Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tutaj obydwie redakcje mają swoje za uszami, to nie jest kwestia tylko "złego TVN" i "dobrego TVP" albo na odwrót. Program informacyjny powinien być rzetelny zawsze, niezależnie od stacji. A jeśli redakcja Wiadomości uznaje, że w programie przedstawiającym najważniejsze informacje dnia można przez 10 minut omawiać materiał konkurencji, a potem jeszcze prowadzić takie wojenki branżowe... cóż... ja tego popierał nie będę, niezależnie od tego, która stacja na którą to będzie robić, bo ja nie oglądam dziennika telewizyjnego (tu jako gatunek to określam, bez skojarzeń) po to, by posłuchać, co kto ma do powiedzenia o danej stacji, bo od tego mam portale branżowe. Ja oglądam to dlatego, by wiedzieć, co się działo w kraju i za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wislok napisał:

Odniósł się nazywając je żałosnymi, więc zajęli stanowisko. Będę piętnował w odpowiednim temacie tę komercyjną szczujnię. 

 

W którym miejscu zostały nazwane żałosnymi? Poniżej wypowiedź Marcina Barcza, członka zarządu TVN, Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej TVN Discovery Polska.

Cytat

Nie będę komentować, ani odnosić się do żadnego wątku oraz tematu poruszonego w materiale wyemitowanym w głównym wydaniu "Wiadomości". Pełne oburzenia reakcje na materiał TVP są według nas wystarczająco wymowne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, taki komentarz padł ze strony Pieczyńskiego, który nie jest już pracownikiem TVN, jednak @wislok twierdzi odpowiadając na mój post, że to członek zarządu tak powiedział. Pytam się który? Bo z tego co wiem, to tylko Marcin Barcz z zarządu się wypowiedział i nie ma tam takich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dokładnie takie naginanie faktów jakie ma obecnie miejsce w Wiadomościach więc nic dziwnego, że kolega je broni. Najpierw włożył w usta członka (to zdanie mnie przeraża, ale zostawię ?) zarządu coś czego nie powiedział, a potem skwitował to, że jednak odniósł się do sprawy kiedy tak naprawdę odmówił komentarza i bardzo ogólnie odpowiedział że komentarzem niech będą nieokreślone reakcje oburzenia.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie uznałem Pieczyńskiego za członka zarządu TVN,a nie włożyłem w jego usta słów , których nie wypowiedział . To różnica jednak. @Ipo  skargi na pewno miały wydźwięk pozytywny :D 

Nie bronię ostatnich materiałów "W" . co napisałem wyraźnie w jednym z wcześniejszych postów.  

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @wislok mam nadzieję że równie intensywnie patrzysz na ręce wszystkim mediom komercyjnym mniej obiektywnym od TVN, takim jak Trwam, W Polsce, TV Republika. Skoro szukasz braku obiektywizmu w komercyjnych stacjach (nie wiem z jakiego powodu, bo są dostępne tylko dla tych którzy chcą za nie płacić, a nie z naszych podatków) i sprawia Ci to przyjemność, to szukaj symetrycznie braku obiektywizmu wszędzie. Taka moja  rada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzowie skarżą się na Wiadomości do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tylko co z tego jak tam w większości byli politycy PiS albo ludzie z nim powiązani https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/tvp-krytykuje-tvn-w-wiadomosciach-gazeta-wyborcza-protestuje-przeciw-nagonce-jak-sie-bronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Kolego @wislok mam nadzieję że równie intensywnie patrzysz na ręce wszystkim mediom komercyjnym mniej obiektywnym od TVN, takim jak Trwam, W Polsce, TV Republika. Skoro szukasz braku obiektywizmu w komercyjnych stacjach (nie wiem z jakiego powodu, bo są dostępne tylko dla tych którzy chcą za nie płacić, a nie z naszych podatków) i sprawia Ci to przyjemność, to szukaj symetrycznie braku obiektywizmu wszędzie. Taka moja  rada :)

Ja tu trochę wejdę w postawę adwokata. Warto zajrzeć do tego, co pisał @wislok na forum, albo co mówił w "Medialnych", chociażby wtedy, gdy omawialiśmy 4-lecie rządów Kurskiego, albo w innych przypadkach, wtedy się dowiesz, jakie było zdanie o innych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno się nie odnosić co do jednej komercyjnej stacji, jeśli Wiadomości właśnie ją biorą za cel. Tak jak pisałem wcześniej, tutaj nie ma "świętych krów" i każda stacja popełnia błędy. TVP ma swoje błędy, tak samo TVN, co też widać, bo jeśli się zna daną materię od strony takiej rzeczywistej, a nie przekazów medialnych jednego czy drugiego obozu, to jest to zauważalne. Nie lubię tworzenia logiki, którą posługują się tak zwani "ultrasi": jeśli oni nas atakują, to jest to świństwo i nierzetelność, dlatego robimy to samo, bo jak my to zrobimy, to wtedy to jest szlachetne. A tak działają obydwie strony, różnymi sposobami, owszem, ale motyw jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda, ale ostatnie wydarzenia są bez precedensu, aby stacja publiczna zajmowała się oceną rzetelności materiału stacji komercyjnej wybranej przez siebie, mało tego aby lustrowała dziennikarzy i sięgała do życiorysów ich matek. To już wyjątkowo nieprzyzwoite i nie zauważyłem żadnej stacji komercyjnej telewizyjnej, która by takich metod się chwytała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina,że dyskusja poszła do kosza :) więc daruj sobie ten zarzut :) To,że dziennik.pl nie przedstawił pełnego spektrum to także nie moja wina. Poza tym TVN nie jest tak otwarty i pewnych rzeczy nie przyzna wprost,  od tego jednak mam rozum i zawodzi cała plejada polskich sportowców,a oni robią materiał jedynie o Agnieszce Radwańskiej, w którym to nie odnoszą się tylko do Igrzysk.. Inna sprawa,że to było 8 lat temu,a serwisy często usuwają swoje programy ,artykuły po tak długim okresie. Jako fan Agnieszki znam tą sprawę, bardzo mocno ją przeżyłem(nie mogłem spać 2 tygodnie) , także mam żal do Agnieszki za infantylny wpis w mediach społecznościowych dotyczący fryzury gdy afera trwała w najlepsze.  Decyzją administratorki  forum zostawiam tą sprawę, co nie jest mi na rękę, co wyraziłem, teraz pozostaję respektować. 

@dvbtowiec zapraszam w poniedziałek będzie najnowsza wypowiedź:) - Medialni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie trochę temat moralności dziennikarzy. Jakaś część pracowała za poprzedniej zmiany gdzie m.in Holecka chwaliła Owsiaka i dziękowała mu za WOŚP a teraz potrafią po kilka tygodni go opluwać. Czy tacy dziennikarze jeśli można ich tak nazwać mają jakąś podwójna moralność? W pracy mówią to co im nakazują a w domu myślą co innego ? Psyche muszą mieć zryta i to ostro. Muszą też zdawać sobie sprawę że jak władza się zmieni to oni nie mają tam miejsca.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober1 - też tego właśnie nie mogę zrozumieć, że do zmiany władzy te same osoby np. chwaliły Owsiaka i WOŚP za to co robi, a te same osoby obecnie na niego plują. I masz dużo racji. Jeśli władza się zmieni to pójdą na bruk i jedynie gdzie będą mogli się przedstawiać to TV Trwam (ew. w ostateczności Polsat).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...