Jump to content
lukaszx

Recommended Posts

Skoro napisali, że będzie za trzy tygodnie, to będzie za trzy tygodnie 😂😂 Tylko pytanie, ile tych okresów trzytygodniowych jeszcze będzie xD Może mają jakiś problem techniczny z tym studiem (wątpie, bo było nagranie z listopada na Instagramie - ktoś na sąsiednim forum wrzucał, jak testowano kran) albo z grafiką ekranową. Mogło być tak, że robota PI została odesłana do poprawek.

A może nowe studio ''Wiadomości'' ma być gotowe na 30-lecie, czyli na 18 listopada?

To już byłaby kpina bo minąłby już rok od nie oddania nowego studia i oprawy do użytku.

Posted (edited)

Najważniejsze i tak są przekazywane informacje w tym ich jakość i wiarygodność a z tym to to Telewizja Polska akurat kuleje.

Ciekawe czy teraz będą planowane kolejne zmiany - w Panoramie, Dzienniku Regionów i Teleexpressie.

Edited by Poland
  • Confused 1

Posted (edited)

Generalnie patrząc na spoty myślę że ten dla wydań bocznych wyszły znacznie lepiej od tych dla głównych - tutaj porównanie:

Spot o wydaniu bocznym:

Spot o wydaniu głównym:

Panie Oszczyk i Trzaskalska pasują nawet do otoczenia - w przypadku tej pierwszej przypomina się nawet klimat Puls Raportu.

Edited by Poland

Długo oczekiwane odświeżone Wiadomości, wraz z nową oprawą i nowym studiem, wczoraj zadebiutowały, a tutaj taka namiętna cisza na ten temat? Niewiarygodne! ;)

• Haha 1

Ja nie oglądam "Wiadomości" w TVP1.

Ja widziałem wczorajsze wydanie ''Wiadomości'' i powiem, że nowe studio jest teraz większe - wirtualna technologia (latający helikopter) oraz prezenter, który nie tylko siedzi ale również porusza się po studiu (głównie wtedy, gdy przedstawia sondaże oraz łączy się z reporterami). Zaś jeśli chodzi o czołówke, to przypomina mi nieco tą z belgijskiej telewizji VTM.

W bocznych wydaniach ''Wiadomości'' początek nieco mi przypomina początek teleturnieju ''Va Banque'', prezenterka prowadzi je na stojąco.

Co ciekawe, czołówki ''Sportu'' i ''Pogody'' nie zostały zmienione.

Dużo hałasu o nic, ale można było się tego już spodziewać po tych zapowiedziach wideo, nagranych jak z ubiegłej dekady. Prawdziwą rewolucją było nowe studio "Faktów" wraz z charakterystyczną czołówką z kropkami i melodyjką (którą nawet można było usłyszeć w autobusie, bo ludzie mieli to na dzwonek telefonu ustawione), wtedy to było naprawdę wow i nawet dzisiaj by było. Późniejsze odświeżenia "Faktów" były w mojej opinii raczej niezbyt ciekawe i nie dorównywały poprzedniej oprawie.

Nowe studio "Wiadomości" wygląda wizualnie gorzej od poprzedniego, a te wszystkie spektakularne efekty są przecież od dawna wykorzystywane w innych stacjach.

Zadziwia mnie, że przy takich zapowiedziach nie przyłożyli się bardziej do oprawy graficznej - pasków, tekstów, fontów na ekranie. Wszystko nadal jest do bólu plastikowe i zalatuje taniochą, od samej czcionki po kolory, trochę "made in China". To tak, jak spółdzielnie ocieplają i malują szare bloki z wielkiej płyty nawalając kształtów i kolorów. Niby nowe, ale brzydkie.

Moim zdaniem najbardziej gustowną i dopracowaną oprawę graficzną mają 'Wydarzenia". "Fakty" obecnie też są trochę jak z power pointa (szczególnie logotyp i to wejście na ekran), ale nadal lepsze niż "Wiadomości" pod tym względem.

• Upvote 1

W dniu 13.05.2019 o 13:44, Jax napisał:

Ja nie oglądam "Wiadomości" w TVP1.

Tez się pochwalę ,nie oglądam żadnych informacji w telewizji.

A tak serio już.

W dniu 13.05.2019 o 16:27, Frontowiec napisał:

W bocznych wydaniach ''Wiadomości'' początek nieco mi przypomina początek teleturnieju ''Va Banque'', prezenterka prowadzi je na stojąco.

Było to już chyba kiedyś praktykowane ,na pewno w "Panoramie" i chyba również  w bocznych wydaniach "Wiadomości" ,jednak później prezenterów "usadzono" z powrotem. Także za jakiś czas może być podobnie.

Posted (edited)

Towarzystwo Dziennikarskie negatywnie wypowiada się o "Wiadomościach https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/towarzystwo-dziennikarskie-zbadalo-wiadomosci-podczas-kampanii-do-pe-pelnia-niechlubna-role-niemieckich-[beep]ek

Towarzystwo Dziennikarskie tworzą głównie dziennikarze "GW" , którzy słynną z obeiktywizmu i bezstronności zwłaszcza jak biorą udział w marszach i protestach konkretnego środowiska . Odnotowujemy jednak ich badanie. 

Edited by wislok
  • Upvote 2

Posted (edited)

No to w takim razie kiedy w końcu Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przeprowadzi podobne badanie, ale nad konkurencyjnym programem informacyjnym o 19:00? (tak swoją drogą czy Andrzej Krajewski z Towarzystwa Dziennikarskiego to nie jest czasem ta sama osoba, która była korespondentem TVP w USA na początku lat 90-tych?).

Edited by Frontowiec
  • Upvote 1

Wiele hałasu o nic, jeśli chodzi o nowe "Wiadomości". Nie ma efektu "wow". Belki funkcyjne mają za małą czcionkę. Prowadzący powinien cały czas siedzieć na swoim miejscu, a nie przechadzać się po studiu. Nowoczesne technologie ok, ale trzeba ich używać z głową. Na razie za dużo show. Takie wrażenie z oglądania 12 i 14 maja. Jeszcze poobserwuję, czy czegoś nie poprawili, ale ogólna ocena jest na "trójkę". Myślałem, że będzie coś lepszego, biorąc pod uwagę tyle zapowiedzi, anonsowania.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1

Dzisiejsze wydanie główne Wiadomości pólwyjazdowe - z Opola prowadzi Danuta Holecka, z Houston Michał Adamczyk, a ze studia w Warszawie - Edyta Lewandowska.

Coś czuje że będzie odpowiedź, zwłaszcza że Jarosław Olechowski, Michał Karnowski i Krzysztof Feusette już skrytykowali Mazurka (i to nawet bardzo ostro) na TT.