Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na konkurencyjnym forum już nawet zgodnie twierdzą, że powinni przesunąć w tył wydanie główne, co byłoby niegłupie, bo TVP1 miałaby szanse w końcu mieć pełny prime time. Po obecnych zmianach sądzę, że to wydanie o 15:45 śmiało mogłoby wchłonąć wydanie o 12:00, którego to chyba nikt nie ogląda.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przesuwanie godziny rozpoczęcia emisji głównego wydania byłoby bez sensu. Ludzie są od wielu lat przyzwyczajeni do 19:30, poza tym żeby nie natknąć się na konkurencję ze stacji komercyjnych to by chyba musieli dawać Wiadomości o 18:30 (a i tak by się nakładało z regionalnymi). Wiem, że jak argument za ewentualną zmianą pojawia się kwestia "żeby już się nie kojarzyło z DTV", ale gdyby naprawdę to tak traktowano pod tym względem, to godzinę emisji zmieniono by w listopadzie '89.

 

A wydanie o 12:00 to raczej też powinno zostać. Nie ma danych oglądalności co do pobocznych, ale kilka miesięcy temu podawano wyniki "Agrobiznesu" nadawanego po wydaniu w południe, i serwis rolniczy zbiera średnio ponad 800 tysięcy widzów, więc możliwe jest, że podobną widownię mają Wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes TVP Jacek Kurski powiedział na posiedzeniu RMN, że Paczuska nadal jest szefową Wiadomości, a propozycje nowych stanowisk dostanie 6 września, po powrocie z urlopu: https://wpolityce.pl/polityka/355307-prezes-tvp-na-posiedzeniu-rmn-marzena-paczuska-nadal-jest-szefowa-wiadomosci-pobudzin-probowalem-lagodzic-sytuacje?strona=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz jest tylko godzinna różnica przed Teleexpressem. Po co dwa serwisy w TVP 1 w tak krótkim czasie?

Bo TVP1 jest kanałem ogólnym o charakterze informacyjno-publicystycznym.

 

 

Wydaje mi się, że przesuwanie godziny rozpoczęcia emisji głównego wydania byłoby bez sensu. Ludzie są od wielu lat przyzwyczajeni do 19:30, poza tym żeby nie natknąć się na konkurencję ze stacji komercyjnych to by chyba musieli dawać Wiadomości o 18:30 (a i tak by się nakładało z regionalnymi). Wiem, że jak argument za ewentualną zmianą pojawia się kwestia "żeby już się nie kojarzyło z DTV", ale gdyby naprawdę to tak traktowano pod tym względem, to godzinę emisji zmieniono by w listopadzie '89.

Co to za głupi argument, "żeby już się nie kojarzyło z DTV"? To skoro jesteśmy przy tym to Teleexpress też wypada przenieść na inną godzinę lub w ogóle zdjąć z anteny, bo przecież powstało "za komuny"... 17:00 oraz 19:30 to idealny czas na podawanie informacji dnia w pierwszym programie telewizji - najważniejszym kanale dla wszystkich Polaków, bo wtedy ludzie albo wrócili z pracy/szkoły albo jedzą właśnie kolację i TVP w poprzednim ustroju o tym doskonale wiedziała. To, że teraz o 18:50 czy 19:00 nadawane są podróbki serwisów informacyjnych, Telewizja Polska nie powinna się w ogóle tym przejmować. To jest problem Polsatu i TVNu, że rozpoczęli działaność oraz emisję Wydarzeń, Faktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za głupi argument, "żeby już się nie kojarzyło z DTV"? To skoro jesteśmy przy tym to Teleexpress też wypada przenieść na inną godzinę lub w ogóle zdjąć z anteny, bo przecież powstało "za komuny"... 17:00 oraz 19:30 to idealny czas na podawanie informacji dnia w pierwszym programie telewizji - najważniejszym kanale dla wszystkich Polaków, bo wtedy ludzie albo wrócili z pracy/szkoły albo jedzą właśnie kolację i TVP w poprzednim ustroju o tym doskonale wiedziała. To, że teraz o 18:50 czy 19:00 nadawane są podróbki serwisów informacyjnych, Telewizja Polska nie powinna się w ogóle tym przejmować. To jest problem Polsatu i TVNu, że rozpoczęli działaność oraz emisję Wydarzeń, Faktów...

Godzinę nadawania Teleexpressu z pierwotnej 17:15 na 17:00 zmieniono już po upadku komunizmu. Co do 19:30 to zgoda, ja bym tego nie zmieniał, co zresztą pisałem w swoim poprzednim poście. Zresztą to nie jest tylko u nas tak że się utrzymuje 19:30 jako porę emisji głównego dziennika. Za czasów, kiedy był DTV, to w większości stacji europejskich była właśnie albo 19:30, albo 20:00 (ewentualnie kilka nielicznych wyjątków typu Hiszpania czy Wielka Brytania, gdzie główne serwisy są później). I obecnie też się te pory utrzymują, z tego co kojarzę to ostatnio Chorwacja przesunęła swój Dnevnik w państwowej telewizji z 19:30 na 19:00, ale to też jest raczej wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to że Wiadomości powoli odbijają się od dna:

 

Od 24 sierpnia tego roku "Wiadomości" TVP zyskały 720 tys. widzów. To znaczny wzrost oglądalności, o blisko 40 procent. Udział programu w rynku telewizyjnym wzrósł o ponad 14 procent.

