z nich nie wyglądało na tytan intelektu a mieli zdanie o którym nie mieli pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Brak słów :)

Piszą o tym też w Onecie
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sceny-ze-szwecji-w-reportazu-wiadomosci-tvp-to-nagranie-z-planu-filmowego/w1jw65t,79cfc278


 

W artykule jest link filmu z fragmentem audycji :)

Onet kręci każdą sensację - przecież była chyba tygodniowa "afera", że w programie satyryczno-publicystycznym "W tyle wizji" dodzwoniła się kobieta, która miała na nazwisko Skłobucka i mieszkała w Kłobucku, a potem reżyserka podchwyciła ten temat i parę osób podpisała podobnie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wpadka-w-programie-tvp-info-widzowie-zaskoczeni/3rwgv1r

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, uwielbiam to podejście. My jesteśmy de-bilami, ale oni też są. To jest dokładnie takie tłumaczenie Bartosza. Nie zmienia to jednak faktu, że to główny dziennik informacyjny TVP z dobrą oglądalnością i wstyd żeby tak nie sprawdzać informacji. Poza tym śmieje się z tego nie tylko Onet. 

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tutaj wątek nie dotyczy tego, co napisał Onet, a tego co zrobiono w Wiadomościach, a czego nie powinno się w poważnym programie informacyjnym robić. Jeśli jest pokazywane coś, co się nie zdarzyło, to powinna być odpowiednia informacja, że nadawany właśnie obrazek to inscenizacja albo zdjęcia ilustracyjne. Tak więc jakbyś mógł, to nie wykręcaj tu tematu kwestią kompletnie niezwiązaną z Wiadomościami (co w sumie nawet można traktować jako offtopic).

 

Poza tym to co przedstawiłeś, to nie jest żaden argument w tej konkretnej sprawie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bartosz10 napisał:

mowie tylko że Onet staje się coraz bardziej portalem sensacyjnym, a coraz mniej portalem informacyjnym.

Gdybyś łaskawie wrócił do tematu materiału jaki został wyemitowany w Wiadomościach i napisał czy był to wg Ciebie materiał informacyjny, czy sensacyjny czytaj fikcja. 

Gdyż o tym piszą różne portale a nie tylko Onet. Powołując się na Onet zwróciłem uwagę że jest dołączony fragment audycji. Nie oglądałem Wiadomości w tym dniu, więc mogłem na podstawie tego fragmentu sam sobie wyrobić zdanie. 

Zatem jak Ty go oceniasz? 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się może pomylić, TVN też niejednokrotnie publikuje nieprawdziwe lub przeinaczone informacje

Ale Onet też nie ustrzegł się błędu:

Cytat

Strzelanina, niebezpieczna jazda motocyklami i imigranci — akcje rodem z filmu akcji, ale według TVP to amatorskie nagranie ze Szwecji, która jak wiele krajów Europy boryka się z kryzysem migracyjnym.

Wątpię żeby takie nagranie w pionie i w beznadziejnej jakości było umieszczone w filmie

Edytowane przez Kirk
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10- to jest temat Wiadomości TVP, więc nie rzucaj tu argumentu "a TVN też publikuje nieprawdziwe informacje", bo rozmawiamy tutaj o TVP, zaś TVN ma osobny wątek. Po drugie - to nie jest coś, co można tłumaczyć jako "każdemu się może zdarzyć". Autor materiału z premedytacją uznał, że nagranie z planu filmowego przedstawia rzeczywistą sytuację, nie uprzedzając widzów, że oglądane właśnie zdjęcia nie przedstawiają konkretnej sytuacji.

I przy okazji: następnym razem jak tu będziesz rzucać offtopic, to na upomnieniu słownym się nie skończy.

Swoją drogą to mnie to dziwi: czy usprawiedliwieniem dla nierzetelności jednej stacji ma być to, że w innej też się robi nierzetelne programy, tylko różnica jest taka, że jeden kanał bardziej komuś odpowiada, bo nie zaburza jego "bańki"? Przecież to absurd.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można się było od @Bartosz10 spodziewać, zamiast słów potępienia siania strachu wykorzystując fikcyjne materiały, przeczytałem coś ala "a w Ameryce biją....". 

Sprawa jest prosta jak drut, albo ktoś nie dopełnił rzetelności dziennikarskiej, co jest karygodne w takiej sprawie, albo zrobiono to z premedytacją żeby pasowało do narracji. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam pierwszą opcję - twit z którego jest ten filmik mógł nie mieć informacji, że to jest na potrzeby serialu, tylko np. strzelanina tu i tu (nie podali całego źródła więc nie mam jak sprawdzić)

Wiadomości opublikowały wyjaśnienia

wg. mnie trochę mętne, ale jest w nich informacja że to jest inscenizowane ujęcie

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...