Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ciastek Potwierdziło w zasadzie Twoje spostrzeżenie Towarzystwo Dziennikarskie

 

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/kampania-wyborcza-2020-towarzystwo-dziennikarskie-to-propaganda/676rdnr,681c1dfa

 

Cytat

W "Wiadomościach" 21 z 45 tematów związanych ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi była poświęcona Andrzejowi Dudzie.

Wszystkie materiały przedstawiały obecnego prezydenta w pozytywnym świetle. 18 tematów dotyczyło w głównej mierze kandydata Platformy Rafała Trzaskowskiego - i wszystkie były w ocenie raportu negatywne. Jeden neutralny temat poświęcono Robertowi Biedroniowi.

 

Cytat

- Warto też zauważyć, że oprócz dwóch kandydatów - Dudy i Trzaskowskiego, innych po prostu nie ma w przestrzeni publicznej. W ten sposób kampania została sprowadzona do plebiscytu - oceniła organizacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo poświęciłem się dziś obejrzeć "Wiadomości" na TVP 1.
Przez 20 minut kampania na rzecz prezydenta Dudy, kolejne 15 minut to negatywne przedstawienie reszty kandydatów. Ostatnie 5 minut to znów kadzenie obecnemu prezydentowi. Stracone 40 minut.

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. piszemy wielką literą i podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rada Etyki Mediów w odpowiedzi na skargę jednego z widzów wydała oświadczenie, w którym napisała:

Cytat

"„Wiadomości” TVP1 w prezydenckiej kampanii wyborczej są wyłącznie narzędziem propagandy PiS nakierowanej na promocję Andrzeja Dudy i zohydzanie jego przeciwnika."

 

Zgadzacie się z takim przedstawieniem sytuacji? Zapraszam do kulturalnej dyskusji :)

Edytowane przez mrozio11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26126224,wiadomosci-tvp-o-ataku-mediow-na-andrzeja-dude.html

 

Cytat

"Medialny atak na Andrzeja Dudę" - tak zatytułowano materiał "Wiadomości" TVP wyemitowany w powyborczy poniedziałek. - Prezydent Andrzej Duda był atakowany na chyba wszystkie możliwe sposoby, także medialnymi kłamstwami i manipulacjami. Warto zaznaczyć, że miał przeciwko sobie zdecydowaną większość mediów - mówiła prowadząca program, Danuta Holecka. Padło też określenia, że "dziennikarze TVP przełamali monopol Platformy Obywatelskiej w mediach".

 

Zastanawiam się czy to jeszcze ma cokolwiek wspólnego z dziennikarstwem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26126224,wiadomosci-tvp-o-ataku-mediow-na-andrzeja-dude.html

 

 

Zastanawiam się czy to jeszcze ma cokolwiek wspólnego z dziennikarstwem.

Ja jeszcze przed wyborami usunąłem wszystkie kanały TVP z listy. No niestety, ale dziś telewizji publicznej nie da się tak "na trzeźwo" oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko ja nie mam wykasowane kanały TVP ? Polityka polityką, ale szacunek należy się do każdego człowieka. Niestety w Polsce nie wszyscy o tym pamiętają i zarówno wysocy hierarchowie kościelni, politycy czy nawet sam prezydent odnosi się z wrogością do niektórych grup społecznych, zawodowych czy narodowościowych.

 

Bardzo ładnie podsumowała to córka prezydenta, po ogłoszeniu wyników exit poll. Nic dodać, nic ująć. 

Edytowane przez regedit32
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marko 345 napisał:

Każdy rozsądny człowiek widzi, co było w "Wiadomościach" oraz jest w TVP.

 

21 godzin temu, Solderowy123 napisał:

Ja jeszcze przed wyborami usunąłem wszystkie kanały TVP z listy. No niestety, ale dziś telewizji publicznej nie da się tak "na trzeźwo" oglądać.

A co takiego strasznego jest w TVP ?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 13:35, regedit32 napisał:

Krótko mówiąc "Wiadomości", które najdelikatniej ujmując dedykowane są konserwatywnemu elektoratowi rządzącej obecnie partii.

Myślę, że epitet "konserwatywny" jest tutaj niepotrzebny i bezpodstawny. Konserwatystą jestem np. ja i na tej podstawie krytyczny do wielu działań rządu, jak i podejścia TVP. To zwyczajna, tępa propaganda partyjna. Jeśli dotyka jakichś konserwatywnych wartości to tylko pobieżnie i pozornie, a często je najzwyczajniej kompromituje i wykrzywia.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie sprawę pokrzywdzonej niepełnosprawnej zwolnionej z fundacji za rzekome poglądy polityczne, który to temat został wykorzystany w Wiadomościach?

Dziś Onet publikuje że to był niesprawdzony przez dziennikarzy materiał a powody zwolnienia były inne.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niepelnosprawna-nabrala-dude-jeszcze-przed-rosyjskimi-pranksterami/lrs46g2,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa analiza:

http://www.mediafun.pl/trzej-muszkieterowie-wiadomosci-tvp-eksperci-na-kazdy-temat-i-na-kazde-zawolanie-raport/

 

W skrócie - trzej naczelni eksperci mówiący to samo innymi słowami we właściwie każdym wydaniu programu, te same "setki", materiały bez żadnej informacji o tym, że pochodzą z archiwum itd itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś we wieczornych Wiadomościach wspomniało zmarłą niedawno prof. Marię Janion. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że ponad połowa tego materiału to, tu cyt.
,,wcześniej należała do PZPR, z partii komunistycznej wystąpiła w 1968, była zafascynowana marksizmem, po 1989 roku stała się jednym z głównych ideologów skrajnej lewicy w Polsce, uchodziła za patronkę feministek, protestowała przeciwko określaniu aborcji jako zabijaniu życia, była propagatorką ideologii gender"

Także kolejny dowód na to że TVP to ściek.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...