 

 

Średnia widownia głównego wydania „Wiadomości” w okresie od 24 sierpnia do 26 września 2017 roku na antenie TVP1 wyniosła 2,1 mln osób. Równoległą emisję tego dziennika w TVP Info śledziło 453 tys. widzów. Łączna widownia serwisu na obu antenach wyniosła w tym okresie 2,55 mln osób

- podał serwis wirtualnemedia_pl.

Portal porównał oglądalność serwisu w poprzednim okresie - od 21 lipca do 23 sierpnia tego roku. Z zestawienia wynika, że Wiadomości ogłądało o 720 tys. telewidzów (czyli o 39,19 proc.) więcej.

Czytaj też: Nowy szef "Wiadomości" TVP

Równoległa emisja „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy” w TVP Info zdecydowanie podnosi wyniki oglądalności newsowej stacji TVP zarówno względem analogicznego okresu rok wcześniej, jak i w porównaniu do okresu poprzedzającego wprowadzenie równoległej emisji w tym kanale

- podają wirtualnemedia_pl.

Przypomnijmy, od sierpnia br. Wiadomościami TVP kieruje Jarosław Olechowski, który wcześniej przygotowywał materiały informacyjne, był też wydawcą flagowego programu informacyjnego TVP.

 

Edytowane przez Bumerang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spojrzy na ten oto artykuł: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/spadki-ogladalnosci-wiadomosci-i-teleexpressu-pomimo-rownoleglej-emisji-w-tvp-info-widzow-zyskala-panorama, to wychodzi, że i owszem, w porównaniu do okresu 21 lipca - 23 sierpnia tego roku to okres 24 sierpnia - 26 września wychodzi lepiej.

Tyle tylko że jak się weźmie porównanie rok do roku, to z niego z kolei wynika, że rok temu w tym samym okresie Wiadomości miały więcej widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto może zwrócić uwagę co się działo rok temu w tym okresie ,a nie suche - no rok temu to oglądało tyle,a w tym tyle. Tylko,że rok temu były IO, było ŚDM. Ponadto szkoda,że ten serwis nie zrobi takiego porównania w stosunku do "Faktów" TVN czy "Wydarzeń" Polsatu. Być może okazało by się,że im także spadło. Ta jednostronność przekazu i nacechowania tych artykułów jest porażająca. Pisze się jedynie ,ze jakiś materiał "W" wzbudził kontrowersje czy komentarze,a o materrialach TVN, które takowe wzbudzają w ogóle się nie zająkną. Można więc przyjąć,że to portal - zbrojne ramię stacji komercyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Od kiedy tak jest, że w wydaniach bocznych ''Wiadomości'' dziennikarze się przedstawiają na koniec swoich materiałów? Zazwyczaj tak nie było. Prezenterzy przedstawiali się głównie w głównym wydaniu ''Wiadomości''.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tego nie wiem. Mnie tymczasem ciekawi jak ostatecznie będzie z tymi zmianami w Wiadomościach, a mianowicie kiedy ruszą prace i jak to wszystko będzie przebiegać. W końcu gdzieś wszystko trzeba będzie pomieścić. Po ostatnim remoncie w "Panoramie" nie zdziwię się jak na czas swojego remontu "Wiadomości" trafią do studia serwisu Dwójki, któr to swoją drogą też można by zmienić.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary Gmyz miał dzisiaj w ''Wiadomościach'' materiał z Berlina, który był poświęcony planom budowy pomnika upamiętniającego Polaków w stolicy Niemiec.


Także w ''Wiadomościach'' pojawił się nowy reporter Damian Szmagliński, który jest absolwentem WSKSiM w Toruniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dziś po oglądnięciu "Udalosti" o 19:00 czyli czeskiego odpowiednika naszych "Wiadomości" doszedłem do pewnej refleksji. Otóż po remoncie i przeprowadzce (zarówno jednej jak i drugiej) serwisów TVP w nowe miejsce zmianie poza wygladem studia i czołówki powinna ulec formuła danego serwisu a zwłaszcza "Wiadomości" czyli najważniejszego serwisu Telewizji Polskiej. Punktem zaczepienia od strony formuły dla "Wiadomości" mogłyby być "Udalosti" które to nie dość że wyglądają ładnie to jeszcze trwają 50 minut i mają czytelniejszą formułę z cyklami tematycznymi i rozmowami w studiu z reporterami. Z tego co zauważyłem w Czechach to tam również są często "setki" czyli komentarze reporterów z miejsca danych wydarzeń. Przy takiej formule nasze "Wiadomości" wypadają nieco archaicznie.

Podsumowując po przenosinach wraz z "opakowaniem" czyli studiem i czołówką w 'Wiadomościach" i nie tylko powinna ulec zmianie również formuła programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności czy sprawdziłoby się u nas 50-minutowe główne wydanie. To już by mogło być zbyt długo dla widza. Poza tym tutaj też ważne jest nie tyle to, czy program trwa 30 czy 50 minut, ale czy czegoś konkretnego się z programu można dowiedzieć. I myślę, że tutaj by trzeba było jednak popracować, a nie nad stylem prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...